Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pracownicze Plany Kapitałowe w Biedronce
Autor Wiadomość
~Malacay 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 07 Lut 2019
Posty: 35
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-09-06, 01:39   

biedronka17 napisał/a:
Rezygnacji z udziału w ppk złożona dziś


Gdzie to złożyć? Do kierownika czy wysyłamy do JMP?
 
     
~biedronka17

Stanowisko:
magazynier

Dołączył: 20 Lut 2017
Posty: 31
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-09-06, 10:44   

do kierownika
 
     
~informatyk 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 28 Wrz 2019
Posty: 26
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-09-28, 15:38   

u8t3io3p napisał/a:
wole miec 50zl w garsci niz 200zl na koncie do,ktorego nie mam dostepu az do emerytury i nie ma pewnosci czy za X lat znowu jakis TK wypowie, ze sa to pieniadze publiczne ,a nie prywatne


1. Pieniądze z PPK możesz wypłacić w dowolnym momencie, w najgorszym wypadku tracąc dopłatę od państwa i zwolnienie z podatków.
2. W ustawie jest wyraźnie zaznaczone, że pieniędze na PPK są prywatne, a nie państwowe.
 
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-09-28, 19:28   

informatyk napisał/a:
u8t3io3p napisał/a:
wole miec 50zl w garsci niz 200zl na koncie do,ktorego nie mam dostepu az do emerytury i nie ma pewnosci czy za X lat znowu jakis TK wypowie, ze sa to pieniadze publiczne ,a nie prywatne


1. Pieniądze z PPK możesz wypłacić w dowolnym momencie, w najgorszym wypadku tracąc dopłatę od państwa i zwolnienie z podatków.
2. W ustawie jest wyraźnie zaznaczone, że pieniędze na PPK są prywatne, a nie państwowe.


I co z tego, ze sa prywatne, a OFE nie byly przypadkiem prywatne, ale wyrok TK to podwazyl?

Tak czy siak, ja nie ufam i nie bede mial PPK
pytanie tez brzmi, skoro minimalna ma sie zwiekszyc podwojnie w 3 lata, to ile warte beda te pieniadze, za 20 lat? grosze?
 
     
~informatyk 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 28 Wrz 2019
Posty: 26
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-09-29, 07:39   

u8t3io3p napisał/a:
I co z tego, ze sa prywatne, a OFE nie byly przypadkiem prywatne, ale wyrok TK to podwazyl?


Jedna reforma narzuciła przyszłym emerytom, że część ich składek będzie zarządzana przez prywatne fundusze (OFE), a inna, że te fundusze wracją pod zarząd państwa.

TK nie podważał tego, że OFE czyli jednostki zarządzające były prywatne. TK stwierdził, że środki na kontach były publiczną składką i państwo może je przenosić w ramach reformowania systemu emerytalnego.

u8t3io3p napisał/a:
pytanie tez brzmi, skoro minimalna ma sie zwiekszyc podwojnie w 3 lata, to ile warte beda te pieniadze, za 20 lat? grosze?


Pensja minimalna nie ma zwiększyć się podwójnie w 3 lata, ale o 77% w 4 i w żadnym wypadku nie spowoduje to, że pieniądze na PPK będą za 20 lat warte grosze.
 
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-09-29, 09:34   

informatyk napisał/a:
u8t3io3p napisał/a:
I co z tego, ze sa prywatne, a OFE nie byly przypadkiem prywatne, ale wyrok TK to podwazyl?


Jedna reforma narzuciła przyszłym emerytom, że część ich składek będzie zarządzana przez prywatne fundusze (OFE), a inna, że te fundusze wracją pod zarząd państwa.

TK nie podważał tego, że OFE czyli jednostki zarządzające były prywatne. TK stwierdził, że środki na kontach były publiczną składką i państwo może je przenosić w ramach reformowania systemu emerytalnego.

u8t3io3p napisał/a:
pytanie tez brzmi, skoro minimalna ma sie zwiekszyc podwojnie w 3 lata, to ile warte beda te pieniadze, za 20 lat? grosze?


Pensja minimalna nie ma zwiększyć się podwójnie w 3 lata, ale o 77% w 4 i w żadnym wypadku nie spowoduje to, że pieniądze na PPK będą za 20 lat warte grosze.



skoro w 4 lata wzrosnie o 77%, to pytanie brzmi ile wzrosnie za kolejne 4 lata? 120? i nastepne i nastepne? Na tym polega problem, nie wiesz czy za 30 lat bochenek bedzie kosztowal 5zl czy 500zl

Cytat:
TK stwierdził, że środki na kontach były publiczną składką i państwo może je przenosić w ramach reformowania systemu emerytalnego.


jaka masz pewnosc, ze za X lat, jakis rzad nie bedzie chcial ustawa zmienic to by te pieniadze byly rowniez publiczna skladka?

To jest jak z wolna kwota od podatkow, gdzie szli do wyborow ,ze podwyzsza, no i podwyzszyli dla ludzi co zarabiaja 8 tys w rok, a kazdy kto zarabia minimalna przekracza ta kwote juz po 4 pensji, za to zrobili skok na kase dla osob co miesza sie w drugim progu podatkowym, gdzie im ta kwota spada do 0, nie dali nic biednym, zabrali bogatym

ostatnio w jakiejs gazecie byla wzmanka o tym bonusie za przystopienie do PPK, ze ten bonus jest tylko jak bedzie to okreslona kwota powyzej, bardzo sprawiedliwe
 
     
~informatyk 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 28 Wrz 2019
Posty: 26
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-09-29, 14:12   

Chleb może kosztować 500 zł, ale to co spowoduje, że przy cenie chleba pojawią 2 zera, mogą też dodać 2 zera do Twojego konta PPK.
Jeżeli obawiasz się, że rząd zabierze Ci pieniądze z PPK to równie dobrze się obowiać, że zabierze Ci pieniądze z konta bankowego albo samochód albo mieszkanie albo złoto albo firmę.

Nieznajomość przyszłości to słaby argument przeciwko oszczędzaniu i żaden argument przeciwko konkretnej formie oszczędzania jaką są PPK.
 
     
@stonek52 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 18 Lis 2015
Posty: 204
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-09-29, 14:46   

Wypisałem się z tego. Już raz "zmuszono" mnie do OFE i co z tego wyszło? Jedynym dla mnie plusem jest możliwość odstąpienia od pobierania składek. Dlatego drugi raz w podobnym programie nie chcę uczestniczyć. Może to i nieznajomość przyszłości lecz nie będę sprawdzać na własnych oszczędnościach czy historia lubi się powtarzać.
 
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-09-29, 23:20   

informatyk napisał/a:
Chleb może kosztować 500 zł, ale to co spowoduje, że przy cenie chleba pojawią 2 zera, mogą też dodać 2 zera do Twojego konta PPK.
Jeżeli obawiasz się, że rząd zabierze Ci pieniądze z PPK to równie dobrze się obowiać, że zabierze Ci pieniądze z konta bankowego albo samochód albo mieszkanie albo złoto albo firmę.

Nieznajomość przyszłości to słaby argument przeciwko oszczędzaniu i żaden argument przeciwko konkretnej formie oszczędzania jaką są PPK.


Potrafie sam o siebie zadbac odkladajac kilka procent z wyplaty i wrzucic sobie na konto, nie potrzebuje ingerencji wladzy do tego, zdajesz sobie sprawe, ze wiele osob w firmach dostanie w ten sposob podwyzke bo rzad znowu zmusza pracodawce do wiekszych podatkow?
 
     
Biurowa 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 19 Wrz 2016
Posty: 427
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-10-02, 16:25   PPK (Pracowniczy Plan Kapitałowy) - opinie

Witam,
co sądzicie o możliwości przystąpienia do Pracowniczego Planu Kapitałowego ? Jakie widzicie zalety/wady ?

W skrócie: Co miesiąc pracodawca potrąca pracownikowi 2% wypłaty, dokłada 1,5% o siebie i Państwo jednorazowo daje na start 250zł na zachętę.

U nas póki co większość załogi składa deklarację o nieprzystępowaniu.

Obawy są takie, że z odłożonymi pieniądzmi stanie się dokładnie to samo co z naszymi składkami na OFE, czyli z czasem wyparują.
A Plan powstał tylko dlatego, że Państwu brakuje pieniędzy na 500+ i potrzebują szybkiego dopływu pieniędzy od Nas podatników.
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-10-02, 16:27   

marto a jakie jest Twoje zdanie na ten temat? :-)
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-10-02, 16:58   

witaj Hell, :-) , miło Cię czytać po tak długiej nieobecności :-)
po bandyckim skoku na OFE nauczyłam się sama oszczędzać , małymi krokami , małymi sumami i niepotrzebne mi są jakieś sztuczne plany , fundusze czy inne pomysły naszego "państwa"
a Ty co myślisz ? masz inne zdanie niż większość tu wypowiadających się ?
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-10-02, 20:08   

Witaj, mnie też wydała się podejrzana ta troska o moją starość.😋
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
~informatyk 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 28 Wrz 2019
Posty: 26
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-10-02, 20:45   

marta1 napisał/a:
witaj Hell, :-) , miło Cię czytać po tak długiej nieobecności :-)
po bandyckim skoku na OFE nauczyłam się sama oszczędzać , małymi krokami , małymi sumami i niepotrzebne mi są jakieś sztuczne plany , fundusze czy inne pomysły naszego "państwa"


To nie jest pomysł naszego "państwa". Takie rzeczy się robi w innych normalnych państwach. I gdybyś się rzeczywiście nauczyła oszczędzać to byś nie odrzucała kasy od pracodawcy, kasy od państwa i zwolnienia od podatku.
Hell napisał/a:
Witaj, mnie też wydała się podejrzana ta troska o moją starość.😋

To nie jest troska o Twoją starość. To jest racjonalna działanie na rzecz kraju i ekonomii.

To jest naprawdę smutne co Platforma "Obywatelska" zrobiła z postawami obywatelskimi w tym kraju. Brak zaufania do państwa tak wielki, że wypisujecie się z czegoś co jest dla Was bardzo korzystne to jest po prostu tragedia.
 
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-10-02, 21:15   

informatyk napisał/a:
marta1 napisał/a:
witaj Hell, :-) , miło Cię czytać po tak długiej nieobecności :-)
po bandyckim skoku na OFE nauczyłam się sama oszczędzać , małymi krokami , małymi sumami i niepotrzebne mi są jakieś sztuczne plany , fundusze czy inne pomysły naszego "państwa"


To nie jest pomysł naszego "państwa". Takie rzeczy się robi w innych normalnych państwach. I gdybyś się rzeczywiście nauczyła oszczędzać to byś nie odrzucała kasy od pracodawcy, kasy od państwa i zwolnienia od podatku.
Hell napisał/a:
Witaj, mnie też wydała się podejrzana ta troska o moją starość.😋

To nie jest troska o Twoją starość. To jest racjonalna działanie na rzecz kraju i ekonomii.

To jest naprawdę smutne co Platforma "Obywatelska" zrobiła z postawami obywatelskimi w tym kraju. Brak zaufania do państwa tak wielki, że wypisujecie się z czegoś co jest dla Was bardzo korzystne to jest po prostu tragedia.


gowno prawda PIS zajebal druga czesc tej kasy, reka reke myje PIS=PO=PSL=SLD i kogo jeszcze tam chcesz wrzucic, panstwo po prostu szuka "oszczednosci" w postaci nowych podatkow pod przykrywka odkladania pieniedzy przez obywateli na emeryture, przeciez mogli by zlikwidowac ZUS i zrobic samo PPK, tylko zamiast 2% dac 10%, bylo by taniej co nie?

dlaczego nie podwyzsza kwoty wolnej od podatku tylko podwyzszaja minimalna? bo z kwoty wolnej od podatku zyska tylko pracujacy, a podwyzszajac minimalna o 100zl brutto panstwo ma z tego napewno 50zl

tylko mi nie wyskocz z tymi 8000 PLN dla najbiedniejszych, jesli nie przekrocza 8000 w ciagu roku, a obecnie majac minimalna przekracza sie ta kwote po 4 miesiacach pracy, a za kilka lat nawet w 2! miesiace
Oczywiscie jak "podniesli" kwote dla tych najmniej zarabiajacych, zrobili skok na kase co sie mieszcza w drugim progu podatkowym zabierajac im te 3091 stopniowo, a powyzej 120? tysiecy juz jest 0
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo