Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Marnowanie żywności czyli stół na odpisy........

Czy jesteś przeciw wyrzucaniu żywności
TAK
90%
[ 211 ]
JEST MI TO OBJENTNE
2%
[ 5 ]
NIE
7%
[ 17 ]
Głosowań: 233
Wszystkich Głosów: 233

Autor Wiadomość
~Pey-Pey 

Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączył: 14 Sty 2016
Posty: 33
Skąd: Warszawa
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-05-29, 22:29   Re: Pieczywo i inna zywnosc

DorotaSprawka napisał/a:
Pieczywo które zostaje jest codziennie wyrzucanie bo ponoć traci swoje wartości :muhaha:
Pracownikom nie wolno wziąść tego bo będzie złodziejem a przecież wystarczy by kierownik mógł pozwolić wziąść lub sam podzielił między pracowników. Moja kumpela sama wychowuje dziecko i serce jej ściska gdy musi dobra zywność wyrzucić..


Pieczywo wypiekane zgodnie z nowym raportem powinno eliminować takie sytuacje opisane powyżej. Jednak nie jest on nieomylny i zdarzy się że pojedyncze sztuki będą zalegać po zamknięciu sklepu.
Ale sądzę, że takie praktyki jak rozdzielanie nienadającego się towaru między pracownikami rozszerzyło by większe straty np. poprzez celowe zwiększenie wypieku.

Tak samo owoce i warzywa. Przechowywanie i ekspozycja również mają wpływ na straty. ;-)
 
     
marek_k62
[Usunięty]

Wysłany: 2019-06-02, 08:27   

nowy raport ma spieprzony algorytm i wychodzą bzdury.
 
     
saymon 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 15 Cze 2019
Posty: 1
Skąd: Wrocław
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-06-15, 17:59   

Dzisiaj (15 czerwca 2019, około godziny 17:50, Biedronka w DH Renoma, Wrocław) pan rozkładający produkty na półkach otworzył przywiezione z magazynu pudło z bananami. Górna warstwa kiści nie była pognieciona, popękana ani nadpsuta, posiadała jedynie drobne brązowe kropki, które są powszechnie uważane za oznakę dojrzałości tych owoców. Pan, nie zastanawiając się zbytnio, łamiąc i niszcząc przerzucił około pół pudła bananów do pudła, które odwiózł na zaplecze. Gdy chciałem w trakcie tej operacji wyjąc kiść tych bardziej dojrzałych bananów (takie mi bardziej smakują), zostałem stanowczo poinformowany, że nie wolno mi tego robić i mam się odsunąć. Czy tak właśnie ma wyglądać walka z marnowaniem żywności? Nawet nie wyłożono tych bananów na półkę i nie dano im szansy na bycie kupionym...
Przeczytałem tutaj artykuł, w którym biedronka deklaruje, że rozwija we współpracy z organizacjami pożytku publicznego projekt, który ma na celu ograniczyć marnowanie żywności w placówkach sieci.
Coć mi tutaj grubo nie pasuje!
 
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-06-15, 21:54   

saymon, niektóre sklepy mogą przekazywać żywność organizacjom, ale to są medialne wyjątki, większość nie może, poza tym owoce mają być zdrowe, a plamki mogą sugerować, że zaczynają się psuć, dlatego takie owoce są usuwane, choć wiele osób właśnie takie banany lubi, ja zresztą też ... pracownicy muszą je usuwać, bo takie są wytyczne przełożonych i z tego są rozliczani. Absurd? Tak. Nie jedyny przecież.
_________________
Cała sztuka polega na tym, żeby będąc sobą, być kimś wyjątkowym
 
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-06-16, 00:04   

saymon napisał/a:
Dzisiaj (15 czerwca 2019, około godziny 17:50, Biedronka w DH Renoma, Wrocław) pan rozkładający produkty na półkach otworzył przywiezione z magazynu pudło z bananami. Górna warstwa kiści nie była pognieciona, popękana ani nadpsuta, posiadała jedynie drobne brązowe kropki, które są powszechnie uważane za oznakę dojrzałości tych owoców. Pan, nie zastanawiając się zbytnio, łamiąc i niszcząc przerzucił około pół pudła bananów do pudła, które odwiózł na zaplecze. Gdy chciałem w trakcie tej operacji wyjąc kiść tych bardziej dojrzałych bananów (takie mi bardziej smakują), zostałem stanowczo poinformowany, że nie wolno mi tego robić i mam się odsunąć. Czy tak właśnie ma wyglądać walka z marnowaniem żywności? Nawet nie wyłożono tych bananów na półkę i nie dano im szansy na bycie kupionym...
Przeczytałem tutaj artykuł, w którym biedronka deklaruje, że rozwija we współpracy z organizacjami pożytku publicznego projekt, który ma na celu ograniczyć marnowanie żywności w placówkach sieci.
Coć mi tutaj grubo nie pasuje!


to jest sciema, ewentualnie, moze tak dziala na magazynach(jakis magazynier potwierdzi ?), biedronka wyrzuca wszystko, nawet w lidlu jak pracowalem, i byl np. karton batonikow, to ktos to odbieral, albo przyjezdzali ludzie co brali na pasze dla swin, bylo kilka kategorii,ale to bylo dawno i nie pamietam :P

to, ze ty takiego banana kupisz, to jestes wyjatkiem, wiekszosc woli same zolte, a najlepiej jeszcze troche zielonego, a wyrzuca, bo wie, ze jak to zostawi i wroci za 5 min, to klienci przebiora te banany i bedzie dwa razy wiekszy syf, oszczedza swoj czas, sam tak robilem
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-08-19, 15:45   

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/ustawa-o-przeciwdzialaniu-marnowaniu-zywnosci/3p0vgdn
co wy na to ? dobra ustawa ?
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
~heiholka 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 11 Lip 2018
Posty: 53
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2021-06-16, 10:32   

Dlaczego Biedronka nie potrafi pójść logicznie śladem Lidla, Auchan czy Netto ? Przecenią o -50% bliski termin żywności, zamiast wyrzucać do kosza/caritas - potem same straty i pensje w Biedronce o tyle niższe niż w Lidlu, bo jakoś Lidl marnuje 60x mniej żywności od Biedronki (w przeliczeniu na ilosc sklepow).

Super zarząd w Biedronce jest...

https://www.wiadomoscihan...show_comments=1

Bez komentarza.
_________________
uśmiech na kasie zawsze jest na czasie :)
 
     
CVB83 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 15 Kwi 2020
Posty: 424
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2021-06-16, 10:59   

heiholka, mało Ci roboty? i ludzi polujących na przeceny?
_________________
cvb83
 
     
mustek 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 16 Cze 2021
Posty: 6
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2021-06-16, 23:01   

CVB83 napisał/a:
heiholka, mało Ci roboty? i ludzi polujących na przeceny?


może heiholka jest kasjerem a nie sprzedawcą - kasjerem, to wtedy ma jakby mniej roboty, bo nie robi cen, nie sprawdza nie roznosi tylko siedzi na kasie, bo to tylko może
 
     
~heiholka 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 11 Lip 2018
Posty: 53
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2021-06-28, 18:07   

teraz widać czemu 2 przedmówców ma więcej ostrzeżeń (2) niż postów (1) haha

U nas w regionie nie ma czegoś takiego jak tylko kasjer/ka w Biedronkach, takie coś robią tylko hipermarkety pokroju OBI / Carrefour / Auchan

Nasza biedronka ma typowo kasjerów-sprzedawców wszystkich, czyli tak samo się robi, ale oddawanie co tydzień tony żywności za darmo do Caritasu, często po terminie lub dzień przed, to przesada.

Lidl jest o klase lepszy w tej kwestii.
_________________
uśmiech na kasie zawsze jest na czasie :)
 
     
mustek 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 16 Cze 2021
Posty: 6
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2021-06-29, 19:33   

heiholka napisał/a:
teraz widać czemu 2 przedmówców ma więcej ostrzeżeń (2) niż postów (1) haha

jakoś nie widzę związku z odpoqiwdzią na posta, czy ma to jakieś znaczenie ? bo raczej nie ma.
heiholka napisał/a:
U nas w regionie nie ma czegoś takiego jak tylko kasjer/ka w Biedronkach, takie coś robią tylko hipermarkety pokroju OBI / Carrefour / Auchan

to że u Ciebie na rejonie nie ma nie znaczy że w ogóle takiego stanowiska nie ma, więc jak nie wiesz to się nie wypowiadaj. Bo tutaj pewno Cię oświecę jest stanowisko Kasjer w biedronce
nie trzeba było daleko szukać i istnieje takie stanowisko nie tylko w hipermarketach ->kasjer w biedronce
 
     
CVB83 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 15 Kwi 2020
Posty: 424
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2021-06-30, 09:21   

kasjer jest bo Biedra jakiś czas przed pandemią zaczęła zatrudniać seniorów z opcją właśnie praca na kasie. I dobrze u nas jedna kobieta super pracownik
_________________
cvb83
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo