Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Oddanie 4 godzin za badania kontrolne
Autor Wiadomość
viki 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 27 Sty 2013
Posty: 9
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-01-25, 12:01   

kluq napisał/a:
Co za frajerstwo robić badania w dniu wolnym, jak sobie pozwalacie to tak macie. Niedługo będziecie brać urlop zamiast l4 :bu:


Byłam z tym u Som-a odpowiedz, że mogą, ale nie MUSZĄ, a że rąk do pracy wciąż brakuje to nie mają jak.
 
     
Givszoman
[Usunięty]

Wysłany: 2019-01-26, 19:16   

Będzie tak jak z delegacjami. Nie upomnisz się - nie będzie zwrotu za delegację czy oddania 4 godzin za badanie.
 
     
~zjebosz 


Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 45
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-01-27, 22:11   

To grubo widze. U mnie jest to zaplanowane 12h, zeby zrobic badania i miec pracownika w pracy. Pracownik jedzie na badania po czym po badaniach stawia sie w pracy. Najczesciej zajmuje to 3,5h (dojazd do medycyny pracy, odczekanie w dluuuuugiej kolejce i dojazd do pracy). Nie ma problemu, nikt sie nie skarży, kazdy robi badania w terminie do tego wyznaczonym. I tak to powinno działać. Lub jak jeden z wczesniejszych komentatorow - 4h w grafiku i na badania jedzie. To takie proste jak zaplanowanie szkolenia BHP.
A co do urlopow i l4 to znam osoby co jak nie dostana urlopu jak sie zle czuja i straca premie to do konca miesiaca juz ich nie zobaczysz xD ale nie ma co wchodzic na glowe.
  Ocena JMP: 9/10
     
Biurowa 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 19 Wrz 2016
Posty: 427
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-01-28, 01:47   

U nas na badania się jeździ na dniu wolnym w grafiku. Gdy zaczynasz wspominać KS, że tak nie powinno być to śmieje Ci się w twarz i gada, ze jak się nie podoba, to można iść do Lidla
 
     
~Ant3kk 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 22 Cze 2017
Posty: 47
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-01-28, 13:19   

Biurowa napisał/a:
U nas na badania się jeździ na dniu wolnym w grafiku. Gdy zaczynasz wspominać KS, że tak nie powinno być to śmieje Ci się w twarz i gada, ze jak się nie podoba, to można iść do Lidla


Mówisz, że idziesz na chwilę do szafki, wracasz z telefonem, wybierasz pewien numer i patrząc w oczy kierownika dzwonisz...
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2019-01-28, 15:00   

Cytat:
Mówisz, że idziesz na chwilę do szafki, wracasz z telefonem, wybierasz pewien numer i patrząc w oczy kierownika dzwonisz...
i Ty tak robisz?
 
     
Givszoman
[Usunięty]

Wysłany: 2019-01-28, 19:40   

Prawda jest taka, że w tej firmie trzeba się kłócić o wszystko co ma związek z prawami pracowniczymi. Choćby o zwrot delegacji w jakimś normalnym terminie - normą jest czekanie nawet 6 lub więcej miesięcy na zwrot, albo robienie badań po godzinach pracy lub wręcz na wolnym, znam jeszcze przypadek wysyłania pracownika w delegację w czasie gdy sam w związku z remontem swojego sklepu był na innym (na miejscu okazuje się że nie można w żadnym wypadku oddelegować z delegacji inaczej niż przesyłając pracownika z powrotem na sklep, który jest w remoncie). Normą jest przynajmniej na niektórych sklepach zmienianie grafiku często z dnia na dzień, jak ktoś nie powie stanowczo NIE, to potem się przychodzi co chwila np. na 10 do 18. Niestety o część praw pracowniczych trzeba się kłócić. Coś w tym temacie mógłbym się wypowiedzieć ale szkoda klawiatury. I czasu.
 
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-01-28, 20:11   

Biurowa napisał/a:
U nas na badania się jeździ na dniu wolnym w grafiku. Gdy zaczynasz wspominać KS, że tak nie powinno być to śmieje Ci się w twarz i gada, ze jak się nie podoba, to można iść do Lidla


nie wiem, gdzie pracujesz, ale jesli sytuacja finansowa pozwolila by mi na zmiane pracy, nastepnego dnia zwolnil bym sie

praca praca, ale trzeba miec szacunek... do samego siebie
 
     
~Ant3kk 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 22 Cze 2017
Posty: 47
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-01-29, 06:59   

Larrikol napisał/a:
Cytat:
Mówisz, że idziesz na chwilę do szafki, wracasz z telefonem, wybierasz pewien numer i patrząc w oczy kierownika dzwonisz...
i Ty tak robisz?


Pytasz się czy jestem normalnym człowiekiem, który w swojej sprawie potrafi otworzyć buzię i coś powiedzieć ? Tak, jestem. Jednak nigdy nie miałem takiej okazji być postawionym przed taką sytuacją, mówię o biedronce. Jako że jestem jeszcze młody, nie mam swojej rodziny na utrzymaniu, nie muszę się obawiać konsekwencji z tym związanych, konsekwencji typu "najgorszy pracownik, "przeniesienie na inny sklep", zwyczajnie bym się zwolnił mówiąc szczerze co mi leży na sercu.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo