Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
OŚWIADCZENIA CZYLI KTO CO MA W DOMU

CZY PRACODAWCA POWINIEN
WIEDZIEĆ ILE NA OSOBĘ MA KAŻDY PRACOWNIK
3%
[ 9 ]
POWINNO TO DOTYCZYĆ TYLKO OSÓB UBIEGAJĄCYCH SIĘ O ZAPOMOGE/POŻYCZKĘ
62%
[ 159 ]
NARUSZA TO PRAWO PRACOWNIKA DO PRYWATNOŚCI
34%
[ 87 ]
Głosowań: 251
Wszystkich Głosów: 255

Autor Wiadomość
kraufik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-27, 08:58   oswiadczenie

liczba czlonkow rodziny pozostajacych we wspolnym gospodarstwie domowym- to wpisac siebie plus rodzine czy ilosc osob w rodzinie poza mna ktora sklada oswiadczenie?


ps.wiadomo moze jak bedzie przedzial tych swiadczen socjalnych?

[ Dodano: 2014-03-27, 09:41 ]
kochani czego wy nie rozumiecie wg przepisow:


1)do wspolnego gospodrastwa liczycie siebie +meza/partnera+dzieci zamieszkujace z wami nieletnie i pelnoletnie do 26r ktore sie ucza lub nieucza i z wami mieszkaja.
( te dzieci ktore podjeły prace ale mieszkaja z wami i sa miedzy 18a 26rz nie brane sa pod uwage)

2) bierzecie wspolny dochod z 2013r czyli dochod z pitu za 2013r( pracownik biedry+maz/partner)+doliczacie kwote alimentow za cale 12miesiecy z 2013r i wychodzi suma jakas. i teraz te sume dzielicie na ilosc czlonkow rodziny czyli ja plus maz/partner+dzieci z alimentow i dzielimy jeszcze na 12.

kwota ktora nam wyjdzie przypisujemy do wlasciwego progu z ankiety.


z tego co sie dowiedzialam pracodawca ma prawo sprawdzac zgodnosc danych wiec po co robic sobie wstyd i za kilka zlotych ryzykowac .
 
     
artur91 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 28 Mar 2014
Posty: 7
Skąd: Wrocław
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-03-28, 17:58   

Cześć, mam pytanie za 100 punktów, czy do dochodu doliczamy alimenty przyznane przez sąd, lecz nie płacone ?
  Ocena JMP: 8/10
     
Inkoska 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 19 Cze 2012
Posty: 9
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-03-28, 18:42   

Do tych druków można było wydrukować bardzo ładną ściągę na przykładzie Anny Kowalskiej:

" Anna Kowalska, syn ( 5 lat), partner. Pomimo wspólnego zamieszkania, osoby takie jak rodzice, rodzeństwo czy dorosłe, nie uczące się dzieci NIE są wliczane do gospodarstwa domowego Anny.

Dochód bturro Anny za ubiegły rok: 12x 2000zł (pensja podstawowa) + 2640zł (suma premii za cały rok) + 1400zł (nagroda specjalna) = 28040zł

Dochód brutto partnera Anny: 12x2800zł=33600zł

Alimenty na syna od lipca 2013: 6x300 = 1800zł

Roczny dochód brutto gospodarstwa domowego: 28040 + 33600 + 1800 = 66440zł

Średni miesięczny dodchód brutto na całe gospodarstwo: 63 440zł / 3 (liczba osób) 1762z

Próg dochodowy Anny: był większy niż 1500 ale nie przekroczył 2000zł"


No ok... Powiem Wam tyle. Moim skromnym zdaniem G..... ICH POWINNO OBCHODZIĆ ILE ZARABIA MÓJ MĄŻ! :)
Jest coś takiego jak poufność o zarobkach i nie powinno ich to obchodzić ile wypada dochód na osobę w moim gospodarstwie!

W Raporcie Tygodniowym była taka ładna informacja, iż jeśli ktoś ma jakiekolwiek pytania może zadzwonić na infolinię kadrowo-płacową i tam zaczerpnąć wszelkich informacji.

Nie omieszkałam i zadzwoniłam. I co? Pani nie udzieliła mi żadnej informacji bo nie umiała odpowiedzieć na żadne pytanie!!!! Po czym stwierdziła, że mam chwilę poczekać to sobie wydrukuje dokumenty i mi wszystko powie...
Na telefonie wisiałam ponad 15 minut w ciszy czekając na jakąkolwiek odpowiedź po czym Pani po prostu się rozłączyła.


Coraz lepiej się dzieje.... Eh... :(
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-03-28, 19:45   

artur91 napisał/a:
Cześć, mam pytanie za 100 punktów, czy do dochodu doliczamy alimenty przyznane przez sąd, lecz nie płacone ?

W takim przypadku powinien płacić fundusz ale jeśli nie płaci to nie masz co wliczać z tym ,że w razie kontroli trzeba to będzie udowodnić najlepiej zaświadczeniem od komornika o bezskuteczności alimentacji :)
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo