Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rescute sheet...czyli

Czy w ramach CSR biedronka powinna propagować karty ratownicze wsród klientów i pracowników
TAK
81%
[ 26 ]
nIE
3%
[ 1 ]
NIE MA TO DLA MNIE ZNACZENIA
15%
[ 5 ]
Głosowań: 32
Wszystkich Głosów: 32

Autor Wiadomość
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-01, 13:56   Rescute sheet...czyli

Karty ratownicze w pojeździe.............
https://kartyratownicze.pl/wzory-kart-ratownicznych/

Karta ratownicza – pozornie zwykła kartka papieru wożona w samochodzie pozwala często skrócić czas akcji ratowniczej o 30 procent, o 6 – 9, często decydujących, minut. Pozornie zwykła kartka papieru może uratować Ci życie.

Gdy liczy się każda sekunda, karta ratownicza może uratować Ci życie

Co roku na polskich drogach prowadzone są tysiące akcji ratowniczych spowodowanych wypadkami drogowymi, w których by uratować życie pasażerów liczy się każda sekunda. Konstrukcja, wzmocnienia i systemy bezpieczeństwa pojazdów to zawsze wyzwanie dla grupy ratowniczej. Na drogach jeździ setki modeli samochodów i każdy jest inaczej skonstruowany. Karoserie samochodów mają wzmocnienia, które są bardzo różnie umiejscowione. Gdy nożyce natkną się na takie wzmocnienie – pękają. Znalezienie i odłączanie akumulatorów też wbrew pozorom nie jest łatwe. Podobnie ma się sprawa z poduszkami powietrznymi. Dlatego aby przyspieszyć wydobycie pasażerów z rozbitego pojazdu opracowano europejski system „Karta ratownicza pojazdu”.

Wspominałem o CSR czyli o Społecznej Odpowiedzialności w Biznesie w poprzednim temacie.
Czy propozycja by biedronka w ramach CSR propagowała ten projekt jest dobry? czy strona społeczna w/g was powinna zaproponować propagowanie takiej akcji?
Oczywiście po za tematami newralgicznymi jak etaty, premie czy system SOP
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-03-01, 14:29   

qweerty napisał/a:
Czy propozycja by biedronka w ramach CSR propagowała ten projekt jest dobry? czy strona społeczna w/g was powinna zaproponować propagowanie takiej akcji?

Jak najbardziej !! :yeah: I nie tyle mogłaby ale powinna :) Ja właśnie organizuje karte do swojego pojazdu :)

I polecam jeszcze przy tym takie coś w dokumentach https://www.pck.pl/pages,181.html ja już ją mam :) i moja córka również :)
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-01, 15:49   

bardzo dobry pomysł DarkSide karty ratownicze można by dołączyć np do tygodnika kropka (naklejka plus odnośnik do strony) tym bardziej że propaguje się je stając partnerem akcji,
https://kartyratownicze.pl/regulamin/

Odnośnie karty ICE zrefundować dla zainteresowanych pracowników i ich rodzin.

[ Dodano: 2015-03-01, 16:06 ]
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-03-01, 18:13   

qweerty napisał/a:
bardzo dobry pomysł DarkSide karty ratownicze można by dołączyć np do tygodnika kropka

no to jest bardzo dobry pomysł :)

[ Dodano: 2015-03-04, 13:37 ]
Szanowny Panie,
w odpowiedzi na Pańskie pytanie dotyczące karty ratunkowej dla samochodu Fiat Tipo informujemy, że po jego otrzymaniu wystąpiliśmy do Służb Centralnych o wyjaśnienia w sprawie. Z otrzymanej informacji wynika, że nie jest przewidziane przygotowanie karty ratunkowej dla samochodów, których produkcja została zakończona, a w czasie jego produkcji nie była opracowana.

Dziękujemy za kontakt i łączymy pozdrowienia.

Z poważaniem

Zenon R****a
Obsługa Klienta FAP SA


no to mam zonka :)
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-07, 17:15   

Darkside ale dla nich to straszna trudność. ... odpowiedź godblna BOP w JMP hehe :bu:

[ Dodano: 2015-03-07, 17:17 ]
Dziwne bo do golfa III jest a też skończyli produkcję przed pomysłem kart ratowniczych
 
     
@Miawka 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 07 Paź 2013
Posty: 778
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-03-07, 18:18   

Do mojego focusa też powinnam mieć. A dodatkowo zrobię sobie tatuaż z grupą krwi. Koniecznie. Nigdy nic nie wiadomo. Niestety.
_________________
Wierzę magii starych drzew i gwiazd, wierzę magii świata żądz jak zwierz...
  Ocena JMP: 8/10
     
Mariano

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 06 Mar 2015
Posty: 356
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2015-03-07, 19:46   

Tatuowanie grupy krwi to słaby pomysł, bo w nagłym wypadku i tak na szybkiego pobierają Ci krew i badają jej grupę.
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-08, 21:55   

Dla sprawiedliwości oddam że dział BHP w roku 2014 wprowadził karty ratunkowe w autach służbowych JMP ..............................
 
     
~Stonka123 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 02 Gru 2014
Posty: 51
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-03-09, 17:22   

Ja mam w telefonie zapisane numery do ważnych osób właśnie z zalecanymi literami ICE, ICE1, ICE2
a ta karta to może faktycznie bardzo mądra sprawa tylko powiedzcie gdzie ją trzymać ? Myślicie, że podczas wypadku służby ratunkowe będą przeszukiwać nasze dokumenty lub schowki w aucie w poszukiwaniu tej o to kartki papieru ? Wątpię. Ruszą do akcji...Mam w rodzinie ratownika medycznego i poruszałam z nim ten temat...oni nie szukają oni ruszają z pomocą, nie ma na szukanie czasu...a jak wiadomo podczas wypadku każda sekunda jest na wagę złota a raczej na wagę życia.
  Ocena JMP: 4/10
     
inksy

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 11 Lut 2015
Posty: 2
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-03-09, 19:19   

Tatuowanie, wklejanie, wpisywanie grupy krwi nic nie da. Ratownik medyczny, lekarz nie może opierać się na takich informacjach. Lekarz bada krew, jeżeli ma daną grupę to podaje, jeżeli nie podaje odpowiednie płyny. Jeżeli nie ma innego wyjścia podaje inną grupę krwi, jak grupa krwi pacjenta.
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-09, 20:16   

Stonka123 napisał/a:
Ja mam w telefonie zapisane numery do ważnych osób właśnie z zalecanymi literami ICE, ICE1, ICE2
a ta karta to może faktycznie bardzo mądra sprawa tylko powiedzcie gdzie ją trzymać ? Myślicie, że podczas wypadku służby ratunkowe będą przeszukiwać nasze dokumenty lub schowki w aucie w poszukiwaniu tej o to kartki papieru ? Wątpię. Ruszą do akcji...Mam w rodzinie ratownika medycznego i poruszałam z nim ten temat...oni nie szukają oni ruszają z pomocą, nie ma na szukanie czasu...a jak wiadomo podczas wypadku każda sekunda jest na wagę złota a raczej na wagę życia.


Dokładnie każda sekunda jest ważna więc ratownik widząc na szybie pojazdu informację o karcie ratowniczej wie , że znajduje się ona albo w osłonie przeciwsłonecznej albo przyklejona w podsufitówce.

"Dawca czynnie oddający krew (co najmniej dwukrotnie) może otrzymać w RCKiK kartę identyfikacyjną grupy krwi."



[ Dodano: 2015-03-09, 20:20 ]
Stonka123 napisał/a:
Ja mam w telefonie zapisane numery do ważnych osób właśnie z zalecanymi literami ICE, ICE1, ICE2
a ta karta to może faktycznie bardzo mądra sprawa tylko powiedzcie gdzie ją trzymać ? Myślicie, że podczas wypadku służby ratunkowe będą przeszukiwać nasze dokumenty lub schowki w aucie w poszukiwaniu tej o to kartki papieru ? Wątpię. Ruszą do akcji...Mam w rodzinie ratownika medycznego i poruszałam z nim ten temat...oni nie szukają oni ruszają z pomocą, nie ma na szukanie czasu...a jak wiadomo podczas wypadku każda sekunda jest na wagę złota a raczej na wagę życia.


Karta ratownicza to narzędzie głównie dla strażaków którzy wyciągają z zniszczonego pojazdu . Ma pomóc w określeniu wzmocnień samochodu, położenia akumulatora ,poduszek powietrznych itp. W przypadku wielu samochodów dla nich to raczej zapewne rutyna... Natomiast w przypadku pojazdów mniej spotykanych np z rynku japońskiego już jest inaczej.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo