Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
zmiany w JMP
Autor Wiadomość
#bxx1 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 15 Lip 2014
Posty: 74
Skąd: Kraków
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-29, 01:12   

Czyli wynikałoby z tego że im mniej siedzisz na jedynce tym lepiej...?
  Ocena JMP: 1/10
     
brodacz1989 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 865
Skąd: Polska
0 UP 1 DOWN
Wysłany: 2015-01-29, 03:36   

piivko19 napisał/a:
monika25075 region północny ;)

Dzisiaj KR powiedział nam, że musimy pilnować kto siada na jedynkę, bo będzie taki bajer, że KS będzie odpowiadał za to, dlaczego dana osoba siada tyle a tyle razy na kasie nr 1, musi być zróżnicowanie wśród kasjerów. Dział kadr będzie przesyłał do KO, a ten do KR i na sklep podgląd ilości osób które siadały na głównej kasie. Dla kasjerów to może być dobre ...


gdzie tu logika? skad KO lub kr mają wiedzieć kto jak sprawuje się na sklepie, osobiście to uważam, że strzeliłbym sobie w kolano jakbym kasjera który jest wymiataczem i zrobi mi wszystko na sklepie, posadził na jedynce, a takiego co nie ma pojęcia o niczym (taki typ człowieka, nawet nie chce się starac wykazać) dał do znalezienia zwrotów i bu tego nie zrobił przez całą zmianę.
_________________
bądźmy ubodzy, ale nie głupi...
 
     
@piivko19 

Stanowisko:
kadry

Dołączyła: 20 Lut 2011
Posty: 344
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-29, 09:44   

To nie ma na celu, że im mniej siedzisz tym lepiej - to ma na celu sprawienie, żeby kasjerzy nie siedzieli non stop na jedynce, mieli także okazję wykazać się na sklepie - a wiemy także z tego forum jak bywa z tym różnie.
Jeśli ktoś ma przypuśćmy 6 dni pod rząd do pracy i co drugi dzień usiądzie na kasie nr 1, to wątpię że ktoś się przyczepi.

No właśnie z tą logiką "góry" jest chyba największy problem brodacz1989 - bo wszyscy wiedzą, że sklep jest chyba podłączony do sieci na wszystkie możliwe sposoby - znają nasze grafiki, zamówienia, urlopy i ludzi, którzy siadają na danych kasach i ich nie obchodzi że masz dobrego wymiatacza, ale jeśli on siedzi na kasie nr 1, 10 % swojego czasu pracy, a inny 95 % no to widzisz, że szala sprawiedliwości "z góry" na kogo spadnie, a za to odpowiadał będzie KS.
  Ocena JMP: 5/10
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
4 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-29, 12:39   

ten pomysł z jedynką po czasie może sie sprawdzić bo pozwoli wyrównać poziom kasjerów ilość ich obowiązków , sprawność na sklepie , znajomość asortymentu i inne aspekty pracy kasjera , wszak płacę mamy taką samą a obowiązki siedzącego ciągle na jedynce i wymiatacza chyba nie są takie same....
 
     
@anipa 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 02 Lut 2012
Posty: 146
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-29, 14:16   

wszystko fajnie jeżeli kasjer nie ma zaświadczenia od lekarza o zdolności do pracy z ograniczeniami, nie może dźwigać pow. 8 kg, nie może pracować w porze nocnej, ograniczony wysiłek fizyczny no to co może taki kasjer robić? Warzywniaka nie ogarnie, mixa w 20 minut nie rozłoży.
 
     
brodacz1989 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 865
Skąd: Polska
0 UP 1 DOWN
Wysłany: 2015-01-29, 17:48   

marta1 napisał/a:
ten pomysł z jedynką po czasie może sie sprawdzić bo pozwoli wyrównać poziom kasjerów ilość ich obowiązków , sprawność na sklepie , znajomość asortymentu i inne aspekty pracy kasjera , wszak płacę mamy taką samą a obowiązki siedzącego ciągle na jedynce i wymiatacza chyba nie są takie same....


z jednej strony zgodzę się z Tobą Marta, ale z drugiej strony to podchodzi pod sen wariata.
bo po pierwsze wiek kadry jest zróżncowany, młodszy ogarnie więcej niż kobieta po 50, po drugie potencjał każdej osoby jest inny, jedna jest kumata druga nie zatrybi choćbyś łopatami wkładała do głowy, po trzecie skoro już ten kasjer waruje na jedynce to raczej na pewno zna większość kodów i ma przyzwoity czas skanowania, dzieki temu, nie ma potrzeby otwierać kolejnych kas na chwilę bo się sam z tym uwinie. i w ten sposób masz wymiatacza na kasie i wymiatacza na sali sprzedaży.

[ Dodano: 2015-01-29, 17:49 ]
anipa napisał/a:
wszystko fajnie jeżeli kasjer nie ma zaświadczenia od lekarza o zdolności do pracy z ograniczeniami, nie może dźwigać pow. 8 kg, nie może pracować w porze nocnej, ograniczony wysiłek fizyczny no to co może taki kasjer robić? Warzywniaka nie ogarnie, mixa w 20 minut nie rozłoży.


kto przy zdrowych zmysłach zatrudnił do pracy fizycznej takiego kasjera?
_________________
bądźmy ubodzy, ale nie głupi...
 
     
@hamburger

Dołączył: 07 Paź 2012
Posty: 146
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-29, 17:57   

Nie można ubliżać kasjerowi, bo nigdy nie ma chętnych na jedynkęW innych marketach kasjer najczęściej siedzi tylko na kasie i to jest dopiero ciężko
 
     
brodacz1989 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 865
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-29, 18:06   

po pierwsze nie chciałem nikomu ubliżyć, po drugie, jednak ktoś na tej jedynce usiąść musi, po trzecie u mnie nie ma takiego problemu, bo mam zawsze masę chętnych do siedzenia na jedynce,
_________________
bądźmy ubodzy, ale nie głupi...
 
     
dorcia1974

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 07 Kwi 2013
Posty: 2
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-29, 20:32   

Niestety to nie są zmiany, a przynajmniej nie u mnie. No chyba, że na moim sklepie prowadzą testy tego podglądu. W każdym razie my juz musiałyśmy pisac wyjaśnienie dlaczego sk-X czy sk-Y ponad 80% swojego czasu pracy spędzała na kasie w danym okresie. Oczywiście, nie jest to trudne do wytłumaczenia. Bo okres świąteczny, bo brak uprawnień na elektryka, ale każda proba tlumaczenia podobno swiadczy o tym, że grafik zle zrobiony, ze zle polecenia wydawane itd itp I nie zgodze sie ze mlodszy ogarnie szybciej. W moim sklepie jest wprost przeciwnie, to starsze kasjerki odwalaja calą robote na sklepie a mlodsi nawet siedzac na kasie nie sa w stanie nawet kodow zapamietac
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-29, 21:36   

ja też mam ale do do postu brodacza , nie dzielmy kasjerów ze względu na wiek bo to zły podział ,tak sobie myślę że teraz to możemy nas podzielić tylko i wyłącznie na tych którzy siedzą na 1 i na tych którzy nie siedzą , bo gdyby dać szansę tym wymiataczom jedynkowym na sklepie to na pewno gdyby tylko chcieli to dali by radę :) i swoja drogą to ciekawe że już takie testy sa prowadzone i ciekawe jaki jest ich cel ? jeżeli chodzi o wyrównanie poziomu kasjerów to ok ale jeśli się okaże że będzie to kolejny powód do opr kierowników no to :bu:
 
     
@4ever 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 340
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-29, 22:39   

anipa napisał/a:
mixa w 20 minut nie rozłoży.


Sorki za offa ale czegoś tu nie rozumiem. Są u was jakieś limity czasowe na rozłożenie mixa? :szczena:
 
     
#bxx1 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 15 Lip 2014
Posty: 74
Skąd: Kraków
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-30, 00:32   

Zależy jakiego mixa,jak jest jakiś powalony i w mixie masz cały sklep to samemu ciężko w 20 minut to zrobić ale w dwie osoby na spokojnie. :) U mnie na sklepie niema limitu czasu na rozłorzenie mixa,wydaje.mi się że to wszystko co piszą to ściema...
  Ocena JMP: 1/10
     
brodacz1989 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 865
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-30, 19:07   

marta1 napisał/a:
ja też mam ale do do postu brodacza , nie dzielmy kasjerów ze względu na wiek bo to zły podział ,tak sobie myślę że teraz to możemy nas podzielić tylko i wyłącznie na tych którzy siedzą na 1 i na tych którzy nie siedzą , bo gdyby dać szansę tym wymiataczom jedynkowym na sklepie to na pewno gdyby tylko chcieli to dali by radę :) i swoja drogą to ciekawe że już takie testy sa prowadzone i ciekawe jaki jest ich cel ? jeżeli chodzi o wyrównanie poziomu kasjerów to ok ale jeśli się okaże że będzie to kolejny powód do opr kierowników no to :bu:


faktycznie przegiąłem z tym podziałem na wiek,
ale pozwól, że czepię się Twojego stwierdzenia, "gdyby tylko chcieli", nie każdy jest stworzony do pracy na sklepie, sory ale znam to z autopsji, chciałem dać się wykazać jednej czy drugiej dziewczynie z tzw jedynki, i to kilka dni pod rząd, efekt był taki, że ściemniały i szukały okazji wyjścia na fajkę, nawet to, że dawałem im określony czas na zrobienie czegoś, to leciały i siadały na kasie, i dzieliły się klientami. także pogdybać możemy, a ja swoje wiem co powiem kr czy ko, bo prawda jest taka, że ko widzi tylko cyferki i nic więcej,
_________________
bądźmy ubodzy, ale nie głupi...
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-30, 19:09   

to po co ci takie pracownice ? u nas droga eliminacji pozbyliśmy się ściemniaczy , no właśnie :) co powiesz kr lub ko jak cię zapytają dlaczego ciągle te same osoby wymiatają na jedynce ?
 
     
brodacz1989 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 865
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-30, 19:17   

uwierz mi jakbym to ja decydował o tym kto ma pracować to dawno bym wymienił pół składu, ale na to wpływ ma rejon, i to on decyduje o przyjęciach i zwolnieniach.

w cenzuralny sposób to, że jest to jedyne miejsce gdzie jest z nich pożytek, a na potwierdzenie tego mam kilka nagrań z monitoringu jak moje niektóre gwiazdy rozkładały np nabiał, kr to oglądał ale on zwykle wiecej gada jak robi
_________________
bądźmy ubodzy, ale nie głupi...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo