Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
WC
Autor Wiadomość
~2809 


Stanowisko:
klient

Dołączył: 28 Wrz 2018
Posty: 31
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-02-20, 23:50   

Pracownik18 napisał/a:
Ja jestem w pracy od października i cały czas jestem na głównej kasę, kiedyś nawiet miała grafik od 10 do 22 i KS powiedziała że : co zrobisz, to jest twoja praca. Cały czas na kasę, z przerwą na 15 min((( :cry: I co ja jej zrobię? ((


Witam wszystkich,
Na wstępie pozwolę sobie napisać, że wtrącę się trochę do rozmowy nt. owego schodzenia na przerwy czy do toalety, jakkolwiek by tego nie ująć. Przede wszystkim chciałbym napisać, że jestem bardzo zaniepokojony wpisami, szczególnie już tymi, które uwzględniłem jako cytowane.
Zatem, zaczynając od początku, Pani sprawa dotycząca chodzenia na zmiany 12-sto godzinne nie jest do końca dla mnie jasna. Przede wszystkim chciałbym zapytać na jakim typie umowy Pani pracuje, czy jest to typ umowy o pracę czy umowa zlecenie (lub inny). Jednakże, potrzeba jest uwzględnia tego czy pomiędzy tak długim okresem pracy, równie długo Pani odpoczywa. Z racji tego, że wiem nieco o pracy w JMP, a już na pewno mam elementarną wiedzę dot. rozpoczęcia jak i zakończenia pracy danego pracownika w systemie OHR. Co za tym idzie, domyślam się, iż w większości sklepów (najprawdopodobniej we wszystkich) jest dalej preferowany system skanowania identyfikatorów, mający na celu weryfikację czasu pracy jak i samej persony, podejmującej w tym momencie jakiekolwiek obowiązki, wykonywane na sklepie.

Druga rzecz. Od pewnego czasu śledząc to forum, mam wrażenie, że wielu z moich kolegów/ koleżanek (bo tak pozwolę sobie nazywać pracowników JMP) ma problem, ze zrozumieniem podstawowych zasad prawa pracy/ prawa handlowego.
Często zadawane pytania np. o pracę w sklepach, opierają się o oburzenie lub nieco naganne zachowanie przełożonych. Dlatego też, chciałbym postawić pytanie, skąd się biorą te uprzedzenia i dlaczego nikt do tej pory nie reaguje na tak rażące zachowania w stosunku do pracowników?

Następnie, obiegając od samej przerwy i wychodzenia do toalety, zapytam wprost.
W tak dużej firmie jaką jest JMP mają Państwo ściele określone zasady BHP, regulamin pracy etc., które to mają na celu eliminować tego typy zachowania. Jednakże, brak reakcji ze strony pokrzywdzonych jest nieoficjalnym przyzwoleniem na takowe. Nad czym bardzo ubolewam.
Konkludując, proszę Was o to, abyście zaczęli rozmawiać z przełożonymi, jeżeli to nie zadziała, to kierujcie sprawę do KR, później do DR a w ostateczności do dr personalnego. Myślę, że o wielu takich sprawach oni po prostu nawet nie wiedzą. Chcąc poprawić swoją sytuację, trzeba odpowiednich kroków w tym kierunku. Naprawdę przestańcie myśleć, że wszystko jest zamiatane pod dywan, bo tak nie jest. Czym więcej będziecie wiedzieli odnośnie swoich praw, tym będzie Wam się łatwiej pracowało. Zachęcam do szczegółowego czytania dokumentów, które podpisujecie oraz do zapoznania się z kodeksem pracy.

Pozdrawiam z nadzieją na szybką poprawę owych "złoczyńców" :-)
_________________
Alea iacta est...
  Ocena JMP: 6/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2019-02-21, 09:29   

Zespół tworzą ludzie, od nich zależy jaka będzie panowała atmosfera. Ja od początku zastanawiam się, czy w tej sytuacji, źródłem złośliwości, nie jest pochodzenie Pracownik18. Chyba że tej KS wydaje się, że to takie prestiżowe stanowisko, na którym może zadzierać nosa i traktować innych z góry... Ale to już jej problem
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo