Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakup Kontrolowany
Autor Wiadomość
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-17, 14:52   

Larri u nas już z rok jak nie robią nic innego jak tylko a może i aż zostawiają towar w wózku czego wyłapanie i tak jest dla wielu za trudne. Może mają się wcześniej legitymować. :rool:
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-19, 16:32   

Cytat:
Rzeczywiście procedura (a raczej jej brak) wykonywania zakupów kontrolnych to świństwo


Prawda jest taka dobrego kasjera jest trudno zwolnić ,więc jak nie ma różnic kasjerskich ponad normę to stosuje się takie wybiegi. Znam przypadek na moim terenie gdy kierownik rejonu p. Jesi.... M. (nie jest już pracownikiem naszej sieci :em29: ) wydała polecenie
"Tej kasjerki nie chce widzieć , róbcie jej wózki ,podkładajcie pieniądze" powodem była rozmowa kasjerki z kierownictwem i kr odnośnie jej grafiku. Pani kr była związkożercą (tamta kasjerka nie należała do żadnych związków) ,po za tym osobą niedouczoną z prawa pracy.
Widać jak się stosuje zakup kontrolowany do wyrzucania pracownika. Zwłaszcza widoczne jest to w podklejaniu kodów .czy podstawieniu osoby nieletniej.
 
     
~Ladybug 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 02 Wrz 2014
Posty: 48
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-20, 11:27   

I ja zaliczyłam już pierwszy ZK i pochwale się że na + :D Wszyscy mi grtulowali w sklepie że to mój pierwszy koszyk i zaliczony że już od dawna żadnemu nowicjuszowi się to nie udało :)

A u mnie ZK wyglądał tak:

Miałam 3 osoby w kolejce: pani, starszy pan i gostek ok. 35 lat....Obsłużyłam panią, za nią starszy pan wyłożył towar na kasę a za nim ten facet wyłożył zgrzewkę wody i bułki.....Obsłużyłam starszego pana (chwilkę to trwało bo długo wygrzebywał drobne z portfela) a potem zabrałam się za kasowanie gościa.....nabiłam bułki i nabiłam wodę, widziałam że ma koszyk przed sobą więc w momencie jak już nabiłam co miałam na pasie a on tą zgrzewkę zaczął do koszyka chować, to wstałam i zajrzałam do koszyka żeby sprawdzić czy jest pusty i zobaczyłam wódkę (z tych drogich) więc do niego grzecznie "Jeszcze o wódeczce pan zapomniał" a on się uśmiechnął, wyciągną legitkę, przestawił się i powiedział że dokonuje zakupu kontrolowanego....

Ogólnie rzecz biorąc przy kasie staram się obserwować koszyki, jak klient mówi że w koszyku ma jeszcze zgrzewkę czy dwie wody to wstaję zaglądam do niego i jednocześnie proszę żeby podniósł wody, to samo z kartonami z mlekiem, proszę o podniesienie i o rozsunięcie mlek tak żebym zobaczyła wnętrze (bo może coś upchnęli między m,lekami)

Ogólnie nie lubię traktować klientów jak potencjalnych złodziei i oni zapewne też niezbyt komfortowo się czują wtedy więc zawsze po prostu mówię z uśmiechem "przepraszam pana ale takie są procedury" i nikt jeszcze mnie za to nie opierdzielił......zawsze odwdzięczają uśmiech i mówią że rozumieją.....

pracuję w handlu od ponad 7 lat i wiem że złodzieje są różni.....okradła mnie kiedyś staruszka a innym razem dzieciak z podstawówki....Prawda jest taka że na złodzieja nie ma limitu wiekowego ani statusu społecznego! Ukraść może i 11 latek i facet po 40co na forsie sypia.....

a takie zakupy kontrolowane są dobre bo sprawiają że jesteśmy na kasach bardziej uważni....

Moja koleżanka miała 2 tyg. temu ZK ale go nie zaliczyła niestety bo nie poprosiła "klienta" aby czerwony koszyk zostawił przed kasą i nie zajrzała do niego......a gostek z ZK miał tam ze 3 produkty których na taśmę nie wyłożył....
 
     
Magda0048 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 04 Wrz 2014
Posty: 1
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-27, 20:49   

Witam mam pytanie, otóż miałam dziś zakup kontrolowany i wtopilam niestety. Pracuje 2 tyg, a dziś miałam tak okropny dzień. Zestresowalam się najpierw bo kierownik przy kliencie zaczął mi gadać o wpisie do pamiętnika bo nie zauważyłam i źle nabilam jeden towar i trzeba było zrobić zwrot. A było dzisiaj tyle ludzi kazał mi szybko kasować no i przeoczylam do tego nie było drobnych i czym wydawac, wiem moja wina ale dopiero się uczę starałam się jak najszybciej by nie było kolejek. Ale oprócz tego jednego zwrotu nawet.mi nic nie wycofywal no się nie mylilam tylko ten jeden raz. A. Za chwilę wszystkie kasy otwarte full ludzi i zakup kontrolowany i przeoczylam pasty do zębów. A potem to :* już się tak zestresowałam że jeszcze różnicy kasjerskiej zrobiłam na 14 zl. Na 5 zl to wiem za co bo chłopiec chciał mi zapłacić za baterie i wyleciało mu 5 zl między czytnik i nie mogłam ich znaleźć. Zależy mi na pracy bardzo ale po dzisiejszym dniu boję się że mnie wyrzuca
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-27, 20:59   

Fakt, nabroiłaś ale myślę że dadzą Ci jeszcze szansę. ;) Żeby się waliło i paliło zaglądaj do wózka bo nieprzestrzeganie tego przynosi duże straty dla sklepu.
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-27, 21:52   

Nie ma jak zakup kontrolowany podczas okresu szkolenia........ pracuję dwa tygodnie ..dla mnie uczysz się dwa tygodnie
 
     
~Ladybug 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 02 Wrz 2014
Posty: 48
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-10-22, 20:00   

a w ogóle to jak często robią taki zakup kontrolowany? I czy ponosi się jakieś konsekwencje nie przejścia tego testu?
 
     
~justynka090 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 28 Lip 2011
Posty: 27
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-10-24, 11:15   

jak raz nie przejdziesz to nie będzie problemu. zapewne będzoe rozmowa z kierownikiem i tyle. nie wiem jak sprawa wygląda jeśli zdarzy Ci się to więcej razy. Wazne tez pewnie jest czy mialas np 5 takich zakupów i dwóch nie przeszłas. Lepiej to wyglada niz jakbys miala dwa i dwóch bys nie przeszła,
_________________
Żyjemy raz więc zastanów się jak :)
  Ocena JMP: 5/10
     
~Ladybug 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 02 Wrz 2014
Posty: 48
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-11-11, 21:31   

hmm a czy jeśli jestem nowym pracownikiem i w ciągu pierwszego miesiąca swojej pracy miałam dwa zakupy kontrolowane z czego pierwszy przeszłam a drugi niestety nie to czy to normalne że KS zabiera od razu premię?
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-11-11, 21:33   

w biedronie wszystko jest normalne lub nienormalne zależy od ks ....
 
     
Misiakowa
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-11, 21:35   

ja miałam tylko raz ale do dupy poszło, wszystko było ok ale kupowali znicze i podmienili kod kreskowy ( na taśmę postawili 1 a w wózku zostało 9 ) wychyliłam się z kasy policzyłam i się zgadzała ilość jednak nie wiedziałam, że kod kreskowy zamieniony i poszły każdy po 1 zł taniej. Byłoby ok gdyby nie fakt, że w kartonie po soku przecierowym jabłkowym ( ten co w kartonie jest worek z sokiem ) wyjęli sok a tam nakładli 12 szamponów head & shoulders. No i była mega lipa........
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-11-11, 21:39   

trzeba było im nakopać do d.... :D ale premii ci nie zabrali ? bo u nas nie ma takiego zwyczaju tzn. nie było takiego zwyczaju może dlatego że i premii nie było zbyt często :D
 
     
Misiakowa
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-11, 22:09   

no to ja nie dostałam i już wiem za co :P zajebiście. Teraz każdy klient musi wszystko wyłożyć, patrzę w lustro które wisi nad kasą ( nad klientem) poza tym jak nie wyciągnie zgrzewki mleka każę obrócić wózek tak abym miała go okazję oglądać z każdej strony ( gdy podjeżdża aby pakować zakupy) poza tym za każdym razem wstaję i patrzę w wózek

[ Dodano: 2014-11-11, 22:10 ]
drugi raz się nie dam, no i zaglądam we wszystko :P wszystko co jest potencjalnym miejsce do włożenia czegoś i wyniesienia ze sklepu
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-11, 22:11   

Ponoć przeklejanie kodów kreskowych na zakupie kontrolnym jest zabronione, tym bardziej kiedy idzie ze znicza na inny znicz i tylko 1 zł taniej, to już chamstwo
 
     
Misiakowa
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-11, 22:51   

to samo stwierdziła ZKS ale cóż życie.... kolejna nauczka na przyszłość
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo