Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ranking prędkości skanowania produktów przez kasjerów
Autor Wiadomość
#etna75 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 06 Maj 2011
Posty: 95
Skąd: polska wschodnia
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-10-26, 19:21   

DarkSide i Włodarz macie rację ale np .nasza rejonowa buczy na nas że musimy szybciej skanować bo mamy najgorszy wynik w rejonie i straszy że jak nie poprawimy go to zwolni dwie osoby , i co my mamy robić przecierz każdy stara się liczyć jak najszybciej i wraz jest za wolno bo mają na innych biedronach średnią powyżej 30 , dla mnie ten ranking to jest chora sytuacja :bu:
  Ocena JMP: 4/10
     
Włodarz 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 837
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-10-26, 19:46   

Poprosić panią rejonową żeby pokazała wam jak się tak szybko kasuje i czy ona byłaby w stanie tak kasować. To jest chore a później przez takich rejonowych wszystko się wali na sklepie bo skoro jedni potrafią to inni się też nauczą. Ja myślę że na tą chwilę pracownik w biedrze jest jak skarb i nikt nikogo nie zwolni bo nie skanuje 30prod per min tylko 25 per min. Postawcie się w roli klienta czy chcielibyście aby was tak szybko skanowano gdzie nie jesteście w stanie włożyć towaru do reklamówki?
_________________
If you were a king up there on your throne,
would you be wise enough to let me go.
  Ocena JMP: 3/10
     
~gabina 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 31 Paź 2014
Posty: 38
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-10-26, 19:46   

Witajcie ranking jest po to zeby skłócic personel bo jak kazdy jest obrazony to ze soba nie rozmawia a skoro nie rozmawia to szybciej pracuje (wesja naszej wladzy) nie dajcie sie oglupic a juz na pewno nie dajcie im tej satysfakcji i nie kloccie sie miedzy sobą . Pozdrawiam :em29:
  Ocena JMP: 4/10
     
sts148 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 3
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-10-26, 19:46   

tak jak pisałem wcześniej ten ranking nie ma nic wspólnego z szybkością skanowania. Ci co potrafią kombinować to mają duże wyniki ( pisałem wcześniej jak można podnieść wynik) ale dla mnie to jest sztuczne.
Ranking szybkości skanowania na który jest teraz parcie jak również wprowadzane grafiki liniowe to nie maja nic wspólnego z praca w Biedronce. To nie grafik liniowy ma nam podpowiadać gdzie my mamy być o danej godzinie tylko to my musimy się dostosować do sytuacji panującej w sklepie
  Ocena JMP: 7/10
     
@K!KA 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 24 Maj 2011
Posty: 172
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-10-26, 20:19   

etna75 napisał/a:
DarkSide i Włodarz macie rację ale np .nasza rejonowa buczy na nas że musimy szybciej skanować bo mamy najgorszy wynik w rejonie i straszy że jak nie poprawimy go to zwolni dwie osoby , i co my mamy robić przecierz każdy stara się liczyć jak najszybciej i wraz jest za wolno bo mają na innych biedronach średnią powyżej 30 , dla mnie ten ranking to jest chora sytuacja :bu:

To jej czyli pani Kr ze każdy nowy będzie wolniejszy :)
_________________
Przyjaciół nie poznaje się w biedzie tylko wtedy.... jak reagują na Twoje SUKCESY!!!
 
     
biedronka1477

Dołączył: 26 Sie 2012
Posty: 662
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-10-27, 09:47   

Poproś Kr, żeby pakowała rzeczy a Ty będziesz kasować jak najszybciej. Poczuje się jak klient, który w locie musi łapać swoje zakupy. >:D
 
     
@K!KA 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 24 Maj 2011
Posty: 172
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-10-27, 09:50   

biedronka1477 napisał/a:
Poproś Kr, żeby pakowała rzeczy a Ty będziesz kasować jak najszybciej. Poczuje się jak klient, który w locie musi łapać swoje zakupy. >:D

no juz to widzę jakie ma kocie ruchy :)
_________________
Przyjaciół nie poznaje się w biedzie tylko wtedy.... jak reagują na Twoje SUKCESY!!!
 
     
~tina 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 23 Paź 2013
Posty: 40
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-10-27, 17:06   

marta1 napisał/a:
To samo chciałam napisać :) te osoby które często siedzą na jedynce bądź czesto siadają na kasę nigdy nie wyrobią 40 skanów na minuję .


Nie do końca chyba tak jest. Siedzę na jedynce, albo na trójce praktycznie non stop, nie blokuje kasy, staram się po prostu sprawnie obsłużyć klienta i wynik mam podobny co miesiąc 33,3 -33, 5. Dodam, że mamy stare kasy, które bardzo często zamulają.
 
     
@4ever 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 340
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-10-27, 19:34   

Włodarz napisał/a:
Sami sobie bata kręcicie nad głową z tą prędkością skanowania. Firma zobaczy że jedni potrafią to za niedługo będą wytyczne ile musisz skanować produktów abyś był opłacalny a wy powiecie że to chore. Róbcie tak dalej a ten bat z czasem was uderzy i wtedy będzie płacz i zgrzytanie zębów. Na pewno będzie więcej etatów na sklepie i będzie się lepiej pracowało przez takie metody...


Pozwolę sobie zacytować bardzo mądre słowa, tak w kwestii przypomnienia. :D
_________________
" Nie oglądaj się za siebie, bo Ci z przodu ktoś przyje..."
 
     
Givszoman
[Usunięty]

Wysłany: 2020-12-22, 17:29   

Ja słyszałem o nabijaniu artykułów typu 10 bułek jedna po drugiej żeby tylko nabić szybkość skanowania, na moim sklepie cel jest minimum 20 artykułów na minutę, a takie notoryczne nabijanie pojedynczo bułek czy innych artykułów przez szybkie naciskanie przycisku PLU w sposób oszukańczy podnosi szybkość skanowania.
 
     
@biedra2014

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 206
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-12-23, 12:13   

Givszoman napisał/a:
Ja słyszałem o nabijaniu artykułów typu 10 bułek jedna po drugiej żeby tylko nabić szybkość skanowania, na moim sklepie cel jest minimum 20 artykułów na minutę, a takie notoryczne nabijanie pojedynczo bułek czy innych artykułów przez szybkie naciskanie przycisku PLU w sposób oszukańczy podnosi szybkość skanowania.


Zycie
 
     
CVB83 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 15 Kwi 2020
Posty: 424
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-12-23, 15:23   

biedra2014, te skanowania to mega głupota. Raz sprawdzić a dobrze kasjera i luz. Są klienci co mają dwie pozycje a grzebią sie niemożebnie. Ile trzeba by nadrobić? o pracy na 1 nie wspomnę bo to kataklizm jest czasem. Mój pierwszy był ca 16 potem aż do 28 i starczyło. Jak się chciałam sprawdzić to miała ponad 30 ale to nie da sięt ak w cyklu dłuższym. Pozdrawiam.
_________________
cvb83
 
     
Givszoman
[Usunięty]

Wysłany: 2020-12-24, 21:04   

Szkoda że naklejek przez ostatnie 2 edycje (druga Słodziaków i mam nadzieję pierwsza/ostatnia Fajniaków) nie można było w ten sposób nabijać (próba powtórzenia naklejki samym przyciskiem PLU powodowała wyświetlenie komunikatu "nie można dodać wielu sztuk tego towaru za pomocą przycisku PLU"). Pamiętam drugą edycję Świeżaków, było do wydania 24 naklejki, każda szła pojedynczo za pomocą przycisku PLU - i paragony wychodziły jeszcze dłuższe bo każdą naklejkę stornowało osobno na starych drukarkach.

Ten oszukańczy sposób nabijania szybkości skanowania towaru na kasie powodował jeszcze większe marnowanie rolek zwłaszcza jak klient miał dajmy na to 20 bułek i każda była osobno nabita :buu: Teraz taki oszukańczy sposób nabijania szybkości skanowania na kasie wyjdzie najszybciej przy drukowaniu faktury VAT do paragonu z NIP-em.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo