Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mobbing w Biedronce
Autor Wiadomość
spoxing21

Dołączył: 13 Maj 2012
Posty: 5
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2012-05-26, 14:05   

jeszcze jedno! większość z nas ma już problemy z bólami kręgosłupa, nóg itp. czy taniej im wyjdzie odszkodowanie dla kilkuset czy kilku tysięcy pracowników niż zatrudnienie dodatkowych osób do pracy? niech nad tym zastanowią bo my chcemy się pracą cieszyć- pracownik zadowolony jest bardziej wydajny niż ten, który idzie tam jak na rzeź.... na wszystkich przyjdzie pora, a szkoda żeby firma wyrobiła sobie znowu złą renomę akurat na samo EURO. wstyd! zastanówcie się! mobbing to nie przelewki, a bez kasjerów Biedronka by nie istniała...
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-05-26, 15:50   

spoxing21, odnośnie PIP-u to masz rację, pasowałoby żeby to ruszyc, chyba są jakieś przepisy nadające normy pracy ...
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
biedronka21


Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 17 Mar 2012
Posty: 10
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-05-26, 17:10   

Macie rację, chodź zamiast zatrudniać nowych i ich szkolić powinni z powrotem zatrudnić na umowy te osoby które zwolnili lub nie przedłużyli umów z dniem 31 marca 2012.... szkolić by nie musieli i mieliby dobrych pracoiwników którzy znają sie na tyej pracy:)

Powiem szczerze że ja byłam na takiej biedronce, na której mobingu nie było.... wszyscy bylismy zgrani oprócz 2 zastepców, którzy traktowali nas jak tania siłe roboczą i zbierali pochwały za naszą pracę... Nasza KS rozwiązywała każdy problem jaki był z nimi i nie było mowy nawet o tym aby się na nas później mścili... kilka rozmów naszej KS i praca była przyjemna, chodź jak zaczeli nas zwalniać i nie przedłużać umów z pwodu redukcji etatów to była masakra... zk się cieszyli a my płakałysmy że roboty nie mamy...
 
     
spoxing21

Dołączył: 13 Maj 2012
Posty: 5
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2012-05-26, 17:19   

coś mi się wydaje, że firma może się nie popisać podczas EURO... niech się dalej tak dzieje, a zaczną się na nowo przesłuchania na temat pracy w biedronce...
 
     
PrzyjacielForum
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-26, 20:06   

Jest nacisk odgórny. Nawet za nasze forum się biorą. Zgadujcie, kto za tym stoi?
 
     
jan kowalski
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-26, 20:39   

lilianasylwia napisał/a:
Witam!!
Ja pracuje w wlkp. W sklepie w którym pracuje jest istne szaleństwo...

W twojej sytuacji to poradziłbym abyś porozmawiała z koleżankami ze swojej Biedronki i jeśli mogliby potwierdzić twoje słowa to natychmiast zgłoś to do BOB. Z tym że nie koniecznie BOB załatwi twoją sprawę pozytywnie... :( Jeśli tak by się stało skontaktuj się z jedną z kilku organizacji antymobingowych działających w Polsce, mają swoje oddziały w kraju. Jeśli to co piszesz jest prawdą... to nie masz na co czekać.
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-28, 21:35   

wiem że nacisk odgórny,sam dostałem wytyczne jakiś osieł przeoczył że jestem związkowcem........firma od kiedy ma górę rodem z \pl a nie portugalczyków stosuje zasadę przycinania pracowników......zgoda na eliminowanie niewygodnych itp

[ Dodano: 2012-05-28, 22:43 ]
to co zaczyna się dziać nie wyobrażacie sobie nawet..........tym bardziej że według politologów po grupie kiboli i handlarzy dopalaczami to z-z dowe to grupa którą P.o. chce uwalić, i nie chodzi mi o politykę,Wałęsa na pasku j.m.d. wyremontowali mu pałacyk w Warszawie to łasił się na meetingu.....SPYTAJCIE J.M.D. O TE 2O MLN ZŁ CO ROCZNIE GROMADZI NA Z.F.Ś.S ......OL TE KONTRAKTY NA BADANIA NA MIEDCOVER DLA MĘŻCZYZN I KOBIET...I KTO CZYIM SZWAGREM JEST..........

[ Dodano: 2012-05-28, 22:47 ]
I DLACZEGO ELIMINUJĄ Z-ZKOWCÓW Z PRACY I DLACZEGO Z-Z CHCE WYSTĄPIĆ O ZABEZPIECZENIE ŚRODKÓW Z FUNDUSZU ŚWIADCZEŃ SOCJALNYCH......O ROBIENIU ZDJĘĆ I PISANIU OŚWIADCZEŃ PRZEZ PRACOWNIKÓW GDY POPEŁNIĄ BŁĄD W PRACY........J.M.D. POKAZUJE KŁY ...POWOLI ,POWOLI.......TWORZĄ UKŁAD Z TYMI NA GÓRZE,ZA PŁASZYKIEM PRACODAWCY ROKU SPONSORUJĄ Z WASZEJ KASY CARITAS ITP

[ Dodano: 2012-05-28, 22:51 ]
Aktualności

Wniosek WRZ do JMD w sprawie ZFŚS



Bydgoszcz dnia, 05.04.2012r.







Sz. P. Katarzyna Strugalska



Dyrektor ds. relacji pracowniczych



Jeronimo Martins Dystrybucja S.A.



62 – 025 Kostrzyn ul. Żniwna 5







Wniosek







W związku z podejrzeniem naruszenia przez pracodawcę zapisów Ustawy z dnia 4 marca 1994r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych zawartych w Art. 8 oraz Ustawy z dnia 23 maja 1991r. o związkach zawodowych Art. 27 ust 1 i 2 wnosimy do pracodawcy o wykonanie następujących czynności:

1. Przedstawienia aktualnie obowiązującego Regulaminu Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych wraz z wszystkimi aktami wykonawczymi do żądanego dokumentu.

2. Przedstawienie preliminarzy wydatków uzgodnionych ze stroną społeczną i stanowiących akt wykonawczy Regulaminu ZFŚS w latach 2010 – 2012

3. Rozliczenia wydatków z ZFŚS w latach 2009-2011 i pierwszego kwartału roku 2012 zgodnie z uzgodnionymi ze stroną społeczną preliminarzami wydatków.

4. Przedstawienie wysokości środków finansowych odzwierciedlającą stan konta ZFŚS w latach 2009 – 2011 z wyraźnym wskazaniem stanu konta na początku i na końcu każdego roku wskazanego powyżej.

5. Wysokość dokonywanych odpisów na ZFŚS w latach 2009 – 2011 z podziałem na poszczególne raty odpisu.

Powyższe dane są niezbędne występującym o nie związkom zawodowym zrzeszonym w WRZ Pracowników JMD S.A. celem przeprowadzenia kontroli prawidłowego wydatkowania funduszu i wyeliminowania powstałych wątpliwości, oraz podejrzeń wskazanych na wstępie.

W związku z powyższym oczekujemy merytorycznego potraktowania naszego wniosku przez pracodawcę i niezwłocznego odniesienia się do jego treści, w terminie nie dłuższym niż 14 dni od daty doręczenia przedmiotowego dokumentu.

W wypadku nie uwzględnienia naszego wniosku w wyznaczonym terminie wystąpimy niezwłocznie z wnioskiem o przeprowadzenie kontroli przez Państwową Inspekcję Pracy i rozpoczniemy stosowną procedurę prawną celem zabezpieczenia środków ZFŚS.
 
     
biedronak

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 23
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-06-01, 09:48   

prawda jest taka że ja osobiście do lekarza nie pójdę po zwolnienie bo się boję, że mnie zwolnią-a pracuje 4 lata rano zastrzyki na kręgosłup- a po południu do pracy-bez sensu ale nie ma wyjścia-jak zaniosę zwolnienie na kręgosłup to zostanę przy pierwszym lepszym obcinaniu etatów zwolniona bo się zużyłam......na szczęście to działa średnio 2 razy do roku zastrzyki
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-06-01, 10:46   

biedronak napisał/a:
średnio 2 razy do roku zastrzyki

czyli masz dawaną blokadę ;) niweluje ból ale stan się pogarsza i tak ;) wiem coś o tym ;)
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
#aga 22

Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 98
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-06-01, 16:35   

Biedronka przez 4 lata koleżanka brała blokadę młoda fajna kumpelka, aż jednego razu została nad lodówką z mrożonkami.Zabrało ją pogotowie było to roktemu teraz ma 35 lat i jest na rencie. ŻYCZĘ ZDROWIA
 
     
@agaF 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 26 Maj 2012
Posty: 352
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-06-03, 13:41   

u nas także jedna osoba miała bóle kręgosłupa, później kilka operacji na dysk, a dzisiaj długa rehabilitacja i marny powrót do pracy, renty jej nie przyznali jeszcze...
  Ocena JMP: 2/10
     
@mercuwichura 
MERCU

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 05 Lut 2012
Posty: 352
Skąd: B2...
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-06-03, 19:02   

takich osób jest więcej, dawniej wózków elektrycznych nie było i teraz nie jedna osoba się skarży na bóle kręgosłupa
 
 
     
~magia13

Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 33
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-06-05, 14:42   

taka prawda dbajcie o swoje kręgosłupy, bo zostaniecie kalekami tak jak ja, a pracowałam kiedy nie było wózków, a rentę też nie zawsze dostaniecie.
 
     
@Mała82 


Stanowisko:
klient

Dołączyła: 15 Paź 2010
Posty: 613
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-03-29, 00:15   

Słów brak
 
     
Lia

Dołączył: 09 Kwi 2011
Posty: 2
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-04-04, 11:32   

,,Pracodawca jest obowiązany przeciwdziałać mobbingowi (art. 943 § 1. K.p.). a nie go stosować,,

Bardzo ładnie napisane a jak to się przekłada na rzeczywistość? przykład z WLKP

KR Pan Marcin K. po skargach na jego zachowanie względem pracowników do BOP dostał upomnienie i cud!.. zmienił się, był nawet miły :szczena: ..i po cudzie (na jakieś góra dwa miesiące) i wróciła szara rzeczywistość, komentarze o bezmózgach z jego strony do pracowników i takie tam etc.. :eee: po zwolnieniu olbrzymiej ilości pracowników i zniszczeniu psychiki kilku następnym, po następnych skargach do BOP (nie tylko pracowników ale i klientów, którzy niejednokrotnie widzieli jak się zachowuje na sklepach) JMP wkracza do akcji... wszyscy czekają na rozwój sytuacji z zapartym tchem, pojawia sie KO z jakąś kobietą, chyba personalną. Wywiady środowiskowe, cuda, wianki (firma dba o pracowników i nie pozwoli ich krzywdzić przez osoby nienadające się do pracy z ludźmi :rool: ) i wynik... Pan KR zostaje gdzie był, zmienia coprawda zachowanie ale na jak długo? tego nikt nie przewidzi.....Nie wyleciał za mobbing, nawet nie zmieniono mu rejonu, bez komentarza :x

Dziękujemy za to, że nasz pracodawca przeciwdziała mobbingowi NA POKAZ i tak naprawdę ma takie rzeczy głęboko..

uciśnieni, zrezygnowani, zawiedzeni.. zwykli pracownicy
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo