Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pracownicze Plany Kapitałowe w Biedronce
Autor Wiadomość
loonatic 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 28 Paź 2019
Posty: 11
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-10-29, 08:44   

Larrikol napisał/a:
Jeśli dobrze zrozumialam, loonatic, poleca, żeby co miesiąc wypłacać pieniądze zgromadzone na ppk, żeby w ten sposób uniknąć sytuacji jak z OFE. Tak?

Dokładnie tak - właśnie dla osób, które jak Włodarz obawiają się tego scenariusza!

Nie skorzystanie z tego w takiej formie i wypisanie się z PPK to po prostu rezygnacja z podwyżki (bo podstawowa pensja zostanie taka sama niezależnie od tego, czy przystąpimy, czy nie).
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2019-10-29, 10:33   

Jeśli zbyt wiele osób skorzysta z tej furtki, to tylko czekac kolejnej ustawy, która ograniczy wypłaty, regulując to odpowiednim wiekiem lub stażem w ppk. Nie po to stworzyli ten program, żeby ludzie sie bogacili :-)
 
     
loonatic 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 28 Paź 2019
Posty: 11
0 UP 0 DOWN
  Wysłany: 2019-10-29, 10:55   

Larrikol napisał/a:
Jeśli zbyt wiele osób skorzysta z tej furtki, to tylko czekac kolejnej ustawy, która ograniczy wypłaty, regulując to odpowiednim wiekiem lub stażem w ppk.

Wtedy od momentu wejścia w życie takiej ustawy trzeba będzie złożyć rezygnację z PPK, a do tego czasu korzystać z możliwości.

Zresztą jeśli takie ograniczenie wejdzie, to bardzo dobrze pokaże intencje ustawodawcy i kto wie, czy nie okaże się wtedy przyczynkiem do wypłaty przeze mnie (bo akurat pokój co mam zamiar brać w tym udział) całej zebranej do tego momentu kwoty i ew. dalej będę odkładał wtedy od 0.
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2019-11-01, 17:45   

Tylko pamiętaj, że w takim wypadku (wypłata przed 60. rokiem życia) tracisz wszystkie dopłaty rządowe (wszystkie - to brzmi dumnie) oraz 30% składki pracodawcy z automatu trafia na subkonto w ZUS. Czy dalej to taki biznes?

Albo się zapisujesz, ufasz Państwu i razem odkladacie, albo wypisujesz się z programu i nie zawracasz sobie dupy comiesięczną wypłatą dla, ostatecznie, kilkunastu złotych...
 
     
loonatic 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 28 Paź 2019
Posty: 11
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-11-01, 19:42   

Larrikol napisał/a:
Albo się zapisujesz, ufasz Państwu i razem odkladacie, albo wypisujesz się z programu i nie zawracasz sobie dupy comiesięczną wypłatą dla, ostatecznie, kilkunastu złotych...

Cały mój wywód jest właśnie skierowany do tych osób, które nie ufają, właśnie po to, aby zobaczyły że wypisując się tracą pieniądze, które mogliby zyskać w scenariuszu wypłat - nie trzeba tego robić co miesiąc - można raz na rok - przy małych kwotach ma to większy sens. Jeśli pomyśli się o tym w ten sposób, że nasza praca aby je zyskać sprowadza się do nie składania deklaracji rezygnacji i 1x na rok zlecenia wypłaty z PPK, to chyba mało kto nie schyliłby się po prawie 500 PLN leżące na ulicy.

Larrikol napisał/a:
tracisz wszystkie dopłaty rządowe (wszystkie - to brzmi dumnie) oraz 30% składki pracodawcy z automatu trafia na subkonto w ZUS. Czy dalej to taki biznes?

Dokładnie to obejmują wyliczenia z 1. podlinkowanej strony. Osoba, która zarabia 5000 PLN brutto w podstawowej wersji PPK (bez składek dodatkowych po stronie pracodawcy) zyskuje ~39 PLN miesięcznie, co daje 468 PLN zysku rocznie (nie licząc ew. zysków kapitałowych). W takim przypadku pewnie znikomy sens ma wypłacanie tych pieniędzy co miesiąc, ale np. 1x na rok, przed większymi wydatkami już jak najbardziej (tu jest wyliczony tylko zysk - sama kwota wypłacana będzie wyższa: ~1830 PLN, bo obejmuje nasze składki).

Ja osobiście akurat do programu przystępuję, natomiast jestem w tej dobrej sytuacji, że mój pracodawca oferuje jeszcze składki dodatkowe, więc cały program jest znacząco bardziej opłacalny.
 
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-11-01, 20:21   

o ile w takich molochach jak biedronka to tak mozna robic, ale w malych firmach, dostaneisz propozycje zgodzisz sie na ppk? no to zapomnij o jakiejs podwyzce, mowie to o osoboach co zarabiaja wiecej niz minimalna(tak sporo jest nadal takich pracodawcow)


na bank, zorienetuja sie,ze ludzie chca wyplacac co rok i to uniemozliwia, albo dadza wiekszy podatek, gdzie nie bedzie sie to oplacalo
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2019-11-01, 21:59   

Cytat:
39 PLN miesięcznie, co daje 468 PLN zysku rocznie

Odejmij jeszcze ok. 150 zł, które oddasz w podatku za pit od składek pracodawcy, bo one są opodatkowane. Zostaje Ci 300 zł rocznie. Moim zdaniem już lepiej zostawić ta kasę w ppk i nie tracić 30% składek pracodawcy i rocznych dopłat państwowych lub po prostu się wypisać, bo taki zarobek rocznie to gówno nie pieniądz.
 
     
~informatyk 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 28 Wrz 2019
Posty: 26
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-11-03, 06:55   

loonatic napisał/a:

Ktoś widzi jakieś ryzyka / obiekcje? Potwierdza plusy rozwiązania?


Rząd gotowy do znacjonalizowania PPK to rząd gotowy do znacjonalizowania wszystkiego, więc jeżeli ktoś obawia się zabrania pieniędzy z PPK to powinien emigrować, a nie bawić się w jakieś coroczne wypłaty.

Co do obecnego rządu:
1. Jakby chcieli przejąć te środki, to by nie wpisywali w ustawę, że są to prywatne środki pracowników i wtedy nie byłaby to wysoce problematyczna nacjonalizacja.
2. Ludzie się wypisują z PPK, bo to pomysł PiS-u, więc nacjonalizując PPK PiS uderzałby w swoich wyborców.
3. To nie jest rząd pseudoliberałów, dla który częścią tożsamości jest jęczenie, że podatki są złe. Jak będzie im brakować pieniędzy to po prostu wprowadzą lub podniosą jakiś podatek.
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2019-11-03, 09:26   

Co Ty pie***ysz... OFE też były prywatne. Jedna ustawa i pozamiatane.
Ludzie się wypisują, bo już raz ich niby prywatne pieniądze, okazały się państwowe, a nie ze względu na partię, która to utworzyła.
 
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-11-03, 09:45   

informatyk napisał/a:
loonatic napisał/a:

Ktoś widzi jakieś ryzyka / obiekcje? Potwierdza plusy rozwiązania?


Rząd gotowy do znacjonalizowania PPK to rząd gotowy do znacjonalizowania wszystkiego, więc jeżeli ktoś obawia się zabrania pieniędzy z PPK to powinien emigrować, a nie bawić się w jakieś coroczne wypłaty.

Co do obecnego rządu:
1. Jakby chcieli przejąć te środki, to by nie wpisywali w ustawę, że są to prywatne środki pracowników i wtedy nie byłaby to wysoce problematyczna nacjonalizacja.
2. Ludzie się wypisują z PPK, bo to pomysł PiS-u, więc nacjonalizując PPK PiS uderzałby w swoich wyborców.
3. To nie jest rząd pseudoliberałów, dla który częścią tożsamości jest jęczenie, że podatki są złe. Jak będzie im brakować pieniędzy to po prostu wprowadzą lub podniosą jakiś podatek.



Tak, szkoda tylko, ze pis zajebal reszte pieniedzy z OFE, dobry z ciebie troll ile ci placa za post 50 groszy?
 
     
marek_k62
[Usunięty]

Wysłany: 2019-11-06, 09:09   

długo jeszcze DEZinformatyka będziecie tu tolerować
 
     
~informatyk 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 28 Wrz 2019
Posty: 26
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-11-06, 19:46   

u8t3io3p napisał/a:
informatyk napisał/a:
loonatic napisał/a:

Ktoś widzi jakieś ryzyka / obiekcje? Potwierdza plusy rozwiązania?


Rząd gotowy do znacjonalizowania PPK to rząd gotowy do znacjonalizowania wszystkiego, więc jeżeli ktoś obawia się zabrania pieniędzy z PPK to powinien emigrować, a nie bawić się w jakieś coroczne wypłaty.

Co do obecnego rządu:
1. Jakby chcieli przejąć te środki, to by nie wpisywali w ustawę, że są to prywatne środki pracowników i wtedy nie byłaby to wysoce problematyczna nacjonalizacja.
2. Ludzie się wypisują z PPK, bo to pomysł PiS-u, więc nacjonalizując PPK PiS uderzałby w swoich wyborców.
3. To nie jest rząd pseudoliberałów, dla który częścią tożsamości jest jęczenie, że podatki są złe. Jak będzie im brakować pieniędzy to po prostu wprowadzą lub podniosą jakiś podatek.



Tak, szkoda tylko, ze pis zajebal reszte pieniedzy z OFE, dobry z ciebie troll ile ci placa za post 50 groszy?


1. Pieniądze w OFE nie były prywatną właśnością, co zresztą już tutaj tłumaczyłem, więc zajumanie pieniędzy z OFE nijak nie osłabia moich argumentów.
2. Ja tutaj przedstawiam bezpartyjne fakty. Nie moja wina, że jak Wam się nie podoboją fakty to zamiast spojrzeć w prawdzie w oczy, dopowiadacie sobie , że jestem za PiS-em.

Nie jestem za PiS-em, bo są ułomni w sprawach ustrojowych, obyczajowych i polityki zagranicznej. Jedyne co robię to walczę z mitem, że na tle innych partii są ułomni gospodarczo.

Natomiast nawet gdyby byli ułomni gospodarczo to nawet zepsuty zegar raz na dobę pokazuje dobrą godzinę, więc to, że coś jest dziełem PiS-u to nie znaczy, że jest to z automatu złe. Tym bardziej jeżeli nie jest to ich autorski pomysł, ale coś powszechnie na świecie uważa się za dobre rozwiazanie, czyli PPK.

Bezmyślne i bezpodstawne jechanie po wszystkim co PiSowiskie, tylko wzmocni PiS, gdy atak się nie sprawdzi. Ot następny argument za tym, że PiS nie ruszy środków z PPK przed następnymi wyborami, bo dzięki temu bezmyśla opozycja znowu wyjdzie na głupków.
 
     
Włodarz 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 837
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-11-06, 21:10   

Zrobili raz zrobią i drugi raz na łatanie dziury budżetowej także uważajcie na te pkk bo nie zapisywali by wszystkich odgórnie tylko zrobili by to inaczej.
_________________
If you were a king up there on your throne,
would you be wise enough to let me go.
  Ocena JMP: 3/10
     
loonatic 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 28 Paź 2019
Posty: 11
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-11-07, 21:44   

Larrikol napisał/a:
Cytat:
39 PLN miesięcznie, co daje 468 PLN zysku rocznie

Odejmij jeszcze ok. 150 zł, które oddasz w podatku za pit od składek pracodawcy, bo one są opodatkowane. Zostaje Ci 300 zł rocznie. Moim zdaniem już lepiej [..] po prostu się wypisać, bo taki zarobek rocznie to gówno nie pieniądz.

Błąd. W tych wyliczeniach podatek był już odjęty: https://familyfinancetracker.com/pl/czy-oplaca-sie-zostac-w-ppk/ !
Jak komuś śmierdzi kilkaset PLN rocznie, to ja chętnie przyjmę - mogę wysłać numer konta na priv :D?

Włodarz napisał/a:
Zrobili raz zrobią i drugi raz na łatanie dziury budżetowej także uważajcie na te pkk bo nie zapisywali by wszystkich odgórnie tylko zrobili by to inaczej.

Czyli odradzasz ludziom uczestnictwo w PPK? A czemu nie doradzisz mojej metody z zapisaniem się i wypłacaniem tych wszystkich pieniędzy co miesiąc? Wypisując się ludzie tracą całość, a zapisując i wypłacając co miesiąc zyskują przynajmniej część tego, co by zyskali, gdyby w PPK pozostali (a ono dotrwałoby do 60 r.ż. uczestników).
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2019-11-07, 22:27   

Moim zdaniem, jest to kwota niewarta zachodu, która dodatkowo wcale nie poprawi sytuacji materialnej.
Ja też jestem sceptyczna i na samym początku uważałam, że trzeba z tego programu od razu się wypisywać, bo to powtórka z historii. Dziś Uważam, że osoby których nie stać samodzielnie odkładać na przyszłość, powinny zaryzykować i oszczędzać w ramach PPK. O wszelkich planach likwidacji, będzie wiadomo wcześniej, tak jak teraz z OFE, wiec i czas na wypłatę zebranych środków będzie. Poza tym, wątpię żeby drugi raz zafundowano ludziom podobną historię. Oczywiście, wszystko możliwe, ale nie przystępując do PPK, licząc tylko na ZUS, który już zapowiada obnizki emerytur, większość funduje sobie naprawdę biedną emeryturę.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo