Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy nie da się normalnie układać towaru na paletach?
Autor Wiadomość
@Flapjack 
The Viper


Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 21 Sie 2010
Posty: 382
Skąd: rodem z piekła
Wysłany: 2010-08-24, 10:11   Czy nie da się normalnie układać towaru na paletach?

Jak w tytule. Nie ma tygodnia żeby nie przyjechała do nas jakaś paleta grożąca przewróceniem. Wczoraj dostaliśmy wina na ciastkach (jakby to kierownik powiedział- no ludzie!), dziś też toś było nie halo, bo jak koledzy ściągali samochód to jeden musiał podtrzymywać żeby nie runęła paleta. Do niedawna ziemniaki na bananach to była norma. Ja jak na banany rzuciłem 2 worki ziemniaków to zjebę dostałem od KS, bo tak nie wolno.
Jak robię w Biedronce niespełna 2 lata to ładną galerie zdjęć zrobiłby ze źle poskładanymi paletami.
Kolejna rzecz, czy nie możecie dawać lepszych DHP pod biedronkowe piwa? Niektóre są tak zmasakrowane, że trzeba się mordować pół godziny żeby wstawić. Inna rzecz to wystające gwoździe z eurówek. Kumpel tydzień temu poharatał sobie rękę, a ja wczoraj mało co nie przebiłem dłoni.
Kolejna rzecz- streczowanie. Wiem, że każdy chce wykonywać swoją prace szybko i sprawnie, ale strzeczowania nie można robić na odwal. Szczególnie jeśli chodzi o palety z sokami, konserwami i inną ciężką drobnicą, bo się dosłownie rozlatują. Chyba Wam tego streczu nie limitują? Bo czasem wygląda to tak jakbyście mieli wprowadzone limity. Strzeczujcie porządnie 2-3 razy, a nie raz.
 
     
@chester1988 
PREZES JMD


Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 15 Gru 2009
Posty: 116
Skąd: Bukowno
Wysłany: 2010-08-24, 10:22   

to co mówisz to standard... najgorszy jest biały vivat, przekładki między warstwami jak szmaty strach to podnieść co dopiero rozfoliować bo paleta ma taki przechył że w każdej chwili może runąć...
_________________
chemios.pl kliknij na reklamę...
kac morderca nie ma serca zbieram na piwo pomóżcie!
 
     
@Flapjack 
The Viper


Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 21 Sie 2010
Posty: 382
Skąd: rodem z piekła
Wysłany: 2010-08-24, 11:01   

My zgłaszamy kierownictwu, oni wyżej i co, nic, dalej to samo. Znając życie to tylko jakiś wypadek (przewrócenie palety na pracownika/klienta) może coś zmienić.
 
     
@moli 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 16 Maj 2010
Posty: 309
Wysłany: 2010-08-24, 16:51   

Oj tak biały Vivat jest najgorszy... U nas był alkohol na samej górze na papierze toaletowym :boks: Oczywiście się zbił...
  Ocena JMP: 6/10
     
~jupi

Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 59
Wysłany: 2010-08-24, 17:33   

I tak będzie dopóki nie zmienią się standardy na DC: występuje tam związek przyczynowo- skutkowy: pracują tam w takim tempie że... a później palety lecą!
 
     
magnolia

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 12
Wysłany: 2010-08-25, 23:06   

Sklep z rampą na wys. 1,5m conajmniej... to wobrazcie sobie ile czasu zajmuje pozbieranie miksa z buraczkami miodem sałatakami, ja już wiem ===> pół godziny, a wystarczyłoby tylko logicznie ułożyć i dobrze ofoliować....
 
     
agas8 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 15 Lip 2010
Posty: 4
Skąd: śląsk
Wysłany: 2010-09-02, 20:34   

Racja trochę mózgu przy pakowaniu palet i wszyscy będą happy =) Do nas często trafiają palety 'giganty' ,czyli pakowane najwyżej jak się da, i na samej górze poukładane, ojj przepraszam pociepane kartony pełne słoików albo konserw. i teraz to ściągaj ... nie mówiąc już o jednym przeciągnięciu folią ;/ masakra.
 
 
     
@Flapjack 
The Viper


Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 21 Sie 2010
Posty: 382
Skąd: rodem z piekła
Wysłany: 2010-10-06, 10:54   

Słów brak. Pakować składanek nie umiecie porządnie, zestreczować też, ale myślałem, że ustawić na samochodzie dobrze to nie jest żadna sztuka. Myliłem się, jak można postawić w poprzek eurówkę Lecha nie dostawiając pod inną paletę żeby było wolne miejsce. Wczoraj mało taka paleta nie leżała już na samochodzie. Chłopaki ruszcie czasem mózgownicami, pomyślcie przy pracy, bo szlag człowiek bierze przy rozładunku samochodu jak czasem manianę odwalicie.
 
     
@lalka 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 06 Lip 2010
Posty: 264
Wysłany: 2010-10-08, 14:52   

koledzy układający towar na palety, zacznijcie myśleć to nie boli :bu:
_________________
lalka
 
     
@reniusia 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 18 Lip 2010
Posty: 187
Wysłany: 2010-10-08, 22:40   

Jednak myślenie nie jest ich dobrą stroną
 
     
@lalka 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 06 Lip 2010
Posty: 264
Wysłany: 2010-10-12, 09:20   

bo oni nie siędzą na kasie więc im się wydaje że przy układaniu towaru na palety nie wymaga myśleńia :em29:
_________________
lalka
 
     
A5134mataNilaja 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 26 Paź 2010
Posty: 0
Wysłany: 2010-10-26, 09:07   

Wiecie a może zaapelować o jakieś szkolenia dla magazynierów???https://nasza-biedronka.pl/images/smiles/boks.gif

źle ofoliowane i ułożone składanki, to zagrożenie życia i zdrowia kierowców i kasjerów ściągających towar. A niestety jest to nagminne i nikt z tym nic nie robi.
 
     
@Flapjack 
The Viper


Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 21 Sie 2010
Posty: 382
Skąd: rodem z piekła
Wysłany: 2010-10-26, 10:47   

Ale ich to wali i układają palety byle jak, na samym spodzie dają soczki Pycholandia a na nie majonezy, ketchupy, oleje i co tam jeszcze wlezie ciężkiego. Wystarczy, że kierowca raz mocniej przyhamuje w trasie i wszystko się kładzie. Ci ludzie po prostu nie mają wyobraźni.
 
     
Edimax27 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 26
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-10-26, 16:22   

Flapjack napisał/a:
Ale ich to wali i układają palety byle jak, na samym spodzie dają soczki Pycholandia a na nie majonezy, ketchupy, oleje i co tam jeszcze wlezie ciężkiego. Wystarczy, że kierowca raz mocniej przyhamuje w trasie i wszystko się kładzie. Ci ludzie po prostu nie mają wyobraźni.


O TAK. Z tym się zgodzę. Dzisiaj tak jedna paleta była ułożona. Całe szczęście nie poleciała, ale przechył był spory. Teraz w okresie jesienno - zimowym tym bardziej powinni pilnować prawidłowo ułożonych palet. Sklepy, gdzie są rampy i jest ślisko jak pada deszcz lub śnieg z źle ułożoną paletą o wypadek nie trudno.
 
     
@pracownik 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 24 Lut 2010
Posty: 487
Wysłany: 2010-10-26, 16:27   

Robic zdjęcia i wysyłac gdzie trzeba u nas narazie nie ma tego problemu.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo