Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
AKWARYSTYKA
Autor Wiadomość
#cmielka_86 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 03 Sie 2012
Posty: 73
Wysłany: 2013-02-14, 21:49   AKWARYSTYKA

czy ktoś się interesuje w tej dziedzinie ?? osobiście mam 35 litrowe akwa które nazywam CHAOSEM bo jest w nim wszystko i nie ma nic, aktualnie czekam na nowy, większy zbiornik, może jutro już będzie :) i stworzę w końcu coś co ma ręce i nogi :)
_________________
było miło
  Ocena JMP: 5/10
     
@nanna2222 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 23 Lis 2011
Posty: 192
Skąd: warmińsko- mazurskie
Wysłany: 2013-02-14, 22:42   

Ja mam akwarium ponad 200 l. Żyją w nim pielęgnice, sum i kilka glonojadów.
 
     
tomcio_em
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-15, 12:37   Re: AKWARYSTYKA

cmielka_86 napisał/a:
czy ktoś się interesuje w tej dziedzinie ?? osobiście mam 35 litrowe akwa które nazywam CHAOSEM bo jest w nim wszystko i nie ma nic, aktualnie czekam na nowy, większy zbiornik, może jutro już będzie :) i stworzę w końcu coś co ma ręce i nogi :)


Witam. To moje którego chwilowo już nie mam ale za jakiś czas bedzie dwa razy większe..
https://www.photoblog.pl/...waforum-pl.html
Klikaj nad obrazkiem w >następne<
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
Wysłany: 2013-02-15, 12:43   

Ja też mam ale dokładnie nie wiem ilu litrowe, coś około 40-50 litrów. :P
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
#agi 555 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 07 Lut 2011
Posty: 95
Wysłany: 2013-02-15, 15:30   

Ja też mam :) 60 l. 2 welonki glonek bojownik z 2 suczkami, 2 rekiny, 2 mieczyki i 5 ławicowych nie pamietam jakich, 1 dorodny ślimak. Częśc zgineła niestety w trakcie powodzi ( w nocy pękło mi akwarium )
_________________
facet to skarb ... więc zakop go w ogródku
  Ocena JMP: 5/10
     
#cmielka_86 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 03 Sie 2012
Posty: 73
Wysłany: 2013-02-17, 11:00   

no i zbiorniczek nie dojechał przed weekendem :/ chwilowo jestem w zawieszeniu :/
agi555 no to niezła przygoda :/ nie zazdroszczę
tomcio_em i już teraz wiem jak się zabrać za podłoże do mojego zbiornika, nigdzie nie mogłam wygrzebać tak dobrego opisu z obrazami :) bradzo mi się podoba, a rotara czerwona z CO2 cudna :)
_________________
było miło
  Ocena JMP: 5/10
     
#aga 22

Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 98
Wysłany: 2013-02-17, 16:03   

Witam. Jaki planujesz zbiorniczek i co docelowo ma w nim być czy o typowo biotopowe , jedno gatunkowe czy po prostu mix? Akwarystyka zajmuje sie juz od 8 lat wiec mogę poradzić co i jak
 
     
#cmielka_86 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 03 Sie 2012
Posty: 73
Wysłany: 2013-02-17, 20:39   

72litry 60dłwys40 myślę że na razie to towarzyskie będzie. obecnie mam 5 inesek, została 1 rozbora, 2 kiryski, 2 kolorowe bezimienne rybki, zbrojnik niebieski. więc nie za bardzo jest o co się oprzeć :/ chciałabym umiescic kilka krewetek bo z mniejszego później zrobię krewetkarium.
martwię sie podłożem i roślinkami, w tym jestem zielona jak te roślinki.
_________________
było miło
  Ocena JMP: 5/10
     
Markius

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 04 Lis 2010
Posty: 5
Wysłany: 2013-02-18, 12:37   

Też mam takie małe 108 litrów, a w nim pyszczaki z jeziora malawi dwie super bocje wspaniałe i do tego glonojada zbrojnika.Mam zamiar teraz dokupić plecostomusa ale moje akwa troszkę za małe.
 
     
#cmielka_86 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 03 Sie 2012
Posty: 73
Wysłany: 2013-02-18, 20:46   

odnośnie roślinek, chciałabym miec ładną murawę i mech dla krewetek. doradzicie coś ??? mam jeszcze kryptogorynę i kilka szczepek moczarki i w sumie chciałabym na nich się zatrzymać na jakiś czas.
myślę że dokupię z 5-6 inesek i 4 kiryski i stawiałabym na molinezje.
_________________
było miło
  Ocena JMP: 5/10
     
#aga 22

Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 98
Wysłany: 2013-02-19, 18:36   

A wiec tak z roślinkami ok możesz mieć wszystko co dusza zapragnie ja bym kupił kokos albo mały korzeń i owiną go mchem jamajski do tego parę cabom i będzie ładnie wgląda za podłoże poradzę ci czarny bazalt o jak najmniejszej gramaturze od razu mowie ze musisz wymienic filtr na większy przy zmianie baniaka co do krewetek to tak musisz sie pozbyc zbrojnika bo glonojady sa tylko z nazwy glonjadami zywia sie głownie krewetkami i to drewno jady do opsady dokupiłbym koniecznie min 5 inesek bo to ryba stadna i 3 kiryski reszte rybek bym oddal bo komplenie nie pasuja tutaj do tego poradze ci abys wyienila swietlowke na powerglo ma najwieksza moc i jest odpowiednia pod roslinki i rybki

[ Dodano: 2013-02-19, 18:38 ]
Markus co ty masz w tym baniaku istne kongo po pierwsze pyszczaki z jeziora Malawi potrzebują min 150l ponieważ jest to ryba terytorialna i agresywna musi miec sprecyficzne warunki i nie miesza sie tej obsady z żadna inna pyszczaki tylko z pyszczakami

[ Dodano: 2013-02-19, 18:43 ]
tylko pamiętaj ze zbiornik musi przed wpuszczeniem obsady min 2 tygodnie dojrzewać
podam ci mój email w razie czego podeśle ci linki co i jak gdzie najlepiej i ile kupic w razie jakich kolwiek pytań piszcie śmiało

danszy3@gmail.com
 
     
#cmielka_86 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 03 Sie 2012
Posty: 73
Wysłany: 2013-02-19, 19:09   

AGA22 dziękmi kobieto :em29: :em29: :em29: jesteś wielka, na forach pisałam z prośbą ale każdy się wymądrza i żadnej ciekawej info nie otrzymałam. zbrojnika może uda mi się wydać, fajny korzeń mi się moczy i już opada na dno. baniaczek będzie cały z nowym osprzętem. i nie spieszę się z rybciami, powli do celu---> to mój cel :)
_________________
było miło
  Ocena JMP: 5/10
     
#aga 22

Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 98
Wysłany: 2013-02-19, 21:04   

Cieszę się, że ktoś cieszy się z mojej porady. Polecam się na przyszłość.
 
     
tomcio_em
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-20, 21:17   

cmielka_86 napisał/a:
tomcio_em i już teraz wiem jak się zabrać za podłoże do mojego zbiornika, nigdzie nie mogłam wygrzebać tak dobrego opisu z obrazami bradzo mi się podoba, a rotara czerwona z CO2 cudna


Dziękuje że Ci się podoba ;) W razie pytań ,pytaj ;)
 
     
Tedy77

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 09 Wrz 2014
Posty: 5
Skąd: W-wa
Wysłany: 2014-09-09, 19:50   

U mnie niedawno stanęło 300l :) Jeżeli macie życzenie podzielę się zdjęciami :)
_________________
Zawsze starałem się być zapobiegliwy. Kobiety i dzieci mogą być beztroskie, my nie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo