Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Temperatura w sklepach
Autor Wiadomość
~ja33goda

Dołączył: 05 Sty 2010
Posty: 25
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-02-02, 16:42   

No niestety u nas nie było tak do końca, bo kierownik sklepu zatajał fakty tak niskiej temperatury przed kr. Dlaczego to robił ?! Któż to wie.... może po prostu ma ludzi w d..pie/\?
 
     
Fabian 

Stanowisko:
kierownik okręgu

Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 4
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-02-02, 19:34   

33jagoda



Niestety ale myli sie Pani.



Zgodnie z MPiPS z dnia 26 wrzesnia 1997 roku w sprawie osolnych przepisow bhp rozdzial 3 paragraf 30 minimalna temperatura na stanowisku pracy powinna wynosic 14 stopni natomiast w biurze 18 stopni.
  Ocena JMP: 9/10
     
~ja33goda

Dołączył: 05 Sty 2010
Posty: 25
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-02-03, 18:56   

Wymagania dotyczące temperatury w miejscu pracy zostały określone przede wszystkim w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Socjalnej w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy z dnia 28.08.2003. W pomieszczeniach pracy, w których jest wykonywana lekka praca fizyczna oraz w pomieszczeniach biurowych temperatura nie może być niższa niż 18°C. Obowiązkiem pracodawcy jest zatem zapewnienie pracownikowi odpowiedniej temperatury w miejscu pracy, niezależnie od pory roku i aktualnych warunków atmosferycznych.
Nie mylę się, mam rację. Warto znać swoje prawa, a kierownicy czasami nawet nie znają podstawowych zasad bhp, zasad sanitarnych, nie mówiąc już o kodeksie pracy.
 
     
Fabian 

Stanowisko:
kierownik okręgu

Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 4
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-02-03, 23:38   

Polecam poczytac dokladnie art. znajdujacy sie w tym linku ktory podaje https://elblag.wm.pl/92790,Jaka-temperatura-dla-kasjerek-14-stopni-wystarczy.html
  Ocena JMP: 9/10
     
~ja33goda

Dołączył: 05 Sty 2010
Posty: 25
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-02-04, 10:09   

Ten artykuł nic ciekawego do tematu nie wnosi. Decyzja PIP jest prawidłowa. Jedno co pokazuje to to gdzie pracodawca ma pracownika.... nie ważne że tylko 15 stopni, że kasjerki mają zimne nogi, ręce, chorują, ważne że utargi są. Coś mi się wydaje, że w sądach pracy na wokandach będzie niedługo tylko JM. Pozdrawiam tych wszystkich, dla których szacunek do drugiego człowieka to podstawa w pracy. Dalsza dyskusja w tym temacie nie ma sensu....
 
     
@Miawka 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 07 Paź 2013
Posty: 778
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-02-04, 19:11   

Jakie 15 stopni u nas było trzy razy 8!!! wygwizd jak cholera ale nasz kierownik wysyłał nas na herbatę, dodatkowa przerwa taka.
_________________
Wierzę magii starych drzew i gwiazd, wierzę magii świata żądz jak zwierz...
  Ocena JMP: 8/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo