Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dlaczego muszę sponsorować paczki dla waszych dzieci?!
Autor Wiadomość
#Lujan 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 09 Paź 2016
Posty: 99
  Wysłany: 2018-11-21, 13:40   Dlaczego muszę sponsorować paczki dla waszych dzieci?!

CzarnaMamba napisał/a:
Jestem ciekawa czemu osoby które prowadzą sami gospodarstwo domowe ( mieszkają sami )
nie mają szans na zapomogę ... ;)


Bo single mają w życiu najgorzej. Musimy zasuwac na bandę pasozytow otrzymujących wsparcie z mopsu, 500+, mieszkania socjalne, gdzie my nic nie otrzymujemy za darmo. Nie mówiąc o mieszkaniu, które trzeba będzie spłacać prawie do śmierci. Szkoda gadać.
Ostatnio zmieniony przez 2018-11-26, 21:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
@biedra2014

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 206
0 UP 1 DOWN
Wysłany: 2018-11-21, 14:22   

To se zaloz rodzine i tez bd to wszystko mial. Porazka takie myslenie. Ja jakos dziecko mam i ani 500+ ani mieszkania od miasta nie mam musze wynajmowac w prywatnej kamienicy bo jestem za "bogata" na komunalne a za biedna na kredyt
 
     
#Lujan 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 09 Paź 2016
Posty: 99
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-11-21, 15:07   

Ale co to za myślenie w ogóle? Nie każdy ma za życiowy cel założenie rodziny. Ja przykładowo nie chce. Jestem jakiś gorszy? Czemu mam wam wszystko sponsorowac? Włącznie z pączkami na dzieci?
 
     
@biedra2014

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 206
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-11-21, 15:51   

Sorry bardzo ale ty sponsorujesz paczki? Kazdemu pobieraja na fundusz socjalny z wyplaty. A jesli twoim celem nie jest zalozenie rodziny to co sie rzucasz do innych? Tak jak powoedzialam ja od panstwa nie dostaje nic, na wszystko musze sama zapracowac a na paczke dla dziecka pobieraja mi przez caly rok z wyplaty
 
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-11-21, 15:54   

Lujan napisał/a:
Ale co to za myślenie w ogóle? Nie każdy ma za życiowy cel założenie rodziny. Ja przykładowo nie chce. Jestem jakiś gorszy? Czemu mam wam wszystko sponsorowac? Włącznie z pączkami na dzieci?

może własnie dlatego, że nie masz dzieci, a to te cudze będą pracować na twoją emeryturę gdy ty jej dożyjesz :D
_________________
Cała sztuka polega na tym, żeby będąc sobą, być kimś wyjątkowym
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-11-21, 16:32   

Lujan napisał/a:
Czemu mam wam wszystko sponsorowac? Włącznie z pączkami na dzieci?

to Ty to wszystko sponsorujesz ? Ciekawe :D
nie dziel ludzi na singli , którzy mają w życiu najgorzej i bandę pasożytów , bo to przez takie myślenie masz najgorzej w życiu i jesteś biedny .
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-21, 16:39   

Lujan, ale kto Ci każe? A zwolnij się, idź na zasiłek, nie płać składek i podatków i inni niech wtedy robią na Ciebie. A co, należy Ci się! :D
 
     
@biedra2014

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 206
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-11-21, 22:55   

Czy jesli zapomoga jest przyznana to jest ona doliczana do wyplaty w oswiadczeniu o dochodzie za 3 miesiace?
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-22, 09:40   

Nie powinna być, tak jak alimenty i inne świadczenia socjalne. Problem często jest natomiast w interpretacji samego pojęcia "jednorazowe świadczenie socjalne", dlatego często jest też zajmowana przez komorników, chociaż nie powinna być...
 
     
@biedra2014

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 206
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-11-22, 10:01   

Tzn nie chodzi o komornika tylko chce sie starac o mieszkanie komunalne
 
     
#Lujan 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 09 Paź 2016
Posty: 99
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-11-25, 00:58   

biedra2014 napisał/a:
Sorry bardzo ale ty sponsorujesz paczki? Kazdemu pobieraja na fundusz socjalny z wyplaty. A jesli twoim celem nie jest zalozenie rodziny to co sie rzucasz do innych? Tak jak powoedzialam ja od panstwa nie dostaje nic, na wszystko musze sama zapracowac a na paczke dla dziecka pobieraja mi przez caly rok z wyplaty


No A kto się składa na fundusz socjalny? Myślisz że firma sobie tego nie wlicza? Czemu ja mam płacić na pączki dla twoich dzieci?

[ Dodano: 2018-11-25, 01:01 ]
MalaAsia napisał/a:
Lujan napisał/a:
Ale co to za myślenie w ogóle? Nie każdy ma za życiowy cel założenie rodziny. Ja przykładowo nie chce. Jestem jakiś gorszy? Czemu mam wam wszystko sponsorowac? Włącznie z pączkami na dzieci?

może własnie dlatego, że nie masz dzieci, a to te cudze będą pracować na twoją emeryturę gdy ty jej dożyjesz :D


Ale halo, ja płacę osobiście na swoją emeryturę. To, że systemowo są problemy w proporcjach między dawcami I biorcami nie zmienia tego, że sam jesteś swoim sponsorem jeśli chodzi o emeryturę.

[ Dodano: 2018-11-25, 01:03 ]
marta1 napisał/a:
Lujan napisał/a:
Czemu mam wam wszystko sponsorowac? Włącznie z pączkami na dzieci?

to Ty to wszystko sponsorujesz ? Ciekawe :D
nie dziel ludzi na singli , którzy mają w życiu najgorzej i bandę pasożytów , bo to przez takie myślenie masz najgorzej w życiu i jesteś biedny .


A kto jak nie single sponsoruja 500+ I kilka innych świadczeń socjalnych? Osoby w związkach miały chociażby możliwość dofimansowania wkładu własnego na mieszkanie. Osoby z dziećmi mają jeszcze kilka różnych świadczeń. A co otrzymują single? Na jakim Ty świecie w ogóle żyjesz?

[ Dodano: 2018-11-25, 01:07 ]
Larrikol napisał/a:
Lujan, ale kto Ci każe? A zwolnij się, idź na zasiłek, nie płać składek i podatków i inni niech wtedy robią na Ciebie. A co, należy Ci się! :D


Jeśli napisałaś to na poważnie to uważałem cię za kogoś na wyższym poziomie niż "nie podoba się to się zwolnij". Moja wiadomość odnosiła się do ogólnej sytuacji spoleczno-gospodarczej. Dziwię się, że tak ciężko to zrozumieć. Fakty są takie, że będąc pracującym, w miarę radzacym sobie singlem nie masz szans, żeby dostać cokolwiek. Na wszystko tylko płacimy. Jak mam się nie wkurzac, gdy oprócz pracy w biedronce musze mieć dodatkowe pół etatu żeby żyć normalnie i żeby móc kupić mieszkanie W momencie, gdy patologia otrzymuje mieszkania socjalne.
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-11-25, 09:16   

Lujan napisał/a:

A kto jak nie single sponsoruja 500+ I kilka innych świadczeń socjalnych? Osoby w związkach miały chociażby możliwość dofimansowania wkładu własnego na mieszkanie. Osoby z dziećmi mają jeszcze kilka różnych świadczeń. A co otrzymują single? Na jakim Ty świecie w ogóle żyjesz?

nie chodziło mi o 500+ tylko o zakładowy fundusz socjalny , do którego nic się nie dokładasz , o świadczenia tj 500+ możesz mieć pretensję do państwa ale czy są one słuszne , czy nie , nie sponsorują ich tylko single ale wszyscy uczciwie pracujący i płacący podatki

[ Dodano: 2018-11-25, 09:38 ]
Lujan napisał/a:
Moja wiadomość odnosiła się do ogólnej sytuacji spoleczno-gospodarczej. Dziwię się, że tak ciężko to zrozumieć. Fakty są takie, że będąc pracującym, w miarę radzacym sobie singlem nie masz szans, żeby dostać cokolwiek.

to Twoja ocena ogólnej sytuacji społeczno-gospodarczej i można się z nią zgadzać lub nie , tylko nie wiem dlaczego szukasz zrozumienia wśród ludzi którzy tak samo jak Ty ciężko pracują , płacą podatki i na pewno nie są ani pasożytami ani patologią
zapytałeś na jakim ja świecie żyję ? Otóż w przeciwieństwie do Ciebie jest to świat i singli i rodzin , swiat takich którym się zawsze wiedzie i takich którzy czasami mają pod górkę , to świat ludzi , którzy sami dokonują wyborów i za ich konsekwencje mogą mieć pretensję do siebie
skoro wszyscy single tak dobrze radzą sobie w życiu jak Ty , to nie potrzeba im pomocy , tym bardziej , że za wsparcie od państwa niczego oprócz podatków nie dadzą w zamian .
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
Ostatnio zmieniony przez marta1 2018-11-25, 10:14, w całości zmieniany 4 razy  
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-25, 09:42   

Może to dla ciebie będzie coś nowego, ale składki nie wynagrodzenia mają potrącane wszyscy, nie tylko single. To nie jest niczyja wina, że kiedy był na to czas, nie poświęciłeś go na dobrą edukację i nie wyuczles się zawodu, który dał by Ci pieniądze. Poszedłeś do pracy w Biedronce i dziś masz pretensje, że nie stać Cię na mieszkanie. Ogarnij trochę głowę
Pretensje masz, że inni dostają. A najzabawniejsze jest to, że masz pretensje nie o to, że ktoś w ogóle coś dostaje i nie musi na to zarobić, ale dlatego, że to nie ty dostajesz. Bo gdybyś Ty dostał to już nie była by patologia.
 
     
#Lujan 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 09 Paź 2016
Posty: 99
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-11-25, 11:47   

Czy wy potraficie czytać całość wiadomości? Wydaje mi się że jasno napisałem, że osoby w związkach czy z dziećmi, w porównaniu do singli, mają z tego tytułu jakikolwiek zwrot (chociażby dopłata do wkładu własnego czy 500+).

I bezpośrednio do Larrikol- Ty w ogóle widzisz co piszesz? Jak można tak bezczelnie manipilowac? Od początku chodzi mi nie o to, że nie dostaje A o To, że muszę na to płacić. O To, że moje pieniądze są transferowane do innych osób. Z jakiej racji?!

[ Dodano: 2018-11-25, 11:50 ]
Dla mnei na 500+ I inne sprawy socjalne mogą składać się osoby, które chcą z tego korzystać. Rozumiecie czy Nie? I daruj sobie teksty o braku nauki, bo łącznie potrafię na rękę wziąć miesięcznie więcej niż 4k. Głównie dlatego że 2k zabiera Państwo żeby propagować niewolnictwo i nierobstwo.
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 1 DOWN
Wysłany: 2018-11-25, 13:19   

Lujan, rozumiem Twoje poczucie niesprawiedliwości tylko swoje pretensje wyrzuciłeś w nieodpowiednim miejscu , nie w tym temacie i nie do tych ludzi , niestety ale podatki nie są dobrowolne a nasze państwo działa na takich a nie innych zasadach , które wspierają rodziny , każda złotówka zainwestowana w rodzinę wraca z powrotem do państwa , tak to chyba działa :)
chodzi o to , że w normalnym , uczciwym życiu nie ma nic za darmo , za darmo to można dostać złotówkę lub dwa złote ;) pod jakimś marketem ale chyba nie zazdrościsz takiego życia takim ludziom .
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo