Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
zwolnienie dyscyplinarne zamienione na porozumienie stron
Autor Wiadomość
mazda53 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 11 Mar 2013
Posty: 2
Wysłany: 2013-03-11, 23:44   zwolnienie dyscyplinarne zamienione na porozumienie stron

Witam!
Bylam pracownikiem od wrzesnia ubieglego roku, mialam umowe na czas okreslony. Jak sie przyjmowalam do pracy wszyscy wiedzieli ze chodze do szkoly zaocznej.
Problem zaczal sie w tym roku, jak zareagowalam, na ustawienie grafiku, co nie spodobalo sie mojej kierowniczce rejonu. Widocznie w Biedronce nie mozna wyrazac swoich opini ani dbac o swoje. Pewnego dnia liczac przy kasie deske do prasowania, nie zauwazylam, ze sa razem zlaczone i policzylam za jedna, ale nie tylko ja to zrobilam. Po tygodniu zostalam poproszona na zmianie na rozmowe. Ani nic nie ukradlam, a potraktowana zostalam jak zlodziejka. Mialam do wyboru albo zwolnienie dyscyplinarne albo za porozumieniem stron.
Podpisalam to drugie, hoc niewiem czy dobrze zrobilam, bo nieczuje sie winna.
Pomozcie
  Ocena JMP: 6/10
     
mK2
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-12, 09:52   

Nie rozumiem jak można nie zauważyć dwóch desek do prasowania :szczena: :szczena: :szczena: ale moim zdaniem powinnaś walczyć o swoje bo każdy może popełnić błąd nikt nie jest nie omylny a nie znaczy to ze od razu trzeba kogoś zwalniać :boks: walcz :boks: :boks: :boks:
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-12, 10:19   

Jakby to był taki straszny błąd to nie pytaliby Cię jakie zwolnienie wolisz, tylko dali Ci dyscyplinarke i już. Zrobili Cię na szaro i jeszcze pozwolili myśleć, że poszli Ci na rękę :)
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-03-12, 17:59   

robota w białych rękawiczkach...
 
     
biedronka1477

Dołączył: 26 Sie 2012
Posty: 662
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-03-12, 18:01   

A jak a Ty myślisz jaka dobra firma, zachowali się w porządku
 
     
pkael

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 27 Mar 2012
Posty: 12
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-03-12, 18:17   

podpisanie rozwiązania umowy za porozumieniem stron to największy błąd, taki błąd nie kwalifikuje na zwolnienie dyscyplinarne pracownika, są inne kary np. nagana. Teraz już nic nie możesz zrobić nawet sąd pracy nic nie pomoże. Miałam podobną sytuację i nie podpisałam a w zamian dostałam naganę, odwołałam się, sprawa trafiła do sądu i WYGRAŁAM !!! nie bójcie się walczyć o swoje
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-03-12, 18:39   

pkael, i dali Ci spokój i nadal pracujesz?
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
@agaF 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 26 Maj 2012
Posty: 352
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-03-12, 18:44   

najlepsze w takiej sytuacji jest wręczyć rozwiązanie umowy w trybie natychmiastowym, a że w tym przypadku trzeba napisać powód, to się pisze... BRAK ZAUFANIA DO FIRMY... i leżą rozłożeni na łopatki... teraz za późno, ale jednak najgorzej jest zgodzić się na zerwanie za porozumieniem stron, a dyscyplinarki by Ci nie dali, bo nikogo nie okradłaś itp. itd. wiele osób wpada na zakupach kontrolowanych i to nie jest powód do zwolnień.. więc coś mi tu śmierdzi.... może da się jeszcze odwołać???? :boks:
  Ocena JMP: 2/10
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-12, 21:25   

oj agaF nie proponowałbym rozwiązania umowy przez pracownika z art 55 par 1, bo jedynie ten artykuł przewiduje rozwiązanie w trybie natychmiastowym,z powodu ciężkiego naruszenia przez pracodawcę prawa pracowniczego ( ale nie dłużej niiż 30 di od tego naruszenia) . Nieuzasadnione rozwiązanie z tego art powoduje roszczenia finansowe pracodawcy wobec pracownika

Miałaś pewnie na myśli rozwiązanie na podstawie art 30 kp a więc wypowiedzenie polegające na oświadczeniu woli przez pracownika o rozwiązaniu umowy.Pracownik nie jest zobowiązany do zawarcia powodu rozwiązania a jedynie do zachowania okresów wypowiedzenia.
Ważne,żaden kr nie może odmówić przyjęcia wypowiedzenia,jest to oświadczenie woli pracownika i pracodawca,i jego przedstawiciel w tym kr musi przyjąć.Można przesłać na adres firmy i takie wypowiedzenie (wraz z potwierdzeniem odbioru ) ma moc prawną.

Co do zastraszania to typowy element zagrywek kr i JMP wtedy łatwiej uwalić pracownika, bo podpisuje za porozumieniem stron.
 
     
mazda53 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 11 Mar 2013
Posty: 2
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-03-13, 05:59   

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi. Bylam w szoku w tym dniu, to byla moja pierwsza praca na umowe. Regionalna mnie podeszla, bo wiedziala, ze mloda o przepisach nic nie wie. Ale co robic dalej.
Niewiem, czy jestem dalej pracownikiem czy nie, co ze swiadectwem czy przysla je do domu czy mam pytac sie w sklepie w ktorym pracowalam. Oswiadczenie pisalam 8 marca dzien kobiet, ile mozna czekac na swiadectwo. ?
  Ocena JMP: 6/10
     
pkael

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 27 Mar 2012
Posty: 12
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-03-13, 08:25   

lenka* napisał/a:
pkael, i dali Ci spokój i nadal pracujesz?
.



Jestem nadal pracownikiem JMP. Nie dajcie się zastraszać, nie można pomiatać ludźmi. Trzeba znać swoje prawa i obowiązki oraz przestrzegać tego.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo