Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Podwyżka wynagrodzeń 2019
Autor Wiadomość
~zjebosz 


Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 45
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-01-20, 01:13   

Jako, że jesteśmy przy podwyzkach wynagrodzen to jaka macie stawke brutto i ile stażu na stanowisku kierowniczym? Chce ubiegać sie u som o wyrownanie do innych kierownikow i musze zaczerpnac tej wiedzy od Was :) (jesli ktos sie pochwali)
Rok i 10miesiecy ma 4600.
  Ocena JMP: 9/10
     
coisluachra 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 11 Sie 2018
Posty: 20
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-01-20, 08:49   

Witam, udzielam się bardzo rzadko , wtedy jak mi nerw puści :-! a do czego ty chcesz się wyrównywać ??
po roku i 10 m-cach , staż 10 lat KS to 5300 !! brutto , a pewnie są i ze stażem powyżej 10 lat i mają też tyle samo, oczywiście w zależności od regionu bo zaraz szambo się wyleje że to nie prawda, zawsze jak mówimy o zarobkach nie mówimy o Wa-wie żeby było jasne , pozdrawiam i najpierw to proponuję wyrównać się wiedzą i znajomością firmy od podszewki , ale gratuluje pomysłu :-)
 
     
#Lujan 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 09 Paź 2016
Posty: 99
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-01-20, 11:34   

Najwyższa dla zwykłych regionów to właśnie 5300. Najniższa 4400. Nie wiem co jest pośrodku, ale może właśnie to 4600?
 
     
~zjebosz 


Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 45
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-01-20, 14:59   

coisluachra napisał/a:
Witam, udzielam się bardzo rzadko , wtedy jak mi nerw puści :-! a do czego ty chcesz się wyrównywać ??
po roku i 10 m-cach , staż 10 lat KS to 5300 !! brutto , a pewnie są i ze stażem powyżej 10 lat i mają też tyle samo, oczywiście w zależności od regionu bo zaraz szambo się wyleje że to nie prawda, zawsze jak mówimy o zarobkach nie mówimy o Wa-wie żeby było jasne , pozdrawiam i najpierw to proponuję wyrównać się wiedzą i znajomością firmy od podszewki , ale gratuluje pomysłu :-)


To nerw Ci puścił, ze sie odezwalas. Jakbym nie mial podstaw do napisania to bym nie napisal. W firmie u nas stazowe zawsze sa po roku i po 3 latach, to dlaczego dla kierownikow jest inaczej? Nie ma stazowych a mam znajomych kierownikow co maja staz powyzej 2 lata i maja stawke 5400,to dlaczego ja mam miec mniejsza? A wiedze mam wieksza niz jak niejeden kierownik z 10 letnim stażem, ktory nie zna prawa pracy czy praw pracownika, ale nie o tym tu mowa kto ma jakie kompetencje.
  Ocena JMP: 9/10
     
#Lujan 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 09 Paź 2016
Posty: 99
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-01-20, 15:20   

Jak to dla kierowników nie ma stazowego?
 
     
~zjebosz 


Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 45
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-01-20, 17:06   

No nie ma. Wg nowego regulaminu wynagrodzen i podwyzek ze stycznia 2018, kierownicy sklepow nie maja podwyzek stazowych od tamtego roku i podwyzka moze byc przyznana przez SOMa po ocenie rocznej pracownika. Wiec moj wniosek jest taki, ze jak ktos nie zainteresuje sie o swoje dochody to bedzie mial nieco wiecej od zastepcy a jesli zastepca zrobi kilka nocek w miesiacu to zarobi wiecej niz kierownik. Ja mam taka sytuacje.
  Ocena JMP: 9/10
     
#Lujan 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 09 Paź 2016
Posty: 99
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-01-20, 18:20   

No to rzeczywiscie strasznie to niesprawiedliwe. Czemu niby nas mają podwyżki stażowe nie obejmować?
 
     
~zjebosz 


Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 45
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-01-20, 19:13   

Dopiero teraz to wiesz? Czy to ironia z ta niesprawiedliwoscia?
  Ocena JMP: 9/10
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-01-20, 20:21   

coz, podwyzki powinny byc wtedy kiedy dany pracownik (kasjer, zks,ks) potrafi to i to, tylko pytatnie jak to zrobic w przypadku kasjerow bo jest ich za duzo

w mojej pracy podwyzki sa, od tego kto co potrafii, a nie ze Xsinski pracuje 3 lata to mu damy stazowe


wychodza z zalozenia, ze im lepszy KS, tym lepiej bedzie sklep funkcjonowal no i SOM to bedzie widzial
 
     
~zjebosz 


Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 45
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-01-21, 21:47   

Noi to jakies logiczne wytlumaczenie :) tylko jak miec motywacje jak zastepca dostaje wiecej a ma mniej na glowie :)
  Ocena JMP: 9/10
     
@piivko19 

Stanowisko:
kadry

Dołączyła: 20 Lut 2011
Posty: 344
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-01-22, 10:10   

Patrzę, że sieci handlowe idą w stronę JMP - jako takich podwyżek nie ma, ale są premie ...

"Sieć Kaufland wprowadza nowy dodatek motywacyjny dla swoich pracowników. Za dyspozycyjność i wzorową frekwencję, pracownicy sklepów oraz centrów dystrybucyjnych mogą liczyć na 400 zł dodatku do wynagrodzenia.

Nowy dodatek motywacyjny zostanie wprowadzony od marca. Będą nim objęci pracownicy sklepów oraz centrów dystrybucyjnych w całej Polsce. Dodatek ma na celu motywowanie personelu do zwiększenia jego dyspozycyjności i frekwencji w pracy. Za pełną obecność zgodną z obowiązującym rozkładem czasu pracy pracownik otrzyma 400 zł brutto dodatku miesięcznie."
  Ocena JMP: 5/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2019-01-22, 11:41   

Zwolnienia lekarskie sa u nas nadużywane, system sobie z tym nie radził, więc firmy wprowadziły swoje rozwiązania.
 
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-01-22, 13:37   

piivko19 napisał/a:
Patrzę, że sieci handlowe idą w stronę JMP - jako takich podwyżek nie ma, ale są premie ...

"Sieć Kaufland wprowadza nowy dodatek motywacyjny dla swoich pracowników. Za dyspozycyjność i wzorową frekwencję, pracownicy sklepów oraz centrów dystrybucyjnych mogą liczyć na 400 zł dodatku do wynagrodzenia.

Nowy dodatek motywacyjny zostanie wprowadzony od marca. Będą nim objęci pracownicy sklepów oraz centrów dystrybucyjnych w całej Polsce. Dodatek ma na celu motywowanie personelu do zwiększenia jego dyspozycyjności i frekwencji w pracy. Za pełną obecność zgodną z obowiązującym rozkładem czasu pracy pracownik otrzyma 400 zł brutto dodatku miesięcznie."


W stone Lidla nie biedronki, w Lidlu było znacznie wcześniej niż i biedrze, a co do mniejszych zarobków ks od zks, ks też może brać nocki i weźmie większą wypłatę :-P


Z reguły ks pracujena 1 zmianę, raz w miesiącu może ma 2 zmianę, to jest jakaś motywacja układanie grafiku pod siebie
 
     
Almera 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 17 Lut 2018
Posty: 18
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-01-22, 17:18   

Z reguły ks pracujena 1 zmianę, raz w miesiącu może ma 2 zmianę, to jest jakaś motywacja układanie grafiku pod siebie

Masz rację, u mnie KS pracuje niby 6- 14, przychodzi na 7 lub 8. No cóż, jakie stanowisko taka wola i chęć do pracy A Zks zrobią wszystko oby sklep dobrze wyglądał przy wizycie SSM, SOM lub PSM. Taka rzeczywistość.
 
     
marek_k62
[Usunięty]

Wysłany: 2019-01-23, 11:10   

Larrikol napisał/a:
Zwolnienia lekarskie sa u nas nadużywane, system sobie z tym nie radził, więc firmy wprowadziły swoje rozwiązania.

wcześnie, czy później te rozwiązania skończą się milionowymi odszkodowaniami. Jeden ciężki wypadek osoby ewidentnie chorej i dobry papuga ruszy kamyczek, za którym pójdzie lawina. Kancelarie odszkodowawcze już czekają.
Takie rozwiązania stwarzają zagrożenie dla zdrowia i życia pracownika, współpracowników i klientów.
Kwestia czasu.
a od "nadużywania" są służby kadrowe i ZUS.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo