Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Urlop wypoczynkowy
Autor Wiadomość
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2019-10-28, 13:25   

Po 5 latach studiów przysługuje Ci 20 dni urlopu. Z uwagi na to, że jest to Twoja pierwsza praca, przez pierwszy rok, urlop naliczany jest "z dołu", czyli z każdym przepracowanym miesiącem, nabywasz prawo do 1/12 urlopu. W grudniu będziesz miał wypracowane dniu urlopu od lipca do listopada, czyli na oko jakies 6-7 dni. Grudzień to dosyć gorący okres i trudno powiedzieć, czy masz szanse dostać wtedy wolne.
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-10-28, 13:51   

Każdy ;-) kierownik powie : nie ma opcji :-D :-D
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
~Arizon 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 25 Sty 2019
Posty: 29
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-11-01, 18:27   

Wszystko zależy od kierownika,jeśli masz już coś zaplanowane,kupione z biura podróży przeważnie musi cię puścić na urlop jak mu pokażesz umowę kupna wyjazdu czy wycieczki , ponieważ jeśli nie da ci urlopu,firma będzie musiała zwrócić ci koszty poniesione w jakimś tam stosunku procentowym bo nie pojechałaś/eś na dany wykupiony wcześniej wyjazd, bo po prostu cię nie puścił.Po prostu stanowczo trzeba do tego podejść plusem było by gdybyś miał/miała poprzedniego roku urlop w marcu/listopadzie wtedy według planowania urlopów należy ci się pierwszeństwo wyboru jeśli chodzi o 2 tyg. urlop
  Ocena JMP: 10/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2019-11-01, 22:03   

Zapominasz o jednej, dość istotnej kwestii. Żeby mówić o zwrocie jakichkolwiek kosztów, najpierw ten urlop musi być zaplanowany. Jeśli wykupujesz bez zaplanowanego urlopu to nic nie muszą oddawać.

Pierwszeństwo w wyborze terminu urlopu i to 2-tyg. - pierwsze słyszę.
 
     
@Patrycja. 
Satanassss


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 26 Sie 2015
Posty: 260
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-06-11, 17:49   

A ja mam pytanie, jak to jest. Grudzień/styczeń są planowane urlopy 2tygodniowe. Dogadałam się tak z kierownikiem, że jeżeli coś będzie się działo z moim dzieckiem, to na jeden lub 2 dni nie muszę brać uż ani zwolnienia , kiero wyda mi zwykły urlop, abym miała premie za obecność. Teraz pytanie, skoro mam zaplanowane 10 dni urlopu, to nie okaże się nagle że zostało mi np 5 dni bo miałam wydawane co miesiąc jakąś cześć urlopu ?? Słyszałam też że pracodawca musi mi wydac 10 dni urlopu i 4 dni wolnego ciągiem. Mam nadzieję, że dało się coś zrozumieć :>
_________________
Homo verecundus
  Ocena JMP: 6/10
     
Włodarz 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 837
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-06-11, 19:53   

Pracodawca ma ci zapewnić 14 dni nieprzerywalnego odpoczynku to nie musi być urlop w takich dniach jak napisałaś.
Może się okazać że nie będziesz miała tyle urlopu to już dany kierownik będzie główkował żeby ci wydać tyle wolnego co przysługuje prawnie. Najwyżej będziesz pracowała po 12h żeby wypracować godziny i nazbierać kilka dni wolnego.
_________________
If you were a king up there on your throne,
would you be wise enough to let me go.
  Ocena JMP: 3/10
     
@Patrycja. 
Satanassss


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 26 Sie 2015
Posty: 260
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-06-11, 20:07   

ok dzięki wielkie za odpowiedź ;-)
_________________
Homo verecundus
  Ocena JMP: 6/10
     
CVB83 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 15 Kwi 2020
Posty: 424
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-06-12, 06:08   

Patrycja., U mnie już wisi 3 karta z planami urlopowymi pracowników. Mieliśmy 60 + i na zasiłkach więc ich plany poszły do piachu i teraz my mamy pierwszeństwo/ na razie/ te 14 dni musimy mieć a reszta to różnie ale 26 dni trzeba wydać.
_________________
cvb83
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo