Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przejście na 1/2 etatu z opieką na dziecko
Autor Wiadomość
~darkmack 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 12 Lut 2013
Posty: 32
Wysłany: 2014-12-17, 12:27   Przejście na 1/2 etatu z opieką na dziecko

Witam Was

Pracuje w naszej Biedrze już ponad 2 lata, moja żona jest w 3 miesiącu ciąży

Zacząłem czytać co dalej zrobić z dzieckiem jak się urodzi i skończy się ten urlop macierzyński

Znalazłem pewną informację, że pracodawca powinien zgodzić się na przejście na 1/2 etatu pracownikowi który pracuje w firmie ponad 6 miesięcy

I teraz mam do was pytanie, czy ktoś z was z tego skorzystał? Jest taka możliwość ? I jeśli jest taka możliwość czy też możliwość jest taka by pracować w wybrane godziny? tak by móc odebrać dziecko z żłobka?

Proszę powiedzcie jak wy sobie poradziliście ? Za bardzo nie mam nikogo z rodziny kto by mógł zająć się dzieckiem więc dlatego bardzo interesuje mnie ten temat
  Ocena JMP: 4/10
     
@smutna 

Dołączyła: 08 Mar 2012
Posty: 118
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-12-17, 19:15   

Hej. Ja mialam taka sytuacje 5 lat temu. Pracowałam przed urodzieniem dziecka na cały etat.Po wychowaczym (bylam rok) nie mialam mozliowsci powrotu nawet na 3/4 a chcialam wrocic.Moja KR zgodziła sie na 1/2 etatu,ale ponoc niechetnie sie na takie rozwiazanie .Wszystko zalezy od KR.Ale nie pracowalam nigdy po 4 godziny tylko po 6 i 8 ale mialam duzzzooooo wolnego.Szybko jednak wskoczyłam na 3/4 a potem na cały jak juz zorganizowalismy sie z opieka nad mała.
 
     
~darkmack 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 12 Lut 2013
Posty: 32
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-12-18, 08:20   

Czyli w takiej sytuacji za bardzo mi nic nie da przejscie na 1/2 etatu co i tak widzie jest mało prawdopodobne :/
  Ocena JMP: 4/10
     
#sewilka

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 66
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-12-18, 10:22   

wszystko zależy od KR i KS a także od sytuacji na sklepie... to że na jednej biedronce się zgodą nie znaczy, że na innej też. Najlepiej po ludzku pogadać z KS i zobaczyć jak się sprawy potoczą
 
     
aniołek? 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 12 Gru 2011
Posty: 8
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-12-18, 11:10   

to nie jest dobra wola Kr czy Ks czy się zgodzi, czy nie. Mamy takie prawo i jeżeli rezygnujesz z przysługującego urlopu wychowawczego masz prawo zmniejszyć sobie etat do max 1/2. Pracodawca ma prawo na ten okres przenieść Cię na inne stanowisko, ale nie ma prawa obniżyć Twojej pensji, jeżeli na danym stanowisku jest mniejsza. Co do pracy po 4 godziny to jest mało realne. Zazwyczaj praca po 8 godzin, a później więcej wolnego. W moim przypadku akurat zapytano się mnie czy chcę pracować 5 dni w tygodniu po 4 godziny, czy wolę po 8 godzin i więcej wolnego. Ja wybrałam tą drugą opcję.
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-12-18, 20:05   

W moim mieście na jednej z biedronek pracuje chłopak uczący się jeszcze w ogólniaku , ma umowę na 1/2 etatu a godziny wyrabia tylko pd piątku do niedzieli. Kr zgodził się na taki układ i każdemu to pasuje.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
wiola27 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 29 Sie 2013
Posty: 7
Skąd: Krowice
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-04-20, 20:41   

Witam. Chciałbym przejść na 3/4 etatu rozmawiałam juz ze swoją ks i powiedziała mi ze musze napisać podanie tylko nie bardzo wiem jak, czy ktoś mógłby mi podpowiedź jak to napisać :-)
  Ocena JMP: 10/10
     
@anka1

Stanowisko:
klient

Dołączył: 30 Lis 2015
Posty: 230
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-04-28, 10:06   

https://kadry.infor.pl/urlopy/urlop-rodzicielski/740603,Zasady-wydluzania-urlopu-rodzicielskiego.html?utm_source=MailingList&utm_medium=email&utm_campaign=20160428+Newsletter+INFOR.pl
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo