Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Badania i książeczka sanepidowska
Autor Wiadomość
iksdeee 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 20 Sty 2019
Posty: 10
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-01-21, 14:12   

dzięki, właśnie nie dawno dowiedziałem się że mimo rozmowy i dostarczenia następnego dnia CV nie oznaczało że dostałem prace hahaha, okazuje się że 7 osób jest na 2 miejsca. I co wyrobie książeczkę, powie mi ze dziękujemy Panu i jestem 100zł w plecy.... Mam do wyboru praca w biedrze albo praca biurowa (za niestety mniejsze pieniądze) eh.... Kto by pomyślał że Biedra może mieć aż nadto chętnych
 
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-01-22, 09:14   

iksdeee napisał/a:
dzięki, właśnie nie dawno dowiedziałem się że mimo rozmowy i dostarczenia następnego dnia CV nie oznaczało że dostałem prace hahaha, okazuje się że 7 osób jest na 2 miejsca. I co wyrobie książeczkę, powie mi ze dziękujemy Panu i jestem 100zł w plecy.... Mam do wyboru praca w biedrze albo praca biurowa (za niestety mniejsze pieniądze) eh.... Kto by pomyślał że Biedra może mieć aż nadto chętnych


książeczka sanepidowska nie jest dla biedry, tylko dla ciebie, warto ją mieć wyrobioną, bo jest ważna całe życie (pilnować i nie zgubić) i znacznie wszędzie ułatwia rekrutację, bo to zawsze plus, że ktoś nie musi jej dopiero wyrabiać (przecież troszkę to trwa) - więc jeśli nawet biedra weźmie kogoś innego, z niczym nie będziesz w plecy, zyskasz dokument na całe życie
_________________
Cała sztuka polega na tym, żeby będąc sobą, być kimś wyjątkowym
 
     
marek_k62
[Usunięty]

Wysłany: 2019-01-23, 11:20   

książeczki to już tylko do albumu pamiątkowego.

"Na mocy ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi dawna książeczka sanepidowska została zastąpiona przez orzeczenie lekarskie do celów sanitarno-epidemiologicznych. Obowiązkowe badania sanitarno-epidemiologiczne oraz ich wyniki są odnotowywane w karcie badań do celów sanitarno-epidemiologicznych, a lekarz medycyny pracy wydaje odpowiednie orzeczenie lekarskie (którego treść wpisuje też do karty badań) i przekazuje je osobie badanej oraz pracodawcy. Oznacza to, że dawniej popularna książeczka sanepidu nie jest uznawanym przez obowiązujące przepisy dokumentem medycznym, a jedynym prawnie wiążącym dokumentem pozostaje wspomniane orzeczenie lekarskie."

z "całym życiem" też nie do końca:

"Zgodnie z art. 7 ust. 2 u.z.z.ch.z., po przeprowadzonym badaniu lekarze, o których mowa powyżej, wydają orzeczenie lekarskie:

o zdolności do wykonywania prac, przy których wykonywaniu istnieje możliwość przeniesienia zakażenia lub choroby zakaźnej na inne osoby;
o czasowych lub trwałych przeciwwskazaniach do wykonywania prac, przy których wykonywaniu istnieje możliwość przeniesienia zakażenia lub choroby zakaźnej na inne osoby.

Przepisy nie wskazują natomiast, czy – i jak często – badanie do celów sanitarno-epidemiologicznych powinno być powtarzane. To lekarz, w oparciu o posiadaną wiedzę medyczną oraz po uzyskaniu informacji od pracownika o rodzaju i miejscu świadczenia pracy ma możliwość wskazania następnego terminu przeprowadzenia przedmiotowych badań. Jeżeli nie istnieją przesłanki wskazujące na zakażenie czynnikami uniemożliwiającymi wykonywanie określonych prac, to orzeczenie lekarskie jest ważne. O aktualności badań decyduje również kontynuacja pracy w tym samym zakładzie, jak również zakres i rodzaj wykonywanych czynności na stanowisku pracy oraz właściwie udokumentowane badania w dokumentacji medycznej lekarza przeprowadzającego badania."
 
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-01-23, 12:04   

marek_k62, w cytatach, które przytaczasz jest mowa o roku 2008, a ja mam książeczkę, z którą zostałam przyjęta do pracy, wyrabianą max 5 lat temu, czyli około 2014 roku, więc ciekawe jak to jest z tymi przepisami? w jednych sanepidach tak, w drugich inaczej?
_________________
Cała sztuka polega na tym, żeby będąc sobą, być kimś wyjątkowym
 
     
@sylwuńka 

Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 06 Lis 2016
Posty: 466
Skąd: warszawa
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-01-23, 12:28   

Ja w 2016 robiłam sanepid i też mam książeczkę a w niej wpisane badania sanepid, Ale już w 2018 r nie dostałam żadnego wpisu tylko orzeczenie. Książeczki są dalej ważne tylko już coraz mniej używane w praktyce.
_________________
Jestem zakręcona...
  Ocena JMP: 7/10
     
iksdeee 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 20 Sty 2019
Posty: 10
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-01-24, 14:07   

strata 100zł chodzi mi o to że mam mało hajsu teraz a jeżeli nie biedra to ide do biura i nie sądze żebym szukał pracy w handlu typu biedronka, no będę mieć papier który nie będę używał :)
 
     
@sylwuńka 

Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 06 Lis 2016
Posty: 466
Skąd: warszawa
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-01-24, 22:31   

iksdeee, biedronka normalnie kieruje na sanepid i za niego płaci więc żadna strata pieniędzy.
_________________
Jestem zakręcona...
  Ocena JMP: 7/10
     
iksdeee 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 20 Sty 2019
Posty: 10
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-01-25, 15:43   

Jeżeli wyrobie i nie przyjmą mnie do biedry to nie opłacą tego :)
 
     
@sylwuńka 

Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 06 Lis 2016
Posty: 466
Skąd: warszawa
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-01-26, 11:11   

Myślę że Cię przyjmą 😁 i zapłaca nawet jak Cie nie przyjmą, to ich problem ze Cie wysłali na badania i ewentualnie nie przyjęli. A popo masz jakąś inną biedronkę w okolicy? I dali Ci to skierowanie wkoncu?
_________________
Jestem zakręcona...
  Ocena JMP: 7/10
     
marek_k62
[Usunięty]

Wysłany: 2019-02-04, 09:40   

MalaAsia napisał/a:
marek_k62, w cytatach, które przytaczasz jest mowa o roku 2008, a ja mam książeczkę, z którą zostałam przyjęta do pracy, wyrabianą max 5 lat temu, czyli około 2014 roku, więc ciekawe jak to jest z tymi przepisami? w jednych sanepidach tak, w drugich inaczej?


nie. Książeczki wydaja bo widocznie jeszcze je maja na stanie. Tyle, ze one nie mają już żadnego znaczenia formalnego. Jedynym ważnym dokumentem jest już tylko wspomniany kwit.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo