Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
WC
Autor Wiadomość
~Szyszka89 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 03 Wrz 2018
Posty: 35
Wysłany: 2018-10-14, 19:48   WC

witam czy w czasie pracy czyli 9,5 h mam przerwę 15 minutowa ...mowa tu o głównej kasie i pytanie czy powiedzmy w połowie -nie w czasie przerwy mogę wyjść do toalety?
miałam taka sytuacje gdzie siedzialam na głównej kasie i to była ranka nie było ludzi przy kasie i chciałam szybko wyskoczyć do toalety po drodze mówię że idę na szybkie siusiu niestety kolezanka zrobiła oczy i pyta czy zwariowałam nie mogę zostawiac kasy i kazała mi wócic....wróciłam owa kolezanka przyszła po godzinie zebym jej sniadanie skasowała i poszła na przerwe nie było nikogo wiecej zeby mnie zastapil i musialam czekac godzine i 15 min jej przerwy zebym mogla isc ja czy to jest normalne? i drugie pytanie czy przerwa 15 min to 15 min?> czy po 5 moga po mnie dzwonic na kase?
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-10-14, 19:58   

przerwa to 15 minut , do toalety wychodzisz wtedy kiedy potrzebujesz , zachowanie "koleżanki" hmm... może nie będę komentować , nie wiem jakie zasady panują u Ciebie na sklepie ale ogólnie mówiąc zorganizowanie i wykorzystanie przerwy nie jest niczym trudnym , wystarczy się dogadać .
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
~Szyszka89 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 03 Wrz 2018
Posty: 35
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-10-14, 20:02   

ogólnie siedzę teraz na głownej kasie 9,5 h więc jeśli mam potrzebę dzwonię po kogoś na zastępstwo i gra gitara idę siusiu?
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2018-10-14, 20:07   

Nie powinnaś tyle siedzieć na głównej kasie
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-10-14, 20:10   Re: WC

Szyszka89 napisał/a:
i drugie pytanie czy przerwa 15 min to 15 min?> czy po 5 moga po mnie dzwonic na kase?

nie powinni , w wyjątkowych sytuacjach może tak być ale nie może to być czymś normalnym , że zaczynasz jeść kanapkę i po chwili biegniesz bo jest dzwonek .

[ Dodano: 2018-10-14, 21:13 ]
Szyszka89 napisał/a:
ogólnie siedzę teraz na głownej kasie 9,5 h więc jeśli mam potrzebę dzwonię po kogoś na zastępstwo i gra gitara idę siusiu?

albo robisz tak jak opisałaś w pierwszym poście , z tym że tekst koleżanki mówiąc delikatnie olewasz :D
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
~Szyszka89 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 03 Wrz 2018
Posty: 35
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-10-14, 20:14   

Larrikol, u nas na zmianie są po dwie osoby ja ZKS lub KS i druga osoba do towaru ja od kilku dni idę na główną kasę i jak miałam na 13.30 do 23 to do 22 siedziałam na głównej kasie pracuję niedługo dlatego nie wiem jakie są zasady

[ Dodano: 2018-10-14, 21:18 ]
Larrikol, teraz w sobotę byłam 9 h i byłam na głównej.
Jak wspomniałam jestem nowa nie do końca wiem jakie są prawa i obowiązki pracownika bo oczywiście bym się odezwała
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-10-14, 20:18   

Szyszka89, pracujecie 2 na 1 ? Dlaczego ? Długo tak nie pociągniecie .
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
~Szyszka89 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 03 Wrz 2018
Posty: 35
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-10-14, 20:23   

ogólnie wszystko było ok do momentu aż wzięłam L4 na dziecko od tamtego momentu dziewczyny nie odpowiadają mi ani cześć ani pocałuj mnie w ... wychodząc z pracy w sobotę mówię w biurze dowidzenia do ZKSx2 i tak samo zero odzewu stwierdziłam że nie zależy im na pracownikach :yeah: >:D oczywiście na cały sklep są 3 dziewczyny które są miłe i nie mają do mnie żalu że muszą tu pracować >:D

[ Dodano: 2018-10-14, 21:23 ]
marta1, tzn są też po 3 osoby ale ten tydzień cały byłam ja ZKS i jesszcze jedna osoba i na tym tyle

[ Dodano: 2018-10-14, 21:27 ]
Czy mogę poprosić KS i czy jest cośtakiego jak regulamin pracownika bądz coś w tym rodzaju? bo czuję że będę musiała się do tego odnosić
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-10-14, 20:31   

Jest regulamin pracy ale wszystko w pigułce jest w podręczniku sprzedawcy kasjera , który powinnaś przeczytać w pierwszych dniach szkolenia
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
~Szyszka89 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 03 Wrz 2018
Posty: 35
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-10-14, 20:36   

marta1, czytałam jednak na szybko ,teraz znam pracę i wiem do czego mam szukać podpowiedzi :)
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-10-14, 21:04   

podręcznik jak i regulamin powinny być dostępne na każdym sklepie , jeśli masz taką potrzebę to ktoś z kierownictwa może Ci wydrukować regulamin , tak właściwie to z nim też powinnaś się zapoznać ponieważ podpisując umowę o pracę zgadzasz się na warunki regulaminu pracy .
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
miecia 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 23 Kwi 2017
Posty: 331
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-10-14, 22:04   

15 minut to 15 minut. Plus potrzeby fizjologiczne. Takie zachowania.na.sklepie to.tylko. zlosliwosc kolezanek, zastepcow i kierowniczek. Nie wyobrazam sobie takiego chamstwa bo kazdy moze sie gorzej czuc i potrzebuje zejsc z kasy. Rowniez doswiadczylam takich zachowan i powiem ze bardzo ciezko jest wyegzekwowac potrzebe sniadania lub wypicia cieplej herbaty gdyz coraz czesciej obserwuje chec pokazania zasady kozaczenia co ja to nie potrafie bo jestem super bohaterem biedronki i nie robie przerw a co za tym idzie tepienia osob ktore maja nawet ochote zjesc kanapke po godzinie pracy, tylko ze co.niektorzy zapominaja ze osoba siedzaca 12 h w pracy nie.ma mozliwosci.zejsc tylko musi.sie.o to.prosic. To coraz czestsza praktyka w sklepie ktora nadaje sie do zgloszeni do bop tylko ze wiekszosc milczy bo.woli.zacisnac zeby i sie meczyc. To.wszystko zalezy od ekipy i jak sie dogaduja. Ale ja rowniez spotkalam sie z czyms takim jak opisane jest wyzej. To jest przykre ze tak sie dzieje
 
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-10-14, 23:20   

Koleżanka miała rację z tym, że nie możesz zostawić kasy bez nadzoru i sobie wyskoczyć, ale tak jak napisałaś później jak najbardziej możesz zrobić, to żadna łaska, że na tę chwilę ktoś inny na kasie usiądzie, każdy jest człowiekiem i ma prawo skorzystać z toalety, kiedy potrzebuje. Zachowanie dziewczyny było złośliwe, moja rada, przestań przepraszać, że żyjesz, przepraszać, że byłas na l4 - przepraszać postawą, zachowaniem, wchodzeniem w dupe, przymilaniem się ... nie patrz, czy ci odpowiadają czy nie, nie zaglądaj w oczka czy jeszcze się gniewają - olej, mówisz cześć, bo jesteś kulturalna, mówisz dzień dobry i do widzenia bo to świadczy o tobie, a ich reakcja świadczy o nich. potrzebujesz zejść, dzwonisz, mówisz usiądź na kasę bo musze na chwilę zejść i nie czekasz na zgodę panienki, która chce się poczuć bogiem twojego sikania, tylko idziesz - powiadomiłaś, nie zostawiłaś kasy bez nadzoru i jest ok. Przerwa - czasem bywa, że bierze się ją na raty, ale to nie może być normą. Masz 15 min przerwy, jak nie chcesz nie musisz jej przerwać, by koleżance pomóc, tylko, że kiedyś i ona nie pomoże ... ale nawet jeśli przerwiesz, to jak rozładujesz kolejkę wracasz na swoje dalsze 10 min przerwy
_________________
Cała sztuka polega na tym, żeby będąc sobą, być kimś wyjątkowym
 
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-10-14, 23:29   

marta1 napisał/a:
Szyszka89, pracujecie 2 na 1 ? Dlaczego ? Długo tak nie pociągniecie .


marta1, u nas ostatnio nawet 1:1 i to wcale nie sporadycznie, a 2:1 to jest fajnie, jak się zdarzy 3:1 to rozpusta :D
wczoraj sobota przed zamkniętą niedzielą, na popołudniówce było 3:1, zrobiłyśmy im rano wypiek i warzywniak, a byłyśmy w składzie 2:1 :D jak wychodziłam wszystkie siedziały na kasie ... cyrk :D tyle dobrze, że my się raczej lubimy, nie ma większych kwasów między nami, nie ma problemu żeby usiąść na kasę jak 1 chce zejść, nie ma problemu właśnie coś pomóc, jak jest chwila zrobić rekomendację wcześniej czy promocję, żeby jakoś wspólnymi siłami ogarnąć ;)
_________________
Cała sztuka polega na tym, żeby będąc sobą, być kimś wyjątkowym
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-10-15, 18:15   

MalaAsia napisał/a:
Koleżanka miała rację z tym, że nie możesz zostawić kasy bez nadzoru i sobie wyskoczyć

przecież nie zostawiła klientów przy kasie na pustym sklepie , była tam inna kasjerka , którą poinformowała że wychodzi do toalety

[ Dodano: 2018-10-15, 19:18 ]
Szyszka89 napisał/a:

miałam taka sytuacje gdzie siedzialam na głównej kasie i to była ranka nie było ludzi przy kasie i chciałam szybko wyskoczyć do toalety po drodze mówię że idę na szybkie siusiu

koleżanka zamiast głupiego komentarza powinna powiedzieć , że przypilnuje kasy przez chwilę tak jak jest u Ciebie MalaAsia :)
swoją drogą , to jak czytam w jakich składach pracujecie i że nie jest to sporadyczne , to zastanawiam się nad przyczynami i nad tym jak na dłuższą metę taki sklep może funkcjonować .
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo