Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowa wersja forum
Autor Wiadomość
Bartosz 
Administrator


Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 683
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2018-12-01, 14:06   Nowa wersja forum

Cześć, kilka dni temu w okresie wzmożonych odwiedzin, nasze forum znikło z sieci na dobę w wyniku czego nasza fejsbukowa grupa postanowiła zaalarmowac pisząc wiadomość prywatną za co dziękuję. O problemie w pierwszej kolejności dowiedziałem się od naszej Larrikol, która niezwłocznie wysłała email z informacją. Obecnie funkcjonujemy na nowym serwerze, który wymaga nowszej wersji forum, a zmiany chyba najlepiej uwidacznia nowy shoutbox, który niestety nie każdemu przypadł do gustu. Teraz pojawia się pytanie do was w kwestii funkcjonalności naszego "nowego" forum: czy wszystko działa jak należy? czy może jednak występują jakieś problemy? Sam zauważyłem, że ciężko jest przeczytać wcześniejsze wpisy na shoutboxie, bo jeśli ktoś coś napisze, to shoutbox automatycznie przewija całą zawartość do pierwszego, aktualnego wpisu co jest nieco irytujące. :dziura:
_________________

Historia forum i wizja organizacji pracowników.

if you let politicians break the law in an emergency they will create an emergency to break the law. #covid

  :: |
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-12-01, 14:18   

Bartosz, jest kilka zmian , są nowości ale jak to napisała Larri wszystko to kwestia przyzwyczajenia i przetestowania nowych możliwości , myślę że największe różnice odczują Ci którzy , odpalają forum na telefonie , na komputerze obsługa jest wygodniejsza , jeśli chodzi o sb to nie jest , to takie złe że sam się odświeża i nie wiem czy tylko ja mam takie wrażenie ale jest chyba pojemniejszy , chociaż może to kwestia mniejszej aktywności piszących ;-) , jeśli chodzi o mnie to brakuje mi kilku emotek :-P ale nie jest to problem i na pewno nie zniechęca mnie to do korzystania z forum :-)
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2018-12-01, 15:12   

Szkoda, że w SB nie działa belka, którą kiedyś klikając, otwierało SB w drugim oknie. To rozwiązywało by problem przewijania w dół. Poza tym, może jeszcze nie zdążyłam ich odkryć, ale nie widzę większych zmian poza SB i emotami haha

No i chyba wywaliło wszystkie avatary, bo swój musiałam ładować na nowo.
 
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-12-02, 00:13   

Nie wiem dlaczego przy każdym odświeżeniu mam inną czcionkę? tzn jej wielkość, gdyby mi komp tak wariował to chyba na innych stronach też by tak fiksował, a to tylko na forum tak mi się robi
_________________
Cała sztuka polega na tym, żeby będąc sobą, być kimś wyjątkowym
 
     
Bartosz 
Administrator


Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 683
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2018-12-02, 03:13   

marta1, wiedźma dodana pod chwytliwą nazwą
Kod:
:m1:
:ha4:
Jeśli jeszcze jakiś emot brakuje, to tylko daj znać... :serce:
Larrikol, no właśnie szukałem modyfikacji by zrobić belkę z osobną stroną shoutboxa, ale takowa nie istnieje więc musiałbym sam stworzyć taką modyfikację. :-/ Wszystkie avatary zostały bezpowrotnie utracone - za to wielkość nowych avatarów została podwyższona o kilkanaście pixeli i kilobajtów tuż po aktualizacji Twojego avatara. :fiufiu:
MalaAsia, miałem kiedyś podobny błąd przy projektowaniu pewnej dynamicznej strony i winna była przeglądarka, a dokładniej nie aktualny plugin. Nie chcę pisać iż wina leży po Twojej stronie, ale reinstalacja lub aktualizacja powinna pomóc. Mam świadomość, że takie zadanie do wykonania dla jednej strony w internecie woła o pomstę do nieba, ale nie przychodzi mi na myśl inne rozwiązanie zakładając, że opisany problem występuje tylko w shoutboxie. :niee:

Ps. nasz usługodawca home.pl obija się w załatwieniu spraw technicznych, które powinny być dostępne od ręki przez co nadal forum będzie funkcjonowało w trybie awaryjnym zapewne do poniedziałku włącznie, co skutkować będzie dodatkowym tymczasowym adresem https://serwer1806626.home.pl/nb1129/ na przemian z https://nasza-biedronka.pl

Ps2. temat chwilowo przyklejam, później przeniosę do działu propozycję. Jeśli u kogoś występuje jakiś problem bądź ktoś ma jakieś spostrzeżenia odn. nowej wersji forum, to jest to odpowiednie miejsce do zameldowania. :em15:

ps3. Larri, fajne nogi :cycki: :P :ha4:
_________________

Historia forum i wizja organizacji pracowników.

if you let politicians break the law in an emergency they will create an emergency to break the law. #covid

  :: |
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2018-12-02, 10:38   

Mi osobiście nie przeszkadza, że SB się przewija, ale zaglądam tu często, więc nie mam za dużo do nadrabiania.
Wygodne jest jednak to, że sam się przewija i automatycznie wrzuca nazwę użytkownika po kliknięciu, co dla mnie rekompensuje przewijanie.
Za to ubolewam, że znowu mam jakieś klopoty z autokorektą. Nie wiem, czy to jest wada na moim telefonie, czy ogolnie cos z forum. Korekta podpowiada wyraz, ale po wybraniu, nie poprawia się na forum. Oczywiście są plusy, trenuję swoją uważnosc i dokladność :-D

Ps. Nogi też trenuję hehe :-P
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2018-12-02, 12:05   

Widzę też, że zmieniła się wartość ostrzeżeń ;) w końcu jednym można zablokować... Oczywiście nie zamierzam nadużywać ;-)

Poza tym, zniknęła opcja dodawania filmów z YouTube w oknie forum.
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-12-02, 12:38   

Larrikol, jak bardziej przetestujesz , to może znajdziesz jeszcze jakieś zmiany :-P
Bartosz, dziękuję za :m1: i poproszę jeszcze o słoneczko :-) ;-)
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-12-02, 12:49   

ciekawe, czy ktoś jeszcze używa gg, kiedyś to był szał :-D
zauważyłam, że można dodać stanowisko - starszy kasjer ;-)
_________________
Cała sztuka polega na tym, żeby będąc sobą, być kimś wyjątkowym
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2018-12-02, 12:56   

MalaAsia, używam ;-)
Marta, pewnie masz racje :-)
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-12-02, 15:24   

MalaAsia, stanowisko starszy kasjer było już przed reaktywacją ;-) , zauważyłam że zmieniłaś awatar :-P
co do zmian to jeszcze dorzucę wydłużony czas na zmianę posta , no i "i" w sb to też fajne rozwiązanie .
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
@Patrycja. 
Satanassss


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 26 Sie 2015
Posty: 260
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-12-02, 19:51   

właśnie nie ma opcji z dodawaniem linków z YouTuba :D
_________________
Homo verecundus
  Ocena JMP: 6/10
     
Bartosz 
Administrator


Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 683
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2018-12-02, 20:25   

Larrikol, autokorekta leży wyłącznie po stronie oprogramowania w telefonie i nie ma związku ze stronami. Sprawdziłem w internecie i wynika, że od maja br. występują losowe problemy z autokorektą, które do dziś nie są załatane. Nie ruszałem ostrzeżeń więc teoretycznie powinno być tak jak było wcześniej :)

marta1, czas edycji został zwiększony z 60min do 120min (chyba, albo coś koło tego) hmm istnieje jeszcze jakieś słoneczko, którego nie posiadamy? :em35: :slonce: możesz zapodać linka do pobrania? :-P

MalaAsia, stanowiska pozostały bez zmian. Re-aktywowany został również nasz bot biedronkowy GG(18097790), który teoretycznie powinien powiadomić o postach w obserwowanych tematach, ale nie wnikam w jego prawidłowe funkcjonowanie i z premedytacją zostawiam go na pastwę losu. :-f

Opcję z [youtube] w postach postaram się jeszcze dziś zaktualizować - trafna uwaga. :likeit:
_________________

Historia forum i wizja organizacji pracowników.

if you let politicians break the law in an emergency they will create an emergency to break the law. #covid

  :: |
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-12-02, 20:36   

dzięki Bartosz, nasze ;-) mi w zupełności wystarczy 8-)
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2018-12-02, 20:50   

Zadziwiające o tyle, że na forum przed awarią było ok i przedwczoraj też smigała, stąd myslałam, że może coś z forum ;-)
A ostrzeżenia wcześniej były max 3 na jednym, więc trzeba było dawać 2, jeśli chciało się kogoś zablokować. Ty za to masz szaloną skalę :-P
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo