Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Badania i książeczka sanepidowska
Autor Wiadomość
Tolek 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 24 Sie 2018
Posty: 3
Wysłany: 2018-08-24, 19:39   Badania i książeczka sanepidowska

Witam, byłem ostatnio na badaniach i dowiedzialem sie, że nie będę musiał odbierać książeczki. Czy to znaczy, że zostanie ona wyslana do biedronki od razu?
 
     
Włodarz 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 837
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-08-24, 20:24   

książeczka jest Twoją własnością i nikt jej ci nie powinien zabierać! Pierwsze słyszę żeby ją gdzieś odsyłali czy coś.
_________________
If you were a king up there on your throne,
would you be wise enough to let me go.
  Ocena JMP: 3/10
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-08-24, 23:58   

może teraz są wersje elektroniczne? :D
_________________
Cała sztuka polega na tym, żeby będąc sobą, być kimś wyjątkowym
 
     
@sylwuńka 

Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 06 Lis 2016
Posty: 466
Skąd: warszawa
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-08-25, 12:16   

Ksiazeczki odchodza do lamusa. Ale wyniki badan i orzeczenie powinni Ci dac a drugie ewentualnie przekazac pracodawcy. W naszym obowiazku chyba jest przechowyanie tych badan...
_________________
Jestem zakręcona...
  Ocena JMP: 7/10
     
miecia 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 23 Kwi 2017
Posty: 331
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-08-27, 11:18   

sylwuńka napisał/a:
Ksiazeczki odchodza do lamusa. Ale wyniki badan i orzeczenie powinni Ci dac a drugie ewentualnie przekazac pracodawcy. W naszym obowiazku chyba jest przechowyanie tych badan...
W tamtym roku robilam badania kontrolne i konczyla sie pieczec w ksiazeczce. Lekarz oddal mi wszystko do reki i zanosilam do swojej biedronki. I tak juz robilam dwa razy. W razie kontroli na sklepie oni maja wszystko w biurze. W poprzedniej pracy tez tak bylo i kiedy sie zwalnialam ksiazeczke mi wydawali do reki. Dodam ze wydaja dwa swistki i jeden zostaje w miejscu pracy w teczce a druga wysylaja. Po co bym miala te badania trzymac w domu jak one powinny byc na terenie zakladu pracy. A temat zagubionych ksiazeczek itp itd to juz wina osob zarzadzajaccych naszymi dokumentami. Teraz weszlo Rodo wiec nie wiem jak to jest do konca ale nigdzie nie moga walac sie nasze dokumenty z danymi bo za to jest kara w kwocie 5tys zlotych. Tak jak Cv i inne dokumenty.
 
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-08-27, 12:25   

miecia napisał/a:
sylwuńka napisał/a:
Ksiazeczki odchodza do lamusa. Ale wyniki badan i orzeczenie powinni Ci dac a drugie ewentualnie przekazac pracodawcy. W naszym obowiazku chyba jest przechowyanie tych badan...
W tamtym roku robilam badania kontrolne i konczyla sie pieczec w ksiazeczce. Lekarz oddal mi wszystko do reki i zanosilam do swojej biedronki. I tak juz robilam dwa razy. W razie kontroli na sklepie oni maja wszystko w biurze. W poprzedniej pracy tez tak bylo i kiedy sie zwalnialam ksiazeczke mi wydawali do reki. Dodam ze wydaja dwa swistki i jeden zostaje w miejscu pracy w teczce a druga wysylaja. Po co bym miala te badania trzymac w domu jak one powinny byc na terenie zakladu pracy. A temat zagubionych ksiazeczek itp itd to juz wina osob zarzadzajaccych naszymi dokumentami. Teraz weszlo Rodo wiec nie wiem jak to jest do konca ale nigdzie nie moga walac sie nasze dokumenty z danymi bo za to jest kara w kwocie 5tys zlotych. Tak jak Cv i inne dokumenty.


Jest to twoja własność, a nie pracodawcy, więc nie musisz w pracy niczego zostawiać, ksero wystarczy, a w razie kontroli jakby coś nie pasowało to się donosi do potwierdzenia.
 
     
miecia 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 23 Kwi 2017
Posty: 331
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-08-27, 13:52   

u8t3io3p napisał/a:
miecia napisał/a:
sylwuńka napisał/a:
Ksiazeczki odchodza do lamusa. Ale wyniki badan i orzeczenie powinni Ci dac a drugie ewentualnie przekazac pracodawcy. W naszym obowiazku chyba jest przechowyanie tych badan...
W tamtym roku robilam badania kontrolne i konczyla sie pieczec w ksiazeczce. Lekarz oddal mi wszystko do reki i zanosilam do swojej biedronki. I tak juz robilam dwa razy. W razie kontroli na sklepie oni maja wszystko w biurze. W poprzedniej pracy tez tak bylo i kiedy sie zwalnialam ksiazeczke mi wydawali do reki. Dodam ze wydaja dwa swistki i jeden zostaje w miejscu pracy w teczce a druga wysylaja. Po co bym miala te badania trzymac w domu jak one powinny byc na terenie zakladu pracy. A temat zagubionych ksiazeczek itp itd to juz wina osob zarzadzajaccych naszymi dokumentami. Teraz weszlo Rodo wiec nie wiem jak to jest do konca ale nigdzie nie moga walac sie nasze dokumenty z danymi bo za to jest kara w kwocie 5tys zlotych. Tak jak Cv i inne dokumenty.


Jest to twoja własność, a nie pracodawcy, więc nie musisz w pracy niczego zostawiać, ksero wystarczy, a w razie kontroli jakby coś nie pasowało to się donosi do potwierdzenia.
dobrze wiedziec bo widzialam.jak jeply to w kat. A co w sytuacji kiedy zagubia ksiazeczke? Co mozna zrobic ? Pytam z czystej ciekawosci, bo chyba nie usmiechaloby mi sie wyrabiac nowej i jezdzic znow pod rzad 3 razy do.sanepidu bo ksiazeczke wyrabialam chyba z 20 lat temu.
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-08-27, 14:00   

Już od roku z hakiem na potwierdzenie badań sanepidowskich wydawane jest zaświadczenie/orzeczenie lekarskie , nie wyrabia się już książeczki .
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-08-27, 15:06   

powiem ci, ze kiedys moj pracodawca zgubil ksiazeczke, a mialy lezec caly czas w sejfie i tylko moja zaginela... jestem z warszawy to pojechalem do glownego sanepidu na zelaznej i wzialem sobie kopie, przetrzymuja chyba 10 lat wstecz, ale tego nie jestem pewny
 
     
miecia 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 23 Kwi 2017
Posty: 331
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-08-27, 15:12   

u8t3io3p napisał/a:
powiem ci, ze kiedys moj pracodawca zgubil ksiazeczke, a mialy lezec caly czas w sejfie i tylko moja zaginela... jestem z warszawy to pojechalem do glownego sanepidu na zelaznej i wzialem sobie kopie, przetrzymuja chyba 10 lat wstecz, ale tego nie jestem pewny
hehe to ja bym sie nie zmiescila w tych 10 lat bo wyrabialam chyba z 20 lat temu. Jeso chyba bym zabila je jakby mi ja przesraly gdzies.
 
     
@sylwuńka 

Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 06 Lis 2016
Posty: 466
Skąd: warszawa
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-08-29, 08:33   

Znalazlam swoja ksiazeczke wczoraj w domu i kopie orzeczen lekarskich,wiec orginal jest w pracy. A ktos pisal po co w domu trzymac a no po to np zeby pokazac w 2 pracy.
_________________
Jestem zakręcona...
  Ocena JMP: 7/10
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-08-29, 11:55   

sylwuńka napisał/a:
Znalazlam swoja ksiazeczke wczoraj w domu i kopie orzeczen lekarskich,wiec orginal jest w pracy. A ktos pisal po co w domu trzymac a no po to np zeby pokazac w 2 pracy.


Bez informowania pierwszego, nie ma takiego obowiązku
 
     
~Szyszka89 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 03 Wrz 2018
Posty: 35
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-09-04, 11:57   

marta1 napisał/a:
Już od roku z hakiem na potwierdzenie badań sanepidowskich wydawane jest zaświadczenie/orzeczenie lekarskie , nie wyrabia się już książeczki .


Dokładnie,ja obecnie czekam na wyniki ale pytanie o książeczkę oczywiście musiałam zadać w sanepidziee :ops: :lol:
 
     
iksdeee 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 20 Sty 2019
Posty: 10
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-01-21, 10:31   

Już pytałem na shoutboxie, ale moze komuś się przyda tutaj taka odp.

Czy pracodawca opłaca badania na nosicielstwo (3 próbki) zeby wyrobic sobie ksiazeczke sanepidowską? Jeżeli chodzi o wpis od medycyny pracy to wiem że na 100% finansuje biedronka, ale czy finansuje badania na nosicielstwo? Nie dostałem żadnego skierowania, może zapomniała.
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-01-21, 10:56   

https://kadrywpigulce.pl/obowiazek-wykonania-badan-sanitarno-epidemiologicznych/
https://kadry.infor.pl/kadry/bhp/profilaktyczna_ochrona_zdrowia/734041,2,Obowiazek-wykonania-badan-sanitarnoepidemiologicznych.html
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo