Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nagroda na 25 lecie Biedronki.

Czy Twoim zdaniem dostaniemy nagrodę na 25 lat istnienia Biedronki?
Tak
23%
[ 18 ]
Nie
57%
[ 44 ]
Nie wiem
18%
[ 14 ]
Głosowań: 76
Wszystkich Głosów: 76

Autor Wiadomość
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-12-03, 11:43   

Jaka zamożność , to że , jak napisałaś strefa biedy maleje , nie znaczy że stajemy sie zamożnym narodem i jeszcze jedno , tam jest podana prawdopodobna przyczyna , o której sama wspomniałaś , czyli pomoc państwa , chyba wiesz że państwo nie ma własnych pieniędzy więc takie bezwarunkowe dawanie odbije się na tych którzy na to teraz łożą . Zgodzę się z Tobą w jednej kwestii , że powinniśmy pomagać ale tym , którzy naprawdę potrzebują tej pomocy .
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
CVB83 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 15 Kwi 2020
Posty: 424
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-12-03, 12:52   

marta1, nie napisałam że jesteśmy zamożnym narodem Niestety daleko nam do tego. Pomoc Państwa jest zła? A czego teraz nagle chce opozycja? Miało być jak najmniej Państwa czy nie? Ja płace podatki a przykładowo nie korzystam z hoteli i nie chodzę do restauracji a te branże dostały już miliardy w/ g Ciebie z czyich pieniędzy? To pisanie że Państwo nie ma własnych pieniędzy to jakaś dziecinada a które ma? Arabia Saudyjska? Zawsze będzie jakaś dziedzina życia na która płacimy a nie korzystamy z niej.
_________________
cvb83
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-12-03, 13:05   

Niepotrzebnie mieszasz dwa skrajnie różne rodzaje pomocy , nie napisałam że pomoc państwa jest zawsze zła akurat w tym przypadku , który podałaś jest bardzo dobra , chyba wiesz dlaczego . Dziecinadą jest podawanie Arabii Saudyjskiej w temacie pomocy socjalnej i pieniędzy państwowych .
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2020-12-03, 14:28   

Ubóstwo w Polsce może i zmalało, ale głównie w rodzinach z trójka dzieci. Ubóstwo nie zmalało, bo gospodarka się rozwija, zarabiamy więcej, a nasz poziom życia sie podnosi. Zmalało, bo rodziny dostały większe zasiłki, ale dzięki temu ceny usług, produktów poszły tak w górę, że to 500+ dziś ma wartość 450 zł.
Wśród osób starszych i niepełnosprawnych poziom ubóstwa wcale nie zmalał, a nawet wygląda gorzej niż wczesniej.
A teraz poczekajmy na statystyki, które będa obejmowały rok 2020...
 
     
CVB83 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 15 Kwi 2020
Posty: 424
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-12-03, 18:06   

dane GUS to mit? Może dajmy spokój polityce ;-)
_________________
cvb83
 
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-12-03, 18:32   

po 1. tak zwiazku z tym ,ze powstaje nowsza technologia, starsza jest tansza, sprawdz sobie ile kosztowal monitor do kompa plaski 10 lat temu, a ile teraz kosztuje( prosze o porownanie takiego samego modelu a nie 17 calowy do 24 calowego)

po 2 rzad NIGDY nie mial swoich pieniedzy, przypomne, ze 500+ jest na KREDYT, a KREDYT kiedys trzeba splacic

po 3. 13 dla emerytow byla "sponsorowana" przez rezerwy panstwowe, a efektem tego jest brak teraz pieniedzy bo przyszly ciezkie czasy COVIDU

po 4. jesli ktos pracuja za minimalna caly czas (np. od 5 lat) to mu sie stawka zwieksza, a co z osoba, co zarabiala 5 lat temu 3000 brutto i po 5 latach(nie dostal zadnej podwyzki bo nie musi przeciez) i za rok dwa bedzie mial minimalna to jest ok?? moze isc prosic o podwyzke? ok, ale czy ta osoba co zarabia caly czas minimalna tez nie moze?

podsumowujac, kazdy powienien liczyc na siebie, a nie na panstwo, ja rozumiem, ze komus sie powinie noga np. przez chorobe, ale jesli ktos robi sobie dzieciaka, a jest bez pracy to cos tutaj jest nie tak
 
     
CVB83 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 15 Kwi 2020
Posty: 424
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-12-03, 18:34   

u8t3io3p, czy ja napisałam że rząd ma własne pieniądze?? Żaden NIE MA

[ Dodano: 2020-12-03, 18:37 ]
https://forsal.pl/praca/artykuly/8006368,praca-w-ue-rynek-pracy-w-ue-w-2-kwartale-2020-r-najbardziej-ucierpieli-mlodzi-dane-eurostatu.html To do postu Larrikol, i dalej
https://forsal.pl/artykuly/1418326,pkb-i-spozycie-indywidualne-na-mieszkanca-polska-ue-eurostat.html
https://manager.money.pl/wiadomosci/artykul/jakosc-zycia-seda-standard-zycia-w-polsce,211,0,2410963.html
_________________
cvb83
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo