Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pracownicze Plany Kapitałowe w Biedronce
Autor Wiadomość
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-10-02, 21:45   

informatyk napisał/a:


To nie jest pomysł naszego "państwa". Takie rzeczy się robi w innych normalnych państwach.

skoro już sam zauważyłeś różnicę między "państwem" a normalnym państwem , to powinieneś też wiedzieć , że w normalnym państwie nie kładzie się łapy na oszczędnościach obywateli pod przykrywką ustawy która moją kasę nazywa pieniędzmi publicznymi i nie mów mi , że nie umiem oszczędzać , bo odkładam ciężko zapracowane przeze mnie pieniądze i nie chcę nic od "państwa" któro raz okazało się nieuczciwe , ciężka praca nuczyła mnie , że nie ma nic za darmo , więc nie chcę nic od naszego państwa , nie chcę by się dokładało do moich oszczędności i nie chcę by potem wyciągało po nie swoje łapy , tylko tyle

[ Dodano: 2019-10-02, 22:47 ]
informatyk napisał/a:

To nie jest troska o Twoją starość. To jest racjonalna działanie na rzecz kraju i ekonomii.

i tego się właśnie obawiam więc zatroszczę się sama o siebie

[ Dodano: 2019-10-02, 22:59 ]
informatyk napisał/a:
Brak zaufania do państwa tak wielki, że wypisujecie się z czegoś co jest dla Was bardzo korzystne to jest po prostu tragedia.

dla mnie to nie jest tragedia , potrafię zadbać o siebie , jestem już duża :-D i nie ufam tym którzy raz mnie oszukali i to jest tylko moje zdanie , każdy ma prawo do swojego i każdy może ufać komu chce i robić ze swoimi pieniędzmi co mu się podoba , nie zamierzam nikogo przekonywać .
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
brodacz1989 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 865
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-10-03, 18:29   

Cytat:
o jest naprawdę smutne co Platforma "Obywatelska" zrobiła z postawami obywatelskimi w tym kraju.


temat się robi bardzo polityczny, dla ludzi z otwartym spojrzeniem na świat polecam dokument stworzony na youtube przez jednego z użytkowników na temat upadku Wenezueli, same fakty.
i mała różnica, która rozróżnia nasz kraj od Wenezueli, w Polsce nie płynie ropa strumieniami ;)
_________________
bądźmy ubodzy, ale nie głupi...
 
     
~Graża

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 10 Kwi 2014
Posty: 29
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-10-03, 18:37   

informatyk napisał/a:

To jest naprawdę smutne co Platforma "Obywatelska" zrobiła z postawami obywatelskimi w tym kraju. Brak zaufania do państwa tak wielki, że wypisujecie się z czegoś co jest dla Was bardzo korzystne to jest po prostu tragedia.

Brak zaufania do państwa wzbudza we mnie aktualny rząd. Jeśli PiS mówi, że coś mi daje i robi to "dla mojego dobra" to mam ochotę uciekać jak najdalej.
Jak już przedmówcy zauważyli, oszczędzać wolę sama. Uważam, że za chwilę PiS coś wymyśli i zabierze te pieniądze, bo zabraknie im na kolejne limuzyny czy nagrody.
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2019-10-03, 19:04   

Albo zamknięte drogi do swoich domów :-D
 
     
@stonek52 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 18 Lis 2015
Posty: 204
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-10-05, 14:33   

Graża napisał/a:
informatyk napisał/a:

To jest naprawdę smutne co Platforma "Obywatelska" zrobiła z postawami obywatelskimi w tym kraju. Brak zaufania do państwa tak wielki, że wypisujecie się z czegoś co jest dla Was bardzo korzystne to jest po prostu tragedia.

Brak zaufania do państwa wzbudza we mnie aktualny rząd. Jeśli PiS mówi, że coś mi daje i robi to "dla mojego dobra" to mam ochotę uciekać jak najdalej.
Jak już przedmówcy zauważyli, oszczędzać wolę sama. Uważam, że za chwilę PiS coś wymyśli i zabierze te pieniądze, bo zabraknie im na kolejne limuzyny czy nagrody.


A poprzedni (nie)rzad to wzbudzał Twoje zaufanie jak zakosił Ci połowę z OFE za przyzwoleniem trybunału konstytucyjnego. :muhaha:
Sam się wypisałem z PPK nie dlatego że to głupi pomysł (do OFE też się przekonałem) ale dlatego żeby jakeś asy znowu nie położyły w przyszłości łapy na mojej kasie.
 
     
~informatyk 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 28 Wrz 2019
Posty: 26
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-10-09, 10:22   

brodacz1989 napisał/a:
Cytat:
o jest naprawdę smutne co Platforma "Obywatelska" zrobiła z postawami obywatelskimi w tym kraju.


temat się robi bardzo polityczny, dla ludzi z otwartym spojrzeniem na świat polecam dokument stworzony na youtube przez jednego z użytkowników na temat upadku Wenezueli, same fakty.
i mała różnica, która rozróżnia nasz kraj od Wenezueli, w Polsce nie płynie ropa strumieniami ;)


To dość istotna różnica, biorąc pod uwagę to, że jednym z problemów Wenezueli jest zależność od eksportowania ropy.

Proponuje mniej youtuba, a więcej ekonomii.
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2019-10-09, 12:01   

informatyk, Ty już przestań powoływac się na ekonomię, bo w Twoim przypadku to zakrawa o kabaret.

Co za różnica z którego portfela wydajesz kasę? Każdy w końcu zrobi sie pusty, a skutki rozrzutności będa takie same... Ale skoro Ciebie nie irytuje to, że zarabiasz coraz więcej, a kupić możesz coraz mniej... Wpadłeś tu, bo wydaje Ci się, że pracownicy biedronki to tępe młoty i tutaj będą Ci przyklaskiwac? Pomyliłeś adresy.
 
     
~informatyk 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 28 Wrz 2019
Posty: 26
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-10-09, 15:49   

Larrikol napisał/a:
Wpadłeś tu, bo wydaje Ci się, że pracownicy biedronki to tępe młoty i tutaj będą Ci przyklaskiwac? Pomyliłeś adresy.


Na przyklaski tępych młotów to liczy ten kto wrzuca tutaj teksty o Wenezueli.

Podstawowym problemem Wenezueli zawsze była zależność od ekspoertu ropu i zawsze było u nich ciężko, gdy ceny ropy nagle spadały, bez względu kto u nich rządził. Rządy Chaveza pogorszyły sprawę,nie dlatego, że robił socjal, bo wcale tak bardzo o biednych nie bał, ale dlatego, że zaczął ręcznie zarządzać przemysłem naftowym i bawić się w finasowanie obcych krajów.
 
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-10-09, 18:48   

informatyk napisał/a:
Larrikol napisał/a:
Wpadłeś tu, bo wydaje Ci się, że pracownicy biedronki to tępe młoty i tutaj będą Ci przyklaskiwac? Pomyliłeś adresy.


Na przyklaski tępych młotów to liczy ten kto wrzuca tutaj teksty o Wenezueli.

Podstawowym problemem Wenezueli zawsze była zależność od ekspoertu ropu i zawsze było u nich ciężko, gdy ceny ropy nagle spadały, bez względu kto u nich rządził. Rządy Chaveza pogorszyły sprawę,nie dlatego, że robił socjal, bo wcale tak bardzo o biednych nie bał, ale dlatego, że zaczął ręcznie zarządzać przemysłem naftowym i bawić się w finasowanie obcych krajów.


hola hola
W wenezueli jest kryzys, bo kraj uzaleznil sie od innych krajow, niczego nie produkowal oprocz ropy, przestalo im sie oplacac inne, jakiekolwiek galezie przemyslu, wiec gdyby ich kraj zamiast rozdawac hajs za darmo inwestowal w inny przemysl, czy tez dofinansowywal np. rolnikow by cos tam uprawiali nie byli by az tak uzaleznieni od inncyh krajow

Niech zgadne glosujesz na lewice?xD
 
     
~informatyk 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 28 Wrz 2019
Posty: 26
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-10-10, 07:02   

u8t3io3p napisał/a:
informatyk napisał/a:
Larrikol napisał/a:
Wpadłeś tu, bo wydaje Ci się, że pracownicy biedronki to tępe młoty i tutaj będą Ci przyklaskiwac? Pomyliłeś adresy.


Na przyklaski tępych młotów to liczy ten kto wrzuca tutaj teksty o Wenezueli.

Podstawowym problemem Wenezueli zawsze była zależność od ekspoertu ropu i zawsze było u nich ciężko, gdy ceny ropy nagle spadały, bez względu kto u nich rządził. Rządy Chaveza pogorszyły sprawę,nie dlatego, że robił socjal, bo wcale tak bardzo o biednych nie bał, ale dlatego, że zaczął ręcznie zarządzać przemysłem naftowym i bawić się w finasowanie obcych krajów.


hola hola
W wenezueli jest kryzys, bo kraj uzaleznil sie od innych krajow, niczego nie produkowal oprocz ropy, przestalo im sie oplacac inne, jakiekolwiek galezie przemyslu, wiec gdyby ich kraj zamiast rozdawac hajs za darmo inwestowal w inny przemysl, czy tez dofinansowywal np. rolnikow by cos tam uprawiali nie byli by az tak uzaleznieni od inncyh krajow.

Niech zgadne glosujesz na lewice?xD


Wiesz jaki kraj inwestuje pieniędze z ropy w inne rzeczy? Norwegia.

Niech zgadnę, według Ciebie wszystko co ma sensowny program to lewica, a jedyną prawdziwą prawicą jest Konfederacja, której nie ma żadnego programu, więc nie musi tłumaczyć skąd weźmie pieniędze na armię wystarczająco silną, że nie będzie potrzebować sojuszników w razie konfliktu z Rosją, które na armię wydaje 60 miliardów dolarów rocznie?

Jeżeli trafiłem i rzeczywiście wyznajesz Korwina to wiesz jaki kraj nigdy nie zainwestuje pieniędzy z ropy w nic innego, bo państwowe inwestycje to socjalizm, a socjalizm jest zły? W jakim państwie pieniędze mogą iść tylko na armię i policję? W jakim państwie najlepiej będzie jak ta armia i policja będzie służyła interesom króla, bo monarchia to najlepszy system?

Edycja: Ja głosuję po to, żeby podnieść próg wyborczy, bo jak będzie za niski to do sejmu może się wlać jakieś nacjonalistyczno-korwinowskie szambo.
 
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-10-10, 16:53   

informatyk napisał/a:
u8t3io3p napisał/a:
informatyk napisał/a:
Larrikol napisał/a:
Wpadłeś tu, bo wydaje Ci się, że pracownicy biedronki to tępe młoty i tutaj będą Ci przyklaskiwac? Pomyliłeś adresy.


Na przyklaski tępych młotów to liczy ten kto wrzuca tutaj teksty o Wenezueli.

Podstawowym problemem Wenezueli zawsze była zależność od ekspoertu ropu i zawsze było u nich ciężko, gdy ceny ropy nagle spadały, bez względu kto u nich rządził. Rządy Chaveza pogorszyły sprawę,nie dlatego, że robił socjal, bo wcale tak bardzo o biednych nie bał, ale dlatego, że zaczął ręcznie zarządzać przemysłem naftowym i bawić się w finasowanie obcych krajów.


hola hola
W wenezueli jest kryzys, bo kraj uzaleznil sie od innych krajow, niczego nie produkowal oprocz ropy, przestalo im sie oplacac inne, jakiekolwiek galezie przemyslu, wiec gdyby ich kraj zamiast rozdawac hajs za darmo inwestowal w inny przemysl, czy tez dofinansowywal np. rolnikow by cos tam uprawiali nie byli by az tak uzaleznieni od inncyh krajow.

Niech zgadne glosujesz na lewice?xD


Wiesz jaki kraj inwestuje pieniędze z ropy w inne rzeczy? Norwegia.

Niech zgadnę, według Ciebie wszystko co ma sensowny program to lewica, a jedyną prawdziwą prawicą jest Konfederacja, której nie ma żadnego programu, więc nie musi tłumaczyć skąd weźmie pieniędze na armię wystarczająco silną, że nie będzie potrzebować sojuszników w razie konfliktu z Rosją, które na armię wydaje 60 miliardów dolarów rocznie?

Jeżeli trafiłem i rzeczywiście wyznajesz Korwina to wiesz jaki kraj nigdy nie zainwestuje pieniędzy z ropy w nic innego, bo państwowe inwestycje to socjalizm, a socjalizm jest zły? W jakim państwie pieniędze mogą iść tylko na armię i policję? W jakim państwie najlepiej będzie jak ta armia i policja będzie służyła interesom króla, bo monarchia to najlepszy system?

Edycja: Ja głosuję po to, żeby podnieść próg wyborczy, bo jak będzie za niski to do sejmu może się wlać jakieś nacjonalistyczno-korwinowskie szambo.


Pudlo, nie glosuje wcale, nie wybieram mniejszego zla, nie akceptuje w kofederacji oszlomow jak antyszczepionkowcy(gdybym zostal zmuszony sila to pewnie tak, na szczezcie nie musze)
Po prostu wiem, ze nic nie jest za darmo, mozna kogos wspomoc w ciezkich czasach np.jak straci prace, a nie jak jest robota i nikt nie chce bo maja hajs z 500+

Jakos moja mama potrafila pracowac i wychowywac dwojke dzieci
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2019-10-11, 10:28   

Ludzie mają w nosie, nie chodzą na wybory, a potem najgłośniej krzycza o tym, jak bardzo im nie pasuje to, co inni dla nich wybrali... A czasem własnie trzeba przestać być egoistą i wybrać mniejsze zło, zamiast czekać na kogoś, kto w 100% odpowie na nasze oczekiwania, bo jesteśmy odpowiedzialni za to, co dzieje się wokół nas. I dla własnego sumienia powinniśmy korzystć z prawa, które kiedyś wcale nie było takie oczywiste. Doceniajmy to, za co kiedyś ludzie tracili życie.

informatyk, nie martw się, w tę niedzielę nic się nie zmieni, możesz spać spokojnie i wróćmy proszę już do tematu. Każdy z was może założyć sobie w OT inny i tam wymieniać się poglądami. Ten dotyczy PPK i proszę o wypowiedzi na ten temat.

 
     
loonatic 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 28 Paź 2019
Posty: 11
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-10-28, 19:57   

Chcialbym powrócić do merytorycznej dyskusji w tym temacie:
Osobom tak chętnie składającym rezygnacje z udziału w PPK ze względu na brak zaufania do systemu polecam sposób na zyskanie dzięki pozostaniu w PPK bez wystawiania się na ryzyko "zaboru" całości środkow przez comiesięczne wypłaty (zwrotom w rozumieniu ustawy o PPK) całości środków z PPK.

Wtedy zyskujemy 70% dopłaty pracodawcy oraz 30% składek pracodawcy jest zapisywane na subkoncie ZUS, jednak to nadal super inwestycja w porównaniu do lokat bankowych - policzcie sami - pieniądze po ~1-2M od ich wpłaty na rejestr PPK będziecie mieć na swoim własnym rachunku bankowym!

Tu artykuł z prostym wyliczeniem - niech każdy przeprowadzi takie dla siebie - podzielcie się wynikami:
https://familyfinancetracker.com/pl/czy-oplaca-sie-zostac-w-ppk/
Jeśli ktoś nie ufa blogom, to także artykuł z dużego portalu informacyjnego:
https://www.money.pl/emer...209790081a.html

Najlepiej policzcie sami ile zyskacie jeśli równowartość składki PPK zainwestujecie lub włożycie na rachunek oszczędnościowy, a ile gdy zdecydujecie zostać w PPK (lub ponownie się zapisać w przypadku wcześniej rezygnacji) i porównajcie obie sumy.

Dzwoniłem na infolinie informacyjną o PPK zorganizowaną przez PFR (Państwowy Fundusz Rozwoju) oraz TFI, które oferuje PPK w mojej firmie i potwierdzono, że taki scenariusz jest możliwy. Możecie sami zadzwonić na infolinię TFI wybranego przez Jeronimo Martins i sprawdzić.

Dla zabezpieczenia zmian wartości jednostki przy korzystaniu z PPK w tym scenariuszu warto byłoby wybrać najmniej ryzykowny subfundusz, czyli taki o najwcześniejszej dacie docelowej (np. 2020 lub 2025).

To powinno w miarę zabezpieczyć nas przed utratą wartości jednostek funduszu w chwilach bessy na giełdach w momencie między ich zakupem z wpłaty do PPK, a odkupieniem że względu na zwrot.

W powyższym kontekście moim zdaniem rezygnacja z PPK jest ekonomicznie nieuzasadniona nawet gdy obawiamy się nacjonalizacji tych środków. Jeszcze bardziej opłacalne są programy, gdy pracodawca zdecydował się na składkę dodatkową (np. gdy pracownik wpłaca 1,5% składki dodatkowej, to pracodawca dokłada 1,5% swojej składki dodatkowej), ale na ten krok zdecydowali się jedynie ~7% firm zatrudniających >250 os., które podpisały umowy o PPK.

Ktoś widzi jakieś ryzyka / obiekcje? Potwierdza plusy rozwiązania?
 
     
Włodarz 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 837
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-10-28, 22:55   

Wszystko ładnie pięknie tylko jest jedno ale raz mi hajs państwo zabrało i zrobi to ponownie także ja jestem na nie choćby nie wiadomo jaki procent dawali to uważam że jest to obarczone ogromnym ryzykiem. Nie lubię jak ktoś kładzie łapę na moich pieniądzach i zabiera je dla dobra ogółu bo potrzebuje sfinansować jakiś program rządowy czy cokolwiek.
No i drugi minus jest taki że państwo mnie do tego zapisało odgórnie i teraz muszę składać rezygnacje z tego powodu. Nie dali mi zdecydować sami czy chcę czy nie. Kolejna karta papieru poleci w kosz z powodu rezygnacji a tak chcemy dbać o środowisko i o nasze lasy...
_________________
If you were a king up there on your throne,
would you be wise enough to let me go.
  Ocena JMP: 3/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2019-10-29, 08:32   

Jeśli dobrze zrozumialam, loonatic, poleca, żeby co miesiąc wypłacać pieniądze zgromadzone na ppk, żeby w ten sposób uniknąć sytuacji jak z OFE. Tak?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo