Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Trwałość mięs
Autor Wiadomość
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2019-01-30, 20:40   

A wołowinę tam kupujesz? xD
 
     
~amminadab 

Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 10 Kwi 2015
Posty: 27
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-02-03, 13:04   

Larrikol napisał/a:
A wołowinę tam kupujesz? xD


Nie :-P Nie jadam wołowiny :-P Kurczaków itp też nie jak coś :-D Parówek, mortadeli, pasztetów i wszelkich mielonek typu Tyrolska też nie kupuję. Zwracam uwagę na zawartość miesa w przetworach i szerokim łukiem omijam MOM. Czasem śledzika sobie kupię, ale to już jak leci i z Biedronki i z Kauflandu się nada :-D Wydawać się może komuś, że to dziwaczenie, ale taki już nawyk :-)
 
     
marek_k62
[Usunięty]

Wysłany: 2019-02-04, 09:29   

na marginesie,
wolę mięso z biedry, kaufla, czy lidla w vac (szczególnie nie z Polski) niż te "przyzagrodowe". może i ma płaski smak, może i więcej (teoretycznie) chemii, ale trzyma normy. Tam za numer z "padliną" idzie się na długie lata za kraty i buli potężne kary idące w miliony. I hodowca, i ubojnie, pośrednicy i nadzór wet. U nas... "Polak potrafi". Grzywna, rok w zawiasach i hulaj dusza...
Niejednokrotnie, robiąc swoje wyroby o tym, się przekonałem.
 
     
koksu 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 07 Sie 2017
Posty: 4
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-02-21, 20:42   

Mięso jest dość delikatnym produktem i kupując z marketu czy innego miejsca termin przydatności do spożycia szlak trafia już po wyjęciu z lodówki na terenie sklepu. Wiec jak ci śmierdzi dzień przed czy dwa dni przed końcem terminu to też twoja wina. Ciąg chłodniczy przerwany i żaden sanepid tu nie pomoże. A tak na dobrą sprawę te terminy hmm... przykładowo termin do 22,02: o 23:59 22,02 mogę zjeść bo się nie sterminowało a o 00:01 23,02 już fe ble bo po terminie?
Przeczytałam cały wątek i mogę powiedzieć że mies bezpośrednio w vac nie kupuje w żadnych supermarketach. VAC często się rozszczelnia i z tąd ten smród w lodówkach.
marek_k62 napisał/a:
na marginesie,
wolę mięso z biedry, kaufla, czy lidla w vac (szczególnie nie z Polski) niż te "przyzagrodowe". może i ma płaski smak, może i więcej (teoretycznie) chemii, ale trzyma normy. Tam za numer z "padliną" idzie się na długie lata za kraty i buli potężne kary idące w miliony. I hodowca, i ubojnie, pośrednicy i nadzór wet. U nas... "Polak potrafi". Grzywna, rok w zawiasach i hulaj dusza...
Niejednokrotnie, robiąc swoje wyroby o tym, się przekonałem.

Człowiek się nie zna przeczytał artykuł z szmatławca i może obejrzał niusa z TV i, się wypowiada ehh...
Jaka "padlina"?????? gdzie?, kiedy?, w którym kraju? myślisz o Belgii?? gdzie cichaczem opchnęli takie mięsko, czy o Norwegii?? Bo w Polsce żadnej afery z "padliną" nie było.
Brak lek. vet. przy uboju tak, krowy z połamanymi nogami tak, ledwo chodzące przez złamanie miednicy podczas porodu tak i tyle!!!!
A swoją drogą zjadłam dzisiaj pysznego tatara, sama zrobiłam mniam nawet wołowinkę kroiłam nożem dla lepszego smaczku. Pychotka :D
 
     
marek_k62
[Usunięty]

Wysłany: 2019-02-22, 09:56   

bzdury.
Od wielu lat mam z tym do czynienia na wielu poziomach. Mogę zapewnić, że to co napisałem o polskim mięsie to często rzeczywistość.
nikt też nie każe brać rozszczelnionego vac. Chyba, że nie ma się pojęcia. Jak Ty.
 
     
koksu 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 07 Sie 2017
Posty: 4
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-02-28, 20:59   

Zapewne masz racje, bo jesteś ekspertem w tej kwestii. A ja tylko głupim kasjerem w biedronce.
 
     
marek_k62
[Usunięty]

Wysłany: 2019-03-02, 09:35   

Nie zaprzeczę.
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-04-15, 20:25   

https://swiatrolnika.info/informacje/5508-milczenie-swiata-o-niemieckich-ubojniach-przerabiajacych-zdechle-krowy-i-lezaki-na-kebaby-kolejna-afera-ale-to-niemcy-nie-polska-wiec
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
Pablo40 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 11 Lip 2019
Posty: 12
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-04-22, 11:34   

Witam.Czy mieliście ostatnio zwroty łopatki z Irlandi termin do spożycia 26 04 2020?Mieso po otwarciu tak śmierdzi że szok,ciekawi mnie czy to pojedyncze sztuki czy cała partia?
 
     
Crackhead 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 01 Maj 2021
Posty: 8
Skąd: Kraków
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2021-05-01, 23:04   

Pablo40 napisał/a:
Witam.Czy mieliście ostatnio zwroty łopatki z Irlandi termin do spożycia 26 04 2020?Mieso po otwarciu tak śmierdzi że szok,ciekawi mnie czy to pojedyncze sztuki czy cała partia?



Może powinniście zacząć pilnować ciągu chłodniczego? Może trzeba to rozkładać na czas, a nie, że chłodnia przyjeżdża a wy na fajeczce za wiatą przy paleciaku.
_________________
Essa
 
  Ocena JMP: 4/10
     
Pablo40 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 11 Lip 2019
Posty: 12
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2021-05-03, 13:49   

Dzięki za odpowiedź po roku.Był to problem całej partii a nie ciągu chłodniczego.Pozdrawiam i oby wiecej takich skrupulatnych pracowników w JMP.
 
     
Crackhead 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 01 Maj 2021
Posty: 8
Skąd: Kraków
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2021-05-03, 17:17   

Pablo40 napisał/a:
Dzięki za odpowiedź po roku.Był to problem całej partii a nie ciągu chłodniczego.Pozdrawiam i oby wiecej takich skrupulatnych pracowników w JMP.



Ahhh, chyba, że...
Proszę wybaczyć moją odpowiedź, trochę mnie poniosło.
_________________
Essa
 
  Ocena JMP: 4/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo