Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Brak wyobraźni ludz którzy układają towar do wysyłki.
Autor Wiadomość
@mucha 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 08 Lut 2010
Posty: 207
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-08-26, 09:14   

Robertty napisał/a:
widziałem zdjęcie pracowników dc na okładce "nasza biedronka" słyszałem też na dc oni robią na akord,to jakby u nas premia była od ilości obsłużonych klientów

ja to CZASAMI (powtarzam CZASAMI) bym chciała żeby u nas było od obsłużonych klientów to może wszyscy by reagowali na dzwonki, a tak to udają że nie słyszą dzwonka :(
kasjerka która pracuje 3-4 miesiące nie reaguje na dzwonki (mówi że musi coś innego robić) tylko kasjerzy z 3-5 letnim stażem zapierdzielają na kase

[ Dodano: 2013-08-26, 10:21 ]
a jak takiej kasjerce zwróci się uwagę że ma reagować na dzwonki i chodzić na kase to problem bo stare kasjerki niedobre i ją ganiają
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-08-28, 22:11   

Robertty średnia 200 na godzinę nie istnieje ,bo na start jest 220 do wyrobienia :P Po magazynie poruszasz się biegiem i z gniazda dźwigasz ile wlezie na raz ,bo czas ,czas goni a ilość do zrobienia się nie zmniejsza a Pan kierownik chodzi zagniewany i zarazem przerażony jeszcze większym gniewem Ojca Dyrektora.
W Gdańsku jako na nowym centrum pracownicy mają przed pracą rozgrzewkę z Panią fizjoterapeutką która to jest również dostępna w specjalnym pokoju gdyby ktoś z pracowników potrzebował masażu. Ta gimnastyko- rozgrzewka obecnie działa już na 4 centrach i w wkrótce ma zagościć na pozostałych. Oczywiście albo o te 15 min wydłużą nam grafik albo zabiorą nam dodatkowe 15 minut przerwy które teraz posiadamy a które odpracowujemy. Wszystkie te zabiegi mają służyć do obrony przed coraz częściej wydarzającymi się wypadkami przy pracy wynikające z przepracowania i niestety z małej higieny pracy a które to potem usilnie próbuje się zwalić na pracowników.
Ogólnie to lato można zakwalifikować do najtrudniejszego z przepracowanych a to z powodu zabrania premii letniej a co za tym idzie dużej ilości l4 oraz uż co obfitowało w cofanie urlopów oraz zabieranie dni wolnych tym którzy pracowali a do tego wydłużeniu ich dnia pracy ,bo nie szło ni h....ja się wyrobić
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
alan86

Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 28 Sie 2013
Posty: 11
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2013-08-28, 23:36   

Czytając ten temat poczyłem się wywołany do tablicy żeby uzupełnić wypowiedzi kol. kluq więc zarejestrowałem sie.
Lilith napisał/a:
A pewnie,najlepiej wszystko mieć w dupie,niech inni się męczą.A może byście wzięli jednak pod uwagę,że na sklepach jednak w większości pracują dziewczyny i trochę jest nam ciężko ściągać te banany w góry,przekładać coś 10 razy albo z tym samy 10 razy biegać.A kobiety poza pracą mają też co robić w domu,nie mogą się rozłożyć z piwkiem przed telewizorem.


Nikt tego nie napisał wprost ale zgadza się mamy was w dupie jak to określiłaś, naprawde nie obchodzi mnie co z tym towarem, taka jest prawda. Chciałbym jednak poruszyć tą kwestie kobiet którym ze wszystkim jest ciężko nie potrafią nawet zrobić porządnie zamówienia co rozwine niżej. Jak zostało napisane kobietom jest ciężko, nie możemy układać palet 2,20 itd. tylko z jednego powodu, kobiety nie dadzą sobie rady, napisałaś cos o jakimś przekładaniu że ciężko, że w domu itd. można zatem śmiało wysunąć wniosek że kobieta jest MNIEJ wartościowym pracownikiem z tej prostej przyczyny że nie wykona takiej samej pracy ale zarabia TYLE SAMO !!! i dlatego proponuje 2 wyjścia albo siedzieć cicho albo robimy wszystko pod kobiety zwiększając tym samym koszty (zwiększona ilość palet przez zmniejszenie ich wysokości[koszty transportu], lepsze układanie żeby nie było tego wspomnianego przekładania [koszty czasu pracy magazynu] ) i te zwiększone koszty wyrównać obcinając pensje tym kobietom którym jest ciężko przyjąć towar.

Robertty napisał/a:
kluq nie broń swojego za wszelką cenę- pamiętam jak 3 lata temu pomagałem na innym sklepie w innej miejscowości,a w ofercie były wc kompakt ,i jakiś osieł ułożył na wysokość ok 2 m jedną miskę klozetową na drugą ,gdyby mnie nie było na zastępstwie to dziewczyny miałyby przechlapane, po za tym są normy wysokości jak i normy dźwigania dla kobiet.Dodam że z tą samą dostawą dojechały 4 dhp dywaników pokojowych w takich kartonach jak jajka,ale zajmowały 1 miejsce paletowe na aucie bo ktoś wydał i załadował 2 spiętrowane palety dhp. Co dziennie przyjeżdżają palety których wysokość sprawia dziewczynom problem podczas zdejmowania towaru na sklep ,a kobiet z wzrostem 1.75 w zwyż pracuje nie wiele


jak wyżej.



pc napisał/a:
Możłiwe,że nie wyczułem aluzji...ale,uwierzcie mi,ze przez kilka lat kompletowałem te palety do Was i wiem,że to nie jest takie proste przy tym czego od magazynierów wymagają.Po pierwsze ,po drugie i po trzecie wydajność...a mapa magazynu też pozostawia do życzenia...i,jak kolega wcześniej wspomniał ...folia...naprawdę magazynierzy nie robią Wam na złość tylko pracują byle szybciej,byle większą premię wyrobić...a niestety,tam gdzie praca na akord tam jakość pozostawia do życzenia...jeszcze raz malwis19...sorki :)


no właśnie kobietom wydaje się to proste i tu tkwi problem bo co kobieta może wiedzieć o wydawaniu towaru ? nic. obiecałem napisać o tych zamówieniach; ktoś napisał że nie szanujemy waszego czasu ale to działa w dwie strony chodzi mi konkretnie o to że ilości na zamówieniach są chore dlaczego radlera bierzecie 10 szt. a nie 9 ? bo 10 to taka okrągła liczba tak ? ale na warstwie jest 9 i 9 lepiej się ułoży niż 10, to samo z polarisem dlaczego 200 a nie 216 ? trace czas na ściągnięcie 16 zgrzewek, dlaczego zielonych pieluch 48 a nie 50 ? znowu trace czas i w takich przypadkach naprawde z premedytacją daje 2,20 na palete. Dlatego twierdze że kobiety nie potrafią zamawiać towaru potrafią tylko spojrzeć na palete i napisać na forum że magazynierzy nie mają mózgów ale jak kol. słusznie zauważył to nie jest takie proste ... i założe się że wytrzymałabyś 1 dnia na magazynie.

Robertty napisał/a:
widziałem zdjęcie pracowników dc na okładce "nasza biedronka" słyszałem też o strajku włoskim na dc07 (grudziądz) wszyscy w dc dostali premie po za komplementacją. Na tej okładce magazynier zasuwa z 4 paletkami karmy dla kota w puszce a wygląda jakby się miał połamać od tego tempa.. .tam się nie biega a lata... 200 kartonów na godzinę to średnia a było ostatnio głośno że na dc 07 mieli po 400 ... testy narkotykowe na przerwie i poleciało 20 chłopa.... oni robią na akord,to jakby u nas premia była od ilości obsłużonych klientów


No widzisz do czego doprowadza ta ciągła presja czasu dlatego zapraszam tą pyskatą panią na warzywa do centrum i wtedy naprawde przestanie pisać takie rzeczy o braku mózgu.

Ammigo napisał/a:
Jak czytam posty o tym jak praca wygląda w CDekach to czuję lekko zaniepokojony, no ale chyba za tydzień w końcu koniec tułania się po biedrach na szkoleniach i zaczne pracę w CD Gdańsk


przyzwyczaisz się

mucha napisał/a:
Robertty napisał/a:
widziałem zdjęcie pracowników dc na okładce "nasza biedronka" słyszałem też na dc oni robią na akord,to jakby u nas premia była od ilości obsłużonych klientów

ja to CZASAMI (powtarzam CZASAMI) bym chciała żeby u nas było od obsłużonych klientów to może wszyscy by reagowali na dzwonki, a tak to udają że nie słyszą dzwonka :(
kasjerka która pracuje 3-4 miesiące nie reaguje na dzwonki (mówi że musi coś innego robić) tylko kasjerzy z 3-5 letnim stażem zapierdzielają na kase

[ Dodano: 2013-08-26, 10:21 ]
a jak takiej kasjerce zwróci się uwagę że ma reagować na dzwonki i chodzić na kase to problem bo stare kasjerki niedobre i ją ganiają


i znowy wraca temat tej dupy, wy sami siebie macie w dupie

p.s nie ja rozpocząłem temat dupy

kluq napisał/a:
Robertty średnia 200 na godzinę nie istnieje ,bo na start jest 220 do wyrobienia :P Po magazynie poruszasz się biegiem i z gniazda dźwigasz ile wlezie na raz ,bo czas ,czas goni a ilość do zrobienia się nie zmniejsza a Pan kierownik chodzi zagniewany i zarazem przerażony jeszcze większym gniewem Ojca Dyrektora.
W Gdańsku jako na nowym centrum pracownicy mają przed pracą rozgrzewkę z Panią fizjoterapeutką która to jest również dostępna w specjalnym pokoju gdyby ktoś z pracowników potrzebował masażu. Ta gimnastyko- rozgrzewka obecnie działa już na 4 centrach i w wkrótce ma zagościć na pozostałych. Oczywiście albo o te 15 min wydłużą nam grafik albo zabiorą nam dodatkowe 15 minut przerwy które teraz posiadamy a które odpracowujemy. Wszystkie te zabiegi mają służyć do obrony przed coraz częściej wydarzającymi się wypadkami przy pracy wynikające z przepracowania i niestety z małej higieny pracy a które to potem usilnie próbuje się zwalić na pracowników.
Ogólnie to lato można zakwalifikować do najtrudniejszego z przepracowanych a to z powodu zabrania premii letniej a co za tym idzie dużej ilości l4 oraz uż co obfitowało w cofanie urlopów oraz zabieranie dni wolnych tym którzy pracowali a do tego wydłużeniu ich dnia pracy ,bo nie szło ni h....ja się wyrobić


słyszałem i ja napewno nie będe biegał 15 minut bo mam to w dupie (znowy ta dupa echh...)

[ Komentarz dodany przez: DarkSide: 2013-08-29, 07:07 ]
Za kolejną *upę dostaniesz warna !!
 
     
Dosia_Samosia


Dołączył: 08 Sty 2011
Posty: 19
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-08-30, 08:08   

szanowny kolego z tego co wiem to kierownicy maja zamawiać min 50% wsadu w pólke wiec na cholere komuś 50op pieluch, każdy ma jakieś wytyczne w/g których pracuje, możw wogóle wysyłajcie na sklepy po palecie jednego towaru, normy będziecie mirc kosmiczne pi,ozdrawiam życząc miłego dnia
_________________
Dosia_Samosia
 
     
@Lilith

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 30 Maj 2013
Posty: 246
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-08-30, 10:05   

Kobiety niestety nie zarabiają tyle samo za tą samą pracę,kolego alanie.

[ Dodano: 2013-08-30, 11:05 ]
To możesz się cieszyć.
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-08-30, 11:33   

Nie przesadzajmy na sklepie kobiety i mężczyźni zarabiają tak samo i robią to samo. Oczywiście na centrum już by tak nie było bo są w większości o wiele słabsze fizycznie i nie dałyby rady przerobić w minimalnym tempie ani jednego dnia:)
Jeśli o zamówieniach mowa to wcale nie chodzi o to ,żeby zamawiać ponad stan tylko takie ilości jakie nam łatwiej ułożyć aby paleta była stabilna i nie trzeba było zbędnie przerzucać kartonów. Niestety to wymagałoby znajomości ułożenia poszczególnych towarów na paletach (co jest praktycznie nie możliwe) ewentualnie dobrego zastanowienia się co potrzebuje czasu a tego jak wiadomo zawsze brak. Stad te zgrzyty miedzy pracownikami centrum a sklepów ,bo każdy ma swoje racje i nie da się tego zmienić.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
@Lilith

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 30 Maj 2013
Posty: 246
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-08-30, 11:50   

A poza tym ja nie przeczę,że na centrum jest ciężko i zgodzę się,że na pewno jest wam ciężej niż nam.Ja tylko się zapytałam czy nie da się niektórych rzeczy robić troszkę inaczej,bo,powtórzę,jak mieliśmy inne centrum o nikt nie narzekał,a podobno standardy są te same na każdym centrum.Myślę,że nie ma sensu ciągnięcia tego tematu,każdy ma swoje racje i przy nich pewnie zostanie.
P.S.Widzisz kluq,nie każdy facet pomaga swojej kobiecie w domu ;)
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-08-30, 17:57   

To weź bata i lej :P moja żona mówi ,że każdego da się wychować bez względu na wiek wystarczy znaleźć odpowiedni sposób :)
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
@Lilith

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 30 Maj 2013
Posty: 246
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-08-30, 18:11   

Mądra kobieta :em29:
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-30, 13:02   

Cytat:
Nikt tego nie napisał wprost ale zgadza się mamy was w dupie jak to określiłaś, naprawde nie obchodzi mnie co z tym towarem, taka jest prawda. Chciałbym jednak poruszyć tą kwestie kobiet którym ze wszystkim jest ciężko nie potrafią nawet zrobić porządnie zamówienia co rozwine niżej. Jak zostało napisane kobietom jest ciężko, nie możemy układać palet 2,20 itd. tylko z jednego powodu, kobiety nie dadzą sobie rady, napisałaś cos o jakimś przekładaniu że ciężko, że w domu itd. można zatem śmiało wysunąć wniosek że kobieta jest MNIEJ wartościowym pracownikiem z tej prostej przyczyny że nie wykona takiej samej pracy ale zarabia TYLE SAMO !! ! i dlatego proponuje 2 wyjścia albo siedzieć cicho albo robimy wszystko pod kobiety zwiększając tym samym koszty (zwiększona ilość palet przez zmniejszenie ich wysokości[koszty transportu], lepsze układanie żeby nie było tego wspomnianego przekładania [koszty czasu pracy magazynu] ) i te zwiększone koszty wyrównać obcinając pensje tym kobietom którym jest ciężko przyjąć towar.



NAprawdę przeraża mnie ludzka głupota, a zwłaszcza takie wypowiedzi w stylu obetnijmy kobietom pensje a te palety są tak często wysoko ułożone że nie można nimi wjechać do komory chłodniczej... więc idąc za logiką tego gościa proponuje pakować tego co układał paletę na pakę auta i niech sam to wkłada do komory chłodniczej co ograniczy koszty związane z nieefektywną pracą i traceniem czasu przez pracowników przez ich rozebranie do wysokości by wjechać do komory
 
     
nochalek11

Dołączył: 02 Cze 2011
Posty: 5
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-12-03, 00:26   

nie wiem czy w temacie ale brawo dla magazynu kiedy widzę któryś raz z kolei jak na palecie z chemią widzę pizzę, kabanosy i inne la specjale :P
 
     
żabolek13 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 17 Wrz 2014
Posty: 21
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-12-04, 21:48   

U nas ostatnio na rzeczy lekkie i łatwo ulegające zgnieceniu-jogurty, śmietany ktoś poustawiał mleko brawo.
Dziś natomiast wszystkie kartony były porozrywane i ledwo towar trzymały, wszystko na pierwszy rzut oka wyglądało jakby ktoś tym rzucał, jak się chciało coś wziąć i na półkę ustawić to trzeba było przekładać bez kartonu, super oszczędność czasu.
 
     
@Gazela34

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 585
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-12-04, 21:53   

Ogólnie to coraz lepsi pakowanie pakują towar na streczu tez oszczędzają niedawno paleta mixa runela przed nogami bhapowca mina jego bezcenna a para poszła mu uszami
  Ocena JMP: 5/10
     
@Zed


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 24 Lip 2014
Posty: 219
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-12-05, 00:32   

Co się dziwić że niektóre palety tak wyglądają jak np. na moim rejonie ludzie na kompletacji są zatrudniani na umowę zlecenie ze stawką 8zł/h brutto, to już więcej dostaje ochrona na sklepie :lol:
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-12-05, 13:52   

Są zatrudniani nie przez JMP tylko firmę zewnętrzną i stąd takie warunki.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo