Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wypłata
Autor Wiadomość
Maja-krol@o2.pl 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 09 Sty 2019
Posty: 10
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-01-10, 14:26   

MalaAsia napisał/a:
Maja-krol@o2.pl, 1880 brutto to jakieś 1370 netto, z tego 80% skoro l4 to daje jakieś 1100 zł, to co ci się nie zgadza? a koleżanka z różnych powodów może mieć więcej, może nie potrącają jej czegoś co ty opłacasz, zresztą, nie do końca rozumiem co cię interesuje wypłata koleżanki ... żeby rozwiać wątpliwości, najlepiej wziąć pasek płacowy i w razie czego, jak coś jest nie tak, dzwonić do kadr, a tam przecież nie użyjesz argumentu - bo koleżanka dostała więcej to ja też tak chcę ... a szkoda, bo ja to chciałabym tak jak mają koleżanki w Warszawie ;-)




MalaAsia pani chyba nie rozumie jak to możliwe że 2 osoby przebywające na l4 przy tych samych etatach maja 2 różne wyplaty

[ Dodano: 2019-01-10, 14:35 ]
A w październiku też miałam cały miesiąc zwolnienia i było 1350 a w grudniu 1180
 
     
~Lons 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 24 Maj 2018
Posty: 58
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-01-10, 14:53   

Maja-krol@o2.pl napisał/a:
MalaAsia napisał/a:
Maja-krol@o2.pl, 1880 brutto to jakieś 1370 netto, z tego 80% skoro l4 to daje jakieś 1100 zł, to co ci się nie zgadza? a koleżanka z różnych powodów może mieć więcej, może nie potrącają jej czegoś co ty opłacasz, zresztą, nie do końca rozumiem co cię interesuje wypłata koleżanki ... żeby rozwiać wątpliwości, najlepiej wziąć pasek płacowy i w razie czego, jak coś jest nie tak, dzwonić do kadr, a tam przecież nie użyjesz argumentu - bo koleżanka dostała więcej to ja też tak chcę ... a szkoda, bo ja to chciałabym tak jak mają koleżanki w Warszawie ;-)




MalaAsia pani chyba nie rozumie jak to możliwe że 2 osoby przebywające na l4 przy tych samych etatach maja 2 różne wyplaty

[ Dodano: 2019-01-10, 14:35 ]
A w październiku też miałam cały miesiąc zwolnienia i było 1350 a w grudniu 1180


Normalnie. U mnie byście mieli na L4 za cały miesiąc coś koło 900 zł, a wy narzekacie? U mnie goła pensja wychodziła bez premii niecałe 1200 a tutaj pretensje że na L4 macie tyle samo co u mnie 100% ? To jest normalne że inne płace, zależy od biedronki, wielkości miasta itp...
U mnie z premią obecnościową się dostawało 1400 z groszami a wy narzekacie jeszcze... dogodź tu ludziom a zamiast pracować to udają chorych i liczą na kokosy...
  Ocena JMP: 5/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2019-01-10, 15:03   

Wysokość wypłaty zależy od ilości dni pracujących, nie tylko od sumy podanej na umowie, dlatego w rożnych miesiącach wychodzą inne kwoty. Dwie osoby, na takim samym etacie mogą mieć różne wypłaty z różnych powodów. Na L4 masz wyliczaną srednią i może średnia koleżanki jest wyższa. Może cżęściej dostawała premię za obecność, może mniej była na zwolnieniach, w okresach wliczanych w średnią...itp.
 
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-01-10, 15:44   

Larrikol napisał/a:
Wysokość wypłaty zależy od ilości dni pracujących, nie tylko od sumy podanej na umowie, dlatego w rożnych miesiącach wychodzą inne kwoty. Dwie osoby, na takim samym etacie mogą mieć różne wypłaty z różnych powodów. Na L4 masz wyliczaną srednią i może średnia koleżanki jest wyższa. Może cżęściej dostawała premię za obecność, może mniej była na zwolnieniach, w okresach wliczanych w średnią...itp.


nie, no co Ty, Larrikol, "pani chyba nie rozumie jak to możliwe że 2 osoby przebywające na l4 przy tych samych etatach maja 2 różne wyplaty" nooo jak możliwe, jak nie możliwe ... a jak ci wychodzi, że możliwe, to "pani chyba nie rozumie ..." więc nadal nie jest możliwe ;-)
_________________
Cała sztuka polega na tym, żeby będąc sobą, być kimś wyjątkowym
 
     
Maja-krol@o2.pl 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 09 Sty 2019
Posty: 10
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-01-10, 16:13   

Lons, to idź do pracy z torbielami na kręgosłupie przez waszą Kochana biedronke. I myślisz że ktoś się miłuje czy coś nie, gdzieś cię ma pracodawca i KS a ty jeszcze mi piszesz żebym chora nie udawała. Nie życzę nikomu tego co ja przeżyłam bóle w kręgosłupie. I za tą przyjemność 1000zl na miesiąc. Jednak tak biedronka płaci najlepiej. Największy. Blad jaki popełniła to że wogole przyszłam do tej pracy
 
     
@Patrycja. 
Satanassss


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 26 Sie 2015
Posty: 260
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-01-10, 16:48   

Maja-krol@o2.pl, to zmień pracę zamiast narzekania i pisania na forum, no chyba, że od tego jest ci lepiej . :-P
_________________
Homo verecundus
  Ocena JMP: 6/10
     
~Ant3kk 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 22 Cze 2017
Posty: 47
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-01-10, 16:54   

Od kiedy to porównuje się wypłatę patrząc na pensję innych ? Weź pasek, sprawdź, oblicz, Voilà.
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2019-01-10, 17:02   

Nie wszystkim taka praca służy i nie każdy zwyczajnie się nadaje. A wiadomo, że jak coś się dzieje to pretensje i zal największy jest do pracodawcy. To jest ogromna firma i nie sposób rozczulać się nad każdym pracownikiem z osobna. Niestety, bardzo często nie przestrzega się norm BHP i potem wychodzą takie kwiatki.
 
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-01-10, 17:51   

Maja-krol@o2.pl, ile pracowałaś w biedrze przed l4?
_________________
Cała sztuka polega na tym, żeby będąc sobą, być kimś wyjątkowym
 
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-01-10, 19:30   

1. miej w dupe szkole
2. nie ucz sie, baw sie, tutaj wagary, tam wagary
3. konczysz szkole o ile XD, " o nie trzeba do roboty"
4. "Z tym wyksztalceniem to tylko 1500"
5. O ch$j, trudno BIERE
6. pracuj, mijaja lata nie rozwijaj sie, w zaden sposob np kursy/studia/policealne szkoly
7. pracuj dalej, zdrowie podupada
8. jeb#ny kapitalizm, WYKORZYSTUJOM!
9. brak profitu :-f
 
     
#martita299 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 09 Kwi 2013
Posty: 104
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-01-10, 20:06   

A ja nie rozumiem hejtu na osoby które biorą l4, jak ktoś ma potrzebe to bierze, ani inny kasjer, ani zastępca ani kierownik tego z własnej kieszeni nie pokrywa a to nie jest obóz pracy zeby sie bać iść na zwolnienie czy to na przeziębenie, kregosłup czy na dziecko z katarem. Moim zdaniem tylko klasyczny społeczniak będzie to komentował.
_________________
Jeszcze zdążymy w dżungli ludzkości siebie odnaleźć...
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2019-01-10, 21:16   

martita299, oczywiście że jeżeli ktoś potrzebuje iść na L4 to idzie i nie ma tematu. Jednak są takie osoby, które szukają byle pretekstu, żeby grzać tyłek w domu. Bardzo dużo osób tego nadużywa i nie można mieć pretensji, że taki pracownik nie jest ceniony w pracy, a przy pierwszej możliwej okazji, jest skreślany i np nie dostaje kolejnej umowy. A nawet dobry pracownik, który często ląduje na zwolnueniu nie będzie trzymany w firmie, bo to nie wychodzi nikomu na dobre.
 
     
~Lons 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 24 Maj 2018
Posty: 58
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-01-11, 13:07   

Maja-krol@o2.pl napisał/a:
Lons, to idź do pracy z torbielami na kręgosłupie przez waszą Kochana biedronke. I myślisz że ktoś się miłuje czy coś nie, gdzieś cię ma pracodawca i KS a ty jeszcze mi piszesz żebym chora nie udawała. Nie życzę nikomu tego co ja przeżyłam bóle w kręgosłupie. I za tą przyjemność 1000zl na miesiąc. Jednak tak biedronka płaci najlepiej. Największy. Blad jaki popełniła to że wogole przyszłam do tej pracy


Ja przez rok czasu (od kiedy tu pracuje) nie byłem ani razu na L4. Od paru lat mam przepuklinę przełykową, gdzie podczas dźwigania ciężkich rzeczy jest mi naprawdę ciężko, ale robię to i nie narzekam, bo pracować trzeba. A skoro tak narzekasz na biedronkę, to trzeba było iść gdzieś indziej. Każdy wiedział na co się pisze. I ciesz sie,że dostajesz pieniądze na L4 a nie jeszcze pazerna jesteś, bo byś chciała na 3/4 przy L4 dostawać więcej niż normalny człowiek, który pracuje na cały etat za najniższą krajową.
  Ocena JMP: 5/10
     
Givszoman
[Usunięty]

Wysłany: 2019-01-11, 13:34   

Larrikol napisał/a:
martita299, oczywiście że jeżeli ktoś potrzebuje iść na L4 to idzie i nie ma tematu. Jednak są takie osoby, które szukają byle pretekstu, żeby grzać tyłek w domu. Bardzo dużo osób tego nadużywa i nie można mieć pretensji, że taki pracownik nie jest ceniony w pracy, a przy pierwszej możliwej okazji, jest skreślany i np nie dostaje kolejnej umowy. A nawet dobry pracownik, który często ląduje na zwolnueniu nie będzie trzymany w firmie, bo to nie wychodzi nikomu na dobre.


U nas na sklepie jedna kasjerka nie dostała przedłużenia umowy - 5 miesięcy non stop na L4. Kolejna jest obecnie 4 miesiące non stop na L4 ale ona ma umowę na czas nieokreślony. Ja sam ostatni dzień jaki spędziłem na L4 to był początek grudnia 2016 roku. We wrześniu 2018 się otarłem o L4 ale skończyło się na "przestawieniu" mi w grafiku dnia wolnego ze środy na poniedziałek i 2 dni przesiedziałem w domku. Zwolnienia lekarskiego szczęśliwie uniknąłem.
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2019-01-11, 14:40   

Lons, to że Ty lubisz tak się katować i wykonujesz pracę, która nie jest dla Ciebie odpowiednia, nie znaczy, że inni też maja tak postępować. Człowiek, który świadomie pracuje w jakimkolwiek zawodzie, który mu nie służy, lub nawet szkodzi - jest po prostu głupi. A dopóki zwolnienie lekarskie jest płatne, każdy ma prawo wyjaśniać nieprawidłowości lub wątpliwości w swoim wynagrodzeniu i nic nikomu do tego. Najlepiej to pilnować własnej du**y i własnego portfela, zamiast oceniać innych.

[ Dodano: 2019-01-11, 14:43 ]
Maja-krol@o2.pl napisał/a:
A w październiku też miałam cały miesiąc zwolnienia i było 1350 a w grudniu 1180
A czy w grudniu nie potrącali podatku za świadczenia świateczne?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo