Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ulubione piwo/wino/wódka
Autor Wiadomość
Givszoman
[Usunięty]

Wysłany: 2019-05-11, 19:01   Ulubione piwo/wino/wódka

Podzielmy się może tym, jakie piwo / wino / wódkę (niekoniecznie z tych dostępnych w Biedronkach) najbardziej lubimy.

Ja nie mam jednego ulubionego napoju. Z piw lubię Pinta Imperium Atakuje (Imperial IPA), Konstancin IPA, Grand Imperial Porter z browaru Amber, piwo pszeniczne z Konstancina, ale pijam też wiele innych. Teraz mnie wzięło na belgijskie klasztorne piwo trapistów Westmalle Tripel. Z win lubię wina wzmacniane porto, maderę i marsalę - słodkie i bardzo mocne. Jednak preferuję czerwone półwytrawne jak dostępne w Biedronkach Monte da Ravasqueira. Wódki nie pijam prawie wcale, toleruję czystą Finlandię oraz na bazie wódki kolorowe Soplice Wiśniową i Czarną Porzeczkę.
Spośród win trafiłem też na bardzo fajne Bannyuls Grand Cru AOP rocznik 2009 - dostępny do zamówienia indywidualnego w sklepach sieci Lidl na tzw. Winnicy Lidla. W beczkach po tym winie leżakuje pewne holenderskie piwo klasztorne La Trappe Quadrupel Oak Aged - niestety horrendalnie drogie 60 zł za 0,375 litra.
 
     
Włodarz 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 837
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-05-12, 00:24   

Sabat czarownic (Perun), MangoMangoMango (Dugges), Sokowirówka (Browar Zakłaldowy), Portery Bałtyckie, Kraken (rum). Pijam tylko piwo i burbon każdej maści i kocham rum.
_________________
If you were a king up there on your throne,
would you be wise enough to let me go.
  Ocena JMP: 3/10
     
Givszoman
[Usunięty]

Wysłany: 2019-05-12, 16:11   

Włodarz napisał/a:
Sabat czarownic (Perun), MangoMangoMango (Dugges), Sokowirówka (Browar Zakłaldowy), Portery Bałtyckie, Kraken (rum). Pijam tylko piwo i burbon każdej maści i kocham rum.


Z Peruna ostatnio piłem Behemoth Sacrum i Profanum w warszawskim klubie Progresja Music Zone. Są bardzo dobre, wolę jednak Sacrum. Miałem nawet okazję pić to piwo w nocnym pociągu ze Świnoujścia do Warszawy Wschodniej (oczywiście przemycone i pite ukradkiem, by mnie nie namierzył konduktor WARS-u). Z porterów bałtyckich polecam Grand Imperial Porter (browar Amber) oraz KOMES z browaru Fortuna (no, malinowy porter jest za słodki, w sam raz dla kobiet lubiących tak mocne piwa, niezbyt mi smakował też Porter Bałtycki Sherry Oloroso), swego czasu był znakomitym piwem, teraz się minimalnie popsuł. Mogę też polecić nieco naciąganego "portera" - niemieckie piwo Störtebeker Stark Bier - 7,5% alkoholu, do nabycia w niedalekiej odległości od Świnoujścia. Polecam szukać tego piwa w rodzimym mieście browaru - Stralsund.
Malinowego portera od Komesa można polecić jak jest mocno schłodzony, wtedy lepiej się go pije. Jest zbyt słodki, sok malinowy nieco zepsuł to piwo.
 
     
Włodarz 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 837
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-05-12, 16:48   

Niestety portery z Fortuny i Ambera są dość przeciętne patrząc na rynek porterów jaki mamy dostępny na tą chwilę. Są piwa które je przebijają o lata świetlne chociażby owiane już legendą Imperium Prunum czy chociażby Mentor z ReCraftu lub 5th Anniversary Imperial Smoked Porter Jamaican Rum z Widawy.
Jak chcesz rozpocząć przygodę z piwami to polecam ci zrobić sobie tournne po polskich festiwalach piw Wawa, Wro, Poznań, Kraków. Poznasz tam smak piwa kraftowego w którym ja już siedzę prawie 10lat.
_________________
If you were a king up there on your throne,
would you be wise enough to let me go.
  Ocena JMP: 3/10
     
Givszoman
[Usunięty]

Wysłany: 2019-05-13, 16:20   

Włodarz napisał/a:
Niestety portery z Fortuny i Ambera są dość przeciętne patrząc na rynek porterów jaki mamy dostępny na tą chwilę. Są piwa które je przebijają o lata świetlne chociażby owiane już legendą Imperium Prunum czy chociażby Mentor z ReCraftu lub 5th Anniversary Imperial Smoked Porter Jamaican Rum z Widawy.
Jak chcesz rozpocząć przygodę z piwami to polecam ci zrobić sobie tournne po polskich festiwalach piw Wawa, Wro, Poznań, Kraków. Poznasz tam smak piwa kraftowego w którym ja już siedzę prawie 10lat.


Trochę piw kraftowych już znam. Poznałem je dzięki szczecińskiemu sklepowi Elysium sklep z dobrym piwem przy ul Monte Cassino. Niestety teraz mam mniejsze możliwości, bo mieszkam jak wiadomo w Świnoujściu a stąd kawałek jest do Szczecina. Jest u mnie w mieście browar restauracyjny Miedziowy 44, mają 3 rodzaje piw na stałe, w Szczecinie jest Stara Komenda. Niedaleko Świnoujścia, na niemieckiej części wyspy Uznam jest browar restauracyjny Usedomer Brauhaus. Tam też mają kilka ciekawszych piw. Kiedyś piłem Maibock - był rewelacyjny.
 
     
@pc 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 204
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-05-13, 18:38   

Piwo-Kustosz, wino-Amarena, wódka-Parkowa ;) Trza być biedronkowym patriotą :D
_________________
Chwila , która trwa może być najlepszą z Twoich chwil...
 
     
Włodarz 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 837
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-05-14, 01:02   

Kod:
Kraina Piwa, Świnoujście
GRUNWALDZKA 5-7
_________________
If you were a king up there on your throne,
would you be wise enough to let me go.
  Ocena JMP: 3/10
     
Givszoman
[Usunięty]

Wysłany: 2019-05-16, 16:36   

Włodarz napisał/a:
Kod:
Kraina Piwa, Świnoujście
GRUNWALDZKA 5-7


Tego już dawno nie ma. Jedyny sklep w Świnoujściu który ma jakieś kraftowe piwa na stanie, to Eko-Wyspa. Grunwaldzka 1. Przy czym piwo jest tam bardziej jako dodatkowy asortyment. Z 3 sklepów Eko-Wyspy tylko jeden ma koncesję na sprzedaż piwa.

[ Dodano: 2019-05-16, 16:38 ]
pc napisał/a:
Piwo-Kustosz, wino-Amarena, wódka-Parkowa ;) Trza być biedronkowym patriotą :D


Kustosza nie da rady pić, jak był pod nazwą V.I.P. mocne - jeden łyk i resztę wylałem aż tak niedobre. Amarena cuchnie na 100 kilometrów, a zwłaszcza śmierdzą żule którzy ją pijają pod sklepem. Parkowa - tego nawet zmrożonego nie da się pić. Za około 14-15 zł można na Ukrainie kupić bardzo dobrej jakości wódkę. Mi ostatnio sprowadzono butelkę Kozackiej Rady klasycznej. Jeszcze nie próbowałem.
 
     
Włodarz 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 837
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-05-16, 19:18   

Givszoman ok dzięki za info
_________________
If you were a king up there on your throne,
would you be wise enough to let me go.
  Ocena JMP: 3/10
     
Givszoman
[Usunięty]

Wysłany: 2019-05-23, 10:52   

Za to z win mogę polecić, jakiś czas temu to piłem - Royal Oporto 20yo Tawny Porto - bardzo słodkie, wzmacniane czerwone wino porto (ze względu na wiek bardziej przypomina kolorystycznie różowe). I bardzo mocne, więc przesadzenie z ilością kończy się kacem mordercą.
 
     
Nochal997 

Stanowisko:
kierownik rejonu

Dołączył: 27 Paź 2019
Posty: 0
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-10-27, 10:12   

Jack Daniels, ten miodowy też smaczny, ale nie na dłuższą metę ;)
  Ocena JMP: 4/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo