Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Program Multisport w Mojej Biedronce
Autor Wiadomość
partyzant21500

Dołączył: 14 Paź 2010
Posty: 1
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-05-20, 14:33   Re: MULTISPORT

wszystko jest napisane na stronie. wniosek mozesz zlorzyc od 1.06
 
     
qwerty21

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 3
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-12-04, 12:47   

witam!
jestem spoza Waszej firmy. czy ktoś z Poznania mógłby dopisać mnie jako osobę towarzyszącą? jaki jest tego koszt?
 
     
Robert70 

Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 01 Sie 2010
Posty: 6
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-12-04, 12:54   

mozliwość jest koszt to 300 zł chyba ?
 
 
     
qwerty21

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 3
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-12-04, 12:56   

Robert70 napisał/a:
mozliwość jest koszt to 300 zł chyba ?


no ale nie za 1 osobe...kiedyś miałem za 150 zł.
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-12-04, 14:26   

300 zł kosztuje karta dla osoby towarzyszącej na dwa miesiące wiec miesięcznie wychodzi 150 :)
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
qwerty21

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 3
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-12-04, 15:00   

kluq napisał/a:
300 zł kosztuje karta dla osoby towarzyszącej na dwa miesiące wiec miesięcznie wychodzi 150 :)


no racja, zapomniałem, że za dwa miechy z góry się płaci.
jest ktoś w stanie załatwić mi dwie takie karty?
 
     
Sylwiafm

Dołączył: 06 Wrz 2011
Posty: 1
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-10-22, 22:38   

Witam

Chciałbym się zapytać osoby które korzystają z tej karty jak wychodzi podatek na koniec roku??

Gdyż mam zamiar wykupić sobie taka kartę.

Z góry dzięki za odpowiedź.
 
     
~justynka090 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 28 Lip 2011
Posty: 27
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-10-24, 11:10   

kolezanka zamawia karte dla dwóch osób towarzyszących i mówiła, że miesięcznie 30 zł jej potrącają, ale nie jestem pewna czy to od jej karty. bo chyba nie od osób towarzyszących :D ?
_________________
Żyjemy raz więc zastanów się jak :)
  Ocena JMP: 5/10
     
dlugi1987

Dołączył: 10 Gru 2011
Posty: 9
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-10-27, 08:36   

A co ma podatek do multisporta ? Tą kartę opłaca się samemu nikt nikomu nic nie potrąca z wypłaty. Osoba towarzysząc to koszt 300 zł
 
     
@Maefistofeles25
Sir


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 27 Paź 2014
Posty: 182
Skąd: Niybylandia
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-10-27, 11:02   Jak to dokładnie wygląda.

Witam.
Chciałbym się dowiedzieć jak to teraz wygląda z kartą multisport ?
Składam wniosek o kartę i jaki jest to dla mnie miesięczny koszt?
Jestem nowym pracownikiem Biedronki.
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-27, 13:14   

Hej płacisz 50 zł za dwa miesiące ,podatek to 30 zł po dwóch miesiącach czyli wychodzi 40 zł na miesiąc.

logujesz się na stronie:
https://mojabiedronka.pl/login/

Numerem SAP (przy nazwisku na grafiku) i składasz zamówienie. Odrębna kwestia czy już masz stały SAP (ciąg 9 cyfr) czy masz WS z przodu to wtedy musisz poczekać aż nadadzą SAP

wchodząc wybierz SPORT i złóż wniosek

Szczegóły programu:

1. Czym jest program Multisport?

Program Multisport pozwala pracownikom JMD S.A. korzystać z niemal 3500 obiektów sportowo-rekreacyjnych w całej Polsce w cenie jednego abonamentu. Karty Multisport są częściowo finansowane z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, dzięki czemu pracownicy naszej Firmy zyskują dostęp do szerokiego wachlarza usług w jeszcze niższej cenie.



2. Jakie zajęcia dostępne są w ramach programu Multisport?

Karta Multisport pozwala na dostęp do wielu różnych zajęć takich jak:

● Aerobic ● Jacuzzi ● Sauna
● Basen ● Joga ● Ścianka wspinaczkowa
● Indoor cycling ● Klub aktywnej mamy ● Siłownia
● Fitness ● Łaźnia ● Spinning
● Gimnastyka ● Nauka sztuk walki ● Squash
● Grota solna ● Nauka tańca ● Nordic walking

Pełna lista obiektów i usług dostępna jest na stronie https://www.benefitsystems.pl/partnerzy.aspx



3. Dlaczego warto wziąć udział w programie Multisprort?

Program Multisport to praktycznie nieograniczony dostęp do różnorodnych obiektów i usług sportowo-rekreacyjnych w cenie niższej od miesięcznego karnetu na jeden obiekt. Udział w programie po prostu się opłaca!



4. Kto może wziąć udział w programie?

W programie może wziąć udział każdy pracownik JMD S.A. zatrudniony na podstawie umowy o pracę.



5. Pracuję w Biedronce od tygodnia, czy mogę zamówić kartę Multisport?

Tak, prawo do udziału w programie mają wszyscy pracownicy zatrudnieni na umowę o pracę, niezależnie od stażu w firmie.



6. Jak zamówić kartę Multisport?

Wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny, dokonać wpłaty za 2 miesiące i odebrać list polecony z kartą Multisport.



7. W jaki sposób otrzymam kartę Multisport?

Karta Multisport zostanie dostarczona listem poleconym na adres podany w formularzu rejestracyjnym.



8. Ile kosztuje udział w programie?

Karta Multisport dla pracowników JMD S.A. jest współfinansowana przez Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych. Wysokość kwoty finansowanej przez ZFŚS zależy od wysokości miesięcznego, zasadniczego wynagrodzenia brutto w przeliczeniu na pełen etat, a całkowity koszt udziału w programie ponoszony przez pracownika wynosi:

Klienci indywidualni Pracownicy JMD S.A.
Cena za 2 miesiące 300zł Wynagrodzenie zasadnicze brutto do 5000 zł Wynagrodzenie zasadnicze brutto powyżej 5000 zł
50 zł 75 zł

Karty dodatkowe Dziecko do 15 lat 80 zł*
Osoba towarzysząca 300 zł

* dzieci do lat 15 mogą korzystać wyłącznie z usług basenowych

9. Co to znaczy miesięczne wynagrodzenie zasadnicze brutto w przeliczeniu na pełen etat?
Wynagrodzenie zasadnicze brutto to wynagrodzenie podstawowe z umowy o pracę bez premii i dodatków przeliczone na pełen etat. A zatem jeżeli pracujesz na ½ etatu to Twoje wynagrodzenie jest mnożone razy 2.

10. Co to znaczy, że świadczenia socjalne z ZFŚS są doliczane do przychodu pracownika?

Dofinansowanie do karty Multisport, podobnie jak wszystkie inne świadczenia z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, jest traktowane jako dodatkowe wynagrodzenie pracownika. Jeśli suma dofinansowania do kart Multisport oraz wszelkich innych świadczeń otrzymywanych przez pracownika z ZFŚS przekroczy w ciągu roku 380 zł, od nadwyżki ponad tę sumę będzie musiał zostać odprowadzony podatek.



11. Ile wynosi dofinansowanie do karty z ZFŚS?

Wysokość dofinansowania do karty Multisport zależy od liczby pracowników uczestniczących w programie i maksymalnie** wynosi 53 zł miesięcznie. W bieżącym cyklu (karty ważne w lutym i marcu) wysokość dofinansowania wynosi 37 zł dla pracowników o wynagrodzeniu zasadniczym brutto do 5000 zł i 24,50 zł dla pracowników, których wynagrodzenie zasadnicze brutto wynosi powyżej 5000 zł.

**kwota dofinansowania jest niższa przy większej liczbie pracowników uczestniczących w programie


12. Chcę korzystać z programu Multisport przez cały rok (czyli zamówić 6 kart na dwa miesiące). Czy dofinansowanie z ZFŚS zostanie opodatkowane?

Poniższa tabelka obrazuje odpowiedź na to pytanie.

Wynagrodzenie zasadnicze brutto Dofinansowanie z ZFŚS za 1 miesiąc Karta jest zamawiana na 2 miesiące Ilość okresów w programie Roczna suma dofinansowania
Do 5000 zł 37 zł X2 X6 444 zł
Od 5000 zł 24,50 zł X2 X6 294 zł

W przypadku pracownika o wynagrodzeniu zasadniczym brutto poniżej 5000 zł, wysokość dofinansowania z ZFŚS jest wyższa i przekracza próg 380 zł rocznie. Oznacza to, że wartość otrzymanych świadczeń powyżej tej kwoty zostanie doliczona do przychodu i będzie podlegać opodatkowaniu. W drugim przypadku dofinansowanie jest niższe i nie przekracza ustawowego progu. Jednak jeżeli pracownik otrzyma w tym samym roku inne świadczenia z ZFŚS (np. paczkę), suma świadczeń może przekroczyć 380 zł - w tej sytuacji nadwyżka również będzie podlegać opodatkowaniu.


11. Czy mogę już teraz zamówić kartę na kolejny okres?
Termin zamówienia karty decyduje o okresie, w którym będzie ona ważna – nie można zamówić karty z góry na dalszy okres. Poniższa tabelka obrazuje, kiedy należy wypełnić formularz, aby karta była ważna w określonych miesiącach.

Termin wypełnienia formularza Karta jest ważna
Do 31.12.2011 luty, marzec
01.02-05.03.2012 kwiecień, maj
01.04-05.05.2012 czerwiec, lipiec
01.06-05.07.2012 sierpień, wrzesień
01.08-05.09.2012 październik, listopad
01.10-05.11.2012 grudzień, styczeń



12. Czy mogę zawiesić udział w programie na kilka miesięcy?

Nie. Brak wpłaty za kolejny okres jest równoznaczny z rezygnacją z udziału w programie. Należy wtedy zwrócić nieaktywną kartę Multisport. Oczywiście możliwy jest powrót do programu w dowolnym momencie, zgodnie z tabelą okresów rozliczeniowych.



13. Skąd będę wiedział jaką kwotę wpłacić?

Kwota, którą należy wpłacić, będzie podana w e-mailu wysłanym po zamówieniu karty Multisport.



14. Skąd będę wiedział na jakie konto dokonać opłaty?

Numer konta, na które należy dokonać wpłaty podany będzie w e-mailu wysłanym po zamówieniu karty Multisport.



15. Co mam wpisać w tytule przelewu?

Informacja o danych, które należy wpisać w tytule przelewu również podana będzie w e-mailu wysłanym po zamówieniu karty Multisport.



16. Co się stanie jeżeli nie dokonam opłaty w terminie?

Brak wpłaty za kolejny okres jest równoznaczny z rezygnacją z uczestnictwa w programie. Należy wtedy zwrócić kartę Multisport. Aby wrócić do programu, wystarczy w określonym terminie wypełnić formularz rejestracyjny i dokonać wpłaty za kolejny okres.

17. Jak korzystać z karty Multisport?
Aby skorzystać z karty Multisport należy udać się do obiektu wybranego z listy partnerów honorujących kartę. Należy pamiętać o zabraniu ze sobą karty Multisport i dowodu tożsamości. Warto także zapoznać się z dokładnym opisem usługi, oraz skontaktować się telefonicznie w celu ustalenia wolnych miejsc (np. w przypadku zajęć grupowych).

18. Ile osób towarzyszących mogę zaprosić do programu?
Każdy pracownik może zgłosić do programu jedną osobę towarzyszącą. Jej udział w programie jest dodatkowo płatny.

19. Ile dzieci mogę zgłosić do programu?
Każdy pracownik może zgłosić do programu pięcioro dzieci. W przypadku rodzin wielodzietnych prosimy o kontakt z DOK Benefit Systems pod numerem telefonu (22) 531-32-41 lub adresem e-mail m.komar@benefitsystems.pl.

20. Czy mogę zgłosić do programu osobę towarzyszącą lub dziecko, samemu nie posiadając karty Multisport?
Aby zgłosić do programu osobę towarzyszącą lub dziecko, pracownik sam musi uczestniczyć w programie. Nie ma możliwości zgłoszenia osoby towarzyszącej ani dziecka przez pracownika nie posiadającego karty Multisport.

21. Czy osoba towarzysząca może pozostać w programie, jeśli pracownik zrezygnuje ze swojej karty Multisport?
Rezygnacja pracownika z udziału w programie Multisport jest jednoznaczna z zakończeniem użytkowania karty Multisport przez osobę towarzyszącą oraz dzieci.

22. Czy mogę zrezygnować z udziału w programie w dowolnym momencie?
Z udziału w programie zrezygnować można wraz z końcem dwumiesięcznego cyklu rozliczeniowego. Nie ma możliwości rezygnacji w trakcie trwania cyklu, wpłacone środki nie zostają w takim wypadku zwrócone.

23. Zgubiłem moją kartę Multisport, co teraz?
Zgubienie karty Multisport należy niezwłocznie zgłosić dedykowanemu pracownikowi Benefit Systems pod numerem telefonu (22) 531-32-41 lub adresem e-mail m.komar@benefitsystems.pl. W razie odnalezienia zgubionej karty należy ją odesłać na adres Benefit Systems.

24. Co zrobić, jeśli czytnik karty w obiekcie informuje, że moja karta jest nieaktywna?
Należy skontaktować się bezpośrednio z infolinią, której numer widnieje na każdej karcie. Infolinia czynna jest cały tydzień w godzinach od 7:00 do 22:00. Konsultant będzie w stanie udzielić informacji dotyczących statusu karty lub zgłosić problem techniczny.

25. Na jakiej zasadzie uczestnik programu Multisport ma korzystać z obiektów, które już wcześniej honorowały kartę programu rabatowego Moja Biedronka (np. Holmes Place, Fitness Club Calypso)?

Obiekty te nadal honorują kartę Moja Biedronka na starych zasadach, toteż pracownik ma możliwość wyboru: wykupić karnet z rabatem wynikającym z karty Moja Biedronka, lub korzystać z obiektu za pomocą karty Multisport. Należy zapoznać się ze szczegółami oferty na www.benefitsystems.pl/partnerzy.aspx, ponieważ niektóre z tych obiektów wymagają dodatkowej dopłaty w przypadku wizyty z wykorzystaniem karty Multisport.


26. Czy mogę zaproponować nowy obiekt, którego nie ma na liście partnerów programu?

Tak, każdy uczestnik ma prawo zgłaszania nowych obiektów do programu. W tym celu należy wypełnić formularz znajdujący się na stronie https://www.benefitsystems.pl/propozycje.aspx.



27. Czym się różni Program Rabatowy od Programu Multisport?

Program Multisport jest niezależny od Programu Rabatowego. Jest to płatna usługa, umożliwiająca nieograniczony dostęp do blisko 3500 obiektów sportowo-rekreacyjnych w całej Polsce w cenie jednej opłaty abonamentowej. Aby otrzymać kartę Multisport Plus należy wypełnić formularz rejestracyjny i dokonać opłaty za 2 miesiące.

Program Rabatowy Moja Biedronka umożliwia pracownikom JMD S.A. korzystanie ze zniżek w wielu punktach partnerskich w całej Polsce. Kartę Programu Rabatowego Moja Biedronka otrzymuje za darmo każdy pracownik naszej firmy.



28. W mojej okolicy jest obiekt honorujący kartę Multisport. Czy mogę korzystać z niego codziennie bez żadnych opłat?
W ramach programu Multisport z większości obiektów (siłownie, baseny, kluby fitness) można korzystać nawet codziennie. W niektórych obiektach obowiązują jednak pewne ograniczenia lub dodatkowe opłaty, dlatego przed wizytą warto zapoznać się z zasadami panującymi w danym miejscu. W tym celu wystarczy skorzystać z wyszukiwarki obiektów, wybrać lokalizację i typ obiektu, a następnie sprawdzić szczegóły oferowanych usług.

29. Czy koszt karty Multisport dla osoby towarzyszącej jest również wliczany do dochodu i jest od niego odprowadzany podatek?
Nie, karta dla osoby towarzyszącej nie jest dofinansowana z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych - osoba towarzysząca ponosi jej pełny koszt. Z tego względu nie jest odprowadzany dodatkowy podatek. To samo dotyczy kart Multisport dla dzieci.

30. Czy wizyta w jakiejś placówce zdejmuje mi punkty z karty Multisport?

Nie, karta Multisport nie zawiera określonej liczby punktów. Posiadacz ważnej karty jest uprawniony do dowolnej liczby wizyt w placówkach. Konkretny obiekt może jednak wprowadzić dodatkowe ograniczenia (np. do jednej wizyty dziennie), zatem przed wizytą warto zapoznać się z jego regulaminem.



31. Czy muszę wybierać jakąś konkretną placówkę, czy mogę korzystać z różnych?

Uczestnik programu nie jest ograniczony do jednej placówki. Karta Multisport uprawnia do korzystania ze wszystkich obiektów, których lista znajduje się na stronie www.benefitsystems.pl/partnerzy.aspx.



32. Czy jest jakiś limit wizyt po wykorzystaniu którego karta przestaje być aktywna?

Nie ma takiego limitu. Karta Multisport jest ważna przez dwa miesiące, niezależnie od liczby wizyt w placówkach. Konkretny obiekt może jednak wprowadzić dodatkowe ograniczenia (np. do jednej wizyty dziennie), zatem przed wizytą warto zapoznać się z jego regulaminem.



33. Przy placówce, która mnie interesuje znajduje się informacja: "możliwość skorzystania z jednej, dowolnie wybranej usługi podczas jednej wizyty w obiekcie." Czy to znaczy, że mogę skorzystać z zajęć tylko raz przez dwa miesiące?

Informacja ta oznacza, że uczestnik uprawniony jest do skorzystania z jednej usługi (np. zajęć fitness) podczas jednej wizyty w obiekcie bez ponoszenia dodatkowych opłat. Jeśli tego samego dnia będzie chciał skorzystać z innej usługi, konieczna będzie indywidualna dopłata. Jednak przy kolejnej wizycie, np. następnego dnia, użytkownik znów będzie mógł bezpłatnie skorzystać z jednej, dowolnie wybran
 
     
sprintek 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 7
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-11-13, 23:20   

Cześć. Zamówiłem kartę multisport na grudzień-styczeń na mojejbiedronce.pl i w potwierdzeniu dostałem informację, że informacja o płatnościach zostanie wysłana 7-11 listopada. Do dzisiaj nic nie mam - również w spamie. Wiecie coś?
 
     
@owadzik2 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 04 Kwi 2012
Posty: 250
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-11-14, 09:49   

Ja dostałam maila, może napisz do nich? karta_multisport@benefitsystems.pl
_________________
Ludzie sukcesu koncentrują się na szansach, przeciętni koncentrują się na przeszkodach
 
     
Natasszza 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 30 Sie 2014
Posty: 6
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-11-14, 14:40   

Ja rownież nie dostałam tego mail w dniach 7-11 napisałam do nich i dostałam szybko informacje zwrotna:)
 
     
pmk88

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 15 Paź 2014
Posty: 7
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-11-17, 20:58   

Witajcie, mam pytanie, zapłaciłam ostatnio 50zł za kartę Multisport, a dziś dostałam maila "Pragniemy poinformować, że wydłużamy termin płatności za kartę MultiSport do 18.11.2014. Prosimy o dokonanie płatności na konto...." Wy też to dostaliście? Czy mam się im przypomnieć, że już wpłaciłam kasę, czy zignorować tą wiadomość... ? .^.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo