Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przeniesienie na inny sklep a premia kwartalna
Autor Wiadomość
rbozom 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 09 Sty 2019
Posty: 2
Wysłany: 2019-02-01, 16:17   Przeniesienie na inny sklep a premia kwartalna

Czy jeśli pracowałem przez 1 miesiąc na sklepie, który zawsze wyrabia premię to dostanę jej część jeśli zostałem przeniesiony/
  Ocena JMP: 3/10
     
#Florianka 

Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2017
Posty: 64
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-02-01, 19:55   

premię dostajesz z tego sklepu na którym byłeś od 1 danego miesiąca
 
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-02-01, 20:23   

Florianka napisał/a:
premię dostajesz z tego sklepu na którym byłeś od 1 danego miesiąca


Nie dostaniesz1/3 w przypadku tej kwartalne, jeśli tamten sklep wyrobil
 
     
~NoFuture 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 22 Lis 2017
Posty: 32
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-02-04, 12:51   

A ja mam pytanie, jeśli nie wyrażę zgody na przeniesienie do innego sklepu to czy mogą mnie zwolnić skoro mam umowę do października tego roku?
 
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-02-04, 13:39   

NoFuture napisał/a:
A ja mam pytanie, jeśli nie wyrażę zgody na przeniesienie do innego sklepu to czy mogą mnie zwolnić skoro mam umowę do października tego roku?

umowę o pracę masz na miejscowość, nie wiem jak w większych miastach czy np na całą Warszawę czy jakąś dzielnicę, ale w mniejszych miejscowościach na dane miasto jest umowa i w obrębie tego miasta mogą cię przenosić, chyba, że masz dziecko do lat 4 to potrzebna jest twoja zgoda. Jeśli nie masz małego dziecka i sie nie zgodzisz to jest to niewykonanie polecenia. Oczywiście zawsze możesz wziąć uż, czy l4, ale taka odmowa wprost - nie pójdę tam i już - to jest niewykonanie polecenia i za to może nie zwolnienie z pracy od razu, ale konsekwencje mogą być
_________________
Cała sztuka polega na tym, żeby będąc sobą, być kimś wyjątkowym
 
     
@Patrycja. 
Satanassss


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 26 Sie 2015
Posty: 260
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-02-04, 13:39   

to chyba nie ten temat. po za tym skoro masz na umowie napisane np Warszawa to mogą Ciebie po całej Warszawie rzucać.
_________________
Homo verecundus
  Ocena JMP: 6/10
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-02-04, 17:17   

jest na cala warszawe nie dzielnice, bo czesto rejony sa w roznych dzielnicach
 
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-02-04, 18:59   

u8t3io3p napisał/a:
jest na cala warszawe nie dzielnice, bo czesto rejony sa w roznych dzielnicach


czyli można pracować tydzień w jednym rejonie, tydzień w innym mając umowę na jedno miasto? niezła ciekawostka
_________________
Cała sztuka polega na tym, żeby będąc sobą, być kimś wyjątkowym
 
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-02-04, 19:57   

MalaAsia napisał/a:
u8t3io3p napisał/a:
jest na cala warszawe nie dzielnice, bo czesto rejony sa w roznych dzielnicach


czyli można pracować tydzień w jednym rejonie, tydzień w innym mając umowę na jedno miasto? niezła ciekawostka


teoretycznie tak, ale pewnie nie robia tak, chyba ,ze w naglych przypadkach jak nie przyjscie calej ekipy do pracy, bylby zbyt duzy balagan, pewnie kazdy rejonowy ma swoja liste ks/zks/kasjerow
 
     
~NoFuture 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 22 Lis 2017
Posty: 32
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-02-05, 10:10   

A jak mam dziecko 18msc, ale jestem jedynym żywicielem rodziny? Moja druga połówka nie pracuje, bo umówiliśmy się, że ja pracuje na dwie, czasem trzy prace, a ona wychowuje dziecko ?
 
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-02-05, 14:27   

NoFuture napisał/a:
A jak mam dziecko 18msc, ale jestem jedynym żywicielem rodziny? Moja druga połówka nie pracuje, bo umówiliśmy się, że ja pracuje na dwie, czasem trzy prace, a ona wychowuje dziecko ?

Teoretycznie to masz dziecko poniżej 4 lat, więc zgody wyrazić nie musisz. Pamiętaj jednak że nie żyjesz w próżni, z rozmów pewnie wszyscy wiedzą, że masz z kim dziecko zostawić, nie jest pozbawione opieki, więc twój brak zgody z powodu posiadania małego dziecka, to jedynie wymówka. Z doświadczenia wiem, że funkcjonuje niepisana zasada, jak ty nam tak my tobie. Ty teraz nie pomożesz 'sklepowi' kiedy ciebie proszą, to kiedyś ty poprosisz o coś i usłyszysz nie, bo nie musimy, tak samo jak ty nie musiałeś to nie poszedłeś na inny sklep ...
_________________
Cała sztuka polega na tym, żeby będąc sobą, być kimś wyjątkowym
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2019-02-05, 15:04   

Odmowa pracy w porze nocnej, nadgodzin, delegacji przysługują osobie zatrudnionej. Nie znalazłam w przepisach adnotacji, że dotyczy to tylko osób, które nie mają innej opieki (tak jak jest np z zasiłkiem opiekuńczym). Jest to przywilej, z którego może korzystać jeden rodzic, a jeśli żona nie pracuje, to z niego nie korzysta. Dla pewności możesz zadzwonić do kadr, PIPu i dopytać.
 
     
marek_k62
[Usunięty]

Wysłany: 2019-02-06, 11:00   

Larrikol napisał/a:
Odmowa pracy w porze nocnej, nadgodzin, delegacji przysługują osobie zatrudnionej. Nie znalazłam w przepisach adnotacji, że dotyczy to tylko osób, które nie mają innej opieki (tak jak jest np z zasiłkiem opiekuńczym). Jest to przywilej, z którego może korzystać jeden rodzic, a jeśli żona nie pracuje, to z niego nie korzysta. Dla pewności możesz zadzwonić do kadr, PIPu i dopytać.

i tego należy się trzymać.
Chcesz zrobić "dobrze" to zrób. Chwała Ci za to. Nie oczekuj rewanżu. Może go otrzymasz, a może nie.
Dobrze byłoby, gdyby każdy raz a dobrze uznał, ze przywileje wynikające z prawa są po to by z nich korzystać jeśli wystąpią ku temu przesłanki. Dobrowolne się ich wyrzekanie jest idiotyzmem, a przymusowe (nawet nie wprost) ich pozbawianie jest przestępstwem.
Po to płaci się składki zdrowotne, wypadkowe, rentowe, emerytalne by, w razie potrzeby, z nich korzystać. Jeśli tego nadużywamy to od tego są odpowiednie służby.
Po to w kodeksie pracy jest uż, by brać gdy ma się taka ochotę (z zastrzeżeniem prawa pracodawcy do odmowy w UZASADNIONYCH sytuacjach) bez tłumaczenia (akurat mąż kochanki niespodziewanie wyjechał na ryby). Podobnie urlop tacierzyński, wymóg zgody na delegowanie, pracę nocną itp, opieka nad dzieckiem itp.
Nie należy też zapominać o obowiązkach, bo z tego też możemy w "odpowiedniej" chwili rozliczeni.
Jak tego wszyscy będą a się trzymać to będzie też miejsce na zasadę wzajemności...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo