Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Biała noc :)
Autor Wiadomość
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2020-05-30, 16:52   

Za porozumieniem jest korzystne dla obu stron. Pracownik ma czyste świadectwo, a pracodawca nie ryzykuje sądem pracy i oboje mają spokój.
 
     
CVB83 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 15 Kwi 2020
Posty: 424
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-05-30, 21:23   

Larrikol, I dobrze szczególnie dla młodych. Ciekawe jaka jest skala tego?
_________________
cvb83
 
     
Givszoman
[Usunięty]

Wysłany: 2020-05-31, 09:18   

Larrikol napisał/a:
Za porozumieniem jest korzystne dla obu stron. Pracownik ma czyste świadectwo, a pracodawca nie ryzykuje sądem pracy i oboje mają spokój.


Osobiście nie słyszałem o żadnym przypadku przywrócenia jakiegokolwiek pracownika Biedronki przez sąd pracy z powodu bezpodstawnego lub wadliwego zwolnienia w trybie art. 52 kodeksu pracy. Znam za to przynajmniej jeden przypadek zwolnienia za porozumieniem stron wobec osoby, której groziło dyscyplinarne zwolnienie (dwie nieusprawiedliwione nieobecności w pracy).

Zresztą, nawet jakby doszło do prawomocnego przywrócenia do pracy takiego pracownika przez sąd - podejrzewam, że kierownictwo danego zakładu pracy zrobiłoby wszystko, by się takiego pracownika pozbyć przy pierwszej lepszej okazji.
 
     
CVB83 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 15 Kwi 2020
Posty: 424
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-05-31, 18:31   

Givszoman, Sąd sadem a sprawiedliwość musi być... Powrót do pracy po wygranej w SP to naprawde Odwaga. Ludzie są tylko ludżmi i to byłby pierwszy na celowniku. W sklepie to już fantazja na upartego to kierownik zgodnie ze swoimi uprawnieniami może tak ''umilić'' pracę że tylko płakać. Ten punkt i ;;wykonywać inne polecenia'' jest zabójczy w rękach powiedzmy PANA KIEROWNIKA.
Ciągle zadaje pytanie o skale zwolnień i kar ale zero odpowiedzi wiążących.
_________________
cvb83
 
     
~Zofija 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 05 Paź 2015
Posty: 33
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-06-01, 06:23   

CVB83 napisał/a:
Givszoman,
Ciągle zadaje pytanie o skale zwolnień i kar ale zero odpowiedzi wiążących.

No właśnie... Ja też jestem ciekawa jak to się rozwinęło.
_________________
Zofija
 
     
CVB83 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 15 Kwi 2020
Posty: 424
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-06-01, 11:41   

Zofija, Sprawa jest b.poważna pisała o tym prasa etc dobrze by chyba było gdyby firma jasno określiła sytuacje? Rozumiem że może szczegółowa info o ilości ale o formach zwolnień etc?. Takie spekulacje nie są dobre. Pozdrawiam
_________________
cvb83
 
     
Givszoman
[Usunięty]

Wysłany: 2020-06-01, 13:54   

CVB83 napisał/a:
Givszoman, Sąd sadem a sprawiedliwość musi być... Powrót do pracy po wygranej w SP to naprawde Odwaga. Ludzie są tylko ludżmi i to byłby pierwszy na celowniku. W sklepie to już fantazja na upartego to kierownik zgodnie ze swoimi uprawnieniami może tak ''umilić'' pracę że tylko płakać. Ten punkt i ;;wykonywać inne polecenia'' jest zabójczy w rękach powiedzmy PANA KIEROWNIKA.
Ciągle zadaje pytanie o skale zwolnień i kar ale zero odpowiedzi wiążących.


Ja bym zdecydował się wrócić do pracy po prawomocnym przywróceniu przez sąd nawet mimo swoich doświadczeń z przeszłości. Akurat ja zostałem dyscyplinarnie wydalony z uczelni na której studiowałem, jednak dopatrzyłem się, że był błąd proceduralny w postaci niewłaściwego składu komisji dyscyplinarnej. Sprawa została wznowiona (innego wyjścia nie było) i zostałem przywrócony na studia. Potem i tak zostałem skreślony z innego powodu. Walczyć jednak zawsze warto. Studiów nie ukończyłem, ale mam stałą pracę przynajmniej.
 
     
CVB83 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 15 Kwi 2020
Posty: 424
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-06-01, 20:06   

Givszoman, Szacunek ale to kwestia indywidualna. charakterologiczna. TY widać jesteś typem walczaka. Pracowałam kiedyś w budżetówce i miałam jazde z kierownikiem administracyjnym który w oparciu o ten zapis kodeksowy o wykonywaniu ''innych poleceń'' dał mi szkołę. Dzięki nigdy więcej.
_________________
cvb83
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo