Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Alokację krótkoterminowych produktów?
Autor Wiadomość
~Tom21231

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 06 Kwi 2012
Posty: 47
Wysłany: 2014-04-06, 00:06   Alokację krótkoterminowych produktów?

Witam,

Już od dłuższego czasu szykowałem się z napisaniem postu na temat alokacji jako iż że mam chwilkę chciałbym poruszyć ten temat i prosić nasze związki o interwęcję w tym kierunku mianowicie chodzi mi o to że sklepy dostają niesamowite ilości np łopatki,ogólnie całego mięsa z krótkimi terminami podczas trwania promocji wywalane jest w PL średnio po 20-30kg np właśnie łopatki mimo zgłoszenia do Bob-u oczywiście odpowiedź niezmienna likwidacja na poziomie sklepu ?. Ja się pytam dlaczego to sklepy mają brać na swoje barki straty robione przez DC? pl po 1000zł potem o premii można zapomnieć ogólnie mam wrażenie że Bob działa na niekorzyść sklepów praktycznie zawsze negatywnie rozpatruję przesłanie przez nas zgłoszenie na 30 wysłanych zgłoszeń uznali mi tylko 1 z tego co kojarzę 10słoików dźemu ?.



Pozdrawiam i zapraszam do wypowiadania się na ten temat.
 
     
@stoneczka 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 28 Lis 2011
Posty: 284
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-06, 10:32   

fakt, ostatnio przeginają, nam prócz mięsa dali ostatnio smaki życia ,które za 2 dni były do zdjęcia, omlety których niknie kupuje,na okrągło sałaty, oczywiście nic z tych rzeczy po zgłoszeniu do Bob nie uznane
  Ocena JMP: 5/10
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-06, 10:38   

kiedyś pytałam naszego kr co może z tym zrobić powiedział że nic zostaje nam tylko zgłoszenie do bop co jak wiadomo nic także nie daje... taka polityka firmy ...
 
     
biedronka1477

Dołączył: 26 Sie 2012
Posty: 662
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-06, 10:39   

Tak jest wszędzie :bu:
 
     
@lokii

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 18 Gru 2012
Posty: 167
Skąd: ten swąd
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-06, 11:49   

taki standard ponad 30% peelki to sa alokacje przynajmniej u mnie

a tak poza konkursem czy tylko mnie sie wydaje czy procentowe obliczanie pl to jest obrot netto a pl brutto ???
  Ocena JMP: 2/10
     
artur91 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 28 Mar 2014
Posty: 7
Skąd: Wrocław
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-06, 12:23   

lokii napisał/a:
taki standard ponad 30% peelki to sa alokacje przynajmniej u mnie

a tak poza konkursem czy tylko mnie sie wydaje czy procentowe obliczanie pl to jest obrot netto a pl brutto ???


z tego co mi wiadomo jest to obliczane według netto.


Co do tematu, po części się z Wami zgadzam, tylko wydaje mi sie, że jest to zależne od danego CD, u nas CD Skarbimierz w 90% uznaje alokacje towarów niesprzedanych i nie ma problemu w przypadku towaru alokowanego, którego nie sprzedaliśmy. Dlatego moja propozycja była by taka, aby alokacja była wysyłana na sklepy wysokoobrotowe, które najlepiej sprzedają dany towar, bo bez sensu jest wysyłanie 20 kg szynki na sklep, który dziennie sprzedaje 2-3kg, już od dłuższego czasu zauważyłem, że nie jest ona wysyłana rozmyślnie, tylko powiedzmy, skoro mają 1000kg łopatki, której kończy się termin, to wyślą na pierwszych 50 sklepów na liście po 20 kg, zamiast wysłać to na sklepy, których dzienna sprzedaż jest większa niż 10-15 kg. A takich w każdym regionie jest bardzo dużo.
  Ocena JMP: 8/10
     
@lokii

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 18 Gru 2012
Posty: 167
Skąd: ten swąd
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-07, 10:01   

artur91 napisał/a:
lokii napisał/a:
taki standard ponad 30% peelki to sa alokacje przynajmniej u mnie

a tak poza konkursem czy tylko mnie sie wydaje czy procentowe obliczanie pl to jest obrot netto a pl brutto ?? ?


z tego co mi wiadomo jest to obliczane według netto.


taka jezst inforamcja ze netto do netto ale jakos mi to nie che wyjsc jak na sklepie policz
  Ocena JMP: 2/10
     
@piivko19 

Stanowisko:
kadry

Dołączyła: 20 Lut 2011
Posty: 344
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-08, 09:08   

Jest w tym coś niezrozumiałego - dostaliśmy info, że DC będzie alokować takie mięsa w promocji na sklepy, jeśli zapas jest mniejszy niż 3 dni - i takiej alokacji nie można nigdzie zgłaszać i odbijać na DC - to jest dopiero polityka firmy ...
  Ocena JMP: 5/10
     
#boczek_83 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 17 Kwi 2014
Posty: 92
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-06-24, 12:23   

Pracujemy w firmie w której ogół odpowiada za błędy jednostki. Kasjerka nie ma premii bo centrum przysłało alokacje towaru którego nie udało się sprzedać
 
     
@czarownica25 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 24 Kwi 2014
Posty: 560
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-06-24, 12:36   

Alokacje produktów świeżych to zmora, a my bezsilnie musimu to tolerować. Moja Kr jak dzwoni na sklep sprawdzić dlaczego pl-ka duża słyszy tylko alokacje i towary typu "pstrąg", " mięso na gulasz" itp które zamawiamy od terminu do terminu, leci to na łeb na szyję. Premi wyrobić się nie da tym bardziej że 5 biedronek blisko siebie, jedna drugiej klienta zabiera. -.-
  Ocena JMP: 8/10
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-26, 14:21   

WITAM NA OSTATNIEJ AGENDZIE Z PRACODAWCĄ ZAPROPONOWALIŚMY ABY SKLEPY MIAŁY WYKAZ ALOKACJI I INNYCH SKŁADNIKÓW KTÓRE WCHODZĄ W STRATY W TRANSFERACH NIESTETY NA RAZIE BRAK REAKCJI ZE STRONY PRACODAWCY.
 
     
@lokii

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 18 Gru 2012
Posty: 167
Skąd: ten swąd
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-06-26, 20:56   

ja to nadal ciekawy jestem w jaki sposob firma wylicza procentowa wartosc pl i strat w transporcie
bo nikt nie potrafi tego w sposob rzetelny wyjasnic a od tego zalezy moja wyplata

siedzialem i liczylem obrot i wartosci pl tygodniowo i nijak mi to wyjsc nie chce tak jak w rankingu potem jest podawane

zazwyczaj moje procenty wychodzily nizsze niz w raporcie :szczena:
  Ocena JMP: 2/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo