Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
WYPOWIEDZENIE
Autor Wiadomość
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-12-14, 19:48   

Larrikol napisał/a:
MalaAsia, trochę ironizowałam ;-) :)

no wiem, choć pewnie głównie o to chodzi autorce, by ludzie nie gadali ;-)
_________________
Cała sztuka polega na tym, żeby będąc sobą, być kimś wyjątkowym
 
     
polon 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 24 Lis 2018
Posty: 4
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-12-23, 01:39   

Rozi napisał/a:
Pracownik nie może pracować u jednego pracodawcy dłużej niż 33 miesiące na podstawie umowy na czas określony. Nie wliczamy tutaj umowy na okres próbny. Do tego okresu wlicza się okres zatrudnienia od 22 lutego 2016 (dzień wejścia w życie nowelizacji). Więc nawet jeśli ktoś pracował na czas nieokreślony i przed tą datą się zwolnił to przy ponownym zatrudnieniu 33 miesiące są liczone od nowa.


Skompliowane... A jeżeli ktoś ma drugą umowe, sklada wypowiedznie z jakiegoś powodu i sutuacja wygląda tak, żę ma 14 miesięcy pierwszej umowy, z drugiej 6 miesięcy i przrywa (razem 20) i stara się po jakimś czasie o pracę na innym sklepie to co biedronka jako pracodawca mu proponuje? czy nie zatrudnia bo taki pracownik musiałby mieć od razu na czas niekreślony (to trzecia umowa w końcu) czy w świetle prawa jest inne wyjście?
 
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-12-23, 11:08   

Wtedy zaczyna od początku, miałem nieokreślony, zwolnił em się i dostałem umowę na 15 miesięcy

A jak wygląda w biedronce urlop bezpłatny? Czy ktoś brał powiedzmy na pół roku i wracał potem do pracy?
 
     
polon 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 24 Lis 2018
Posty: 4
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-12-23, 18:42   

u8t3io3p napisał/a:
Wtedy zaczyna od początku, miałem nieokreślony, zwolnił em się i dostałem umowę na 15 miesięcy

A jak wygląda w biedronce urlop bezpłatny? Czy ktoś brał powiedzmy na pół roku i wracał potem do pracy?


Czyli ustawa mówiąca 33 miesiącach i umowa na czas niekreślony u jednego i tego samego pracodawcy biedronki nie obowiązuje?:D
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2018-12-23, 18:57   

polon, wszystko zależy od tego, kiedy była podpisana. Liczy się czas po wejściu ustawy w życie.
Trochę to, moim zdaniem, kłopotliwe i rzeczywiście może okazać się argumentem na "nie", przy zatrudnieniu byłego pracownika.
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-12-23, 19:26   

polon napisał/a:

Czyli ustawa mówiąca 33 miesiącach i umowa na czas niekreślony u jednego i tego samego pracodawcy biedronki nie obowiązuje?:D

obowiązuje , wymaga tego kodeks pracy i może ale nie musi być przeszkodą w ponownym zatrudnieniu byłego pracownika .
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
rbozom 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 09 Sty 2019
Posty: 2
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-01-11, 20:42   Wypowiedzenie umowy a urlop

Nadszedł czas kiedy trzeba rozstać się z Biedroną. Chciałbym odejść z końcem miesiąca i w związku z tym mam 2 pytania:

1)mam 2 tygodniowy okres wypowiedzenia. Wiadomo, że biegnie on od niedzieli do niedzieli. Ja jednak chciałbym odejść 31 (czwartek). Jak to rozegrać? Porozumienie stron?

2) z zeszłego roku zostało mi 5 godzin urlopu. 29 stycznia nabędę prawo do kolejnych 13 godzin (20 dni/12 mcy). Jeśli się zwolnię to udzielą mi tego urlopu w okresie wypowiedzenia czy zapłacą ekwiwalent?
  Ocena JMP: 3/10
     
Włodarz 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 837
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-01-11, 20:44   

Chcesz pracować do 31? to musisz za porozumieniem stron to zrobić. Nie powinno być z tym problemu. Zapłacą ci za ten urlop lub jeśli będzie taka potrzeba dostaniesz go na os dni pracy ale raczej zostanie wypłacone.
_________________
If you were a king up there on your throne,
would you be wise enough to let me go.
  Ocena JMP: 3/10
     
@Maefistofeles25
Sir


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 27 Paź 2014
Posty: 182
Skąd: Niybylandia
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-03-12, 21:14   

Mam problem z wypowiedzeniem za porozumieniem stron, chciałbym pracować do końca marca, od kwietnia nowa praca. Brak zgody rejona na porozumienie stron po mimo argumentow, przyczyn osobistych, sytuacji w domu itp. Myślę nad prośba o wypowiedzenie umowy za porozumieniem stron z podaniem powodow. W najgorszym przypadku porzucenie pracy, w związku z tym jakie konsekwencje z tym związane. Miał ktoś przypadkiem porzucenia pracy i problemów w przyszłości u innych pracodawców ?
 
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-03-13, 15:12   

Znam faceta, który porzucił pracę z dnia na dzień, był na rozmowie, chcieli go od razu, a o dogadaniu się z pracodawcą nie było mowy, więc po prostu poszedł pracować do nowej pracy i tyle. Ale jeśli chcą od ciebie papierów, że pracowałeś na kierowniczym stanowisku to trochę zmienia postać rzeczy.
_________________
Cała sztuka polega na tym, żeby będąc sobą, być kimś wyjątkowym
 
     
Biurowa 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 19 Wrz 2016
Posty: 427
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-03-13, 15:41   

Przecież nawet jeśli porzucisz stanowisko pracy pracodawca i tak ma obowiązek wydać Ci świadectwo pracy, więc w czym problem.

Znam parę osób, które porzuciło pracę w Biedronce i nowi pracodawcy nie robili z tego tytułu zadnych problemów przy zatrudnianiu.
 
     
@Maefistofeles25
Sir


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 27 Paź 2014
Posty: 182
Skąd: Niybylandia
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-03-14, 00:01   

A jak to wygląda w przyszłości, Ci ludzie o których wspominasz zmieniali jeszcze prace ? Mają w swiadectwo pracy wpisane porzucenie pracy?
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2019-03-14, 09:23   

Maefistofeles25, nie będziesz miał wpisanego porzucenia pracy, bo ten termin nie istnieje w kodeksie pracy. Biedronka po prostu rozwiąże z Tobą umowę z Twojej winy.
 
     
@pączek11

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 27 Maj 2014
Posty: 201
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-03-14, 10:28   

Pracowałem wczesniej 4 lata w biedronce zwolniłem się i 2 lata nie pracowałem w październiku zatrudniłem się z powrotem chcę się zwolnić a poinformowano mnie ze mam 3 mies wypowiedzenia bo firma mi tamte lata doliczyła ! Czy tak może zrobić? Dla mnie to jest bezprawie ! Czekam na odp
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2019-03-14, 10:55   

pączek11, Tak firma może, a nawet MUSI tak zrobić, bo takie sa teraz przepisy. To jest ta sama ustawa o limitach umów terminowych. U jednego pracodawcy możesz mieć max 3 umowy terminowe, które nie moga przekraczać 33 miesięcy. Jednak w przypadku okresów wypowiedzeń staż pracy też jest sumowany ze wszystkich okresów zatrudnienia. Nie obowiązuje Cię tylko czas trwania ostatniej umowy, ale całego zatrudnienia po lutym 2016, kiedy to wprowadzono nowe zapisy.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo