Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: DarkSide
2016-10-22, 14:23
Kody PLU w Biedronce
Autor Wiadomość
~nowicjuszka79 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 26 Mar 2018
Posty: 32
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-08-06, 14:28   

A jaki jest kod na krówkę Magnetic?
 
     
@sylwuńka 

Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 06 Lis 2016
Posty: 466
Skąd: warszawa
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-08-06, 14:45   

Biurowa, jak dobrze pamietam 655,a krowke magnetic kasuje pod anabella 369 chyba wywalone mam
_________________
Jestem zakręcona...
  Ocena JMP: 7/10
     
Givszoman
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-06, 18:59   

Biurowa napisał/a:
A nowu duet z nadzieniem truskawkowo-serkowym ?
Wygląda jak donut z cukrem, tylko jest kwadratowy i bez dziurki w środku.


Nie znasz kodu? Towar jest w takim razie za darmo.

[ Dodano: 2018-08-06, 20:00 ]
sylwuńka napisał/a:
Ostatnio wbijam 839 na mieszanke krakowska a wyskakuja jakies zelki smoki czy cos takiego... No pajace,zmieniac stary kod ehh


Tak te żelki jak smok już mamy na stanie. Kod na nie jest właśnie 839. A pomarudźcie jeszcze bardziej a kod zmieni się na 2908390000000 PLU.
 
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-08-06, 19:12   

Givszoman napisał/a:

Tak te żelki jak smok już mamy na stanie. Kod na nie jest właśnie 839. A pomarudźcie jeszcze bardziej a kod zmieni się na 2908390000000 PLU.

wow, ale Ty znasz te dłuuuugie kody! kopara opada :)
_________________
Cała sztuka polega na tym, żeby będąc sobą, być kimś wyjątkowym
 
     
Givszoman
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-06, 19:45   

MalaAsia napisał/a:
Givszoman napisał/a:

Tak te żelki jak smok już mamy na stanie. Kod na nie jest właśnie 839. A pomarudźcie jeszcze bardziej a kod zmieni się na 2908390000000 PLU.

wow, ale Ty znasz te dłuuuugie kody! kopara opada :)


Pokazuję innym jak z długiego odczytać krótki.
 
     
@sylwuńka 

Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 06 Lis 2016
Posty: 466
Skąd: warszawa
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-08-06, 21:37   

Givszoman napisał/a:
MalaAsia napisał/a:
Givszoman napisał/a:

Tak te żelki jak smok już mamy na stanie. Kod na nie jest właśnie 839. A pomarudźcie jeszcze bardziej a kod zmieni się na 2908390000000 PLU.

wow, ale Ty znasz te dłuuuugie kody! kopara opada :)


Pokazuję innym jak z długiego odczytać krótki.


Tia to jeszcze powiedz gdzie ten dlugi kod znalezc?
Kiedys na pieczywo,warzywa i cukierki szlo z cenowki kod odczytaca teraz gowno tylko te drzewko produktow ratuje. Na szczescie w miare aktualizuje sie i nowe produkty wskakuja tam...
To pewnie na mieszanke znasz kod,podasz? Moze byc dlugi hahaha
_________________
Jestem zakręcona...
  Ocena JMP: 7/10
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-08-06, 21:50   

sylwuńka napisał/a:


Tia to jeszcze powiedz gdzie ten dlugi kod znalezc?
Kiedys na pieczywo,warzywa i cukierki szlo z cenowki kod odczytaca teraz gowno tylko te drzewko produktow ratuje. Na szczescie w miare aktualizuje sie i nowe produkty wskakuja tam...
To pewnie na mieszanke znasz kod,podasz? Moze byc dlugi hahaha

ja z tego, że rozumiem te kody zaczynające się od 29 i kończące na 7x0 korzystam, gdy nie wchodzą z zagiętego kodu te kiełbasy, co każda paczka ma inną wagę, fajnie mi to życie ułatwia, bo czasem nawet przepisać tego kodu sie nie dawało taki pognieciony, a teraz zerkam, jak dopatrzę się tych 4 cyferek po 29 to nie muszę ani latać wymieniać paczki, ani wołać o kod, bo sobie radzę. A te zaczynające sie od 20 skracam sobie jak kasuje borówkę, truskawkę, maliny - nie musze kasując przewracać do góry nogami i uważać, żeby wieczko nie spadło ...
A czasy, gdy można było na cuksach, czy pieczywie kod z cenówki wyczytać też pamiętam .... teraz na cenówkach czesto sam kod kreskowy bez cyferek :( ale to też się przydaje, gdy się nie zna kodu, można wpisać - wagę - ilość i bach cenówką
_________________
Cała sztuka polega na tym, żeby będąc sobą, być kimś wyjątkowym
 
     
@mortis 


Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 16 Lip 2018
Posty: 165
Skąd: wawka
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-08-06, 22:05   

mieszankę bijemy pod 7753 galaretka w czekoladzie ;)
ale dawno nie siedziałem to pewniaka nie mam

[ Dodano: 2018-08-06, 23:06 ]
wróć 7795
_________________
morituri te salutant
  Ocena JMP: 5/10
     
Isia91 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 24 Paź 2017
Posty: 15
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-08-07, 09:44   

tak, ten nowy donut to 655.
u nas tez meiszkanke wbijamy jako 7795.
 
     
Givszoman
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-07, 17:44   

MalaAsia napisał/a:
sylwuńka napisał/a:


Tia to jeszcze powiedz gdzie ten dlugi kod znalezc?
Kiedys na pieczywo,warzywa i cukierki szlo z cenowki kod odczytaca teraz gowno tylko te drzewko produktow ratuje. Na szczescie w miare aktualizuje sie i nowe produkty wskakuja tam...
To pewnie na mieszanke znasz kod,podasz? Moze byc dlugi hahaha

ja z tego, że rozumiem te kody zaczynające się od 29 i kończące na 7x0 korzystam, gdy nie wchodzą z zagiętego kodu te kiełbasy, co każda paczka ma inną wagę, fajnie mi to życie ułatwia, bo czasem nawet przepisać tego kodu sie nie dawało taki pognieciony, a teraz zerkam, jak dopatrzę się tych 4 cyferek po 29 to nie muszę ani latać wymieniać paczki, ani wołać o kod, bo sobie radzę. A te zaczynające sie od 20 skracam sobie jak kasuje borówkę, truskawkę, maliny - nie musze kasując przewracać do góry nogami i uważać, żeby wieczko nie spadło ...
A czasy, gdy można było na cuksach, czy pieczywie kod z cenówki wyczytać też pamiętam .... teraz na cenówkach czesto sam kod kreskowy bez cyferek :( ale to też się przydaje, gdy się nie zna kodu, można wpisać - wagę - ilość i bach cenówką


Ja skonstruowałem przepis po pierwsze na odczytanie krótkiego kodu z długiego, a po drugie - na utworzenie indywidualnego kodu wbijającego konkretną wagę produktu.

Mianowicie: 29ABCD0VWXYZ0, gdzie ABCD to jest właśnie krótki kod towaru, VW - waga w kilogramach, XYZ - waga w gramach.

Zatem: 2901010000000 - krótki jest 0101 (można pominąć początkowe 0) więc 101 - banan luz
A dla przykładu 2901010015000 - na czymś takim wejdzie konkretnie 1,5 kg bananów

Nieraz się odklejają kody kreskowe np. z mięs, które teoretycznie można by było sprzedać bo ciągle mają dobry termin przydatności do spożycia. I tak zamiast lecieć po kolejne opakowanie dajmy na to podudzia czy uda z kurczaka nieraz idzie stworzyć indywidualny kod na towar z odklejonym kodem.
Np. jest jedno opakowanie podudzia z kurczaka z wagą dajmy na to 680 gram, i drugie bez kodu mające 730 gram. Przy odrobinie sprytu można wymyślić kod samemu.
Opakowanie 680 gram ma kod 2970220006800 PLU, a na to bez kodu kreskowego z wagą 730 gram ja wymyśliłem kod 2970220007300 PLU.
 
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-08-07, 18:08   

Givszoman, to bardzo ułatwia sprawę, ale są tacy co pojąć nie mogą i co zrobić ... ktoś dostanie od kierownika kod np na pojemniki do lodówki i spisuje wagę +2928350000000+plu, tłumaczę - wystarczy, że wpiszesz 2835 i wagowy i masz to samo, nieee bo kierownik dał jej taki kod, a nie taki ... no i gadaj z taką ... jak ona wie lepiej, bo kierownik jej tak kazał, a jak zapomni i pyta o kod, podasz ten krótszy to się kłóci, że to nie taki, bo na to był taki dłuuugiii .... i dzwoni po raz kolejny po ten sam kod ... no cóż, jak tak woli, nie chce się niczego nauczyć, bo uwaza, że wszystko już wie, to niech dzwoni ...
_________________
Cała sztuka polega na tym, żeby będąc sobą, być kimś wyjątkowym
 
     
Givszoman
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-07, 18:43   

MalaAsia napisał/a:
Givszoman, to bardzo ułatwia sprawę, ale są tacy co pojąć nie mogą i co zrobić ... ktoś dostanie od kierownika kod np na pojemniki do lodówki i spisuje wagę +2928350000000+plu, tłumaczę - wystarczy, że wpiszesz 2835 i wagowy i masz to samo, nieee bo kierownik dał jej taki kod, a nie taki ... no i gadaj z taką ... jak ona wie lepiej, bo kierownik jej tak kazał, a jak zapomni i pyta o kod, podasz ten krótszy to się kłóci, że to nie taki, bo na to był taki dłuuugiii .... i dzwoni po raz kolejny po ten sam kod ... no cóż, jak tak woli, nie chce się niczego nauczyć, bo uwaza, że wszystko już wie, to niech dzwoni ...


Ja już dwa albo trzy razy w karierze (w listopadzie będę miał 4 lata stażu w Biedronce) zaskoczyłem kierownictwo umiejętnością "wmontowania" wagi bezpośrednio w kod. Przy zwrotach wywołanych nabiciem innego indeksu niż powinien, ewentualnie przy zwrotach non-food na wagę. Co do wbicia wagi przed długim kodem zakończonym siedmioma zerami informuję, iż wystarczy wbić na kasę długi kod z tymi siedmioma zerami i potwierdzić przyciskiem PLU - kasa sama wbije właściwą wagę. Proszę sprawdzić na głupich bananach - 2901010000000 PLU - kasa sama wtedy wbije właściwą wagę bananów. Komenda 101 WAGA tak naprawdę zastępuje ten cały długi kod potwierdzany przyciskiem PLU. Przy owocach, warzywach czy bakaliach oczywiście nie ma sensu "tworzenie" moim wzorem kodu typu 2901010008500 PLU na dokładnie 850 gram bananów, ale przy wędlinach, mięsach i niekiedy Non-Food na wagę nieraz się to przydaje.

Ale proszę w pracy sobie sprawdzić. Wbicie na kasie samego 2901010000000 i potwierdzenie tego przyciskiem PLU spowoduje wbicie od razu właściwej wagi bananów. Podobnie przy non-food na wagę.
 
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-08-07, 19:50   

Givszoman napisał/a:


Ja już dwa albo trzy razy w karierze (w listopadzie będę miał 4 lata stażu w Biedronce) zaskoczyłem kierownictwo umiejętnością "wmontowania" wagi bezpośrednio w kod. Przy zwrotach wywołanych nabiciem innego indeksu niż powinien, ewentualnie przy zwrotach non-food na wagę. Co do wbicia wagi przed długim kodem zakończonym siedmioma zerami informuję, iż wystarczy wbić na kasę długi kod z tymi siedmioma zerami i potwierdzić przyciskiem PLU - kasa sama wbije właściwą wagę. Proszę sprawdzić na głupich bananach - 2901010000000 PLU - kasa sama wtedy wbije właściwą wagę bananów. Komenda 101 WAGA tak naprawdę zastępuje ten cały długi kod potwierdzany przyciskiem PLU. Przy owocach, warzywach czy bakaliach oczywiście nie ma sensu "tworzenie" moim wzorem kodu typu 2901010008500 PLU na dokładnie 850 gram bananów, ale przy wędlinach, mięsach i niekiedy Non-Food na wagę nieraz się to przydaje.

Ale proszę w pracy sobie sprawdzić. Wbicie na kasie samego 2901010000000 i potwierdzenie tego przyciskiem PLU spowoduje wbicie od razu właściwej wagi bananów. Podobnie przy non-food na wagę.

mi sie wydaje że 2901010000000 plu da ten sam efekt co 101 plu czyli 1 kg bananów
_________________
Cała sztuka polega na tym, żeby będąc sobą, być kimś wyjątkowym
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-08-07, 22:34   

https://nasza-.pl/viewtopic.php?p=55411&highlight=#55411
troszkę się zmieniło ale ogólne zasady znane od dawna dla tych którzy chcieli i chcą ułatwiać sobie pracę :) ale :em29: Givszoman dla Ciebie że sam rozkminiłeś jak wyodrębnić krótki kod już teraz nie z cenówki tylko z długiego "metkowego" lub podanego z kompa
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
marek_k62
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-08, 07:56   

MalaAsia napisał/a:
Givszoman napisał/a:
....

Ale proszę w pracy sobie sprawdzić. Wbicie na kasie samego 2901010000000 i potwierdzenie tego przyciskiem PLU spowoduje wbicie od razu właściwej wagi bananów. Podobnie przy non-food na wagę.

mi sie wydaje że 2901010000000 plu da ten sam efekt co 101 plu czyli 1 kg bananów


101plu wbija Ci kilogram bananów niezaleznie od tego, czy leż na wadze, czy nie a 2901010000000 plu poda Ci ile kosztują banany leżące na wadze. Tyle ich ich leży.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo