Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
PREMIA UZNANIOWA
Autor Wiadomość
~samborek 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 07 Lip 2011
Posty: 26
Ostrzeżeń:
 3/3/6
  Wysłany: 2013-08-19, 09:02   PREMIA UZNANIOWA

chce na prosbe swojego KS poruszyc tutaj temat nowego przyznawania i wyliczania premi uznaniowej.
jestesmy sklepem wysokoobrotowym sr.2,5 mln obrotu miesiecznie TK 90% PL w granicach normy i po nowym przeliczeniu dostajemy premii 150 zl .
dla porównania dodam ze w starym systemie naliczania premii mielismy przy tych samych danych premii 500zl
nowy system naliczania premii trzeba jak najszybciej zlikwidowac bo takie rozwiazanie na korzysc małych sklepow jest poronionym pomyslem
jesli male biedronki z niskim obrotem i bez szalenstwa maja teraz te same wyplaty co my na wysokoobrotówce to jaki ma sens caly wklad i poswiecenie w przyszlosc i obroty .
zwracam sie nie tylko ja ale cala załoga mojego sklepu ( licze na wsparcie wszystkich biedronek ktore odczuły skutki tego janosikowego rozliczenia o podpisanie sie pod tym tematem) trzeba ten nowy system jak najszybciej obalic bo nikt z nas nie bedzie robil z siebie dobrego samarytanina na poczet malych sklepow ktore nie przynosza takich obrotow jak my za te same pieniadze .
zwracam sie do zwiazków o poruszenie tego tematu przy najblizszym spotkaniu z zarzadem .
  Ocena JMP: 8/10
     
@Biedroneczka791 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 09 Kwi 2010
Posty: 139
Skąd: DC07
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-08-19, 09:42   

samborek Ja proponuję przenieść Cię na sklep "niskoobrotowy" żebyś zobaczył czy rzeczywiście tam jest taki lux i czy tam się mniej napracują.Owszem jest inna praca.INNA ale to nie znaczy że lżejsza. :bu: :bu: Ci ludzie też chcą zapłaty za ich wysiłek. :)
 
     
~samborek 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 07 Lip 2011
Posty: 26
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2013-08-19, 09:56   

ok. rozumie ale podaj mi chociaz jeden powod dla ktorego ma to sie odbijac kosztem sklepow big i superbig?
czemu nie jestesmy traktowani adekwatnie do wykonywanej pracy i obrotu, czemu to wysokoobrotowe maja łożyc na premie mniejszych sklepów?
nasuwa sie pytanie . po co ja mam sie w tym momencie angazowac i starac jak i tak premii juz nie zobacze bo 100 zl jest naprawde niewarte zachodu przy wykonywanej pracy na wysokoobrotówce
  Ocena JMP: 8/10
     
biedronkaaa 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 408
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-08-19, 10:00   

samborek napisał/a:
ok. rozumie ale podaj mi chociaz jeden powod dla ktorego ma to sie odbijac kosztem sklepow big i superbig?
czemu nie jestesmy traktowani adekwatnie do wykonywanej pracy i obrotu, czemu to wysokoobrotowe maja łożyc na premie mniejszych sklepów?
nasuwa sie pytanie . po co ja mam sie w tym momencie angazowac i starac jak i tak premii juz nie zobacze bo 100 zl jest naprawde niewarte zachodu przy wykonywanej pracy na wysokoobrotówce


to że niskoobrotowe sklepy przez tyle czasu nie dostawali premii to ci nie przeszkadzało ?
a uwierz ze zapieprzać trzeba tak samo !
  Ocena JMP: 10/10
     
~samborek 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 07 Lip 2011
Posty: 26
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2013-08-19, 10:06   

jeszcze w czasie naliczania premii po staremu czlowiek faktycznie wylewal z siebie ostatnie krople potu bo wiedzial ze moze na tym cos zyskac ..... teraz gdy zobaczylismy wyplate rece nam poprostu opadly . i ja sie pytam czy to jest fear ? ja nie mam pretensji do mniejszych sklepów o to ze tez chca powalczyc o swoje ..walczcie... mamy pretensje do zarządu ze wprowadzajac temat wzajemnego szacunku zrobili wysokobrotowe sklepy w tania sile robocza zeby uciszyc tych co maja mniejszy sklep i niskie obroty a tez chcieliby zobaczyc jak wyglada premia uznaniowa . ciekawe czy taki dyrektor regionalny zgodzil by sie oddac polowe swojej premii co miesiac wykonujac ta sama prace takiemu rejonowemu .... na tym polega problem. badzmy zespolem walczmy o swoje ale nie dajmy sie pozarzynać tylko dlatego ze ktos wymyslil taki chory system naliczania premii tyle mózgów jest w zarzadzie i nie potrafia znalezc takiego rozwiazania ktore by wszystkie biedronki zadowolily .

[ Dodano: 2013-08-19, 11:10 ]
@biedronkaaa przyznaj ile tej premii teraz wzielas ? a ja ci powem jak firma nas dwoje potraktowala
  Ocena JMP: 8/10
     
@Diablicaa 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 13 Cze 2013
Posty: 155
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-08-19, 10:35   

samborek napisał/a:
100 zl jest naprawde niewarte zachodu


Nie widziałam w tej firmie jeszcze premii, więc fajnie czyta się to Wasze "przekomarzanie się" :bu:
 
     
~samborek 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 07 Lip 2011
Posty: 26
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2013-08-19, 10:56   

rzekomo wszystkie sklepy mialy miec premie uznaniowe w nowym systemie
  Ocena JMP: 8/10
     
@babajaga2 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 20 Sie 2011
Posty: 128
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-08-19, 11:08   

Bardzo ciekawe wypowiedzi. Ja jestem sklepem niskoobrotowym a cle zamawiam tak samo całe kartony wędlin jak na sklepie wysokoobrotowym. Nie mogę zamówić pół opakowania miesa czy innych świeżych bo mi się nie sprzedaje . A jeśli chodzi o pracę na sklepie niskoobrotowym to zapraszam do siebie . Po pierwszym dniu zmienicie zdanie. Rano kierowmik i kasjer po dostawie.Po południu kierownik i kasjer i kasjer na 17.00 do dostawy.to daje do 40 godzin dziennie.Kto robi to wszystko - napewno nie kasjer który siedzi na kasie.Produktywnośc się liczy a na sprzątanie nie ma czasu.Pozdrawiam wszystkie biedronki te wysokoobrotowe i te niskoobrotowe :)
_________________
Czas na zmiany
 
     
@Biedroneczka791 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 09 Kwi 2010
Posty: 139
Skąd: DC07
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-08-19, 11:28   

samborek tak jak mówiłam poproś o przeniesienie na niskoobrotowy żeby "odpocząć".Dlaczego Ty ponieważ trafiłeś na ten wysokoobrotowy czujesz się lepszy,bo takie skojarzenie mi się nasunęło.
 
     
biedronkaaa 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 408
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-08-19, 12:37   

samborek napisał/a:

[ Dodano: 2013-08-19, 11:10 ]
@biedronkaaa przyznaj ile tej premii teraz wzielas ? a ja ci powem jak firma nas dwoje potraktowala


kwoty ci nie powiem ale ostatnio 200% i czy pracowałem na niskoobrotowym czy wysokoobrotowym to tą premie miałem lecz na niskoobrotowym trzeba kombinować strasznie by ją dostać.
  Ocena JMP: 10/10
     
@lokii

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 18 Gru 2012
Posty: 167
Skąd: ten swąd
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-08-19, 13:18   

hehehe samborek pracowales kiedys na niskoobrotowym sklepie e raczej nie a zapytaj sie KS ile etatow ma do dyspozycji i ile godzin dziennie pracujacych moze sobie w bilansie zaplanowac. bylem juz na kilku sklepach i powiem ci ze wysokoobrotowy sklep to jest bajka. etatow duzo nie ma problemow z 35 i walka z pl to jest inna bajka. tylko dobrze zamowienie robic a "samo" sie zrobi a na niskoobrotowym sklepie jak sprzedajesz np 1 szt stekow minutowych od daty do daty a parcie jest ze ma byc duzo i ladnie to pl sie sama robi i nie masz na to wplywu zadnego.
ale nic firma ma taki wyznacznik co to produktywnosc sie nazywa moze tym sie pochwal bo na niskoobrotowce co ostatnio bylem to wspaznik grubo ponad 700 byl a teraz jestem na wyskoobrotowym sklepie i wskaznik z bolem przekracza 600
  Ocena JMP: 2/10
     
#kiki2 

Dołączył: 13 Lis 2010
Posty: 77
Skąd: xxxxxxxxx
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-08-19, 14:24   

dziwne bo ja na wysokoobrotowym a produktywnosc dzienna czasmi 1200 miesieczna 850 i mówisz lepiej codziennie tir a etatów 15 w tym LT od lipca ;(

[ Dodano: 2013-08-19, 15:25 ]
ZL MIALO BYC i urlopy 1+3 rano i wieczrem wiec niepieps ze lepiej
 
     
@Bumbleble 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 08 Mar 2012
Posty: 111
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-08-19, 14:43   

Niech sie teraz wysokoobrotowe starają :D
Zresztą, to jest decyzja GÓRY i my możemy podyskutować,jedynie :)
Niskoobrotowe zapieprzają jak głupcy, szybko szybko... najczęściej osobą do zapieprzania oczywiście jest kierownik, bo nas kasjerów jest dwóch na zmianie, albo i jeden, siedzimy na kasie, więc kto ma to wszystko ogarnąć ? :)
Także miło, że niskoobrotówki zostały 'docenione' i tę marniutką premie dostały.
Ja tam i nawet z tego 150 zł się ciszyłam, bo i człowiek ma zaraz inne podejście do pracy :)
  Ocena JMP: 6/10
     
@lokii

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 18 Gru 2012
Posty: 167
Skąd: ten swąd
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-08-19, 15:08   

kiki2 spoko 850 to w naszym regionie bylibyscie liderami z tym 850. a teraz wyobraz sobie sklep gdzie masz 1+1 na srodek 1 i pozniej 1+1 i sredni koszyk na poziomie 13pln a sezon z urlopami to zupelnie inna bajka. I co z razji tego ze jestes na wysokoobrotowym sklepie to nalezy ci sie wiecej ??
  Ocena JMP: 2/10
     
~samborek 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 07 Lip 2011
Posty: 26
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2013-08-19, 15:19   

wszystko fajnie pieknie co piszecie ale czemu zabrali 3/4 premii tym co tyraja na wysokoobrotówce........?
czym wysokoobrotowe sklepy zawinily ze teraz musza tyrac na te wasze male premie?
zabierzmy jednym dajmy drugim ....ta jasne . chetnie bym poszedl na niskoobrotowy sklep i jestem pewny ze nie odczul bym takiego stresu, zmeczenia jak na swoim sklepie. chcecie mozemy sie tutaj kłócic kto ma wieksza racje ale postawcie sie na chcwile w sytuacji odwrotnej gdyby przyszlo wam zapierdzielac dwa razy szybciej i dwa razy bardziej niz teraz na tych swoich klitkach, dzien w dzien odbierac po 60 palet dostawy gdzie na nocce macie tylko dwie osoby , mozemy sie tu kłócic ale zarzad JMP i tak sie bedzie z nas smial prowadzac te swoje durne rozmowy o wzajemnym szacunku i wspieraniu
poki zarabialem z premia 1900 zl miesiecznie , zks i ks tez mieli normalne wyplaty siedzielismy cicho bo wiedzielismy dla jakiej idei to wszystko sie kreci. a teraz dla porównania za to ze wy dostaniecie 150 zl premi na niskoobrotówce my jestesmy na stanowisku kasjera 400 zl do tylu co miesiac i nie jest nam do smiechu

[ Dodano: 2013-08-19, 16:37 ]
u mnie na sklepie produktywnosc 800 na ta chwile w zeszlym miesiacu 850 i poki co uwazam ze mamy o co sie klocic bo jak na ta chwile to my sklepy wysokoobrotowe sponsorujemy wam te premie.ja tez zapraszam na sklep wysokoobrotowy . kocham ta prace ten sajgon ten wylewany litrami dziennie pot ale oczekuje premi adekwatnej do wlozonego wysilku a nie ze my mamy bawic sie w janosika bo tez tak jak wy mamy na utrzymaniu domy i dzieci .
  Ocena JMP: 8/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo