Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wynagrodzenie pracownika z przeszło 5cio letnim stażem pracy
Autor Wiadomość
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-11-26, 11:27   

Modelinka87 napisał/a:


Już nie przesadzaj, bo w tej chwili to tylko wyszłaś na dziwną osobę.


hehe, to, że ktoś nie zgadza się z tym, co piszesz, nie czyni z nikogo 'dziwnej osoby', takich mocy sprawczych raczej nie posiadasz, a bycie dziwnym, czy nie dziwnym nie zależy od opinii jaką ty masz o człowieku
_________________
Cała sztuka polega na tym, żeby będąc sobą, być kimś wyjątkowym
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-11-26, 11:47   

Modelinka87 może i jestem dziwna ale znam realia i wiem że trudno Ci będzie znaleźć firmę w której jest takie stażowe jakie byś sobie życzyła , wcale nie powiedziałam , że byłoby źle gdyby firma tak doceniała swoich weteranów , nie mam nic przeciwko ale tak nie jest i nie ma sensu gdybać , nie mamy na to wpływu , firma tego nie zmieni ale Ty jeśli czujesz się lepsza po 10 latach od tych którzy prcują 3 i więcej to możesz zmienić firmę na taką w której jest takie stażowe :D
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-11-26, 11:59   

marta1 napisał/a:
Modelinka87 może i jestem dziwna ale znam realia i wiem że trudno Ci będzie znaleźć firmę w której jest takie stażowe jakie byś sobie życzyła , wcale nie powiedziałam , że byłoby źle gdyby firma tak doceniała swoich weteranów , nie mam nic przeciwko ale tak nie jest i nie ma sensu gdybać , nie mamy na to wpływu , firma tego nie zmieni ale Ty jeśli czujesz się lepsza po 10 latach od tych którzy prcują 3 i więcej to możesz zmienić firmę na taką w której jest takie stażowe :D


ewentualnie na taką gdzie na start dostaje się więcej niż po 3, czy 10 w Biedronce ;)
_________________
Cała sztuka polega na tym, żeby będąc sobą, być kimś wyjątkowym
 
     
#Modelinka87 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 18 Sty 2017
Posty: 92
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-11-26, 12:06   

marta1 napisał/a:
Modelinka87 może i jestem dziwna ale znam realia i wiem że trudno Ci będzie znaleźć firmę w której jest takie stażowe jakie byś sobie życzyła , wcale nie powiedziałam , że byłoby źle gdyby firma tak doceniała swoich weteranów , nie mam nic przeciwko ale tak nie jest i nie ma sensu gdybać , nie mamy na to wpływu , firma tego nie zmieni ale Ty jeśli czujesz się lepsza po 10 latach od tych którzy prcują 3 i więcej to możesz zmienić firmę na taką w której jest takie stażowe :D

Starej babce po 10, albo i więcej latach pracy w markecie raczej ciężko zmienić pracę na inną lepiej płatną, jasne że się zdarzy taki cud nad Wisłą, tylko że dziwne podejście firmy docenić pracownika tylko do 3 lat a później niech patrzy jako. Nie dziwię się że ludzie otwierają oczy i uciekają póki pora żeby przynajmniej mieć szansę spełnić się jeszcze w innej branży. Sama chyba tak zrobię :D chociaż, jak to mawiają, wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.
  Ocena JMP: 9/10
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-11-26, 19:00   

Modelinka87 napisał/a:

Starej babce po 10, albo i więcej latach pracy w markecie raczej ciężko zmienić pracę na inną

no chyba Ty :D , kto tu mówi o starych babkach :P , dziewczyny dwudziestoletnie + 10 lat stażu , samo dobre na zmianę ;) , także pomyśl byś nie została "starą babką" w biedronce bez podwyżki stażowej po 10 latach :D
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
#Modelinka87 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 18 Sty 2017
Posty: 92
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-11-26, 21:35   

Mówię tu o kobietach które przyjęły się do pracy w biedronkach w wieku 40+ i teraz są po 50, a nie o młodych dziewczynach 20-30. Uważasz że taka wyeksplatowana 50 ma szansę żeby zarobic więcej gdzie indziej? Jedyne zostaje jej tyrac do emerytury w biedronce, tylko szkoda że nikt jej nie doceni, będzie ciągła dalej jeszcze kolejne 10 lat, nawet ponad i ostatnia podwyżka była +/- 17 lat wcześniej... Serio?
  Ocena JMP: 9/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-26, 21:43   

Co roku są podwyżki inflacyjne, więc ta pani o 17 latach, nie bedzie zarabiała tyle, co na początku ;)
 
     
#Modelinka87 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 18 Sty 2017
Posty: 92
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-11-26, 21:45   

Tak rozumiem, ale dlaczego ma nie zostać doceniona po 10 czy 20 latach pracy. Serio znowu trzeba liczyć na jałomużnę państwa i podwyżkę 100zl brutto?

[ Dodano: 2018-11-26, 21:48 ]
Firma chyba nie jest aż tak biedna żeby nie dać takiej kobiecie podwyżki. Dajmy 300zl po 10 latach więcej i kolejne 300 po kolejnych 10 latach pracy. W ciągu 20 lat 600zl brutto więcej to chyba nie jest jakiś mega strzał w kolano. (kwoty przykładowe, może to być i 300 zł w ciągu tych late, byle docenić i dać takiemu pracownikowi już na półmetku jego pracy szansę na życie godniejsze na emeryturze)
  Ocena JMP: 9/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-26, 21:56   

Poprzedni wpis to była trochę ironia ;)
Standardy zmieniają się raz w lewo, raz w prawo. Może z czasem wrócą i późniejsze podwyżki stażowe.
 
     
#Modelinka87 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 18 Sty 2017
Posty: 92
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-11-26, 23:43   

Są takie czasy że faktycznie można wybierać w ofertach pracy jak w sklepie z ciuchami, jak nie taki kolor to tamten, a jak nie ten sklep to dwudziesty z kolei. Skoro pracownik tyle czasu wytrzymał to fajnie jest go docenić, tym bardziej chodzi mi o te wszystkie starsze wiekiem babki które już swoje lata młodości maja trochę za sobą i są czasem już babciami. Gdzie one biedne po 20 latach pracy w biedrze pójdą szukać zajęcia? Chyba jedynie do mopa do sprzątania poradni po zamknięciu. Lepiej chyba dać jej ten gratis i niech dotrwa do emerytury w spokoju niżeli ma siedzieć na marnym zasiłku i liczyć każdy grosik. Zresztą, to jest polska, tu nie ma pomyslunku, Ty harataj, my sobie kieszenie napchamy a ty patrz jako...
  Ocena JMP: 9/10
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-11-27, 00:06   

Modelinka87 napisał/a:
Uważasz że taka wyeksplatowana 50 ma szansę żeby zarobic więcej gdzie indziej?

a dlaczego nie ? Czasami wystarczy chęć , pomysł i odwaga by coś zmienić a nie tylko czcze gadanie , że dobrze by było gdyby mnie docenili po 10 latach , każdy by chciał ale co z tego , jak większość firm zrezygnowała ze stażówek i raczej nie wrócą do tego rozwiązania ponieważ rynek pracy się zmienił , nie zauważyłaś , że już dawno minęły czasy gdy pracownik zaczynał i kończył swoją karierę zawodową w jednej firmie , ludzie teraz zmieniają , poszukują nowych doświadczeń zawodowych a firmy są nastawione na duże rotacje personelu . Druga rzecz , to nie każda pięćdziesiątka jest wyeksploatowana ;) , więc nie skreślaj jej szans w znalezieniu innej pracy .

[ Dodano: 2018-11-27, 00:11 ]
Modelinka87 napisał/a:
Gdzie one biedne po 20 latach pracy w biedrze pójdą szukać zajęcia? Chyba jedynie do mopa do sprzątania poradni po zamknięciu.

posługujesz się stereotypami

[ Dodano: 2018-11-27, 00:18 ]
Modelinka87 napisał/a:
Lepiej chyba dać jej ten gratis i niech dotrwa do emerytury w spokoju niżeli ma siedzieć na marnym zasiłku i liczyć każdy grosik.

pewnie że lepiej z perspektywy pracownika ale nie idzie to w parze z interesem pracodawcy i chcesz czy nie ale nie masz na to wpływu i jeśli chodzi o podwyżki stażowe po 10 i więcej latach pracy , to i młody i stary pracownik ma takie same szanse .
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-11-27, 16:52   

Cytując ciebie modelinka taki pracownik jest do niczego skoro nadaje się w innych pracach tylko do mopa

Czym różni się pracownik co ma wydajność 15 i 20 lat stażu od pracownika co pracuje rok i ma 25 wydajność?? Kogo powinni wyrzucić jeśli mają cięcia etatów? Młodszego stażem co jest lepszy czy stara osobę co mało robi ale ma 20 lat "doświadczenia" i od 19 lat niczego nowego się nie nauczył, zakładając, że firmowe standardy się nie zmieniły?
 
     
#Modelinka87 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 18 Sty 2017
Posty: 92
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-11-27, 20:47   

Marta czyli tak jak pisałam wcześniej, 3-4 lata w biedronce i narazie. Bo po co się wypruwać jak nikt później i tak nie doceni a będzie wolał zatrudnić świeżą krew.
  Ocena JMP: 9/10
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-11-27, 21:12   

Modelinka87 napisał/a:
Marta czyli tak jak pisałam wcześniej, 3-4 lata w biedronce i narazie. Bo po co się wypruwać jak nikt później i tak nie doceni a będzie wolał zatrudnić świeżą krew.


a ile już pracujesz?
_________________
Cała sztuka polega na tym, żeby będąc sobą, być kimś wyjątkowym
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-11-27, 22:39   

Modelinka87, jeśli zamierzasz zmieniać pracę co 3 , 4 lata po to by dostać stażowe po 10 latach , to chyba się nie doczekasz ;)
ja uważam , że w pracy się pracuje a nie wypruwa i stąd może wynika różnica zdań w tym temacie .
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo