Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
oddelegowanie na inny sklep - delegacja zwrot kosztów
Autor Wiadomość
zz-biedronka 
piotr.a

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 380
Skąd: Polska
Wysłany: 2013-10-16, 17:04   oddelegowanie na inny sklep - delegacja zwrot kosztów

Obowiązek pracodawcy wypłacanie kosztów delegacji za pracę w innym sklepie.. ludzie nie korzystają z tego .. a firma zarabia pieniądze..


Wykonywanie na polecenie pracodawcy zadań służbowych poza miejscowością, w której znajduje się siedziba pracodawcy, lub poza stałym miejscem pracy, w terminie i w miejscu wskazanym w poleceniu wyjazdu służbowego uważne jest za podróż służbową. Tak stanowi art. 775 § 1 K.p.

Wydanie polecenia odbycia podróży służbowej, jak i potwierdzenie jej odbycia nie musi mieć formy pisemnej. Wymóg taki nie został ustalony w żadnym przepisie prawa. Jednak w celu dowodowym, a także dla prawidłowego rozliczenia należnych świadczeń, forma pisemna polecenia wyjazdu służbowego jest często stosowana.

Pracownikom delegowanym w podróż służbową, oprócz wynagrodzenia za pracę, przysługują świadczenia z tytułu tej podróży. Stanowią one zwrot kosztów poniesionych przez pracownika w związku ze świadczeniem pracy, które powinny obciążać pracodawcę.

Ile jest takich przypadków? wpisujemy się w pamiętniku na innym sklepie a KR poprawia nam ewidencje na naszym sklepie.. dobrowolnie dajemy się oszukać..


Tak samo.. będziemy się czepiać że pracodawca nie płaci osobom z kierownictwa za wbijanie alarmu zamykania drzwi.. ponosimy za to odpowiedzialność a nie mamy za to wynagrodzenia..
  Konto: OFICJALNE - Związki Zawodowe "Solidarność" w Jeronimo Martins
     
@Alotquestions

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 15 Paź 2011
Posty: 201
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-10-16, 18:07   

Czas pracy, to czas w którym pracownik pozostaje w dyspozycji pracodawcy w zakładzie pracy lub w innym miejscu wyznaczonym do wykonywania pracy.

Czas pracy obejmuje zarówno:
Czas faktycznego wykonywania pracy, jak i:

Czas pozostawania w dyspozycji pracodawcy, co oznacza stan fizycznej i psychicznej gotowości pracownika do wykonywania pracy w określanym miejscu.


Dlaczego więc, otwieranie i zamykanie drzwi, sprawdzanie zakupów pracowniczych nie są wliczane do naszego czasu pracy?
Znam przypadki kiedy, za źle zeskanowany przez kasjerkę towar, innej pracownicy, (wieczorna zmiana)zostali zwalniani prowadzący zmianę.. a na wypowiedzeniu mieli napisane nieprzestrzeganie procedury z PKS.
Gdzie więc logika, obowiązkiem prowadzącej zmianę jest sprawdzanie zakupów, kontrola pracowników.. zamykają drzwi.. włączają alarm.. gdzie jeszcze dodatkowo są narażeni na uszczerbek zdrowia, utratę życia (pisze o ekstremalnym przypadku jak napad)..
A rano.. kierownicy otwierają drzwi, .. w biurze włączają monitor aby mogła odbyć się rejestracja czasu pracy.. czy to wszystko nie jest świadczeniem pracy?
Dlaczego kierownicy pozwalają się oszukiwać,,, nie mamy przerw.. żyjemy w stresie,,.. ciągłe nerwy.. za coś za co nam nie płacą, możemy zostać zwolnieni?
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-20, 11:03   

Zapominasz o jednym o czasie na przebranie się w odzież roboczą i z roboczej w prywatną ,dlatego moja zmiana popołudniowa o godzinie 21.55 przebiera się ,wylogowuje o 21.58 a o 22ej zamykam za sobą drzwi:) ja mam płacone za czas do 22 ej i o tej godzinie opuszczam miejsce pracy :yeah:
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-20, 11:05   

wątpie czy za ten czas od 21.58 do 22.00 ktoś Ci płaci :)
 
     
@Alotquestions

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 15 Paź 2011
Posty: 201
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-10-20, 14:21   

nie możemy się wylogować przed czasem.. nie możemy wchodzić do biura już przebrane.. a zakupy musimy sprawdzać przed wyjściem ze sklepu.. jaką mam gwarancję, że jak sprawdzę zawartość reklamówki i torebki jakiś nieuczciwy osobnik czegoś do niej nie włoży.. ? żadnej,.. a uwierz widziałam i słyszałam o rożnych podczas przekrętach..i co .. jak wyjaśnić KR że sprawdzałam dokładnie?
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-20, 23:20   

i tu się Larrikol mylisz..... miałem dawno temu kr co na nocnych zmianach pozwalał się wylogować po rozłożeniu dostawy i pójść do domu. System ohr nie obcina minut a zaokrągla ,jeśli odbijam się21.58 zaliczony czas pracy i tak jest płacony do pełnej godziny

[ Dodano: 2013-10-21, 00:24 ]
Kod:
 jak wyjaśnić KR że sprawdzałam dokładnie?]

powiem Tobie jedno nikt mi nie zabroni wylogować się po przebraniu a i pewnie nagany by nie ryzykował, po pierwsze nie ma procedury,po drugie i tak do 22 przebywam w miejscu pracy,po trzecie jest precedens sądowy odnośnie zaliczenia do czasu pracy -czasu przebrania się z/w odzież roboczą. Odnośnie sprawdzania toreb,zakupów nie jestem zobligowany do przeprowadzania takiej kontroli,mogę ale nie muszę.

[ Dodano: 2013-10-21, 00:29 ]
Kod:
wątpie czy za ten czas od 21.58 do 22.00 ktoś Ci płaci

Popatrz na ECP na koniec kwartału,wypłatę masz stałą tzn podstawę,jeśli masz jakieś niedominuty to podstawa nie podlega zmianie ,natomiast wszystko ponad normę planu pracy masz na pasku płacowym jako nadgodiny j zaliczoną każdą minutę. Ja mam tak że kopię cały ohr,wszystko i w sumie można się wiele dowiedzieć...... i tak z innej beczki kto z ks/zks na tym forum wiek gdzie jest w systemie takie coś jak "równe szanse" i czego się dotyczy? bo mamy takie coś w systemie
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-21, 11:30   

Robertty napisał/a:
kto z ks/zks na tym forum wiek gdzie jest w systemie takie coś jak "równe szanse" i czego się dotyczy? bo mamy takie coś w systemie

Ja sie chętnie dowiem, dobrze i na koniec kariery w JMP czegoś się dowiedzieć :) więc?
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-21, 11:47   

więc jest to w dokumetach skawanych opcja wyboru dokumentu....podejrzewam że jest to projekt socjalny ,ale sam nie wiem....
 
     
@Alotquestions

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 15 Paź 2011
Posty: 201
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-10-21, 19:18   

zakaz przebierania się przed 22.. ochrzan i nagrywanie z kamer.
sprawdzanie zakupów obowiązkowe.. jeśli kasjerzy coś źle zeskanują,.. i wyjdzie to na kontroli nocnej.. wylatuje z pracy prowadzący zmianę,... kilka przypadków w rejonie..
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-21, 19:49   

U mnie też nie możemy sie przebrać przed zaskanowaniem, jest to nawet wyszczególnione przy tych kontrolach wewnętrznych jako błąd.
 
     
piedronka1234

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 09 Lis 2011
Posty: 12
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-10-21, 19:52   

Alarm też powinien się sam załączać!!!!!!świadcze prace przeciez po zczytaniu sie!
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-05, 12:22   

uwielbiam takie info ,godzinę przed pracą że muszę pojechać do innej miejscowości i nikogo nie obchodzi czy mam za co , jak dojechać i czym wrócić :nie: ale na koszt delegacji można pobrać zaliczkę :yeah: ciekawe jaką będą mieli minę
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo