Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
zwiazki zawodowe
Autor Wiadomość
~kraft

Dołączył: 23 Gru 2009
Posty: 37
Wysłany: 2012-03-18, 22:19   zwiazki zawodowe

Do których biedronkowych związków zawodowych korzystniej się zapisać?proszę o opinie.
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-03-18, 22:22   

Do żadnych ,bo jedne i drugie nic sobą nie reprezentują , wystarczy przeczytać posty o związkach na forum.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
Bartosz 
Administrator


Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 683
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-03-18, 22:58   

Osobiście uważam, że lepiej się nie zapisywać bo jeśli będą chcieli Ciebie zwolnić to zrobią to, nawet jeśli będziesz opłacał działania któregoś z istniejących związków. Jeśli jednak odczuwasz bardzo silną potrzebę płacenia za sztuczną ochronę, to polecam związki zewnętrzne - nie zależne od firmy.
Dlaczego? link do poczytania: https://nasza-biedronka.pl/viewtopic.php?t=94
_________________

Historia forum i wizja organizacji pracowników.

if you let politicians break the law in an emergency they will create an emergency to break the law. #covid

  :: |
     
~kraft

Dołączył: 23 Gru 2009
Posty: 37
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-03-18, 23:12   

Wiem, że jak będą chcieli zwolnić to tak zrobią, ale nie za pierdoły. Widzę co się dzieje. Na każdym sklepie jest inaczej i za co innego op....ol, dlatego warto było by mieć kogoś do wsparcia. Przecież to jakaś kpina i zapominają , że nie jesteśmy robotami i nie dajemy rady pracować wg nowych procedur w okrojonych składach.
PS. Przydał by się jakiś proces i kolejna afera o wykorzystywaniu przez BIEDRONKĘ :yeah:
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-03-19, 09:32   

kraft napisał/a:
Przydał by się jakiś proces i kolejna afera o wykorzystywaniu przez BIEDRONKĘ :yeah:

Już się szykuje >:D
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
@malenstwo20088


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 324
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-03-19, 10:00   

Znam parę oób które wyleciały za pierdoly a przynależność do ZZ nic w tym nie pomogła.
Początkowo wierzyłam w ZZ ale do czasu... więc doszłam do wnioku ze skoro ZZ nie potrafiło zatrzymac ludzi w tak błachych sprawach to po co do nich nalezec lepiej kupic browarka za te składki
 
     
zz-biedronka 
piotr.a

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 380
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-03-20, 12:57   

malenstwo20088 napisał/a:
Znam parę oób które wyleciały za pierdoly a przynależność do ZZ nic w tym nie pomogła.
Początkowo wierzyłam w ZZ ale do czasu... więc doszłam do wnioku ze skoro ZZ nie potrafiło zatrzymac ludzi w tak błachych sprawach to po co do nich nalezec lepiej kupic browarka za te składki

Są rzeczy łatwe i są rzeczy trudne i są też krytyki pod adresem ZZ ( takie jak że złodzieji bronimy lub obiboków albo pijaków) ale są też takie kiedy łamie się przepisy i procedury i naprawdę trudno obronić takie osoby. Zdarza się również, że firma chce kogoś zwolnić i przypisuje mu czyny z którymi osoba nie miała nic wspólnego bo przebywała np. na urlopie.
Chcąc wygrywać wszystkie sprawy i bronić pracowników ,to potrzebna jest siła związku którymi są pracownicy i członkowie a nie tylko zarząd komisji zakładowej związku zawodowego. Jeśli okazało by się że jest 60% uzwiązkowienia w JMD to pracodawca by miał problem i raczej chciał by rozmawiać i negocjowac ze związkami wszystkie sprawy bo to by było by duże zagrożenie dla jego interesu. Zostawiamy ten temat do przemyślenia i podyskutowania.
  Konto: OFICJALNE - Związki Zawodowe "Solidarność" w Jeronimo Martins
     
@markoz

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 08 Sie 2010
Posty: 133
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-03-21, 10:54   

zz-biedronka napisał/a:
malenstwo20088 napisał/a:
Znam parę oób które wyleciały za pierdoly a przynależność do ZZ nic w tym nie pomogła.
Początkowo wierzyłam w ZZ ale do czasu... więc doszłam do wnioku ze skoro ZZ nie potrafiło zatrzymac ludzi w tak błachych sprawach to po co do nich nalezec lepiej kupic browarka za te składki

Są rzeczy łatwe i są rzeczy trudne i są też krytyki pod adresem ZZ ( takie jak że złodzieji bronimy lub obiboków albo pijaków) ale są też takie kiedy łamie się przepisy i procedury i naprawdę trudno obronić takie osoby. Zdarza się również, że firma chce kogoś zwolnić i przypisuje mu czyny z którymi osoba nie miała nic wspólnego bo przebywała np. na urlopie.
Chcąc wygrywać wszystkie sprawy i bronić pracowników ,to potrzebna jest siła związku którymi są pracownicy i członkowie a nie tylko zarząd komisji zakładowej związku zawodowego. Jeśli okazało by się że jest 60% uzwiązkowienia w JMD to pracodawca by miał problem i raczej chciał by rozmawiać i negocjowac ze związkami wszystkie sprawy bo to by było by duże zagrożenie dla jego interesu. Zostawiamy ten temat do przemyślenia i podyskutowania.


Czy związki mają coś do powiedzenia na temat premii rocznych
  Ocena JMP: 1/10
     
cepik12

Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 13
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-03-21, 11:35   

Cytat:
System premiowy masz w sporze zbiorowym do poprawki i dodadek za pracę w niedziele też ale wiadomo jak wszystko funkcjonuje w naszym Państwie więc negocjacje cały czas trwają się się ciagną ....... Jest porozumienie solidarności z sierpniem 80 które działają w JMD więc bardziej przyspieszymy wszystkie działania.

czytałem to może z pół roku temu, że niby za brak absencji pod koniec roku dodatkowa płaca, a tak teraz moja ocena zwiazkow zawodowych:
jestescie grupa ludzi, ktora jak coś usłyszy w JMD, to podaje, że to wasza zasługA, jacy to dobrzi jesteście itd., a tak naprawdę to uważam, że jak chcecie podwyżek to piszecie do JMD, że coś wam się nie podoba.
Mamy śmieszne wczasy pod gruszą, gdzie dostaje bodajże 5 zł za dzień

Ludzie Was oceniają, tak jak działacie...
rozumiem, że macie słabą siłę przebicia, że potrzebujecie kasy z naszych pensji na prawników itd. Ale jak matka samotnie wychowująca, student, czy jakakolwiek rodzina moze wam przekazac pieniadze, jak im nie starcza do 10. Ja dobrze, że miałem w poprzednim miesiacu nocki i dostalem 1500 zł bo same rachunki wyniosły mnie 1400 zł i za 100 zł żyje, bo żony nie mam, a na wsi pracy nie ma ;/
 
     
sprzataczka

Dołączył: 15 Mar 2012
Posty: 10
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-04-13, 20:43   Zwiazki Zawodowe

to jest coś takiego w Biedronce??? Myślałam ze to ściema ze strony JMD.Z tymi związkami to tak jak z UFO - niby wiemy ze istnieje ale nie widzieliśmy na własne oczy.
 
     
bastek13

Dołączył: 01 Mar 2012
Posty: 6
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-04-13, 22:37   

Witam! nie zgadzam sie z opiniami na temat związków,ja należe do zz biedronka i ostatnio wygrałam sprawe w sądzie,a reprezentował mnie adwokat właśnie ze związków,teraz czekam na następna sprawe o moje wypowiedzenie,również z pomocą zwiazków oraz ich bardzo fajnego i rzetelnego mecenasa.
 
     
#aga 22

Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 98
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-04-13, 22:41   

Ja też wygrałam i z pomocą zz :)
 
     
mK2
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-15, 09:53   Re: Zwiazki Zawodowe

sprzataczka napisał/a:
to jest coś takiego w Biedronce??? Myślałam ze to ściema ze strony JMD.Z tymi związkami to tak jak z UFO - niby wiemy ze istnieje ale nie widzieliśmy na własne oczy.



Dokładnie ja też tak myślałam że z tymi związkami to jakaś ściema ale cóż każdy może się pomylić :#)
 
     
@pracownik 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 24 Lut 2010
Posty: 487
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-04-15, 10:49   

W razie problemu pracownik nie zostaje sam ma do kogo się zwrócic o pomoc lub porade.
 
     
mK2
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-15, 17:15   

pracownik napisał/a:
W razie problemu pracownik nie zostaje sam ma do kogo się zwrócic o pomoc lub porade.


Proszę Cię chyba w cuda wierzysz ;/ Przede wszystkim zawsze możesz liczyc tylko i wyłącznie na siebie :eee: a od porad są adwokaci jak już Bartosz nakreślił szkoda pieniędzy na sztuczną ochronę :bu: Jak dla mnie związki nic konkretnego nie wnoszą tyle co pracownik więc po co im płacić za co za siedzenie i grzanie stołka ja też tak mogę :eee:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo