Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
referendum strajkowe
Autor Wiadomość
~Ant3kk 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 22 Cze 2017
Posty: 47
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-01-18, 17:18   

Jedyny strajk w jakim mogę wziąć udział, to strajk, który będzie miał w planach wywalczyć normalny grafik, człowiek nic nie może zaplanować na obecną chwilę, oraz strajk, który uniemożliwi pewnym pracownikom ze statusem samotny/a, z 5-ciorgiem dzieci, branie miesiąc w miesiąc samych pierwszych zmian, człowiek ( ja ) nie chce/ę już dłużej pracować na same drugie zmiany. Dziękuję i pozdrawiam.
 
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-01-18, 17:26   

Ant3kk napisał/a:
Jedyny strajk w jakim mogę wziąć udział, to strajk, który będzie miał w planach wywalczyć normalny grafik, człowiek nic nie może zaplanować na obecną chwilę, oraz strajk, który uniemożliwi pewnym pracownikom ze statusem samotny/a, z 5-ciorgiem dzieci, branie miesiąc w miesiąc samych pierwszych zmian, człowiek ( ja ) nie chce/ę już dłużej pracować na same drugie zmiany. Dziękuję i pozdrawiam.

elastyczny grafik to dla mnie akurat zaleta tej pracy, a co do 2 zm, po co ma ktoś za ciebie wywalczać więcej 1? człowiek (ty) sam się nie umie o to skutecznie upomnieć? to są rzeczy do dogadania się na sklepie a nie do strajkowania
_________________
Cała sztuka polega na tym, żeby będąc sobą, być kimś wyjątkowym
 
     
~Ant3kk 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 22 Cze 2017
Posty: 47
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-01-18, 17:57   

@MalaAsia Mówiłem pół serio, pół żartem. Oczywistym jest, że taki strajk nie miałby sensu. Zwykła moja frustracja i postawa szydercza wobec pracowników chcących strajkować, nie dając w pracy z siebie nawet 20% możliwości. Elastyczny grafik to zaleta, trudno z tym się nie zgodzić, ale jak masz normalną ekipę na sklepie, gdzie jeden pracownik nie zapisuje połowy kartki A4 z prośbami... u mnie takich pracowników jest multum. Poprawię się, nie abym twierdził, że to wina pracowników chcących mieć ciągle pierwsze zmiany, jest to wina kierownika, który na to pozwala i akceptuje, zresztą nie jest to takie ważne, nie będę swoich żali wylewał na forum. Pozdrawiam.
 
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-01-18, 18:08   

pchełka napisał/a:
2809: dziękuję,wezmę.. i właśnie dlatego nie lubię tu pisać.. zawsze jakiś "poprawiacz" się znajdzie.. 😕 a to forum dla wszyskich.. chyba..

tak, dla wszystkich, więc nie ma co się zniechęcać tym, że ktoś chciał zabłysnąć w taki sposób, tyle jego ;-)

Ant3kk napisał/a:
@MalaAsia Mówiłem pół serio, pół żartem. Oczywistym jest, że taki strajk nie miałby sensu. Zwykła moja frustracja i postawa szydercza wobec pracowników chcących strajkować, nie dając w pracy z siebie nawet 20% możliwości. Elastyczny grafik to zaleta, trudno z tym się nie zgodzić, ale jak masz normalną ekipę na sklepie, gdzie jeden pracownik nie zapisuje połowy kartki A4 z prośbami... u mnie takich pracowników jest multum. Poprawię się, nie abym twierdził, że to wina pracowników chcących mieć ciągle pierwsze zmiany, jest to wina kierownika, który na to pozwala i akceptuje, zresztą nie jest to takie ważne, nie będę swoich żali wylewał na forum. Pozdrawiam.


Nie wiem czy ci co "nie dają z siebie nawet 20% możliwości" chcą strajkować, jednak trochę zachodu to referendum i strajkowanie wymaga, więc jak ktoś się nie angażuje w pracę, to może nie będzie mu się chciało zawracać sobie i tym głowy ;) co do waszych grafików - porozmawiaj z ks, powiedz co chcesz, np w jakie dni nie chcesz/nie możesz mieć 2 zmiany, bo coś tam, a jak to nic nie da zawsze możesz tak bardzo na tę 2 zm nie móc przyjść że weźmiesz uż lub zwolnienie, czasem jak słowa nie dają rady, to takie działanie przemawia mocniej, niż 1000 słów
Masz swoje prośby może nie na arkusz A4 ale jednak masz i są ważne, i masz prawo do poważnego ich potraktowania i respektowania tak samo jak każdy inny pracownik
_________________
Cała sztuka polega na tym, żeby będąc sobą, być kimś wyjątkowym
 
     
sygri75

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 15 Sie 2014
Posty: 20
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-01-20, 21:28   

Dziękuję Piotrze za odpowiedź, będziemy czekać.
 
     
#Florianka 

Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2017
Posty: 64
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-01-21, 10:42   

MalaAsia napisał/a:
Ant3kk napisał/a:
Jedyny strajk w jakim mogę wziąć udział, to strajk, który będzie miał w planach wywalczyć normalny grafik, człowiek nic nie może zaplanować na obecną chwilę, oraz strajk, który uniemożliwi pewnym pracownikom ze statusem samotny/a, z 5-ciorgiem dzieci, branie miesiąc w miesiąc samych pierwszych zmian, człowiek ( ja ) nie chce/ę już dłużej pracować na same drugie zmiany. Dziękuję i pozdrawiam.

elastyczny grafik to dla mnie akurat zaleta tej pracy, a co do 2 zm, po co ma ktoś za ciebie wywalczać więcej 1? człowiek (ty) sam się nie umie o to skutecznie upomnieć? to są rzeczy do dogadania się na sklepie a nie do strajkowania

Nie na każdym sklepie ida na rękę.U nas w ciągu roku zmieniło się 3 KS ,teraz to jakaś masakra,idziesz pogadać o grafiku a ty słyszysz ,że tak powiedział KR i tak ma być,nie pytają nas o zdanie zmieniając grafik,dlatego bardzo szanuję sklepy na których sa spoko Kierownicy i z którymi można się dogadać.Tyle razy szłam na rękę jeżdżąc w delegacje,pomagając a gdy ja idę prosić o zmiane nie z byle powodu słyszę ,że nie da rady :-( przykre ,że z własnym kierownikiem nie można normalnie porozmawiać i w miarę możliwości się dogadać.
 
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-01-21, 23:04   

Florianka napisał/a:

Nie na każdym sklepie ida na rękę.U nas w ciągu roku zmieniło się 3 KS ,teraz to jakaś masakra,idziesz pogadać o grafiku a ty słyszysz ,że tak powiedział KR i tak ma być,nie pytają nas o zdanie zmieniając grafik,dlatego bardzo szanuję sklepy na których sa spoko Kierownicy i z którymi można się dogadać.Tyle razy szłam na rękę jeżdżąc w delegacje,pomagając a gdy ja idę prosić o zmiane nie z byle powodu słyszę ,że nie da rady :-( przykre ,że z własnym kierownikiem nie można normalnie porozmawiać i w miarę możliwości się dogadać.


Nie wydaje mi się by ludzie to długo dali radę znosić, jak ktoś będzie bardzo potrzebował wolnego rano, czy popołudniu, a kiero nie pójdzie na rękę i nie zmieni to sorry, ale weźmiesz uż, bo np do lekarza iść musisz, czy się to komuś podoba czy nie, skoro czekałaś ileś miesięcy, by się do niego dostać ... fakt, stracisz na tym finansowo, no ale co kiero na tym zyska? tyle, że na żadnej zmianie nie będzie mieć pracownika, bo nie chciał mu zmienić ... no kiepski zysk moim zdaniem
_________________
Cała sztuka polega na tym, żeby będąc sobą, być kimś wyjątkowym
 
     
#Florianka 

Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2017
Posty: 64
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-01-22, 10:45   

MalaAsia napisał/a:
Florianka napisał/a:

Nie na każdym sklepie ida na rękę.U nas w ciągu roku zmieniło się 3 KS ,teraz to jakaś masakra,idziesz pogadać o grafiku a ty słyszysz ,że tak powiedział KR i tak ma być,nie pytają nas o zdanie zmieniając grafik,dlatego bardzo szanuję sklepy na których sa spoko Kierownicy i z którymi można się dogadać.Tyle razy szłam na rękę jeżdżąc w delegacje,pomagając a gdy ja idę prosić o zmiane nie z byle powodu słyszę ,że nie da rady :-( przykre ,że z własnym kierownikiem nie można normalnie porozmawiać i w miarę możliwości się dogadać.


Nie wydaje mi się by ludzie to długo dali radę znosić, jak ktoś będzie bardzo potrzebował wolnego rano, czy popołudniu, a kiero nie pójdzie na rękę i nie zmieni to sorry, ale weźmiesz uż, bo np do lekarza iść musisz, czy się to komuś podoba czy nie, skoro czekałaś ileś miesięcy, by się do niego dostać ... fakt, stracisz na tym finansowo, no ale co kiero na tym zyska? tyle, że na żadnej zmianie nie będzie mieć pracownika, bo nie chciał mu zmienić ... no kiepski zysk moim zdaniem


Racja,nasza KS ciągle zasłania się KR bo on kazał,wogóle nie ma swojego zdania i jestem ciekawa jak długo tak pociągnie.Ostatnia rozmowa z KS wyglądała tak ,, ciągle tylko straszycie UŻ i zwolnieniami'',ale kto straszy? ja nie zamierzam straszyć tylko poprostu jestem zmuszona do wzięcia UŻ lub L4 w takiej sytuacji,bo z byle powodu się nie odzywam i nie proszę o zmianę grafiku,jeżeli ktoś mnie prosi o zmianę w grafiku z ważnego powodu to idę na rękę,ale chyba czas to zmienić.Ostatni KS był o niebo lepszy,szło zagadać,szedł na rękę w miarę możliwości ,zupełnie inne podejście do pracownika i co najważniejsze SZACUNEK ,a teraz tego brak,bardzo brak :-( kiedyś do pracy szłam z uśmiechem na twarzy,teraz coraz częściej nie chce się do te pracy iść :-( dlatego fajnie jest popatrzeć na te sklepy w których się szanują i sobie do gardeł nie skaczą.
 
     
marek_k62
[Usunięty]

Wysłany: 2019-01-27, 11:24   

:-D :-D :-D
już widzę te kolejki w Zarządach Regionów do udziału w referendum....
jajcarze...
 
     
Misiek1212 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 28 Gru 2018
Posty: 8
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-01-27, 18:30   

U was też KR pilnują kart do głosowania ???
  Ocena JMP: 5/10
     
~zjebosz 


Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 45
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-01-27, 22:16   

Misiek1212 napisał/a:
U was też KR pilnują kart do głosowania ???


Mozesz to jakos rozwinac? Wyjasnic o co chodzi? Bo na pierwszy rzut oka, odpowiem ze nie bo nie ma kart u nas.
  Ocena JMP: 9/10
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-01-28, 12:38   

Misiek1212 napisał/a:
U was też KR pilnują kart do głosowania ???

może KR jest związkowcem ? ;-)
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
Misiek1212 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 28 Gru 2018
Posty: 8
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-01-29, 07:17   

zjebosz napisał/a:
Misiek1212 napisał/a:
U was też KR pilnują kart do głosowania ???


Mozesz to jakos rozwinac? Wyjasnic o co chodzi? Bo na pierwszy rzut oka, odpowiem ze nie bo nie ma kart u nas.


Przyjechały pocztą formularze do głosowania i wnioski do wstąpienia do ZZ. A KR kazał na całym rejonie jeżeli przyjdą takie rzeczy z ZZ. Spakować do koperty i zabezpieczyć oraz odesłać na DC. Na drugi dzień były już w kopercie i gotowe do odesłania na DC
  Ocena JMP: 5/10
     
zz-biedronka 
piotr.a

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 380
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-01-29, 07:30   

Misiek1212 napisał/a:
zjebosz napisał/a:
Misiek1212 napisał/a:
U was też KR pilnują kart do głosowania ???


Mozesz to jakos rozwinac? Wyjasnic o co chodzi? Bo na pierwszy rzut oka, odpowiem ze nie bo nie ma kart u nas.


Przyjechały pocztą formularze do głosowania i wnioski do wstąpienia do ZZ. A KR kazał na całym rejonie jeżeli przyjdą takie rzeczy z ZZ. Spakować do koperty i zabezpieczyć oraz odesłać na DC. Na drugi dzień były już w kopercie i gotowe do odesłania na DC


Organizacja Zakładowa NSZZ "Solidarność" w JMP S.A. żadnych formularzy do głosowania nie rozsyłała po sklepach. Karty do głosowania pracownik musi osobiście pobrać i potwierdzić na liście. Wnioski do wstąpienia do ZZ też nie są nasze ani Sierpnia80 i Solidarności80.
  Konto: OFICJALNE - Związki Zawodowe "Solidarność" w Jeronimo Martins
     
Biurowa 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 19 Wrz 2016
Posty: 427
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-01-29, 12:36   

Przypominam tylko, że aby referendum było ważne musi wziąć w nim udział min. 50% załogi.

Całe to referendum i dyskusje o nim są więc w tym przypadku jedynie... gównoburzą związków 8-)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo