Nasza Biedronka.pl Strona Główna Nasza Biedronka.pl
Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Badania do pracy
Autor Wiadomość
Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2097
Wysłany: 2016-09-10, 20:31   

A co jeśli nie zdąży zrobić potrzebnych badań jednego dnia?
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-10, 21:06   

Hell napisał/a:
A co jeśli nie zdąży zrobić potrzebnych badań jednego dnia?


Pprzychodzi na drugi dzień i wpisuje badania lekarskie. Jest coś takiego w absencjach jak BP , płatne dni bez świadczenia pracy. Wiem , że w Poznaniu i na pomorzu (chyba Starogard ) nie ma z tym problemu. Ani tym bardziej przełożeni.
Ale za to w Sławnie swego czasu pewna KS , była bardzo oburzona na zks że chce wziąć opiekę nad dzieckiem :> kwestia umiejętności korzystania z praw i przedewszstkim umiejętności pozwalania na korzystanie z praw innym pracownikom

[ Dodano: 2016-09-10, 21:31 ]
Cytat:
Pracodawca lub osoby działające w jego imieniu przede wszystkim powinni kierować pracownika na badania w godzinach pracy. Dopiero gdy nie jest to możliwe, podwładny będzie miał obowiązek je wykonać poza godzinami pracy. Będzie tak w sytuacji, gdy np. osoba pracuje w systemie czasu pracy, gdzie dniami roboczymi są wyłącznie soboty i niedziele. Podobnie w sytuacji, gdy pracuje wyłącznie w porze nocnej (22 – 6).

W pozostałych przypadkach, jeżeli z uwagi na organizację pracy pracownika można skierować na badania w godzinach pracy, należy stosować tę zasadę. Ma ona pierwszorzędne znaczenie w zakresie zlecenia wykonania badań. Jak wskazuje się w orzecznictwie (wyrok SN z 10 maja 2000 r., I PKN 642/99), polecenie wykonywania badań lekarskich jest poleceniem służbowym dotyczącym pracy i jako takie powinno być wykonywane w godzinach pracy.

Wykonywanie badań okresowych poza godzinami pracy stanowi uszczuplenie okresu odpoczynku przysługującego pracownikowi. Praktyka polegająca na zlecaniu wykonywania badań okresowych w czasie wolnym od pracy, gdy możliwe jest wykonanie ich w godzinach pracy, narusza przepisy prawa pracy. Naruszone zostają normy dotyczące prawa do 11 godzin nieprzerwanego odpoczynku dobowego i 35 godzin odpoczynku tygodniowego.


Niezgodne z prawem będzie także zwalnianie pracowników na badania, a następnie zobowiązywanie ich do odpracowania czasu poświęconego na przeprowadzanie badań. Zobowiązywanie pracownika do odpracowania tego czasu może oznaczać, że taka praca będzie uznana za pracę w godzinach nadliczbowych.

PODSTAWA PRAWNA

Art. 229 par. 2 i 3 ustawy z 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (t.j. Dz.U. z 1998 r. nr 21, poz. 94 z późn. zm.).
 
     
gosiaj 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 01 Wrz 2014
Posty: 3
Wysłany: 2016-09-12, 18:17   

Jak jest z badaniami kontrolnymi czy trzeba się zapisywać do luxmedu tydzień wcześniej na zwolnieniu. Jeśli wezmę dokumenty z biedronki na badania i się zapiszę a lekarz prowadzący nie wyda mi zaświadczenia tylko da zwolnienie i co wtedy
  Ocena JMP: 5/10
     
Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2097
Wysłany: 2016-09-12, 18:41   

To dasz zwolnienie a badania zrobisz po jego zakończeniu.
 
     
stokrotka74 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 13 Paź 2015
Posty: 2
Wysłany: 2020-02-24, 23:04   

Mam pytanie a mianowicie, w październiku 2018r robiłam badania sanepidowskie, wszystko wyszło ok , lekarz wpisał mi do książeczki ważność badań na okres 5 lat. Teraz jednak musze zrobić ponownie badania bo tak wyskoczyło w OHR. I czy muszę je zrobić jak dokumenty w mojej karcie w przychodni są aktualne ? Z góry dziękuję za odpowiedź.
 
     
tadam 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 06 Gru 2012
Posty: 627
Wysłany: 2020-02-26, 12:09   

Może w ohr była źle data ważności badania wprowadzona.Trzeba wprowadzic jeszcze raz poprawną datęna podstawie badania które masz.
 
     
MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1504
Wysłany: 2020-02-27, 00:03   

a to sanepidowskie badanie nie jest ważne całe życie?
_________________
Cała sztuka polega na tym, żeby będąc sobą, być kimś wyjątkowym
 
     
marek_k62 

Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączył: 02 Mar 2018
Posty: 123
Wysłany: 2020-02-28, 12:13   

od dawna nie jest. Nawet te osoby, które maja wpisane "bezterminowo" mogą zostać wezwane na badania sanepid. Choćby w przypadku lokalnych wzmożonych zachorowań zakaźnych (nawet bez korony), po długim zwolnieniu, po zwolnieniu na zakaźną, po podejrzeniu kontaktu... Zawsze decyduje orzecznik.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

challenge24.online | wzywam.pl |

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,088 sekundy. Zapytań do SQL: 10