Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Praca w godzinach nocnych i powyżej 8h przy dziecku do lat 4
Autor Wiadomość
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2019-02-24, 09:55   

DumnyTata, Twój pracodawca to akurat ma gdzieś, czy Ty skorzystasz, czy nie. Mogą być niezadowoleni Twoi bezpośredni przełożeni, ale też bez przesady, bo to nie jest uprawnienie, które zwalnia Cię np z 2 godzin pracy dziennie. Myślę, że trochę z tym przesadzasz. Tak jest skonstruowany system i naprawdę nikt nie ustawiał go na złość Tobie ;-) Taką zgodę można w każdej chwili chcieć cofnąć i tu pracodawca daje możliwość zmiany decyzji, w każdym momencie.
Zastanawiam się, jaka panuje u was atmosfera na sklepie, skoro takie pomysły wpadają Ci do głowy.
I parę dni minęło od Twojego zapytania, dostarczyłes dokument, czy dalej teoretyzujesz?
 
     
~DumnyTata 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 21 Lut 2019
Posty: 38
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-02-24, 13:52   

Larrikol napisał/a:
DumnyTata, Twój pracodawca to akurat ma gdzieś, czy Ty skorzystasz, czy nie. Mogą być niezadowoleni Twoi bezpośredni przełożeni, ale też bez przesady, bo to nie jest uprawnienie, które zwalnia Cię np z 2 godzin pracy dziennie. Myślę, że trochę z tym przesadzasz. Tak jest skonstruowany system i naprawdę nikt nie ustawiał go na złość Tobie ;-) Taką zgodę można w każdej chwili chcieć cofnąć i tu pracodawca daje możliwość zmiany decyzji, w każdym momencie.
Zastanawiam się, jaka panuje u was atmosfera na sklepie, skoro takie pomysły wpadają Ci do głowy.
I parę dni minęło od Twojego zapytania, dostarczyłes dokument, czy dalej teoretyzujesz?
Wczoraj oddałem dzięki kierownicce z mojego byłego sklepu co mi to znalazla i pojechałem od razu do swojej biedronki to druknac i zaznaczyć póki była osoba która wiedziała gdzie tego szukać i mi to zrobi. Sprawa załatwiona jeszcze zadzwonię do kadr czy to trafiło skanem do nich

[ Dodano: 2019-02-25, 00:10 ]
I już mnie przenieśli na inny sklep na drugi koniec miasta. Chciałem się przenieść tylko czemu tak daleko °

[ Dodano: 2019-03-02, 13:58 ]
Czy jak dziewczyna nie pracuje jesscze to nie mogę korzystać z tych uprawnień?
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-03-02, 14:46   

https://kadry.infor.pl/kadry/poradniki/poradnik/651760,Prawo-pracy-dla-rodzicow.html
sporo do przeczytania ale wiedza bezcenna i przydatna dla takich jak DumnyTata,
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
~DumnyTata 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 21 Lut 2019
Posty: 38
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-03-02, 15:33   

marta1 napisał/a:
https://kadry.infor.pl/kadry/poradniki/poradnik/651760,Prawo-pracy-dla-rodzicow.html
sporo do przeczytania ale wiedza bezcenna i przydatna dla takich jak DumnyTata,
nie pisze czy można czy nie. Tylko jeżeli dwoje pracują to może tylko jedno z nich
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2019-03-02, 16:25   

DumnyTata, nigdzie nie piszą, czy można i nie ma też (jeszcze) orzecznictwa w tej kwestii. Zakłada się, że skoro matka nie pracuje, to z tego nie korzysta, więc osobą korzystająca z tych przywilejów może być ojciec, skoro pracuje i ma do nich prawo.
 
     
~DumnyTata 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 21 Lut 2019
Posty: 38
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-03-02, 17:54   

Larrikol napisał/a:
DumnyTata, nigdzie nie piszą, czy można i nie ma też (jeszcze) orzecznictwa w tej kwestii. Zakłada się, że skoro matka nie pracuje, to z tego nie korzysta, więc osobą korzystająca z tych przywilejów może być ojciec, skoro pracuje i ma do nich prawo.
Pytam bo przyszedłem na nową biedronke o tu zastępczyni robi problem ze niby nie mogę korzystać z tych przywileji bo matka nie pracuje aż podobno kierowniczka sklepu będzie do kadr dzwoniła mimo że te zatwierdziły oświadczenie. Dziewczyna szuka pracy nie będzie korzystać z tych przywileji. Dziś kazała mi zostać ponad 8 godzin i na nocne godziny. A na inne dni dała mi po 12 godzin pod rząd. Gdy dzwoniłem na bop wcześniej się orientować to tam mówili że grafik będzie zablokowany że nie będą mogli mi wbic tych godzin. Nawet wczoraj przy podbijaniu grafiku wyskoczył komunikat czy się zgadzam czy nie i zaznaczyłem że nie zgadzam się. A dziś ze mam przynieść zaświadczenie z zakładu pracy mojej
..
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-03-02, 18:28   

skoro oświadczenie zatwierdzone grafik Cie nie wpuści , jesteś już chroniony , jeżeli kierowniczki twierdzą że nie możesz z tego korzystać bo matka dziecka nie pracuje , niech pokażą Ci podstawę prawną , Twoje oświadczenie ma im wystarczyć , nie powinny się interesować tym czy Twoja partnerka pracuje .
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2019-03-02, 18:52   

Cytat:
Często w sytuacji, kiedy ojciec lub opiekun dziecka pracuje, a matka nie pozostaje w stosunku pracy (np. jest bezrobotna, prowadzi własną działalność gospodarczą, zajmuje się prowadzeniem domu), pracodawcy mają wątpliwości, czy uprawnienie do tego zwolnienia przysługuje ojcu lub opiekunowi dziecka. Jednak z przepisu art. 188 kodeksu pracy wynika, że uprawnienie do zwolnienia przysługuje pracownikowi, a więc osoba, która nie pozostaje w stosunku pracy, nie może korzystać z uprawnienia określonego w tym przepisie. Jeśli pracownikiem jest tylko ojciec dziecka, to tylko on może skorzystać z tego uprawnienia i tak samo korzysta z niego tylko matka, jeśli jedynie ona jest pracownikiem. Fakt, że dziecko ma zapewnioną opiekę niepracującego (względnie niebędącego pracownikiem) rodzica lub opiekuna, nie stanowi przeszkody w udzieleniu pracownikowi zwolnienia z tytułu wychowywania dziecka w wieku do 14 lat, ponieważ z kodeksu pracy nie wynika, by było to zwolnienie celowe udzielane np. w celu sprawowania opieki nad dzieckiem.

Podobna sytuacja jest wtedy, gdy jedno z rodziców lub opiekunów przebywa na urlopie wychowawczym. Mimo że oboje są w tym czasie, to rodzic lub opiekun przebywający na urlopie wychowawczym nie świadczy pracy i ze zwolnienia od pracy z zachowaniem prawa do wynagrodzenia może skorzystać tylko drugie z rodziców lub opiekun, który nie korzysta z urlopu.
 
     
~DumnyTata 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 21 Lut 2019
Posty: 38
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-03-02, 19:36   

marta1 napisał/a:
skoro oświadczenie zatwierdzone grafik Cie nie wpuści , jesteś już chroniony , jeżeli kierowniczki twierdzą że nie możesz z tego korzystać bo matka dziecka nie pracuje , niech pokażą Ci podstawę prawną , Twoje oświadczenie ma im wystarczyć , nie powinny się interesować tym czy Twoja partnerka pracuje .
grafik wpuszcza nocne godzinny itp właśnie

[ Dodano: 2019-03-02, 19:36 ]
Larrikol napisał/a:
Cytat:
Często w sytuacji, kiedy ojciec lub opiekun dziecka pracuje, a matka nie pozostaje w stosunku pracy (np. jest bezrobotna, prowadzi własną działalność gospodarczą, zajmuje się prowadzeniem domu), pracodawcy mają wątpliwości, czy uprawnienie do tego zwolnienia przysługuje ojcu lub opiekunowi dziecka. Jednak z przepisu art. 188 kodeksu pracy wynika, że uprawnienie do zwolnienia przysługuje pracownikowi, a więc osoba, która nie pozostaje w stosunku pracy, nie może korzystać z uprawnienia określonego w tym przepisie. Jeśli pracownikiem jest tylko ojciec dziecka, to tylko on może skorzystać z tego uprawnienia i tak samo korzysta z niego tylko matka, jeśli jedynie ona jest pracownikiem. Fakt, że dziecko ma zapewnioną opiekę niepracującego (względnie niebędącego pracownikiem) rodzica lub opiekuna, nie stanowi przeszkody w udzieleniu pracownikowi zwolnienia z tytułu wychowywania dziecka w wieku do 14 lat, ponieważ z kodeksu pracy nie wynika, by było to zwolnienie celowe udzielane np. w celu sprawowania opieki nad dzieckiem.

Podobna sytuacja jest wtedy, gdy jedno z rodziców lub opiekunów przebywa na urlopie wychowawczym. Mimo że oboje są w tym czasie, to rodzic lub opiekun przebywający na urlopie wychowawczym nie świadczy pracy i ze zwolnienia od pracy z zachowaniem prawa do wynagrodzenia może skorzystać tylko drugie z rodziców lub opiekun, który nie korzysta z urlopu.
Ale to jest na opieke do 14 lat a mi chodzi o uprawnienia do lat 4
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-03-02, 19:51   

DumnyTata napisał/a:
grafik wpuszcza nocne godzinny itp właśnie

a jesteś pewien , że Twoje oświadczenie poszło do kadr i że zaznaczyłeś właściwe okienko przy akceptacji grafiku , bo coś tu się nie kleji

[ Dodano: 2019-03-02, 20:04 ]
DumnyTata napisał/a:
Ale to jest na opieke do 14 lat a mi chodzi o uprawnienia do lat 4

zarówno jedno uprawnienie jak i drugie dotyczy pracowników , jesteś pracownikiem i masz dziecko w wieku 0-14 lat , złożyłeś oświadczenie na podstawie którego korzystasz z tych przywilejów , innych warunków kodeks pracy nie przedstawia , nie ma też odrębnego orzecznictwa więc w czym problem ?
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2019-03-02, 20:19   

DumnyTata, to dotyczy wszystkich przywilejów, z których mogą korzystać RODZICE (nie tylko matki), na co akurat tu, wskazuje drugi akapit, bo nie można być na wychowawczym z dzieckiem np. 10-letnim.
Zadzwoń do kadr, zapytaj czy mają oświadczenie, jeśli nie puść drugi raz, a do tego czasu grzecznie odmawiaj zgody na pracę w porze nocnej i nadgodzinach. Może warto sprawę naświetlić rejonowej? Jesteś dużym chłopcem, nasz swój rozum i język w buzi, więc chyba wiesz jak załatwić sprawę? Bo to, że te przywileje przysługuja też Tobie, jeśli nie korzysta z nich drugi rodzic, jesteś pewien? Jeśli tak, to co więcej chcesz tutaj się dowiedzieć?

[ Dodano: 2019-03-02, 20:25 ]
Poza tym, nikt z nas nie jest radcą prawnym i nie powiemy Ci tu nic ponad to, co sam możesz wygrzebać w sieci. Ja znam osobiście przypadki, kiedy ojcowie z tego korzystali i nie było nigdy problemów. To Twoja kierowniczka ma kłopot, bo nie zna przepisów.
Jeśli potrzebujesz profesjonalnej porady, to zadzwoń do kadr, do inspekcji pracy lub skorzystaj z darmowej porady prawnej.
 
     
~DumnyTata 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 21 Lut 2019
Posty: 38
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-03-02, 22:12   

Larrikol napisał/a:
DumnyTata, to dotyczy wszystkich przywilejów, z których mogą korzystać RODZICE (nie tylko matki), na co akurat tu, wskazuje drugi akapit, bo nie można być na wychowawczym z dzieckiem np. 10-letnim.
Zadzwoń do kadr, zapytaj czy mają oświadczenie, jeśli nie puść drugi raz, a do tego czasu grzecznie odmawiaj zgody na pracę w porze nocnej i nadgodzinach. Może warto sprawę naświetlić rejonowej? Jesteś dużym chłopcem, nasz swój rozum i język w buzi, więc chyba wiesz jak załatwić sprawę? Bo to, że te przywileje przysługuja też Tobie, jeśli nie korzysta z nich drugi rodzic, jesteś pewien? Jeśli tak, to co więcej chcesz tutaj się dowiedzieć?

[ Dodano: 2019-03-02, 20:25 ]
Poza tym, nikt z nas nie jest radcą prawnym i nie powiemy Ci tu nic ponad to, co sam możesz wygrzebać w sieci. Ja znam osobiście przypadki, kiedy ojcowie z tego korzystali i nie było nigdy problemów. To Twoja kierowniczka ma kłopot, bo nie zna przepisów.
Jeśli potrzebujesz profesjonalnej porady, to zadzwoń do kadr, do inspekcji pracy lub skorzystaj z darmowej porady prawnej.
.

Różni ludzie tutaj są. Dzwoniłem do kadr jeszcze w lutym oświadczenie było i nawet zatwierdzone. To na nowej biedronce robią problem a skoro mogę wziąść opiekę nawet jak moja nie pracuje to tymbardziej to wkoncu to są te same paragrafy. Nie chcę się kłócić bo dopiero na nowy sklep przyszedłem. W poniedziałek moja kierowniczka ma dzwonic do kadr, też zadzwonię. Dziś przy grafiku też nie wyraziłem zgody. Myślałem że od razu grafik zmieni to jakoś. A dziś kierowniczka mówi że mam być tak jak w grafiku.

[ Dodano: 2019-03-02, 22:37 ]
https://inforrb.pl/cykle-tematyczne/tresc,inforrb,00,INF0000000000000697913,Czy-pracownik-ktorego-malzonka-jest-bezrobotna-moze-odmowic-swiadczenia-pracy-w-porze.html


Znalazłem odpowiedź na me pytanie =). DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA POMOC

[ Dodano: 2019-03-04, 08:44 ]
Mam jeszcze jedno pytanie najlepiej jakby kierownik jakiś się wypowiedział. Bo dzwoniłem do kadr i podobno przy grafiku trzeba jakieś okienko krzyżyk postawić. Widziałem jakieś przy miejscu gdzie odbija się grafik ale tam pisało czy zmieniam decyzję iid więc nie zaznaczyłem bo myślałem że wtedy brak zgody cofne. I podobno teraz mam grafik nie zablokowany i mogą mi wpisać ile chcą godzin. Zaznaczyłem tylko na tym okienku wyskakującym że nie wyrażam zgody w związku z opieką do 4lat i myślałem że to wystarczy by grafik nie dopuszczal
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo