Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
PRZERWA 15 MINUT OPINIA PRAWNA
Autor Wiadomość
@Alotquestions

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 15 Paź 2011
Posty: 201
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-12-01, 20:53   

skoro dla JMP, są to koszty to może warto zainteresować brakiem przerw dla kadry kierowniczej PIP. zgodnie z definicją przerwa jest na odreagowanie... oderwanie się od pracy, jest zakaz przerywania przerw kasjerom. a kadra kierownicza jest przez cały czas odpowiedzialna ... więc, nawet jak uda się jej zjeść kanapkę to, nie jest dla niego przerwą.. Firma łamie nasze podstawowe prawo... zresztą, jest taka instytucja jak Rzecznik Praw Człowieka....
następnym razem nie będzie propozycji ale dokładnie przeprowadzone badanie, konkretne przykłady, artykuły... i znajda się pieniądze..
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-02, 10:31   

zobacz jakie masz warunki .........

[ Dodano: 2013-12-02, 10:38 ]
i jak odbija się to na psychice pracowników.... często ludzie nie zdają sobie sprawy z tego że są chorzy na depresje cz stany lękowe spowodowane warunkami w pracy... albo jadą na psychotropach....... i w większości dotyczy to stanowisk kierowniczych , dzięki pozwoleniu na "lekki mobbing" ,sam znam przykład gdzie byla kierownik rejonu Pani J. przenosząc mnie na sklep gdzie 90% załogi było członkami zz ,stwierdziła że lekki mobbing im nie zaszkodzi (nie miała świadomości do kogo adresowała te słowa). Ta Pani nie wzięła tego z własnego rozumku ,ale to jej wpojono wyżej, to nie dół nie szanuje jak nam teraz wmawiają a góra, po co im projekt "porozmawiajmy o szacunku" skoro trzeba by było wypier... na zbity pysk połowę kadry kr, ko i z 1/4 ks/ zks oraz poprostować wśród kasjerów.... za brak szacunku właśnie,a właściwie za zastraszanie i poniżanie

[ Dodano: 2013-12-02, 10:41 ]
i nie chodzi by robić rewolucję czy wysadzić firmę jak binladen , jak niektórzy nam zarzucają tu chodzi o przywrócenie normalnych warunków prcy
 
     
alan86

Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 28 Sie 2013
Posty: 11
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2013-12-04, 00:54   

proponuje iść do psychiatry ale we własnym zakresie i zapłacić za to ze swojej kieszeni bo to by zwiększało zbytnio koszty.
 
     
gregori0708 


Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 25 Maj 2011
Posty: 378
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-12-04, 16:53   

do psychiatry to Ty się nadajesz ....
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-04, 20:57   

Kod:
proponuje iść do psychiatry ale we własnym zakresie i zapłacić za to ze swojej kieszeni bo to by zwiększało zbytnio koszty.


alan86 tak trolujesz wszystkie posty bez argumentów bo masz jakieś problemy,czy ktoś CI za to płaci w JMP?
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-12-05, 00:37   

Robertty, kolega ma już zakaz pisania wie luz ;)
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
~biedron93 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 15 Gru 2013
Posty: 27
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-01-06, 00:13   

Z doświadczenia Wam powiem że czasem na tej 15 minutowej przerwie nie zdążę nawet głupiej kanapki zjeść. A czasem to tej przerwy nawet nie widzę. Raz mi się zdarzyło w przed świątecznym szale zakupów i nawale pracy że siedziałem 6h bez żadnej przerwy na kasie i nawet do WC nie mogłem wyjść. A jak wyszedłem i usiadła za mnie KS to dostałem opieprz że co tak długo. Ale mniejsza o większość. Na szczęście moje dni są tu policzone.
 
     
@malwis19 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 13 Kwi 2010
Posty: 422
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-02-20, 20:47   

Piękną scenkę widziałam pewnego dnia u konkurencji(LIDL)
podchodzi do kasjerki klient( z jakże ważną,niecierpiącą zwłoki sprawą) i prosi o zawołanie kierownika.Kasjerka z uśmiechem na twarzy odpowiada-proszę zaczekać,kierownik jest na PRZERWIE :szczena: :szczena: :szczena: długo szczękę zbierałam z ziemi.Czyli jednak można :yeah:
  Ocena JMP: 3/10
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-02-20, 21:00   

Mina klienta pewnie bezcenna. :D
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
zz-biedronka 
piotr.a

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 380
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-02-22, 09:42   

malwis19 napisał/a:
Piękną scenkę widziałam pewnego dnia u konkurencji(LIDL)
podchodzi do kasjerki klient( z jakże ważną,niecierpiącą zwłoki sprawą) i prosi o zawołanie kierownika.Kasjerka z uśmiechem na twarzy odpowiada-proszę zaczekać,kierownik jest na PRZERWIE :szczena: :szczena: :szczena: długo szczękę zbierałam z ziemi.Czyli jednak można :yeah:


Tak można i jak się chce to można wszystko uregulować!!!!!! szykują się zmiany w Kodeksie Pracy i już my z wyprzedzeniem na najbliższym spotkaniu z JMP będziemy o tym rozmawiać.Zmiany wynikają z przeprowadzonych kontroli PIP w placówkach Handlowych i prawidłowej reakcji z tego tytułu.
  Konto: OFICJALNE - Związki Zawodowe "Solidarność" w Jeronimo Martins
     
~zjebosz 


Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 45
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-02-22, 10:36   

malwis19 napisał/a:
Piękną scenkę widziałam pewnego dnia u konkurencji(LIDL)
podchodzi do kasjerki klient( z jakże ważną,niecierpiącą zwłoki sprawą) i prosi o zawołanie kierownika.Kasjerka z uśmiechem na twarzy odpowiada-proszę zaczekać,kierownik jest na PRZERWIE :szczena: :szczena: :szczena: długo szczękę zbierałam z ziemi.Czyli jednak można :yeah:


i tak powinno być xD u mnie są normalnie przerwy i ja też idę na przerwę, ale dla klienta jestem dostępny i przerywam ją w razie potrzeby a potem od razu wracam xD i z wc nie ma problemu w trakcie pracy i z papierosami, trzeba być człowiekiem dla człowieka. I oczywiście wyznaję zasadę, że kasjerzy mają pierwszeństwo, chyba że się z Nimi dogadam bo np. jestem meeega głodny lub krócej w pracy xd zależy to też od organizacji kierownika swojej pracy
  Ocena JMP: 9/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo