Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Oświadczenie i stanowisko po soptkaniu z JMP
Autor Wiadomość
adamek550

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 7
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-11-27, 18:45   

W pewnym sensie tak ;)
  Ocena JMP: 2/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-27, 19:15   

Nie zamierzam zajmować żadnej neutralnej postawy, bo mam swoje zdanie i nikt nie będzie mi mówił, kiedy mam o tym pamiętać, a kiedy nie. Masz raptem rok stażu dłużej ode mnie, więc chyba nie ma znaczenia, że już nie pracuję, bo znam doskonale realia. Widzisz potwory tylko wśród KRów, a na sklepie wg Ciebie panuje sielanka, bo to niby zespół i nie rzucają sobie kłód pod nogi, to może rozejrzyj się bardziej po forum i zobacz, co piszą o współpracy na sklepach, może wtedy nie będzie Cię dziwiło, że ktoś uważa, że szufladkujesz. Potem przejrzyj moje posty i zobacz jakie to mam profirmowe stanowisko. Tym bardziej, że w swoim ostatnim akapicie powiedziałeś dokładnie to, co ja wcześniej, tylko zrobiłeś z tego apel. Widać masz doświadczenie tylko z grupą nieludzkich KRów, ja na szczęście pracowałam i też z fajnymi i uważam, że krzywdzące jest wrzucanie wszystkich do jednego wora. Tym bardziej, że miałam do czynienia z dużo gorszymi KS, czy ZKS, więc nie mów mi, że na poziomie sklepu nie ma patologii.
 
     
#kiki2 

Dołączył: 13 Lis 2010
Posty: 77
Skąd: xxxxxxxxx
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-11-27, 20:23   

zapraszam na mój sklep gdzie ks ma wladze pojdziesz na zl to cie zwolnie i takie tam odzywki w ciagu roku 8 osob odeszlo zl dlugotrwale to nagminie i co powiesz na to strach isc do pracy
 
     
olka3008 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 17 Kwi 2012
Posty: 301
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-11-27, 22:56   

Adamek550 z jednej strony przyznaje ci racje ze kr nie znaja pracy na sklepie i dlatego nie wiedza z czym sie wiaze wykonywanie ich czesto nieracjonalnych-podrecznikowych polecen(czyli uwazam rowniez ze praca powinna zaczac sie od kasjera bo to on wie ze nie da sie pracowac tak jak napisza "madre glowy"w podrecznikach) ale zgadzam sie tez z tym ze kr tez ma nad soba np ko ktory tez pewnie mu daje nieracjonalne polecenia!Ale fakt tez jest taki ze ks i zks tez potrafia dopiec swoimi czesto nieraconalnymi poleceniami!Mimo ze sa to czesto ludzie od kasjera!Wszystko dlatego ze chca sie przypodobac swojemu przelozonemu!Czyli system jest chory ale wszysko i tak zalezy od ludzi i ich charakteru i ich szacunku do innych!Larrikol moze i ci ludzie ktorzy daja sie tak traktowac czuja ze sie nie szanuja(ja ich szanuje bo mimo wszystko pracuja a nie np kradna) ale wszysty wiedza jakie sa realia w polsce i pewnie wiekszosc mysli lepsza taka praca niz zadna bo niestety zeby zyc trzeba pracowac!a nie kazdy ma tyle szczescia co ty i znajdzie lepsza prace :nie:
 
     
zz-biedronka 
piotr.a

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 380
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-11-28, 20:02   odp

No i coś się już dzieje po spotkaniu z 21.11.2014r. dzisiejszy raport tygodniowy.
  Konto: OFICJALNE - Związki Zawodowe "Solidarność" w Jeronimo Martins
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-11-28, 20:04   

zz-biedronka, a możesz przybliżyć dla tych co mają wolne :P
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
olka3008 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 17 Kwi 2012
Posty: 301
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-11-28, 23:45   

Bylo ze na kontroli beda sprawdzac czy na kamerach jest zarejstrowana 15 min przerwa kazdego pracownika!

[ Dodano: 2014-11-28, 23:47 ]
Ciekawe jak beda patrzec na pracownikow ktorzy wola palic zamiast jesc i wychoda np 3 razy po 5 min
 
     
zz-biedronka 
piotr.a

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 380
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-11-29, 07:56   treść naszego wniosku

Szanowne Państwo
Zarząd Jeronimo Martins Polska S.A.



Wniosek

Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” w JMP S.A. i Komisja Międzyzakładowa WZZ „Sierpień 80” przy Elektrociepłowni w Bydgoszczy działające w ramach WRZ Pracowników JMD S.A. zgodnie z Art. 134 K.P. wnosi, o wprowadzenie elektronicznej rejestracji przerw 15 min.
Przepisy prawa pracy przyznają pracownikowi prawo do przerwy w pracy uzależnionej między innymi od dobowego wymiaru czasu pracy. Pracownikowi pracującemu dłużej niż 6 godzin dziennie, przysługuje przerwa 15 minutowa, która musi być wykorzystana w całości i nie może być podzielona na dwie lub trzy krótsze przerwy. Ponadto przepisy prawa pracy nie precyzują, kiedy pracownik powinien wykorzystać przerwę. Pracownicy zwracają uwagę, że wyniku nie standardowych sytuacji przerwy są przerywane lub ich nie ma.
  Konto: OFICJALNE - Związki Zawodowe "Solidarność" w Jeronimo Martins
     
zz-biedronka 
piotr.a

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 380
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-11-29, 08:10   wniosek nr. 2

Szanowna Pani
Katarzyna Strugalska
Dyrektor ds. Relacji Pracowniczych
Pełnomocnik Zarządu JMP S.A.



Wniosek

Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” w JMP S.A. zwraca się z apelem
do Pracodawcy o zamknięcie wszystkich placówek handlowych w dniu 31 grudnia 2014 r.
o godzinie 15.00.
Zamknięcie placówek w proponowanych godzinach umożliwi pracownikom
udział w zaplanowanych zabawach Sylwestrowych szczególnie tym, którzy już opłacili udział
w zorganizowanej zabawie.
Wydłużenie czasu pracy jest dla pracowników uciążliwe gdyż utrudnia dotarcie na czas i stosowne przygotowanie się do świętowania tego dnia, a szczególnie osobą dojeżdżających do pracy z innych miejscowości jak miejsce pracy jeśli dojazd jest środkami komunikacji publicznej.

Jesteśmy przekonani, że nasz Pracodawca, jak i nasi klienci pozwolą nam na godne spędzenie nocy sylwestrowej po całorocznej ciężkiej pracy, którą każdego dnia wszystkim wam służymy.

Jednocześnie wnosimy o ponowną analizę godzin otwarcia placówek Spółki w okresie przedświątecznym, zgodnie z przekazanym harmonogramem pracy w tym okresie. Wnosimy o przywrócenie godzin otwarcia sklepów do dotychczas obowiązujących. Wydłużenie godzin pracy otwarcia sklepów , nie przyniesie większych zysków spółce a może wygenerować więcej strat.

Wnosimy o pozytywne rozpatrzenie wniosku przez Zarząd Spółki JMP S.A. z szacunku dla wszystkich pracowników sklepów sieci Biedronka.
  Konto: OFICJALNE - Związki Zawodowe "Solidarność" w Jeronimo Martins
     
#Helmut

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 70
0 UP 1 DOWN
Wysłany: 2014-11-29, 10:06   

zz-biedronka napisał/a:
Pracownikowi pracującemu dłużej niż 6 godzin dziennie, przysługuje przerwa 15 minutowa, która musi być wykorzystana w całości i nie może być podzielona na dwie lub trzy krótsze przerwy.

Co w przypadku gdy KS jest na przerwie i biega do wycofań, faktur, konwoju itp...?
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-29, 12:01   

zz-biedronka napisał/a:
godne spędzenie nocy sylwestrowej po całorocznej ciężkiej pracy
komedia :) dobrze, że nie prosicie o skrócenie pracy w sobotę, co by to godnie spędzić początek weekendu po całotygodniowej ciężkiej pracy :)
zz-biedronka napisał/a:
Pracownikowi pracującemu dłużej niż 6 godzin dziennie,
conajmniej proszę pana, a nie dłużej. KP sobie, wnioski zz sobie...
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
2 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-11-29, 12:21   

Larrikol,
Larrikol napisał/a:
komedia dobrze, że nie prosicie o skrócenie pracy w sobotę

to podaj racjonalny powód by zmniejszyć godziny pracy w tym dniu ??!! czekam na wielozdaniowy konkret oki ?? sorry ale odkąd nie pracujesz w biedrze troszeczkę nabierasz dystansu i zapominasz chyba jak to było wtedy...


Larrikol napisał/a:

zz-biedronka napisał/a:
Pracownikowi pracującemu dłużej niż 6 godzin dziennie,
conajmniej proszę pana, a nie dłużej. KP sobie, wnioski zz sobie...

ostatnio ze słyszenia wiem że KR twierdzą że na 6 godz niema przerwy więc....
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-11-29, 12:27   

Dark przerwa jest już od 6 godzin pracy i więcej. ;)
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-11-29, 12:28   

Hell, ja to wiem :) ale mówie co słyszałem i to mi sie nie podoba >:D
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-11-29, 12:35   

a czego to oni nieraz nie mówią... ;)
Tym nieprzerwanym trybem narobicie sobie tylko kłopotów, jak się ktoś uprze to nie pozwoli wam zrobić wieczorem zakupów czy wejść się czegoś napić poza przerwą że nie wspomnę o szybkim papierosku czy poprawieniu makijażu. :P
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo