Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
WYPOWIEDZENIE
Autor Wiadomość
Marta.22 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 07 Wrz 2018
Posty: 2
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-09-08, 17:40   

Mój przypadek jest inny ponieważ była to praca wakacyjna ale na umowę o pracę na 3/4 etatu i przepracowałam 2 miesiące i powinni zapłacić mi za 3 dni urlopu niby to nie dużo ale jak dla mnie na codzień osoby studiującej te 24 h to zawsze coś dlatego go nie wybierałam i dogadałam się z KR że mi za niego zapłacą i nw czy powinnam dostać to razem z wypłatą czy w późniejszym terminie osobno ?
 
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-09-08, 18:38   

sprawdz na pasku placowym, pewnie bedziesz musiala skontatkowac sie z dzialem kadr by przeslali ci pasek i wtedy zobaczysz czy jest
 
     
@maniek19 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 16 Lip 2014
Posty: 246
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-09-08, 19:36   

Powinno być z ostatnią wypłatą.
  Ocena JMP: 2/10
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-09-09, 10:24   

maniek19 napisał/a:
Powinno być z ostatnią wypłatą.

a jeśli coś Ci się nie zgadza , to poczekaj na świadectwo pracy , tam powinno być napisane wszystko nt urlopu , możesz też zadzwonić do kadr , jeśli to był Twój debiut zawodowy to o ile się nie mylę z urlopem jest troszkę inaczej .
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
marek_k62
[Usunięty]

Wysłany: 2018-09-13, 08:00   

termin

Cytat:
Uznaje się, że ekwiwalent za niewykorzystany urlop powinien być wypłacony w ostatnim dniu zatrudnienia, gdyż z tym dniem pracownik nabywa do niego prawo. W każdym terminie wcześniejszym pracownik ma jeszcze możliwość wykorzystać urlop „w naturze”. Świadczenie to jest bowiem ściśle związane z faktem rozwiązania stosunku pracy, w tym dniu roszczenie pracownika o wypłatę tego świadczenia staje się wymagalne, a w konsekwencji powstaje prawo pracownika do jego wypłaty. Dlatego też ekwiwalent pieniężny za niewykorzystany urlop wypoczynkowy powinien być wypłacony już w dniu rozwiązania stosunku pracy..
 
     
davidpozan 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 09 Lis 2018
Posty: 4
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-11-09, 19:15   wypłata

kiedy jest wypłacany ekwiwalent urlopowy jeśli zerwalem umowe z biedronka 1 listopada? moja wypłata jest minimalnie wyższa ale brakuje bardzo dużo ile powinno byc
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-10, 09:16   

A kiedy dostaniesz wypłatę za listopad?
 
     
davidpozan 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 09 Lis 2018
Posty: 4
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-11-10, 10:12   

dostalem juz wczoraj i się nie zgadza:)
 
     
~monteusz 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 29 Paź 2017
Posty: 35
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-11-10, 10:20   

U nas na sklepie mało komu się zgadza wypłata, coś firma popłynęła w tym miesiącu...
 
     
davidpozan 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 09 Lis 2018
Posty: 4
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-11-10, 10:46   

jeżeli sprawa sie nie wyjaśni na infolini to gdzie najlepiej kierowac sprawe?

[ Dodano: 2018-11-10, 10:47 ]
już nie mowie o kontakcie z biedronka rzecz jasna
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-11-10, 12:07   

davidpozan, a co Ci się nie zgadza ? Poproś o odcinek albo poczekaj na świadectwo pracy .
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-11-10, 12:20   

davidpozan napisał/a:
dostalem juz wczoraj i się nie zgadza:)


w czwartek była wypłata, ale nie za listopad, za listopad będzie w grudniu ;)
_________________
Cała sztuka polega na tym, żeby będąc sobą, być kimś wyjątkowym
 
     
marek_k62
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-13, 08:23   

Cytat:
Problematyka naliczania i wypłacania ekwiwalentu pieniężnego za niewykorzystany urlop wypoczynkowy określona została w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 8 stycznia 1997 r. w sprawie szczegółowych zasad udzielania urlopu wypoczynkowego, ustalania i wypłacania wynagrodzenia za czas urlopu oraz ekwiwalentu pieniężnego za urlop (Dz. U. z 1997 r. Nr 2, poz. 14 z późn. zm.). Zarówno jednak w ww. rozporządzeniu, jak i w kodeksie pracy ustawodawca nie sprecyzował, w jakim terminie należy wypłacić ekwiwalent.

Uznaje się, że ekwiwalent za niewykorzystany urlop powinien być wypłacony w ostatnim dniu zatrudnienia, gdyż z tym dniem pracownik nabywa do niego prawo. W każdym terminie wcześniejszym pracownik ma jeszcze możliwość wykorzystać urlop „w naturze”. Świadczenie to jest bowiem ściśle związane z faktem rozwiązania stosunku pracy, w tym dniu roszczenie pracownika o wypłatę tego świadczenia staje się wymagalne, a w konsekwencji powstaje prawo pracownika do jego wypłaty. Dlatego też ekwiwalent pieniężny za niewykorzystany urlop wypoczynkowy powinien być wypłacony już w dniu rozwiązania stosunku pracy.


w praktyce nierealne.
 
     
@sylwuńka 

Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 06 Lis 2016
Posty: 466
Skąd: warszawa
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-11-13, 14:25   

Do konca zarudnienia musza wszystko wypłacić a niewiadomo na jakiej zasadzie zakonczono prace i "umowe"1 listopada???
_________________
Jestem zakręcona...
  Ocena JMP: 7/10
     
whisky1029 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 10 Sie 2017
Posty: 8
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-11-15, 10:21   

Witam.Czy jeśli umowę w imieniu JMP podpisał kierownik sklepu nie rejonu to w momencie gdy chce rozwiązać ją za porozumieniem stron mam dzwonić do kier rejonu?Czy załatwiać z kierownikiem sklepu?
Po ostatnich problemach zdrowotnych chcę jak najszybciej zmienić pracę na lżejszą i spokojniejszą.
  Ocena JMP: 1/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo