Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
socjal na l4
Autor Wiadomość
~malgosiek 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 31 Maj 2017
Posty: 38
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2018-08-31, 15:55   

Info dla wszystkich z bolem dupy... obyło się bez kontroli zus zero problemów kaska 1700zl wyplacana co miesiac, a po zakonczeniu umowy prawie 2 za zaległy urlop z 13 miesiecy :)
Pozdrawiam.

już się w ten sposób nie będziesz miała okazji zwracać do forumowiczów- gratuluję
Ostatnio zmieniony przez MalaAsia 2018-08-31, 16:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Hanka1379

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 15 Sty 2016
Posty: 13
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-10-27, 10:36   

Hej, podepnę się pod stary temat, może ktoś odpowie. Mam umowę na czas nieokreślony. Na DlaNaswJM jest informacja, że paczki należą się osobom na długotrwałej nieobecności. Czy taką nieobecnością jest l4 ciążowe? Nie żeby jakoś szczególnie zależało mi na tej paczce, ale słodkościami nie pogardzę :P Wiem, że mogę zadzwonic na infolinię, ale z tego co czytałam tam cięzko się czasem dodzwonić. może ktoś szybciej coś podpowie? Czy może ktoś popowiedzieć, czy jak jestem na l4 do stycznia, to że tak się wyrażę "należy się" paczka? Nie wiem czy iść i zawracać gitarę mojej kierowniczce. I czy ktos wie może, jak wyszłam za mąż tydzien temu to mam zmienic oświadczenie o dochodach na DlaNas? Czy dobrze kojarzę, jest to oświadczenie za ubiegły rok?
_________________
Hanka
 
     
#Modelinka87 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 18 Sty 2017
Posty: 92
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-10-27, 11:04   

Paczka się należy, oświadczenia nie zmieniasz. Męża dodajesz dopiero po upływie całego roku od ślubu, czyli jeśli wzięłaś ślub w październiku 2018 to dopiero wpisujesz męża od stycznia 2020 dopiero wtedy też możesz się z mężem rozliczyć z podatku z Urzędem Skarbowym. Musi minąć pełny rok który minie w przyszłym roku.
  Ocena JMP: 9/10
     
Hanka1379

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 15 Sty 2016
Posty: 13
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-10-27, 11:32   

Dzięki bardzo :) Miłego dnia :)
_________________
Hanka
 
     
ktoto 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 09 Gru 2014
Posty: 21
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-10-28, 08:32   

MODELINKA jeśli mieszkali przed ślubem razem to powinna już dawno go dopisać. jeżeli w trakcie trwania roku to proporcjonalnie. dokładnie tak samo jak przy urodzeniu dziecka
  Ocena JMP: 8/10
     
#Modelinka87 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 18 Sty 2017
Posty: 92
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-10-30, 20:04   

Ktoto, ale ja np mieszkałam z moim obecnym mężem a prowadziliśmy dwa osobne gospodarstwa. Kto mi udowodni że było inaczej? Wedle prawa aby rozliczać się z mężem ze wspólnych dochodów musi minąć kalendarzowy rok. U mnie rok minie w marcu 2019 ale dopiero w 2020 mogę rozliczyć się z mężem za rok 2019.
  Ocena JMP: 9/10
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-10-30, 23:00   

Modelinka87, biedronka ma swoje zasady, jak chcesz korzystać z pakietów biedronki, to jestes zobowiązana się do nich stosować, jak wykryją rozbieżności to ani zasilenia ani paczki, pożyczki czy zapomogi sie nie otrzyma
_________________
Cała sztuka polega na tym, żeby będąc sobą, być kimś wyjątkowym
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-10-31, 20:37   

Przepisy skarbowe to zupełnie inna bajka, wszelkie inne instytucje mieszkanie razem traktują jako konkubinat i dochody należy podać wszystkich osób czy to się komuś podoba czy nie.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
#Modelinka87 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 18 Sty 2017
Posty: 92
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-11-02, 08:50   

Tylko ze ja mam podać dochody za 2017, jak mam podać obecnego męża skoro nie mieliśmy wspólnych dochodów w tamtym roku a każde z nas zameldowanie było w innym miejscu i prowadziło osobne gospodarstwo domowe. Dopiero po ślubie zamieszkalismy razem, więc jak mam podać? Rozumiem że w 2019 będę już musiała podać nasze wspólne zarobki ale z jakiej racji mam podawać za 2017 skoro utrzymywałam się ze swojej pensji?

[ Dodano: 2018-11-02, 08:52 ]
Kluq i nie koniecznie, bo mogę mieszkać z 5 osobami w jednym domu i każde z tych 5 osób może prowadzić osobne gospodarstwo domowe. Więc to nie jest tak że się komuś podoba albo nie.
  Ocena JMP: 9/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-02, 10:53   

W takim jednym domu, podzielicie sobie każdy jeden rachunek na 5... więc jakie to oddzielne gospodarstwa?
 
     
#Modelinka87 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 18 Sty 2017
Posty: 92
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-11-02, 13:00   

Ludzie mieszkają razem i deklarują że każde ma swoje oddzielne gospodarstwo, np jak każdy wynajmuje pokój w danym mieszkaniu to nie jest wspólne gospodarstwo tylko każdy płaci za swoją część. W tym wypadku jeśli któreś z ludzi składa o cokolwiek jakieś dokumenty to nie podaje pozostałych 4 lokatorów jako członków swojego gospodarstwa. Chyba jest to logiczne. Ja w tamtym roku prowadziła gospodarstwo ze swoją córką i z nikim więcej, wszelakie rachunki też są na moje panieńskie nazwisko, mąż dopiero od tego roku jest zameldowany w moim mieszkaniu, a w tamtym roku mieszkał jeszcze z mamą więc z jakiej racji teraz mam go wpisywać skoro dochody są za 2017 rok? Jeśli w przyszłym roku przyjdzie do oświadczenia o dochodach to już dołożę jego dochody i podzielę przez 4,bo aktualnie jestem w ciąży a na początku roku będę rodzić, oświadczenie składa się chyba dopiero wtedy kiedy rozliczymy swoje pity tak?
  Ocena JMP: 9/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-02, 14:12   

Podajesz bardzo skrajne przykłady, żeby usprawiedliwić, dlaczego nie podasz męża... Jesli cały rok z wami nie mieszkał to ok, ale jeśli mieszkał np pół, mimo ze bez ślubu, to powinnaś za ten okres go doliczyć.
 
     
miecia 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 23 Kwi 2017
Posty: 331
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-11-02, 15:30   

Na stronie sa kalkulatory. Albo wpisujesz dochody z pita albo wpisujesz za kazdy miesiac i przeliczasz . Jesli rodzisz dopiero po nowym roku to dziecko wliczasz dopiero za 2019 roku. Bo teraz jestescie tylko w 4. Wiec w kwietniu jak bedziesz sie rozliczac to tyle miesiecy ile mieszkalas sama wliczas plus laczysz z dochodami meza za tyle miesiecy ile jestescie po slubie i mieszkacie razem.

W kwietniu sie rozliczamy za rok 2018. A jesli teraz skladasz oswiadczenie za 2017 to przeliczasz miesiacami . No chyba ze mieszkasz caly rok 2017 z mezem to wliczasz calosc ze swojego pitu, jego pitu i dzielisz przez liczbe osob.
 
     
~amminadab 

Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 10 Kwi 2015
Posty: 27
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-11-02, 19:32   

Co to znaczy "mieszkaliśmy razem ale prowadziliśmy dwa oddzielne gospodarstwa?". Jakieś to dziwne. Albo się jest razem albo nie. Ludzie dla paru groszy gotowi są wyprzeć się swojego związku, aż tak mało jest dla Ciebie wart Twój obecny mąż?
 
     
#Modelinka87 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 18 Sty 2017
Posty: 92
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-11-08, 15:02   

amminadab napisał/a:
Co to znaczy "mieszkaliśmy razem ale prowadziliśmy dwa oddzielne gospodarstwa?". Jakieś to dziwne. Albo się jest razem albo nie. Ludzie dla paru groszy gotowi są wyprzeć się swojego związku, aż tak mało jest dla Ciebie wart Twój obecny mąż?


No widzisz nie znasz sytuacji ale musisz wtrącic swoje idiotyczne 3 grosze. W tamtym roku jeszcze "nie mój mąż" bo ślub wzięliśmy w tym roku, mieszkał u swojej mamy bo wymagała opieki, bardzo ciężko chorowała, dlatego w mieszkaniu w którym ja mieszkam był sporadycznie, praktycznie od święta i bardziej był gościem niż lokator. Rachunki za użytkowanie MOJEGO mieszkania ponosilam samodzielnie, tak za samo utrzymanie mojej córki należało do mojego obowiązku. Mąż wprowadził się dopiero do mojego mieszkania kilka miesięcy po ślubie bo nadal miał na głowie chorą matkę, do września nie był nawet zameldowany w moim mieszkaniu tylko 99% czasu spędzał z mamą. Najlepiej nie wiedzieć ale wpieprzac swoje mądrości. Wiem kiedy mam go podać w pracy i wiem kiedy prowadziliśmy wspólnie gospodarstwo domowe.
  Ocena JMP: 9/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo