Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
CIAZA A WYPLATY
Autor Wiadomość
~heiholka 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 11 Lip 2018
Posty: 53
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-08-03, 21:59   

tak sorry, jeśli chodzi o urlop macierzyński po porodzie - jeśli nie była już pracownikiem to tak, w tym wypadku chyba WWA ma rację i juz sie nie nalezy - podanie o taki urlop sklada pracownik u swojego pracodawcy po porodzie.

w moim przypadku w innej sieci było tak, że umowa mi wygasła podczas właśnie urlopu macierzyńskiego - pierwsze miesiące z 12x80% wypłacał pracodawca, a pozostałe do końca ukończenia 1 roku przez dziecko wypłacał ZUS - po wygaśnięciu umowy przyjął na siebie płatności. to już było parę lat temu.

co więcej w momencie wygaśnięcia umowy pracodawca przelał ostatnią należną pensję + 2/3 drugiej za niewykorzystane urlopy, tak wyglądał koniec umowy na macierzyńskim.
_________________
uśmiech na kasie zawsze jest na czasie :)
 
     
kaloszkikaloszk 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 26 Wrz 2018
Posty: 3
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-09-26, 13:07   Wiadmość o ciąży

Dowiedziałam się że jestem w 5 tyg ciąży .
Czy są tu mamy które aktualnie są na zwolnieniu i mogą się wypowiedzieć jak wygląda ich pensja na takim zwolnieniu i ile dostają co miesiąc na konto ?
Zasnawia mnie czy ta pensja bedzie taka jak w miesiącach przepracowanych czy jest placone z premia obecnościową czy to jest odejmowane tak jak przy zwyklym l4 ?
Zastanawiam sie o pojsciu już na zwolnienie bo jednak praca nie jest lekka .
Umowa byłaby przedłuzona do dnia porodu wiec l4 płaciłby zus .
Proszę o odpowiedz mamy które są na zwolnieniu
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-09-26, 13:46   

kaloszkikaloszk, mamy tu na forum dział o prawach pracownika , tam jest temat o wynagrodzeniu w ciąży , poszukaj , poczytaj , jest tam sporo informacji , których potrzebujesz :)
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
#Modelinka87 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 18 Sty 2017
Posty: 92
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-09-26, 13:46   

Pensja jest liczona z 12 ostatnich miesięcy. Więc jeśli przez ostatnie 12 miesięcy Twoja pensja wynosiła 2 tysiące to będziesz dostawać 2 tysiące. Pierwsza wiadomo będzie mniejsza bo pomniejszona o premie obecnościową, później już będzie to średnia z ostatniego roku w która wlicza się wszystko od a do z. Ja jestem zadowolona.
  Ocena JMP: 9/10
     
kaloszkikaloszk 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 26 Wrz 2018
Posty: 3
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-09-26, 13:48   

Modelinka87 A jeśli pojde na l4 od 1ego października to również bedzie pomniejszona o premię obecnościową?
I czy wypłaca ci zus czy sklep ?
 
     
#Modelinka87 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 18 Sty 2017
Posty: 92
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-09-26, 13:54   

Tak, również będzie pomniejszone. Pamiętaj że ZUS wyplaca chorobowe dopiero po 33 dniach ciągłego zwolnienia. Więc pierwszy miesiąc wypłaci Ci pracodawca, później nadal wyplaca pracodawca tylko rozlicza się z Zusem, po 33 dniach zostaje obliczona średnia z 12 miesięcy i tyle będziesz dostawać przez najbliższe 9 miesięcy. Ja pierwsze 2 wypłaty miałam liche, pierwsza z racji tego że najpierw byłam 7 dni na zwykłym l4 bez oznaczenia że to ciąża bo mój gin był na urlopie a ja źle się czułam, internista wystawił mi zwykle l4, dopiero później ginekolog wystawił z odpowiednim kodem. Druga wypłata była też mała bo nie minęło 33 dni od zwolnienia. 3 wypłata już powinna być taka jak powinna i tak jak mówię, wychodzę na tym lepiej niż miałabym tyrać po 10h dziennie w pocie czoła.
  Ocena JMP: 9/10
     
tadam 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 06 Gru 2012
Posty: 671
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-09-26, 13:56   

Wypłata to będzie średnia twoich wypłat z 12 miesięcy.Wypłatę dalej z firmy dostaniesz .
 
     
aanilevee 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 13 Gru 2018
Posty: 11
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-07-09, 07:55   

Ktoś się orientuję czy przy wyplatach na l4 ma znaczenie długość zwolnienia ? Nie mam zwolnień miesięcznych tylko co dwa tygodnie przedluzane. I wyplata caly czas jest różna i zastanawiam się czy ma to znaczenie.
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2019-07-09, 08:15   

Nie ma znaczenia co ile nosisz zwolnienie, jeśli jest ciągłość. Każdy miesiąc ma inna liczbę dni i stąd może wynikać różnica. Poza tym, najpierw dostajesz wynagrodzenie chorobowe, potem zasiłek chorobowy - ile jesteś już na tym zwolnieniu?
 
     
aanilevee 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 13 Gru 2018
Posty: 11
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-07-09, 15:11   

Od 15 marca .
To nie wiem dlaczego caly czas mam inaczej.
Kwiecień 2006
Maj 1580
Czerwiec 1430
Lipiec 1360.
To tak chyba nie powinno byc w takim razie ?
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-07-09, 17:41   

aanilevee, pracujesz od grudnia , na 3/4 etatu , na zwolnieniu jesteś od marca , może rozbieżności w twoich wypłatach faktycznie są duże ale na pewno z czegoś wynikły , my tutaj nie znamy przyczyny , najlepiej będzie jak zadzwonisz do kadr , tam udzielą ci wyczerpującej odpowiedzi .
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
aanilevee 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 13 Gru 2018
Posty: 11
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-07-10, 05:17   

Marta , ale ja nie napisalam że pracowałam na 3/4. Miałam caly etat ;) . Chcialam sie po prostu zorientować czy jest sens dzwonic ale dziękuję ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo