Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: zz-biedronka
2014-10-08, 12:05
Krótka historia "dialogu" z JMP czyli przed protes
Autor Wiadomość
biedronella33
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-21, 19:34   

Robertty napisał/a:
Drodzy koledzy i koleżanki ,rozumiem że problem z drobnymi jest zawsze , i jest to spora bolączka, zapewne od kiedy jest płatność kartą jest mniejsza. jest to niewątpliwie problem , który należy rozwiązać ,ale niestety musimy dzielić sprawy na priorytety a do tych należy między innymi podwyżki ,etaty i rejestracja przerw pracowniczych. Innymi należy się zająć zaraz po rozwiązaniu bieżących .


Odkąd weszły karty - jest gorzej.

Bo albo 100zl albo karta.
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-22, 07:52   

https://www.gloswielkopol...robki,id,t.html
 
     
żabolek13 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 17 Wrz 2014
Posty: 21
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-22, 10:12   

Z drobnymi koszmar, pracowałem wcześniej w Kuflandzie, a siostra w Realu i Auchan i zawsze jak brakowało drobnych, a tam płatność kartą była wcześniej to dostawałem i nie trzeba było się martwić jak wydać i ciągle prosić. Kasowanie sło sprawnie i kolejki mniejsze.
Jeśli chodzi o ludzi do pracy to u nas też lipa bo rano praca 1 na 1, potem przychodzi druga osoba , ale wtedy sa kolejki i nic się nie porobi na sklepie i na wieczór 2, 3 osoby z czego 1 tylko na 6 godzin
 
     
@piivko19 

Stanowisko:
kadry

Dołączyła: 20 Lut 2011
Posty: 344
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-22, 16:38   

Robertty napisał/a:
https://www.gloswielkopolski.pl/artykul/3580407,praca-w-biedronce-nadmiar-obowiazkow-a-za-malo-ludzi-jakie-zarobki,id,t.html


Fajnie napisany ten artykuł - "Głos" się wkręcił :D
  Ocena JMP: 5/10
     
~kicior_ek 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 20 Sie 2013
Posty: 45
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-22, 19:52   

Edyta 89 napisał/a:
kicior_ek, w Kauflandzie na start kasjer dostaje 800 zł wiem bo moja koleżanka tam pracuje... ale z tymi 3000 zł to przegiołeś ;)


Jak ja pracowałam dwa lata temu, było to 3000zł, więc z niczym nie przeginam i wiem co mówię.
Może zależy to od wielkości sklepu - nie wiem.

Nie zmienia to faktu, że problem z drobnymi jest. Mało tego - jest FRUSTRUJĄCY.

[ Dodano: 2014-09-22, 19:57 ]
Robertty masz rację z tymi priorytetami - oczywiste. Kwestia drobnych przyszła mi na myśl dodatkowo.

Odnośnie rejestrowania przerw, to wydaje mi się, że musiałby się zmienić cały system "premiowania", ponieważ wiele osób rezygnuje z przerwy, kiedy są duże kolejki, żeby tylko TK wyszedł dobry i żeby zyskać kilka groszy premii.
_________________
"Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty, tak, by swoim pojmowaniem sprawy nie peszyć przełożonego." Piotr I Wielki - idealne w odniesieniu do wymagań kierowników Biedronki...
  Ocena JMP: 3/10
     
@owadzik2 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 04 Kwi 2012
Posty: 250
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-22, 20:04   

Robertty napisał/a:
...rejestracja przerw pracowniczych.... .


Możesz mi wytłumaczyć jakby to miało wyglądać w przypadku kierowników?
 
     
#boczek_83 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 17 Kwi 2014
Posty: 92
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-22, 22:13   

Z tego co rozumiem Związki zawodowe w tych pismach wnoszą o równe traktowanie wszystkich pracowników między innymi w kwestii przerwy w pracy. Skoro firma zdecydowała się prowadzić interesy w naszym kraju i czerpać z tego zyski zobowiązała się także do przestrzegania polskiego prawa pracy. W naszej firmie są pracownicy którzy co jakiś czas próbują ulepszać nasze warunki pracy (ocena roczna w celu poprawy naszej efektywności, albo często zmieniane procedury) niech oni nad tym myślą w końcu firma za to im płaci.
 
     
@Zed


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 24 Lip 2014
Posty: 219
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-22, 22:20   

boczek_83 napisał/a:
Z tego co rozumiem Związki zawodowe w tych pismach wnoszą o równe traktowanie wszystkich pracowników między innymi w kwestii przerwy w pracy. Skoro firma zdecydowała się prowadzić interesy w naszym kraju i czerpać z tego zyski zobowiązała się także do przestrzegania polskiego prawa pracy. W naszej firmie są pracownicy którzy co jakiś czas próbują ulepszać nasze warunki pracy (ocena roczna w celu poprawy naszej efektywności, albo często zmieniane procedury) niech oni nad tym myślą w końcu firma za to im płaci.

Tylko że to my polacy nie przestrzegamy naszego prawa nie puszczając naszych rodaków na przerwę w imię naszego portugalskiego pracodawcy.

A ocena roczna to po prostu fajny atut dla firmy kiedy chce się pozbyć niewygodnych pracowników, ponieważ może użyć to jako argument do rozwiązania umowy, co wcześniej nie było takie proste.
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-22, 22:28   

A ja już wolę żeby oni nic nie wymyślali tylko niech dadzą więcej etatów wtedy większość problemów będzie rozwiązana
 
     
@czarownica25 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 24 Kwi 2014
Posty: 560
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-22, 22:56   

kicior_ek napisał/a:
Jak ja pracowałam dwa lata temu, było to 3000zł, więc z niczym nie przeginam i wiem co mówię.


Coś Ci sie chyba pomyliło... Sprawdziłam, od zawsze było i jest 800 zł :)
  Ocena JMP: 8/10
     
#boczek_83 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 17 Kwi 2014
Posty: 92
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-24, 13:18   

Nie przestrzegają polskiego prawa według mnie tylko ludzie słabi nienadający się na swoje stanowisko i nie umiejąca zaplanować sobie i podległemu personelowi pracy. Żadna praca nie jest warta łamania podstawowych ludzkich praw jeżeli ktoś tego nie rozumie to mu współczuje. Nie wiem jak ludzie dla których ważniejsza od człowieka jest produktywność mogą sobie patrzeć w twarz. Sytuacje gdzie jest za mało pracowników w sklepie są wina kadry odpowiedzialnej za zatrudnienia. Ja osobiście nie mam zamiaru zażynać się dla takiej kadry która nie widzi w pracowniku człowieka tylko najważniejsza dla niej jest produktywność
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-24, 13:42   

Znaczy się złożyłeś wypowiedzenie? :D
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
@kogata 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 14 Lip 2014
Posty: 357
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-24, 15:32   

raczej zaczyna się opie....lać ;)
  Ocena JMP: 3/10
     
#boczek_83 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 17 Kwi 2014
Posty: 92
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-24, 20:35   

Obijanie się jest brakiem szacunku dla ludzi z którymi pracujesz i jedziesz tak na prawdę na jednym wózku. Jednak nigdy nie oczekuje od siebie i swoich współpracowników więcej niż jesteśmy w stanie zrobić nie niszcząc się fizycznie i psychicznie.
Na marginesie Hell nie mam zamiaru rozwiązywać swojej umowy o pracę bo potrafię walczyć o swoje prawa
 
     
@kogata 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 14 Lip 2014
Posty: 357
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-24, 22:11   

boczek_83, wyluzuj, żartem napisałam, czasem wszyscy mamy dość, ale każdy z nas zaciska zęby i do przodu - dziękować i zapraszać ponownie
  Ocena JMP: 3/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo