Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
test na zks
Autor Wiadomość
king 

Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 1
Wysłany: 2012-05-02, 21:22   test na zks

czy ktoś przechodził taki test ? na czym on polega? ile trzeba mieć% żeby go zaliczyć ? jakich pytań można się się spodziewać? z góry serdecznie dziękuje za odp
 
     
@kas 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 29 Maj 2010
Posty: 205
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-05-03, 11:34   

ja jako takiego testu nie miałam.zebrano ok 10 osób ze wszystkich sklepów w mieście,pojawili się KO,dwie KR i trener personalny.
"władza" zadawała pytania różne a kto wiedział ten odpowiadał ;) potem wybierali najlepszych ich zdaniem i pach :) gratulacje,a potem aneks do podpisu.
 
     
#home_designer 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 09 Mar 2012
Posty: 67
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-05-07, 22:29   

ja to miałem test ustny z samym panem Dystryktem ;) oko w oko ;) jak widać pozytywnie :yeah:
 
     
#Jahanna 
Czekam...

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 02 Gru 2011
Posty: 102
Skąd: ze wsi
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-05-08, 15:48   

home_designer,
jakies szczegoly ? ;) pytania ?:) bede w podobnej sytuacji i nie wiem czego sie spodziewac:P
_________________
''Idziemy przez ten świat samotnie, ale jeśli mamy szczęście, to przez jedną chwilę należymy do kogoś
i ta jedna chwila pozwala nam przetrwać całe wypełnione samotnością życie.''
 
     
#home_designer 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 09 Mar 2012
Posty: 67
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-05-10, 00:28   

no powiem Ci tak :) podręcznik kierownika na pamieć mniej więcej, aby powiedzieć swoimi słowami jak Cię o coś KO zapyta.

Ja miałem różne poczynając od : "procedura rozmrażania pączka" kończąc na "co należy zrobić jak ktoś się "przekręci" na sklepie " ;p

kilka bardziej na logikę : "dlaczego akcyjny towar wystawiamy po zamknięciu sklepu a nie z rana jak przychodzi dostawa" odp prosta : aby klient czytający o nowej akcji w folderach czy na plakacie, że np laptop jest od 8 maja to, żeby mógł go kupić 8 maja, a nie ktoś kupi 7 maja i już nie będzie co wystawić 8 maja" ;p

inne:
- terminy : spożyć do, spożyć przed inaczej mięso inaczej pieczywo inaczej reszta (to trzeba na pamięc i trzeba to ogarniać) u mnie na sklepie praktycznie nikt tego nie rozumie xD
- obchody (ważne)
- zamówienia (teoria, bo wiadomo, że nie zrobie mega dobrego zamówienia na wstępie)

O sprawy finansowe nie miałem pytań w sumie ;p

Ale powtarzam ;p podręcznik kierownika czytać i czytać :) i nie stresować się jak będzie rozmowa ;p

Reszta zależy od KO - to on decyduje ;) >:D
 
     
#Jahanna 
Czekam...

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 02 Gru 2011
Posty: 102
Skąd: ze wsi
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-05-10, 09:53   

Dzieki za podpowiedzi :P :) zobaczymy co z tego bedzie :) ale mysle ze tak jak mowisz przede wszystkim spokoj :)
_________________
''Idziemy przez ten świat samotnie, ale jeśli mamy szczęście, to przez jedną chwilę należymy do kogoś
i ta jedna chwila pozwala nam przetrwać całe wypełnione samotnością życie.''
 
     
~Brigid 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 20 Maj 2013
Posty: 49
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-07-05, 13:59   

Ja też niedługo mam egzamin na zks i się zastanawiam jak to wygląda teraz... Dodam, że jestem z rekrutacji zewnętrznej i mimo poprzedniego doświadczenia w handlu większość PROCEDUR jest mi obca... Czy ktoś ostatnio zdawał egz na zks? Byłabym wdzięczna za podpowiedzi.
 
     
#home_designer 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 09 Mar 2012
Posty: 67
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-07-05, 15:34   

teraz się procedury zmieniły lekko. Oprócz tego co opisywałem wyżej doszedł test sprawnościowy, tj.:

- wykładanie 30 kartonów jabłek na czas + przebranie oczywiście
- bieg z końca sklepu na dwa dzwonki do kasy ( 3 próby , wyciąga się średnią )
- zamówienie 32 palety na czas na wybranym sklepie
- tworzenie grafiku dla 15 osób - również na czas

chyba tyle xD
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-07-06, 07:56   

:D :D :yeah:
 
     
@domin 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 08 Gru 2010
Posty: 122
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-07-06, 16:10   

home_designer, czyli juz pracujesz na stanowisku :)
 
     
Mania3

Dołączył: 30 Paź 2012
Posty: 1
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-07-06, 22:10   ZWOLNIENIE KS I ZKS

Tak to jest pracuje i nie wiadomo kiedy przyjadą ......

[ Dodano: 2013-07-06, 23:12 ]
Powodzenia na szkoleniach i egzaminach i tak kiedyś zwolnia
 
     
~Brigid 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 20 Maj 2013
Posty: 49
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-07-09, 09:03   

Osz kurde... może być ciężko... staram się jak mogę i mam nadzieję, że jakoś pójdzie... a test jest bardzo szczegółowy?

[ Dodano: 2013-08-05, 12:41 ]
za 2 dni mam test...
pomóżta pliss!
 
     
nowicjuszka 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 29 Sie 2013
Posty: 17
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-10-16, 10:48   

Jest ktoś w stanie udostępnić pytania egzaminacyjne ?
 
     
~zula 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 09 Kwi 2012
Posty: 34
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-10-16, 12:06   

chyba takich pytań egzaminacyjnych nikt raczej nie posiada , bo każdy KO zadaje takie pytania jakie sobie wymyśli , napisze że mnie przetrzepali z całego podręcznika KS , pytania np; jakie mamy AT i kiedy obowiązuja , procedury finansowo kasowe , zamawianie towaru , co robimy jakby zdarzył sie wypadek w pracy , normy dźwigania , OHR , itd. o co ciebie zapyta to trudno określić zalęży wszystko od egzaminującego ;)
  Ocena JMP: 1/10
     
#malgooooo 


Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 24 Lip 2010
Posty: 63
Skąd: z brzucha matki
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-10-16, 17:07   

Jeśli mogę doradzić z własnego doświadczenia i tego jak ja zdawałam na zastępcę t powiem, że PKS mówią znać na pamięć ale nie chodzi o klepanie procedur tylko o ich rozumienie, ja miałam naprawdę niewiele czasu na przygotowanie się na to stanowisko. Fakt podręcznik PKS czytałam często ale nie po to by się go wykuć tylko po to by mi się wiadomości utrwalały. Jamiałam najpierw test składający się z chyba około 60 pytań, niektóre były banalnie proste inne do zastanowienie od dat po rodzaje abażurów w sklepie i jaka oferta idzie pod dany abażur. Gdzie zglaszamy róznego rodzaje broblemy itp. Jak przyjmujemy dostawę na czym polega przygotowanie do inwentaryzacji. Większość pytań z PKS. Później miałam test praktyczny przy komputerze, gdzie czego szukać. Jedno co mogę doradzić to przygotowanie się z Raportu Operacyjne co to jest skąd się biorą obliczeia co oznaczają procenty w nawiasie itp. Jest to w PKSie ja z kalkulatorem w ręku długopisem i kartką papieru zapisywałam soebie przyklady i sama obliczalam jak co do czego wyniki się mają. Naprawdęwarto to zrozumieć. Troszkęmiałam z ohr i pytań na logikę, dyrektor czy osoba cię przepytująca będzie chciała poznać tok twojego myślenia. Życzę powodzenia.
_________________
...malgo...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo