Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Promesa zatrudnienia
Autor Wiadomość
miraculus 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 02 Kwi 2018
Posty: 14
Wysłany: 2020-01-07, 20:04   Promesa zatrudnienia

Witam mam takie pytanie . Otoz chodzi o to ze staram sie o kredyt mieszkaniowy z mezem ale zaszlam w ciaze i mam umowe do konca porodu z mozliwoscia po roku macierzynskiego ponownego zatrudnienia , chociaz byla mozliwosc przedluzenia normalnie umowy juz na czas nieokreslony ale wiadomo kierownik sklepu ma ostateczne zdanie pomimo ze kierownik rejonu jest tak ku przedluzeniu normalnie umowy ale mniejsza o to , w banku powiedzieli mi ze jedynym warunkiem jest przedstawienie promesy zatrudnienia z Biedronki i wiem ze w biedronkach takie cos daja ale u nas p. Kierownik sklepu twierdzi ze nigdy w zyciu takie cos nie bylo wydawane . I moje pytanie jest takie do kogo moge sie zwrocic z prosba o wystawienie takiej promesy zatrudnienia ???
A chodzi po prostu o takie cos :

Przyobiecanie zatrudnienia
Informujemy , ze po zakonczeniu obecnie obowiazujacej umowy zawartej na czas okreslony od dnia xxxxx z pania/panem xxxxx legitymujacym/ca sie dowodem osobistym xxxx zamieszkala /lym w xxxx pracodawca przewiduje zawarcie kolejnej umowy o prace od dnia xxxxx.
Wyzej okreslona umowa w przypadku jej zawarcia bedzie miala charakter umowy na czas nieokreslony. Warunki finansowe nie ulegna pogorszeniu .
Jednoczesnie informujemy , ze jest to nasza dobra wola wyrazona na dzien dzisiejszy i nie stanowi ona deklaracji kontynuowania zatrudnienia w rozumieniu prawa .
 
     
Włodarz 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 837
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-01-07, 21:09   

Kadry
_________________
If you were a king up there on your throne,
would you be wise enough to let me go.
  Ocena JMP: 3/10
     
marek_k62
[Usunięty]

Wysłany: 2020-01-08, 09:25   

dobra wola pracodawcy. Twój KS to jakiś niedouczony jełop. Załatwiając tę promesę pomyśl jednocześnie o innej Biedronce.
 
     
miraculus 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 02 Kwi 2018
Posty: 14
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-01-08, 17:20   

Czyli takie coś istnieje? Bo dzisiaj rozmawiając z kierownikiem rejonu to samo mówi co KS ... słowo w słowo tak jakby już ze sobą rozmawiali o tym . A z kadrami jak się można skontaktować w tej sprawie?
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2020-01-08, 17:47   

Trudno obiecać komuś zatrudnienie, w tak odległym terminie. Kiedy specyfika danego rynku jest bardzo dynamiczna, a forma, której się oczekuje, ustanawia konkretne zobowiązanie.
 
     
marek_k62
[Usunięty]

Wysłany: 2020-01-10, 10:55   

promesa istnieje. Sam kiedyś taka miałem od jednej firmy zanim złożyłem wypowiedzenie w innej. Zobowiązanie do zatrudnienia, w określonym terminie, na określonych warunkach. Podstawa do ewentualnego dochodzenia roszczeń przed sądem. Tylko... czy Stonka takie coś kasjerowi wystawi??? Myślę, że wątpię.
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2020-01-10, 11:37   

Ja nie kwestionuję istnienia :) Tylko mówię, że w takiej branży trudno jest zobowiązać się do zatrudnienia w tak odległym terminie. Tym bardziej, że to nie jest jakiś tam sobie świstek, który do niczego nie zobowiązuję. Myślę, że kierownik może mieć obawy. Ale warto próbować :)
 
     
Lioness 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 26 Cze 2019
Posty: 13
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-01-15, 15:21   

Promesa nie jest w żaden sposób zobowiązaniem dla pracodawcy, dlatego że jest wystawiana na "dzień dzisiejszy". Za tydzień wszystko może się zmienić i wcale nie musi dostać następnej umowy. Wiem bo w innym zakładzie coś takiego kiedyś załatwiałam. Niestety prawdą jest,że wystawienie takiego świstka jest dobrą wolą pracodawcy. :-(
_________________
Kobieta jest najsłabsza, gdy kocha, a najsilniejsza, gdy jest kochana.
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2020-01-15, 16:08   

Promesa jest zobowiązująca dla pracodawcy, jak i dla pracownika. Pracownik np może na jej podstawie ubiegać się o odszkodowanie.
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-01-16, 17:03   

Dlatego Biedronka takowych nie wystawia
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo